Jump to content

Waymarking


Spider

Recommended Posts

Czy ktoś z Was bawi się w Waymarking (http://www.Waymarking.com/) ? Co prawda za wiele miejsc w Polsce nie ma w bazie ale zawsze można to zmienić :smile: Na OC trochę osób swego czasu narzekało, że nie ma już wirtuali, a tutaj przecież można je zakładać i jest to o tyle fajne, że dany wirtual przypisuje się do odpowiedniej kategorii. Przeglądałem jakiś czas temu bazę waymarków za granicą - w obcym mieście można z nich całkiem niezły przewodnik sobie zrobić :)

Link to comment

Zastanawiałem się nad Waymarkingiem wiele razy, fajne może być wyszukiwanie obiektów w jakiejś kategorii i zakładanie tam waymarków, zwłaszcza w terenach o dużym zagęszczeniu skrytek, gdzie limity nie pozwalają nic już wściubić. To na pewno fajna rzecz dla miłośników wirtuali - jednak jak dla mnie ukrycie pojemnika to jest najfajniejsza część procesu zakładania skrytki.

Link to comment

ostatnio miałem okazję znaleźć swojego pierwszego Waymarking i w sumie można by ciut rozbudować ich ilość w Polsce - moje pytanie do bardziej obeznanych w temacie, czy są jakieś specjalne wymogi odnośnie zakładania, czy po prostu dajemy odpowiednią kategorię, opis, współrzędne i do zatwierdzenia

 

sądzę że kilkoro z pośród Geocacherów z pomorza może się tym zainteresować, np kategorie:

zdjęcia kiedyś i dziś

murale

 

zimnem już zawiewa - więcej czasu w domu, może znajdzie się jeszcze ktoś kto by chciał w jakiś sposób w trójmieście kilka założyć, bo najbliższy trójmiasta to malbork (nie ma to jak promocja regionu :blink: )

 

oczywiście nie ma tego samego co z tradycyjną skrytką (czyt. pojemnik+logbook)

 

może samemu coś się założy tylko chciałbym się upewnić o zasady zakładania

Link to comment

Właśnie przekroczyłem magiczną liczbę 20 waymarków, co daje mi prawo do chwalenia się odznaką wygenerowaną za pomocą GSAKa i makra BadgeGen <_<. I tu mam zagwozdkę... Co zrobić by GSAK widział waymarki i je zliczał? Może ktoś wie? Potrzebne jest kolejne makro? Nie natknąłem się na nic takiego. Pomożecie?

Link to comment

Prawie tak samo postępowałem wcześniej...tylko gpx wczytywałem pojedynczo do bazy ze znalezieniami. Teraz zrobiłem to zgodnie z Twoimi wskazówkami i kiszka <_<. Wydaje mi się, że musi być jeszcze gdzieś w opcjach coś ściśle związanego z waymarkami, bo makra nie widzą ich.

Link to comment

Dzięki Spider. Problem rozwiązany. Wszystko już gra i buczy. Trochę szkoda, że w GSAKu sumuje skrytki z waymarkami, ale na szczęście generując statystyki rozdziela je <_<

Jeszcze raz dziękuję. Jesteś wielki. Postawiłbym Ci dobre piwo, ale jeszcze nie wymyślono takiej możliwości przez internet.

Link to comment

i jest :anicute:

pierwszy trójmiejski waymark:

Molo w Sopocie / Pier in Sopot

 

zapraszam :)

 

A ja ciągle nie mogę się zabrać za postawienie kilku waymarków w Gdyni, ale jak już ruszę to zrobię to w kilku najpopularniejszych i widokowych miejscach. Obiecuję...

Waymarking traktuję jako dodatkową atrakcję w czasie mojego keszowania. Najczęściej fizyczne skrzynki pokrywają się z waymarkami, ale bywa i tak, że z braku tych pierwszych pozostaje zgarnięcie wirtuala, czasami badzo sympatycznego, pokazującego coś, na co nie zwróciłbym uwagi.

I cieszę się, że zrobiono z tego oddzielną geozabawę. Szkoda tylko, że nasz kraj to waymarkowa Sahara.

Link to comment

No niestety chyba do tej pory NIKT nie zalogował Maniakowego waymarka.

Nie zrobiłem tego tylko dlatego, że chcę zamieścić jakieś aktualne zdjęcie z krótkim opisem (nie będę przecież pisał, że sam sobie spaceruję po molo :-).

Tu ftfy nie smakują tak samo... :laughing:

Link to comment

A nie wiem czy wiecie, ale w niedługim czasie Groundspeak planuje coś wprowadzić, aby zadowolić miłośników wirtuali. Nie wiem co to będzie, ale mam nadzieję, że będą przynajmniej tak wymagające jak EarthCache.

 

Wiem, monitoruję temat:

 

1758 votes

started

Bring Back Virtuals

Planned → Started

We have started a project that will "bring virtuals back" in a way that doesn't adversely affect the core geocaching experience. The current plan is to have this launched in early May.

 

Jeremy

Admin, Geocaching

Link to comment
Szkoda tylko, że nasz kraj to waymarkowa Sahara.

Zamierzam dodac ich troche w Gdansku, a jeden (chyba pierwszy w tym miescie) juz jest.

Ja dzieki challenge'om zainteresowalem sie waymarkami. Zmeczylo mnie odsiewanie dobrych challenge'y od zlych, a jak ostatnio w mojej okolicy pokazal sie taki ktory okresla zadanie jako pokazanie jak cos sie je ewentulanie jak cie lize pies to czara goryczy sie przelala. Kazdy ma jakis swoj nieprzekaczalny poziom infantylizmu. Wroce do tego po wprowadzeiu reviewera.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...