Jump to content

Czemu wprowadzono ograniczenia w tzw "power-trail"


toczygroszek

Recommended Posts

 

współrzędne są kopnięte tylko w kilku cache'ach, średnia to dosłownie kilka metrów, najwięcej ok. 40m, ale NAPRAWDĘ nie było jak inaczej i miejsce jest ospoilerowane idealnie, więc nie ma możliwości nieznalezienia

 

wiem, że skrzynki powinny być pod współrzędnymi, ale jak pisałem wyżej - wyszliśmy z założenia środków uświęconych przez cel :)

 

Oj, temat jest już martwy, ale nawet nie zauważyłem a z mojego powodu taka dyskusja, więc go krótko odświeżę...

 

Nie chciałem Cię urazić Wantsky, po prostu spędziłem tam godzinę szukając tego kesza i starając wbić się jakoś w ten kwartał bo z każdego miejsca mi jeszcze brakowało 30 metrów. Poza tym Saska Kępa jest bardzo ruchliwą okolicą. Często mam problemu z odbiorem sygnału, ale nie takie. Ja straciłem mnóstwo czasu i jak zobaczyłem, że napisałeś, że "Specjalnie źle ustawiłeś współrzędne", to się zirytowałem. A spojlerów NIE OGLĄDAM bo mi to psuje zabawę.

 

Skoro w regulaminie jest napisane, że nie można robić fałszywych koordynatów, to się trzymajmy tego bo innym to psuje zabawę. Wolałem napisać o tym w komentarzu, by inny nie mieli takiego problemu jak ja.

 

Bardzo lubię Twoje kesze, uważam że są jednymi z najstaranniejszych w Warszawie, jak wybieram co by zrobić tego dnia to wolę Twoje niż innych osób, więc naprawdę to nie było nic osobistego. Po prostu nie lubię łamania reguł gry.

Edited by runfixe
Link to comment

Chyba nie ma takich ustalen.

Ja pojecie PT rozumiem tak - seria (kilkunastu, kilkudziesieciu, kilkuset ....) skrzynek, o podobnym charakterze, niezbyt oddalonych od siebie, majacych na celu pokazanie jakiejs trasy.

 

Tak przynajmniej wygladaja te PT jakie widzialem osobiscie:

- kolo Nachodu (Czechy)

- w okolicach Papa (Wegry)

- w okolicach Kaposvar (Wegry)

- granice administracyjne Budapesztu

Te wszystkie sa "samochodowe"

 

- BBB czyli Budapest by bike

ten moze byc tez "samochodowy"

 

Ale sa tez i typowo anty-samochodowy, mam na mysli traile po gorkach w zachodniej czesci Budy

http://coord.info/GC2T73V

albo

http://coord.info/GC2V7DZ

i takie PT wlasnie wydaja mi sie najciekawsze

Edited by t_e_d
Link to comment

:D To dopiero poczatek, pierwszy odcinek - bedzie (mam nadzieje) o wiele dluzszy

 

Nazwalem go roboczo - (5P)T

 

Ciekawe czy komus uda sie rozszyfrowac ten skrot :)

 

Popatrzyłem na mapę i stwierdziłem że trzeba będzie się wybrać. Jako że mam rodzinę w tamtej okolicy to po kilku minutach spojrzałem na mapę raz jeszcze, żeby zobaczyć czy da się połączyć wizytę u rodziny ze zdobywaniem traila. Ku mojemu zdziwieniu okazało się że lepiej być nie mogło i rozbiłeś im traila prawie pod domem - no całe 2km dalej !! wow!! Tak więc pojedziemy na pewno - tylko trzeba jakiś dłuższy weekend zorganizować - może 11.11.11? :)

Link to comment

"Pod Debami" dopiero zaczalem. Z calej trasy, ktora liczy ok 9 km, okeszowalem "mniejsza polowe" czyli jakies 4 km.

Jak pogoda i zdrowie dopisza - pewnie za tydzien pozakladam nastepne z tej serii.

Na ilu sie skonczy - nie wiem, podejrzewam, ze wyjdzie cos kolo 50. Na tej jednej sciezce edukacyjenj.

