Jump to content

Polski geocoin


toczygroszek

Recommended Posts

Jak tam, czy inicjatywa upadła ;)? czy może ktoś już gdzieś bije polskie geocoiny :)? Widzę, że temat się zakopał.

 

Ja dzisiaj próbowałem coś wyrzeźbić wzorując się na logu z bocianem wklejonym przez wallsona, ale wyszło miernie ;) dlatego liczę, na innych :).

Link to comment

Nie jestem grafikiem, brak mi wyczucia artystycznego i nigdy nie projektowałem monet, także tych geo, ale mam pomysł i mógłbym chyba spróbować coś sklecić.

Na co od strony technicznej trzeba zwrócić uwagę przy projektowaniu takiej monety? Mam na myśli wielkość elementów, ilość kolorów i wszelki tym podobne.

Czy chcielibyście zobaczyć na monecie jakieś napisy? Jakie?

Link to comment

Ja szczerze wolałbym coś w tym stylu:

 

Austrian Geocoin

 

Jednoznacznie narodowy i totalnie neutralny bo o ile bociek zubr i t d kojarzy się nam z Polską :D to za granicą kojarzą się z Polską inne rzeczy :P

 

A tu wklejam swojego wczorajszego potworka powstałego z nudów :lol:

 

geocoin322b.jpg

 

Ale liczę na coś lepszego z waszej strony :) bo podobnie jak Thathanka brak mi wyczucia :unsure:

 

Pozdro

Link to comment

Tak jak pisaliśmy my kolorów nie zrobimy tylko takie tłoczone.Oczywiście nie ma przeszkody aby była to mapa Polski niekoniecznie moneta.

A jak najlepiej projektować? Czy można np. zrobić czarno-biały projekt i określić, że to co białe to wklęsłe, a to co czarne to wypukłe? Albo na odwrót :D

Link to comment

jest jeszcze jeden pomysł aby wykonać geocoina ze szkła jest to teczna robota <_<

Mamy znajomych robiacych takie cacka:)

 

www.tremo.pl

 

taki pomysl brzmi interesujaco, jesli by szko mialo jeszzce bialo czerwone zabarwienie a w srodku zatopiona grafike... moglo by to byc naprawde b. orginalne!!

 

pozatym co do motywu na GC to czy cos z polskiego malarstwa nie bylo by godnego uwagi??

Link to comment

Ze szkłem nie jest tak prosto bo to ręczna robota i wytapianie w piecu <_< Jedno jest pewne nigdy nie będzie takich samych tylko bardzo podobne :) Wzór powinien być prosty.Napisy będą grawerowane.

 

Pewnie sporo czasu jeszcze upłynie zanim dojdziemy do produkcji więć postanowiliśmy zrobić krakowskie coiny :)Powinny pojawić się w obiegu za jakiś miesiąc :D

Link to comment

Jak narazie to pomysły i wszystko dogadamy niebawem.

Troszkę konkretów musze jednak napisać aby rozjaśnić sytuację.

1.zajmiemy się produkcja

2.zainwestujemy w przedsięwzięcie

3.I TUTAJ WAŻNA INFORMACJA KTOŚ MUSI SIĘ ZOBOWIĄZAĆ ODNOŚNIE ZAŁATWIENIA WSZYSTKIEGO Z Groundspeak.

4.Jest jeszcze kilka pomysłów ale to narazie tajemnica bo musimy skontaktować sie ze SpideremPL <_<

Link to comment

3.I TUTAJ WAŻNA INFORMACJA KTOŚ MUSI SIĘ ZOBOWIĄZAĆ ODNOŚNIE ZAŁATWIENIA WSZYSTKIEGO Z Groundspeak.

 

Ja mogę się tego podjąć, bo i tak jestem ostatnio w stałym kontakcie z GS. Ale zanim w cokolwiek zainwestujecie kasę musimy miec wszystko obgadane, żeby się nie okazało, że jest coś, co uniemozliwia nam ich rejestrację.

Link to comment

Tłumaczenie za pośrednictwem Google

 

:-)

 

 

 

Jestem osoba, która zaprojektowała i wyprodukowała oryginalne Polska GeoCoin z pomocą Chrisa z Landsharkz - www.landsharkz.ca

 

1. Mimo, że urodził się w Nowej Zelandii, a obecnie mieszkają w Kanada, moje dziedzictwo jest język polski. Mój ojciec urodził się w Polska i jestem dumny z tego dziedzictwa. Odwiedziłam Polska 3 razy. Byłem tam w zeszłym miesiącu w Krakowie, Lublinie, Biadaczka (gdzie umieścił cache) i Warszawa

 

2. Moneta była bardzo popularna. 450 były produkowane i one wyprzedane. Wciąż mam kontakt z ludźmi mnie z pytaniem, czy mam więcej do sprzedaży. Zrobiłem zachować trochę dla siebie. Osób zwrócił się do mnie mówi mi, że kochają projektu.

