Jump to content

Polski geocoin


toczygroszek

Recommended Posts

Rozumiem, że wolałbyś żubra ?

Nie ma żadnego znaczenia co bym wolał, bo nie ja decyduję o wyborze. To Twój coin i robisz sobie co tam na nim chcesz.

acha...

 

To to Thathanka zaproponuj nam jakis projekt

tego coina kupie i tego 2 tez!!

 

mysle ze Spider odwalil kawal dobrej roboty i jak by nie bylo, nalezalo by sie, by dostal od nas jakies gratisowe coiny!!!

Edited by kedzik
Link to comment

To to Thathanka zaproponuj nam jakis projekt

Zaproponowałem, ale zanim zdążyłem przygotować rewers, było pozamiatane. Na początku wydawało mi się dziwne takie załatwienie sprawy, bo sądziłem, że to ma być jakiś wspólny projekt, wyłoniony z kilku zaproponowanych i taki dostanie rabat od Silesiana. Prześledziłem jednak dyskusję i nigdzie takich deklaracji nie było, więc pewnie sam coś sobie zasugerowałem.

W zasadzie niepotrzebny był wątek na forum skoro wszystko zostało załatwione w gronie trójki znajomych.

Link to comment

Temat polskiego coina jest poruszany prawie od roku. Tyle też czasu było na przygotowanie projektu. Przez ten czas nikt nic konkretnego nie przedstawił, więc został wybrany jedyny projekt.

Dla ścisłości: nie "został wybrany", a "wybrałem" i oprócz Twoich projektów były jeszcze dwa Mosznira i mój (oprócz tych, które mam na papierze, a nie zdążyłem jeszcze przenieść do komputera). Nie mam o to żalu, bo to Twój geocoin i sam decydujesz na co chcesz wydać pieniądze. Jestem trochę zły na siebie, że ubzdurałem sobie, że jest przedsięwzięcie całej społeczności i decyzje będą mniej jednostronne i bardziej transparentne. Po prostu niepotrzebnie traciłem czas.

Edited by Thathanka
Link to comment

Akurat tak się składa, że mój projekt został zainspirowany projektem Mosznira i wykonany w sposób jaki on mniej więcej chciał. Twój projekt był zbyt szczegółowy. Wracając do wyboru projektu to powtarzam że każdy z was miał na to prawie rok czasu. Przez ten rok praktycznie nikt nic nie przedstawił. Z tego powodu ja zrobiłem projekt (nie rwałem się do tego przez ten cały czas bo nie uważam, żebym był super grafikiem). Gdy go zrobiłem a większość tu piszących go zaakceptowała (tak, tak, został wybrany a nie ja go wybrałem - poczytaj wątek dokładnie) to ty się obudziłeś i masz teraz pretensje, że nie zdążyłeś zrobić projektu. To co robiłeś od stycznia?

Edited by SpiderPL
Link to comment

Ja doskonale rozumiem, co napisałeś co nie zmienia faktu, że mam odmienne zdanie.

 

Zamiast strzelać focha to dokończ projekt (musi być wektorowy i max 5 kolorów na stronę), przedstaw go tutaj i wszyscy wspólnie zadecydujemy który zrobimy.

 

Bo wcale nie jest powiedziane że obecny projekt będzie na 100% zrealizowany bo może się okazać że producent nie jest w stanie zrobić coina o nieregularnych kształtach lub że cena takiego będzie 2x wyższa od standardowego. A kolejny miesiąc poślizgu z produkcją niczego nie zmieni.

 

Tak więc zamiast biadolić weź się do roboty i dokończ go jak najszybciej :)

Edited by SpiderPL
Link to comment

Kurde, ale o co w ogóle chodzi? Z tego co widzę, na coina z bocianem jest już ponad 100 zamówień. Przy okazji dowiemy się jakie są ceny i poznamy inne detale techniczne. Zrobienie następnego coina to będzie bułka z masłem. Nie wiem jak inni, ale ja bardzo chętnie wezmę kolejnego coina z żubrem, jeśli taki powstanie. Z sową pójdźką i kuną domową też. Chyba to nie jest ostatni coin jakiego robimy.

Link to comment

Thathanka - podziwiam, malo ludzi umie dzisiaj przepraszac!!! szacunek!!

 

mimo to zachecam Cie do przedstawienia Twojego projektu, dlaczego nie mielibysmy wybierac miedzy 2 coinami, labo dlaczego mialby nie powstac inny coin, zareczam ze wezme tasama ilosc!! juz teraz sie deklaruje!!

pozdrawiam Ciebie i Spidera

Link to comment

Ja chętnie kupiłbym także inne geocoiny 'po polsku', nawet jeśli projekt nie będzie najwyższych lotów. Głównie dlatego, że wychodzi sporo taniej B) także jeśli ktoś ma pomysły to niech coś jeszcze wyrzeźbi :laughing: z jakimkolwiek zwierzęciem :sad:.