 

Takich literek jak warszawskie W tez juz jest kilka:

 

Cala nazwa - http://coord.info/map?ll=47.576647,19.109613&z=13

Poszczegolne literki:

U - http://coord.info/GC2M1B4

J - http://coord.info/GC2M21D

P - http://coord.info/GC2M23F

E - http://coord.info/GC2PZMT

S - http://coord.info/GC2M694

T - http://coord.info/GC2M69N

 

Wg mnie - literki, wzorki - to troche co innego niz PT, ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania :)

Link to comment

no to się traile zaczęły rozmnażać...

Ted kiedyś tak pięknie napisał, że taki powertrail to jak zawody w jedzeniu hamburgerów na czas (coś nie mogę tego znaleźć, ale to na pewno jego słowa). A teraz widzę :blink:, że sam organizuje nie tylko tylko zawody ale jakieś mistrzostwa normalnie :lol::lol::lol::D

Link to comment

no to się traile zaczęły rozmnażać...

Ted kiedyś tak pięknie napisał, że taki powertrail to jak zawody w jedzeniu hamburgerów na czas (coś nie mogę tego znaleźć, ale to na pewno jego słowa). A teraz widzę :blink:, że sam organizuje nie tylko tylko zawody ale jakieś mistrzostwa normalnie :lol::lol::lol::D

Link to comment

Zgdza sie - pisalem. I dalej mam opinie, ze PT wzdluz drogi, gdzie jedzie sie samochodem, zaliczajac jedna skrzynke po drugiej jest co najmniej dziwne. Ale spodobaly mi sie tez traile zmuszajace do zwiedzenia jakiejs okolicy - jak np te dwa madziarskie po gorkach w Budzie.

Edited by t_e_d
Link to comment

Najgorsze w PT jest to, że są okrutnie nudne :P, a jednocześnie jak się jest w pobliżu to szkoda nie zaliczyć :(. Oby się tedowi takie szlaczki szybko znudziły :P.

a raczej, oby sie nam nie znudzily ;)

 

ja chyba zamierzam byc niedlugo w poblizu ;)

 

kontrol kleszczyn: jacys chetni z waff this weekend?

Link to comment

Zgadzam sie z Tedem co do "power traili" tez uwazam ze samochodowe to strata czasu, natomiast piesze czy rowerowe to przyjmnosc, zwlaszcza na tak pieknych terenach jakie mamy na Podlasiu sam czekam ma opublikowanie moich 6 a bedzie wiecej nad rzeka Narwia w strone Nowogrodu, pozatym pociagne troszeczke te zalozone nad Narwia w strone Wizny, tak ze panowie i panie Podlasie gora, mysle ze dosyc szyblko wyprzedzimy i Mazowieckie i Malopolskie :)

Edited by lonely_wolf
Link to comment

no to pozostaje nam tylko ogłoszenie powszechnej mobilizacji na Dolnym Śląsku :D

 

I zrobienie PT np dookola Ślęży :)

Zreszta spacer po Parku Szczytnickim tez moglby byc ciekawy

 

Ludzie, ratunku!

Jak tak dalej pojdzie, to nie pozostanie mi nic innego jak zrobic PT wzdluz Pulawskiej z Piaseczna do Wawki - 12 km mikrusow tak ulozonych, aby stojac w korku mozna bylo po kolei wszystkie zaliczyc...

 

IMHO geocaching ma nam pokazac miejsca interesujace, zwiazane z przyroda, historia, kultura, a nie tylko kolejne slupki wzdluz drogi.

Dlatego tez niniejszym chjcialem podziekowac za "pozostalosci" eventu w okolicach Ogrodzienca: skrecilem "lekko" w bok i spedzilem kilka milych chwil w kontakcie z przyroda w te ostatnie dni jesieni :)

Link to comment

 

Ludzie, ratunku!

Jak tak dalej pojdzie, to nie pozostanie mi nic innego jak zrobic PT wzdluz Pulawskiej z Piaseczna do Wawki - 12 km mikrusow tak ulozonych, aby stojac w korku mozna bylo po kolei wszystkie zaliczyc...

 

Ja na szczęście porzuciłem pomysł okeszowania wszystkich przydrożnych krzyży i kapliczek wzdłuż Przyczółkowej i Wiertniczej.

