Jump to content

weekendowy event w Galicji


toczygroszek

Recommended Posts

Od pewnego czasu myślę o zorganizowaniu tzw. eventu w Tarnowie na cały weekend jakoś w maju lub czerwcu. Lokalizacja z prostego powodu - tam mi będzie najłatwiej coś zorganizować, wstępnie mam już miejsce na oku. W ciągu dnia będzie można sobie pokeszować a wieczorem spotkanie przy piwku. Być może równolegle zaplanuję jakieś małe CITO. Liczyłem, że ktoś może zorganizuje coś w innym rejonie, ale kwiecień już nastał a tu cisza. w rachubę wchodzi druga połowa maja lub pierwsza czerwca, czyli jakieś 4 weekendy do wyboru. Proszę o osobiste sugestie - wprawdzie nie ma takiej możliwości, żeby każdemu pasowało, ale przynajmniej się zorientuję co i jak.

Link to comment
a kiedy to jest?

No tak, Ty niedawno wróciłeś do Polski i się nie zaaklimatyzowałeś. :D To jest bardzo ważny dzień nie tylko dla katolików, bo wtedy nieczynne są sklepy (ustawowy zakaz pracy) i trzeba pamiętać o zrobieniu zapasów. ;)

Zgodnie z tym co podaje http://pl.wikisource.org/wiki/Tablice_%C5%...4%85t_ruchomych jest to 3 czerwca.

 

A czy jest wtedy zakaz sprzedaży albo spożywania alkoholu? Bo zakaz handlu jest chyba tylko dla marketów, stacje benzynowe działają cały czas.

Z tego co widzę 3 czerwca jest we czwartek, wiec nie wiem czy to w czymś pomoże...

Link to comment
A czy jest wtedy zakaz sprzedaży albo spożywania alkoholu? Bo zakaz handlu jest chyba tylko dla marketów, stacje benzynowe działają cały czas.

Z tego co widzę 3 czerwca jest we czwartek, wiec nie wiem czy to w czymś pomoże...

Zakaz handlu faktycznie nie dotyczy stacji benzynowych oraz samych właścicieli biznesów. Zakazu "spożywania" nie ma. :D

Wspomniałem o tym z tego powodu, że 1 maja wypada w sobotę i podobno część pracodawców daje wolne za ten dzień (znów wymóg ustawy) 4 czerwca. W ten sposób pracownicy mają naprawdę dłuuugi weekend. To dość czasu by dojechać na południowy koniec Polski, pokeszować i wrócić nawet dla Pomorzan. ;)

Link to comment

Byłem dziś obejrzeć teren na spotkanie. Jest to camping, gdzie istnieje możliwość wynajęcia domku a także rozbicia się w namiocie. Jeśli chodzi o domki, to niestety ten termin jest również atrakcyjny dla innych ludzi, więc na dzień dzisiejszy zostały tylko 4 domki 4-osobowe wolne, co do namiotów nie ma limitu. Jeśli więc komuś bardzo zależy na domku, to musiałby jak najszybciej rezerwować. No chyba, że inny termin, np tydzień wczęsniej, bo wtedy są luzy. Domki są z łazienką, lodówką i naczyniami. Istnieje możliwość zamówienia sobie śniadań jak równiez innych posiłków. Jest wyznaczone miejsce na ognisko, w przypadku deszczu jest wiata, gdzie można się schronić, aby woda nie napadała do piwa :)

Proponuję spotkanie rozpocząć 4.06 (piątek) wieczorem a zakończyć 6 w niedzielę. Oczywiście, mozna przyjechać już we czwartek, w okolicy jest aktualnie sporo skrytek, na których znalezienie potrzeba conajmniej kilka dni, więc jest co robić. Skrytki są zarówno w mieście jak i poza nim, praktycznie wszystkich typów (poza Wherigo) więc jest co robić. Być może w sobotę dodatkowo zrobilibyśmy CITO, ale to na razie hasło, bo musiałbym konkrety dopracować.

 

Jeszcze w tym tygodniu powinienem opublikować skrytkę eventową ze szczegółami.

Edited by toczygroszek
Link to comment

Ja nie chcę nic mówić, ale czytam w dzisiejszej prasie o zmianach planowanych od 1 czerwca i trochę się martwię:

Dotarliśmy jednak do aktualnej listy pociągów "do wycięcia". Wynika z niej, że znów Trójmiasto ma szczęście. Jedynym pociągiem przewidzianym do likwidacji jest TLK Gdynia - Kraków - Gdynia.

To się nazywa mieć szczęście. :grin:

Link to comment
No Ludzie z Trójmiasta będziecie łowić nasze skrytki z Małopolski

We Wrocławiu również nie jest za wesoło. Dzisiaj jedną skrytkę uratowałem przy Jazie Rędzińskim i zabrałem do domu. Druga natomiast jest pod wodą (albo już jej nie ma) - ale całe szczęście tylko pierwszy etap, finalnej skrytce nic nie grozi.

Link to comment

Ja się wybieram autem (z W-wy) i jako że luba uczy się do egzaminów będę miał 3 miejsca do dyspozycji + jeden wolny bagażnik na rower.

 

Jeśli Trójmiejszczanie mają kłopot z dotarciem na miejsce, mogę zaoferować podwózkę z W-wy. Oczywiście Warszawiaków też to dotyczy.

 

Wyjazd byłby w piątek rano, powrót pewnie w niedzielę rano lub w sobotę wieczorem.

Link to comment

Ja mogę 3-4 osoby wozić po okolicy. Jesłi ktoś zamierza przybyć pociągiem albo autobusem, to prosze dac znać na priv a umówimy się, żeby te osoby odebrać z dworca.

Na piątek wieczór zaplanowałem szukanie nocnej skrytki - proszę zaopatrzyć się w latarki, gumiaki też będą nie głupim pomysłem :rolleyes:

Link to comment

Wrazie potrzeby mamy trzy miejsca wolne z Krakowa :lol: Oczywiście miejsca dostepne podczas calego eventu.

 

Niestety życie płata nam różne figle :drama: Powższa wiadomość jest nieaktualna :laughing: Nasza obecność na evencie też maluje się w ciemnych barwach.Jeżeli się pojawimy to tak na chwilkę w sobotę .

Niestety przykre sprawy rodzinne.

Edited by ejohexteam
Link to comment

Po obejrzeniu prognozy pogody dokonałam rezerwacji domku. Nie ma już 2 osobowych, ale 4-o (dla emka, kape, aletheia + 1) się znalazł. Pojawimy się już 3 go wieczorem.

To nasz pierwszy event... mam więc pytanie - jak mamy się tam odnaleźć?

Czy będzie jakaś flaga lub banner? :) Czy będą plakietki dla uczestników? ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...