 

3. Z powodu mojego polskiego dziedzictwa Myślałem, że nie powinno być Polska Geocoin, nikt inny nie wykonując jedną więc przyspieszyć, ale produkowanym. Mnie to kosztuje dużo pieniędzy.

 

4. Ponieważ nie ma dosłownego tłumaczenia "Trackable on Geocaching.com" zdecydowaliśmy się na "obserwują na geocaching.com"

 

5. Do projektowania Wybrałem rzeczy, które Myślałem, że reprezentowana Polska, orzeł, mapa Polska w kolorach flagi - czerwonym i białym.

 

6. Przykro mi czytać, że toczygroszek, Thathanka i innych nie podoba mi GeoCoin - jednak będzie kupić niektóre Polska GeoCoins masz zamiar produkować i czekamy na projekt.

 

 

Dziękuję

Link to comment

Witam serdecznie!

 

Jako reviewer mam możliwość zamówienia kodów GeoCoinów z rabatem. Niestety nie mogę podać szczegółów tego rabatu, ale obiecuję, że rabat jest naprawdę bardzo atrakcyjny. Niestety nie mam zdolności artystycznych, więc ktoś inny musiałby zająć się projektem tego coina. Jeśli tylko znajdą się chętni, by ten projekt stworzyć i zająć się produkcją coinów to ja z mojej strony mogę wszystko załatwić z Groundspeakiem.

 

Pozdrawiam

Silesian Reviewer

Link to comment

Na razie zrobiłem ikonkę polskiego coina - będzie ona wyświetlana na stronie Geocaching.com. Oto moja propozycja:

 

Rozmiar 32x32 pikseli: PL32.png

 

Rozmiar 16x16 pikseli: PL16.png

 

Teraz czas na nazwę Coina. Groundspeak do nazwy dodaje słowo "Geocoin". W przypadku domyślnej nazwy coina będzie to "xxx Geocoin", a w przypadku grupy coinów (np. w profilu użytkownika), będzie to "xxx Geocoins". Na pewno geocoin nie może się nazywać "Poland Geocoin" bo taka nazwa została już użyta wcześniej (pierwszy projekt polskiego coina). Jaka jest wasza propozycja nazwy?

Link to comment

Zainspirowany postem Mosznir'a zrobiłem coś podobnego do austriackiego coina, czyli w kształcie Polski (w sumie to się nie wysiliłem :blink: ).

 

1.png2.png

 

Coin byłby kolorowy.

Przód: to co czarne wypukłe, to co czerwone i białe wklęsłe

Tył: Tracking Number wygrawerowany na wypukłym prostokącie, tekst "Trackable..." wypukły, jakiś dodatkowy element wypukły i kolorowy.

 

I teraz kilka pytań:

1) Czy taki projekt jest OK? (jeśli nie to czekam na propozycje).

2) Czy z przodu dodawać jakiś tekst?

3) Jaki element powinien pojawić się z tyłu? (bocian, żubr, orzeł, flaszka wódki :huh: ) ?

4) Jakie wymiary powinien mieć coin? Duży (ok. 6 cm średnicy) czy mniejszy (ok. 4 cm średnicy)?

Edited by SpiderPL
Link to comment

Mi projekt jak najbardziej sie podoba, proponuje zubra (pewnie tylko glowe) i to nawet nie dlatego ze mieszkam na podlasu ale dlatego ze jest orginalny, mysle ze mniejszy bylby lepszy ok 4,5 cm, no i dodalbym gdzies Gecaching Polska, zeby bylo wiadomo, nie kazdy sie zorietuje np na wyspach Fiji ze te kolory oznaczaja Polske a nie Monako albo co gorsza Rosje :blink:

Link to comment

Coin byłby kolorowy.

Przód: to co czarne wypukłe, to co czerwone i białe wklęsłe

 

Uwagi techniczne:

- elementy wypukłe będą w kolorze metalu, z którego będzie goecoin, ostatecznie może się więc okazać, że będzie to inny kolor.

- zdaje się, że granica pomiędzy kolorami tez musi być przedzielona wypukłym elementem, musi być więc cienka kreska w "okolicach Wrocławia"

 

Pomysł fajny, żubr też fajny - może Thathanka jakiegoś zapoda? :blink:

Link to comment
Czekam na uwagi :grin:

Jak się prosisz. :angry:

Żubr zbyt rączy - wygląda jak obrazek do Wielkiej Pardubickiej. :grin: Jeśli ma być na zielonym tle, to fajniej byłoby, gdyby to były drzewa.

Bocian - fajny, choć wydaje się wciśnięty. Może lepiej byłoby go dać większego, na środek. Chyba nic się nie stanie, że przykryje trochę krzyżyk.

Link to comment

Bardzo mi sie podobaja te projekty kazdy z nich w sumie moglby byc, mysle jednak ze zostalbym przy prostocie, z jednej strony krzyz a z drugiej bocian albo zubr, mysle ze co wstawiles sa super, mozna w tym roku zrobic zubra a w przyszlym bociana, Spider dla mnie extra. Zrobic glosowanie zubr czy bocian i mozna je "produkowac"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...