Link to comment

Jeśli mógłbym coś zasugerować, to fajny byłby taki mini-power trail prowadzący jakimś grzbietem górskim, ale z keszem powiedzmy plus-minus co kilometr, w jakichś ciekawszych miejscach pod względem topograficznycm (szczyty, przełęcze), przyrodniczym (skały, źródła) czy historycznym (pomniki, wydarzenia, obiekty zabytkowe). Wówczas można by się wybrać takim szlakiem powiedzmy ok 20 km i zebrać w ciągu dnia ok 20 keszy, przy okazji mając fajną wycieczkę. Namiastka czegoś takiego powstała w tym roku w Beskidzie Małym i jest autorstwa sm@rta. Kesze w górach powstają, ale dość chaotycznie, przez co ciężko jest je połączyć w trasie pieszej i wymagają one raczej wycieczki objazdowej.

Link to comment

@toczygroszek - Fajny bylby i nawet o tym myslalem, ale przy tym co mam obecnie, 7mio pudelkowym jest masa roboty (ciagle mi sie tam cos miesza, zle opisuje, musze przekladac kesze, wymieniac logbooki itd). To powoduje ze na miejscu jestem czesciej niz bym chcial. Jakbym tak czesto musial jezdzic na 20km trase to by mnie krew zalala :)

 

Przy okazji pozdrawiam tych co maja mase keszy ukrytych, ogarniecie tego to mordega.

 

@spider - ty na mojego jakiegos kesza pojedz (tunel polecam), a nie bedziesz sie na zaby wybieral :P

Edited by czajapawel
Link to comment

Czy Waszym zdaniem PT na Półwyspie Helskim (super ścieżka rowerowa z Władysławowa do Helu ok. 40 km) byłby fajna sprawą? Latem przyszłego roku chciałbym zrobić event w czasie 'Marszu Śledzia' i może wypadałoby go okrasić możliwością zdobycia PT. To tylko takie moje luźne myśli a nie zobowiązanie :-).

Link to comment

soolash, pomysł fajny, bo bez problemu można tam w fajny sposób pochować skrytki wzdłuż ścieżki rowerowej :) Ja jestem za, ale skoro napisałeś o tym publicznie to radzę Ci się pośpieszyć z tym pomysłem bo inny zaprzyjaźniony serwis nie śpi i nasze forum czyta...

Link to comment

No nie wiem :-/ Prawdę mówiąc idea PT jest zaprzeczeniem chyba wszystkich, lub przynajmniej prawie wszystkich powodów dla których bawię się w geocaching.

 

Czy Waszym zdaniem PT na Półwyspie Helskim (super ścieżka rowerowa z Władysławowa do Helu ok. 40 km) byłby fajna sprawą?

 

Według mnie taki typowy PT nie byłby sprawą fajną. To już bardziej stawiałbym na Trail taki, o jakim pisze toczygroszek. Przyklasnąłbym projektowi założenia -naście czy -dziesiąt skrzynek różnego typu, rozmiaru, w różnych ciekawych miejscach (co oznacza, że pewnie w większości nie przy samej ścieżce rowerowej i nie drive in), w których można napisać coś więcej niż "skrzynka nr 25, szukaj w drzewie". Pewnie taki projekt byłby trudniejszy do zrealizowania i pewnie by się skończyło na mniejszej ilości skrzynek.

 

No cóż, nie lubię jeśli skrzynka nr 25 pokazuje tylko skrzynkę nr 25 i do tego jest taka sama jak wcześniejsze 24. Natomiast takich Traili na małą skalę i zróżnicowanych, które mi się podobały była np. "Michałowska Wązkotorówka", gdzie każda skrzynka pokazywała jakiś ślad lub miejsce po kolejce (w sumie skrzynek było 10):

http://www.geocaching.com/map/beta/?ll=52.227975,20.614691&z=12

Link to comment

Czy Waszym zdaniem PT na Półwyspie Helskim (super ścieżka rowerowa z Władysławowa do Helu ok. 40 km) byłby fajna sprawą? Latem przyszłego roku chciałbym zrobić event w czasie 'Marszu Śledzia' i może wypadałoby go okrasić możliwością zdobycia PT. To tylko takie moje luźne myśli a nie zobowiązanie :-).

 

Wg mnie nie. Tak samo jak pomysł okeszowania w formie PT wszystkich kolejnych wejść na plażę w Gdańsku.

 

Każdy taki PT blokuje możliwość okeszowania naprawdę ciekawych miejsc, które mogą istnieć w promieniu magicznych 160m od drogi traila. A już szczególnie na wąskim półwyspie helskim taka sytuacja może się trafić (np. bunkry).

