Jump to content

Polski geocoin


toczygroszek

Recommended Posts

Wykonanie Coinów możemy powierzyć profesjonalnej firmie zajmującej się produkcją Coinów. Ceny nie są złe: 1.75" (45mm) Coin w cenie $2.77 przy produkcji 100 szt + Laser Etched Numbers $0.27. Czyli wyszłoby ok $3 czyli poniżej 10 zł/szt + koszt zakupu kodów od Groundspeaka. Sądzę że lepszej oferty (również w Polsce) nie znajdziemy.

 

Szczegóły: http://www.oakcoins.com/calc/

 

Moja propozycja jednej ze stron coina (...)

Moim zdaniem powyższy wzór ma za dużo kolorów, co wpłynie na cenę coina. Powyższa firma robi Coiny w 5 kolorach na danej stronie a za kolejny kolor trzeba dopłacać. Sądzę że w innych firmach będzie podobnie.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Wersja nr 2:

 

4.png

 

Dla mnie ten projekt jest świetny. Brawo dla autora.

Przy obecnych kosztach, jestem zainteresowany 2 sztukami dla siebie.

Jeżeli nie będzie chętnych do potrzebnej minimalnej ilości zamówienia, mogę kupić większą ilość i w razie potrzeby odsprzedać innym w tej samej cenie.

Link to comment

Wiec jak wyglada ta sytuacja z polskim geocoinem, bo jakos stracilem watek. Czy juz postanowione ze to bociek itd, i czy ktos zajal sie produkcja? Aha i czy robimy jakas liste kto ile chce bo widze, ze niektorzy sie zdeklarowali ale moze warto zrobic jedna liste i wtedy bedzie latwiej to wszystko ogarnac. :)

Edited by rkorbi
Link to comment

Hello, dear Polish cachers!

Let me contribute to this thread. I've managed to go through all your letters with some bloody translator so pretty much know what the situation is. As I am not Polish, you might find an outsider's opinion interesting... I like the front side of the coin (or is that the backside, whatever) with the outline of Poland but the other one... Sorry to tell you, but the stork (bocian) is Hungarian! :D At least as Hungarian as Polish! For me the symbol of your country would be the eagle (orzeł), dunno why it wasn't included in the recent argument, perhaps because there was a previous design of them? In the żubr vs bocian debate I'd cast my vote for the bison. With a bottle tied around its neck... :)

Link to comment

An every 4th stork in the world is born in Poland. Keep your Hungarian hands off our Polish storks!

 

Hungarian is... Egri Bikaver :D

 

egri-bikaver-1785.jpg

 

:D:cool::cool:

 

Only because there's no record of the thousands of Hungarian storks... :) In stork density Hungary is #2 after Lithuania and you only have more because the human population is more! Guess you can feed more storks...

 

We don't have a single żubr though so go for that instead!

 

Seriously, what happened to the eagle idea?

Link to comment

Dzięki toczygroszkowi powstała trochę zmieniona wersja bociana. Moim zdaniem jest rewelacyjna i uważam, że ten projekt powinniśmy zrealizować.

 

73348941.png

 

Czekam na Wasze opinie i jeżeli Wam też się podoba to możemy zrobić zapisy na GeoCoina oraz zlecić wykonanie polskiego coina :laughing:

Link to comment

mnie tez sie podoba i tez sie pisze na polskiego coina :laughing:

tylko tak mi sie rzucilo w oczy.. na niektorych coinach jest "Trackable at Geocaching.com" (bez www i z duzej) i chyba taka forma bardziej przypada mi do gustu, jakos bardziej naturalnie sie to czyta.

wiec poddaje taka mala poprawke pod rozwage :rolleyes:

nawet z drobnym naciskiem na ta wersje :laughing:

pozdro,

jb.

Link to comment

Normalna cena to $1,5 za kod, ale jak obiecał Silesian Reviewer (Info) ma załatwić rabat :laughing: Sądzę więc że cena za coina wyniesie ok. 12 zł, ale szczegółową kalkulację będziemy mieli dopiero gdy skontaktujemy się z firmą produkującą coiny (mogą np. coś doliczyć za nieregularny kształt), ale wydaje mi się, że 15 zł na pewno nie przekroczy.

Link to comment

a ile trzeba kodów kupić, żeby coin miał swoją ikonę w systemie?

 

REPLY: Sam znalazłem odpowiedź

 

Przy zakupie 50 juz można zrobić swoją ikonę i kosztuje ona 150$ czyli przy produkcji 100 byłoby dodatkowe 4,50 PLN do coina.

Co wy na to? Chyba, że podzielimy tą sumę nie na ilość coinów, ale na ilość chętnych.

Edited by nemrodek
Link to comment
I like the front side of the coin (or is that the backside, whatever) with the outline of Poland but the other one... Sorry to tell you, but the stork (bocian) is Hungarian! :anitongue: At least as Hungarian as Polish! For me the symbol of your country would be the eagle (orzeł), dunno why it wasn't included in the recent argument, perhaps because there was a previous design of them? In the żubr vs bocian debate I'd cast my vote for the bison.

Wygląda na to, że bocian z Polską kojarzy się tylko Polakom, a i to nie wszystkim.

Link to comment
Wygląda na to, że bocian z Polską kojarzy się tylko Polakom, a i to nie wszystkim.

Rozumiem, że wolałbyś żubra ? :anitongue: Niestety nigdy nie będzie tak, że każdy będzie zadowolony. Moim zdaniem bocian jest bardziej kojarzony z polską, żubr mniej. Sadzę nawet że dużo ludzi za granicą nie wie w ogóle, że jest takie coś jak żubr i by się zastanawiali dlaczego Polacy mają bizona na coinie skoro u nich one nie występuje. Czesi na swoim coinie mają jaszczurkę - czy to jest ich symbol narodowy? I czy jaszczurka ma coś wspólnego z Czechami? Tego nie wiem, ale to nie jest ważne, ważne że czeski coin mi się spodobał gdy go znalazłem.

 

Edit:

 

A czy ty znasz symbol narodowy każdego z państw lub chociaż każdego europejskiego państwa? Pewnie nie. I w przypadku coina również znalazca z zagranicy nie będzie wiedzieć o co chodzi. Ale wpisując chociażby w wiki bociana zobaczy informacje o ilości bocianów w Polsce (jest info w angielskiej wersji). Z kolei wpisując bizona (wątpię by poznał, że to żubr) nic nie ma i geocacher będzie się dziwić.

 

Bocian jest też dobrym symbolem na Coina, gdyż zapewne każdy z was chciałby by jego coin zawędrował przynajmniej tak daleko jak daleko wędrują bociany ;)

Edited by SpiderPL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...