 

Tak z ciekawości czy zamawiając kilkaset sztuk takich samych znaczków nie podejdzie cło ? Bo to raczej nie wyglada na GIFT czy bajer o małej wartości ?

 

Pozdro

Link to comment

Fajnie ze w koncu wszyscy doszli do pewnego konsensusu, mysle ze to bez znaczenia czy bedzie to bocian czy zubr, i to i to kojazy sie z Polska, najwazniejsze ze wiekszosc chce TEGO geocoina i ze w koncu bedzie to pierszy NASZ polski geocoin. Bez wzgledu gdzie kolwiek zawedruje bedzie reprezentowal nasz kraj i geocaching w naszym kraju.

Niestety nie bralem udzialu w dyskusji od poczatku, i uwazam ze jest to sukces ze doszlismy do zgody tak szybko. Teraz tylko dogranie szczegolow, jak moze rzeczywiscie troszeczke zaokraglic nasz poludniowy cypel itd.

Dzieki Spider za prace ktora wlozyles i wkladasz w rozwoj polskiego geocachingu...

Co do nastepnych geocoinow kazdy moze sie przeciez jeszce wykazac jezeli tylko chce i ma takie zdolnosci, wiec nikt nie powinien sie obrazac ze jego projekt nie zostal wziety pod uwage czy tez nie zdazyl czegos zaprazentowac...

Link to comment

Nie zgadzam się z powyższym, Spider chce zrzucić z siebie odpowiedzialność. To on jest odpowiedzialny za wszystko, ja mu tylko trochę pomogłem, a obecnie to praktycznie wszelkie inicjatywy i działania są autorstwa Spidera. A tak na prawdę to geocachingu nie było by bez każdego z Was, bez Waszych skrytek, eventów a nawet marudzenia na forum :laughing:

Link to comment

Moje nie podróżują. Te co poszły w świat, poginęły.

to zależy ;)

Mój został w rękach gościa, który nawet mi odpisał, że już się nie bawi, a coin jest ładny i sobie go zostawi :mad:

Natomiast sam przeniosłem już chyba z 4 czy 5 tych coinów i jak dotąd dobrze im jest, i nadal podróżują :)

Link to comment

Where can I buy the coin from?

 

Thanks

Coin shown on the pics above has more then 2 years already. I don't think if there is any available for the purchase. Maybe some collectors have some spare ones, but I doubt it. Let's see if anyone reply with his offer :)

Link to comment

Where can I buy the coin from?

 

Thanks

Coin shown on the pics above has more then 2 years already. I don't think if there is any available for the purchase. Maybe some collectors have some spare ones, but I doubt it. Let's see if anyone reply with his offer :)

 

I will swap one of my original "Poland/Polska" geocoins for the new design one

Anyone?

 

Thanks

Steve

Link to comment

Niedługo powinna się pojawić nowa partia coinów z bocianem ;)

A więc spekulanci się nie wzbogacą :)

To zależy. Jeśli nowa wersja (bądź wersje) będzie różna od starej (np inne galwanizowanie), to stara edycja może nawet pójść w górę z wartością. Choć nie była nigdy ona deklarowana jako LE, więc w każdej chwili może się pojawić reedycja nierozróżnialna od pierwowzoru.

Link to comment

Niedługo powinna się pojawić nowa partia coinów z bocianem ;)

A więc spekulanci się nie wzbogacą :)

To zależy. Jeśli nowa wersja (bądź wersje) będzie różna od starej (np inne galwanizowanie), to stara edycja może nawet pójść w górę z wartością. Choć nie była nigdy ona deklarowana jako LE, więc w każdej chwili może się pojawić reedycja nierozróżnialna od pierwowzoru.

 

Poszukuję osoby chętnej na wymianę bociana z pierwszej edycji za bociana z drugiej edycji.

Link to comment

Niedługo powinna się pojawić nowa partia coinów z bocianem ;)

A więc spekulanci się nie wzbogacą :)

To zależy. Jeśli nowa wersja (bądź wersje) będzie różna od starej (np inne galwanizowanie), to stara edycja może nawet pójść w górę z wartością. Choć nie była nigdy ona deklarowana jako LE, więc w każdej chwili może się pojawić reedycja nierozróżnialna od pierwowzoru.

 

Poszukuję osoby chętnej na wymianę bociana z pierwszej edycji za bociana z drugiej edycji.

 

OK, machniom :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...