Jump to content

Czemu wprowadzono ograniczenia w tzw "power-trail"


toczygroszek

Recommended Posts

Od jakiegpś czasu zbierałam się na pomnik Osieckiej (offset lub tradycyjna). Niestety będę zmuszona założyć tylko OC, bo na GC teren jest zablokowany :/

 

lavinka, doskonale rozumiem Twój zawód, ale dla jednego kesza serii "W" nie usunę

chętnie to przemyślę w przypadku konkretnego pomysłu na więcej skrytek w tym rejonie, w przeciwnym razie będę zmuszony odmówić

mam nadzieję, że to rozumiesz

Link to comment

Spider mówi że trzeba się pospieszyć bo inni czytają, ale znam taki przykład Z OC ze Świnoujścia, kesze przy szlaku rowerowym. 20 zakopanych pudełek + bonus -> to nie jest ciekawe, więc wątpie że ktoś wpadnie na pomysł posadzenia takiego czegoś na helu, np chyba że w ciekawej formie, co miejscowość z półwyspu lub jakieś kościółki, bunkry etc, ale ścieżka 1 ścieżka 2 ścieżka 3... -> debilizm

Link to comment

A kto powiedzial ze kosciolki, bunkry, cmentarze, stacje, wiadukty sa ciekawe, dla jednych sa dla innych nie, dlatego mysle ze kazdy powinnien robic to co uwaza podobnie jest z szukaniem nikt nikomu nie kaze robic powiedzmy "power traila" Pozatym GC rozni sie tym ze skrzynki nie powiny byc zakopane wiec nie trzeba bedzie zabierac lopaty i isc przez Hel czy Puszcze Bialowieska zeby je znalesc. Kazdy bawi sie jak chce i tlumaczenie ze blokuje sie komus bunkier jest absurem skoro tam nie bylo skrzynki to pewnie by jej nie bylo. Ehh za duzo czasu i energii wkladamy w nic nie przynoszace dyskusje...

Link to comment

btw. czy przez kolejne dwa tygodnie pojawi sie tam cos jeszcze panowie? :)

Mam w planie w najblizsza srode dolozyc mniej wiecej drugie tyle do "Pod Debami"

i jak tam sytuacja w terenie, ted? ;)

 

po ostatniej mobilizacji w watku dla top tensow, mozesz miec tam kilku chetnych w nadchodzace dlugie weekendy... ;->

Link to comment

Po raz pierwszy zaatakowałem PT (nie licząc wyrywkowego robienia W w W-wie), no i... po 5 keszach mi się nie chciało. Tym bardziej, że były to mikro w lesie, więc momentami się zniechęcałem (wśród mikrusów był nawet jeden nano...). Tak więc PT nie skończyłem.

 

Po pierwsze nie lubię mikrusów (wiem, wiem, sam też kilka założyłem), a po drugie monotonia mnie szybko zniechęca. Chyba dlatego mam tak słabe statystyki - wole jechać dwie godziny na rowerze po jednego kesza (którego często nie znajduję...), niż szukać seryjnie mikrusów w Warszawie :ph34r:

 

Osobiście nie traktuję tego jako narzekanie, ale jako głos dyskusji o przyszłości geocachingu w Polsce. Bo skoro pada pytanie czy PT na Helu to fajny pomysł i będą tylko odpowiedzi, że "tak"... no to sami wiecie. Dlatego pojawiają się odpowiedzi osób, które uważają, że jednak PT nie są fajne i piszemy jakie skrzynki nam się bardziej podobają.

 

A ja zakładam skupiam się na zakładaniu pojedynczych skrzynek (może w postaci jakichś zgrupowań), mam nadzieję że w ciekawych miejscach i mam nadzieję że sie podobają znalazcom :-)

 

Tak jak napisał Meteor i Highlander, też uważam, że idea zrobienia PT na Helu jest zła, wolałbym po trzy/cztery kesze w Jastarni, Chałupach, Helu itd.

Link to comment

Tak jak napisał Meteor i Highlander, też uważam, że idea zrobienia PT na Helu jest zła, wolałbym po trzy/cztery kesze w Jastarni, Chałupach, Helu itd.

Dzięki za opinie w sprawie helskiego PT. Przychylam się do sceptyków i odpuszczam kultywowanie tego "debilizmu", jak to wcześniej nazwał jeden z forumowiczów :-) (pozdrawiam wszystkich właścicieli PT - dla mnie nie jesteście debilami he, he...).

Istotniejszą sprawą dla mnie było zwrócenie Waszej uwagi na coroczny Marsz Śledzia, bo chciałbym w nim wziąć wreszcie udział a przy okazji zorganizować śledziowy event. Sprawa PT była więc tylko małą prowokacją. Udała się... Do sierpnia jeszcze dużo czasu. Miejsc do okeszowania na półwyspie i w okolicach Rewy multum, więc zapewne coś zasadzę...chyba, że ochota na keszowanie mi przejdzie (wszak to już 3 rok minął i może przyjść mały kryzys :-)).

Link to comment
Istotniejszą sprawą dla mnie było zwrócenie Waszej uwagi na coroczny Marsz Śledzia

Zwrocilem na niego uwage kilka lat temu i moge jedynie podpisac sie pod slowami K. Skory:

Ja też nie rozumiem idei tego marszu. Ten typ kultu wyższości i fizycznego panowania człowieka nad każdym skrawkiem świata do mnie intelektualnie nie dociera. Maszerujące "śledzie" znajdą swoich nielegalnych naśladowców, a Urząd Morski nie będzie wstanie wyegzekwować ograniczeń. Ryf Mew to unikatowe siedlisko przyrodnicze i jako rezerwat może być większym skarbem mojego regionu niż tego rodzaju happening.

Więcej... http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,6858552,Ekolodzy_nie_chca_Marszu_Sledzia.html#ixzz1cMX1hfrh

http://wwfpl.panda.org/fakty_ciekawostki/aktualnosci/?1020/Czlowieku-nie-wchodz-nam-na-lozko

Link to comment

A ja myślę, że dobrze zorganizowane przejście 100 osób raz w roku, w okresie pozalęgowym, niczego nie zniszczy i nie zachwieje biorównowagą. Co innego może prawić Pan Skóra? Dla niego to może nie mieć sensu, ale dla wielu innych owszem. Martwi się o nielegalnych naśladowców: a to już sprawa UM i Policji chyba jest. Czy rzesze amatorów sportów wodnych, których jest tu gęstwa (nawet w okresie lęgowym), nie zakłóca odpoczynku fokom, rybitwom i innym zwierzakom? Nie dajmy się zwariować. Pewnie tzw. "śledzie" przyczyniają się do pogłębienia efektu cieplarnianego również :-).

Nie ciągnijmy tu tego tematu...

Link to comment

Czy tym południowcom soneczko zbytnio nie przygrzewa ? W 'poblizu' [amerykańską miarą] jeszcze ze 3 traile są...

 

Wezmę z nich przykład, oskrzynkuję płot dookoła Tesco, a na środku quiza postawię ...

 

Oni to na łonie natury robią, więc może obrys lasu kabackiego tak zrobić :huh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...