Jump to content

TB το πρωτοτυπο ή το copy?


Recommended Posts

Καλησπερα!!!

Σημερα παρελαβα ενα geocoin και τρια TB και με το καθε ενα μαζι μου εστειλαν κι ενα copy.

Ποιο βαζω στην κρυπτη?

Εχω διαβασει τα σχετικα περι "εξαφανισης" των geocoins, ισχυει το ιδιο και για τα ΤΒ?

Link to comment

Ε καλά, το site είναι ψηλομπερδεμένο, ή έτσι φαίνεται γιατί προσπαθεί να δώσει πάρα πολύ πληροφορία, με αποτέλεσμα να χάνεσαι.

Και εγώ είχα ρίξει τόσο διάβασμα και όμως ακόμα ακούω εδώ στο forum νέα πράγματα από τους παλιότερους.

Όπως π.χ. αυτό που άκουσα τυχαία πρόσφατα ότι οι κρύπτες πρέπει να απέχουν τουλάχιστον 160 μέτρα ή μία από την άλλη, δεν το ήξερα και τώρα που το είπε κάποιος εδώ το είδα.

Γι’ αυτό είναι καλό να παρακολουθούμε τα όσα λέγονται εδώ, ειδικά από τους παλιούς.

 

Όσον αφορά το COPY, εγώ π.χ. είχα βάλει το πρώτο μου TB στα Ζαγοροχώρια, και τώρα απ’ ότι βλέπω από τα logs, αυτό χάθηκε. Κάποιος το πήρε χωρίς να το δηλώσει (μάλλον άσχετοι περαστικοί).

Οπότε θα περιμένω λίγο καιρό και μετά (αν δεν βρεθεί) θα στείλω στη θέση του (ή σε άλλη θέση) ένα άλλο TB με την ετικέτα COPY.

Link to comment

Συγχαρητήρια στον Βασίλη (atticusterios)!

Είναι το νέο ανερχόμενο αστέρι μας :anicute:

Παίζει μόλις 2 μήνες και ήδη έχει φτιάξει 14 δικές του κρύπτες!

Μπράβο! Συνέχισε έτσι!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...