 

Tak jak pisałem już wcześniej - nie rozumiem dlaczego reviewerzy nie blokują takich inicjatyw (lub też nie zmieniają ich w mulciaki). Przecież tak miało być.

 

Dla mnie osobiście power traile są zaprzeczeniem tego co lubię w geokeszingu (tak jak pisał Meteor). Poza tym wypaczają zarówno regionalne jak i własne statystyki (sam sobie wypaczyłem swoje uczestnictwem w FCPT - 30% skrytek znalezionych w GC mam jednego dnia, w jednym miejscu, jednego rozmiaru i typu).

 

Myślałem że możemy się regionalnie "ścigać", motywując się wzajemnie do zakładania keszy w ciekawych miejscach które warto pokazać. Ale ścigać się kto założy większą serię identycznych pudełek co 200m wzdłuż jakiejś drogi schowanych w ten sam sposób - to nie dla mnie.

Edited by HighlanderPL
Link to comment
Każdy taki PT blokuje możliwość okeszowania naprawdę ciekawych miejsc, które mogą istnieć w promieniu magicznych 160m od drogi traila. A już szczególnie na wąskim półwyspie helskim taka sytuacja może się trafić (np. bunkry).

 

Tak jak pisałem już wcześniej - nie rozumiem dlaczego reviewerzy nie blokują takich inicjatyw (lub też nie zmieniają ich w mulciaki).

Rownie dobrze 'przyblokowane' kesze przy bunkrach moga byc stworzone jako multi. Tu nie ma konfliktu, a moze byc wyzwanie dla kreatywnosci.

 

sam sobie wypaczyłem swoje uczestnictwem w FCPT - 30% skrytek znalezionych w GC mam jednego dnia, w jednym miejscu, jednego rozmiaru i typu

Nie masz wyjscia - musisz teraz znalezc tyle, by kesze z PT uczynic wielkoscia na miare bledu statystycznego. :anibad:

Link to comment

Również nie jestem pasjonatem PT (choć ani jednego nie robiłem), ale skoro wielu innych geocacherów lubi taką zabawę, to czemu nie? Może więc zamiast narzekać, zróbmy alternatywę i załóżmy takie PT z inwencją. Może na wiosnę założę taki górski PT? Od roku przygotowuję coś w rodzaju PT, ale raczej w przewrotnej formie - może mi się uda skończyć do końca roku.

Link to comment

Osobiście nie traktuję tego jako narzekanie, ale jako głos dyskusji o przyszłości geocachingu w Polsce. Bo skoro pada pytanie czy PT na Helu to fajny pomysł i będą tylko odpowiedzi, że "tak"... no to sami wiecie. Dlatego pojawiają się odpowiedzi osób, które uważają, że jednak PT nie są fajne i piszemy jakie skrzynki nam się bardziej podobają.

 

A ja zakładam skupiam się na zakładaniu pojedynczych skrzynek (może w postaci jakichś zgrupowań), mam nadzieję że w ciekawych miejscach i mam nadzieję że sie podobają znalazcom :-)

Link to comment

Ej, jeśli kesze nie są pod współrzędnymi, to trochę kicha... Nie zrozumcie mnie źle, fajnie, że Wam się chce zakładać, ale może faktycznie zrobić coś takiego poza terenem zabudowanym, gdzie będzie można założyć kesza dokładnie tam gdzie się chce? Przemyślcie sprawę i proszę, nie nadymajcie się przypadkiem :)

 

luźno, postaram się przesunąć tego kesza, który rypnięty jest o tyle metrów, reszta jest okej

 

Nie no ale w promieniu 40m nie było innej miejscówki? Trochę słabo, choć pomysł śmieszny. Tylko że im mniej takich w mieście tym lepiej, kochane W zablokowało 1/3 Saskiej Kępy z wieloma ciekawymi zabytkami i pewnie pomnikami też. :/ Do takich projektów lepiej nadaje się las....

 

serio, nie było innej miejscówki w promieniu 40m, która można by umieścić tak, aby nie zaburzała idealności "W" :)

lavinka, masz rację, ale przez ogrom czasu nikt tam niczego nie założył

jestem otwarty na przeniesienie "W" w przypadku chęci założenia sensownych skrytek na Saskiej, nie ma problemu

 

Od jakiegpś czasu zbierałam się na pomnik Osieckiej (offset lub tradycyjna). Niestety będę zmuszona założyć tylko OC, bo na GC teren jest zablokowany :/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...