Jump to content

Polski geocoin


toczygroszek

Recommended Posts

Podczas eventu w Krakowie padł pomysł zaprojektowania polskiego geocoina. Wprawdzie kiedyś ktoś wypuścił jakiegoś, ale wzór był mało atrakcyjny, orzełek na czerwonym tle. Myślimy raczej o czymś ładniejszym, wielokolorowym. Wstepnie jednak chciałem zapytać kto byłby zainteresowany i mniej więcej na ile sztuk. Trudno mi na dzień dzisiejszy podać koszty - to zależy od wielu czynników, sądzę że to ok 20-30 zł (?). Nie jest to nic zobowiązującego, chodzi tylko o to, czy są zainteresowani, bo minimalna ilość geocoinów do zamowienia to 50 szt.

Link to comment

Ja myślę że na 3 sztuki bym się pisał :blink: Poza tym spróbuję coś pomyśleć na projektem.

Kontur polski... myślę, że tak :shocked: Zastanawiam się nad jakąś podobizną Frycka z okazji

jego 200tnych urodzin ???

 

Mam tylko pytanie... gdzie można znaleźć jakieś wymagania techniczne takiego projektu?

Edited by wallson
Link to comment

Witajcie po dłuższej przerwie B)

Tak jak toczygroszek powiedział jest plan my zobowiązujemy się wykonać ten plan od strony technicznej czyli podejmiemy się produkcji :)

 

Troszke danych technicznych :

 

wymiar to 50 mm

wzór prosimy wykonać na obydwie strony,będzie wykonane jak moneta czyli wypukła :)

Cena nie powinna przekroczyć 20 pln :)

 

Pozdrawiamy

Edited by ejohexteam
Link to comment

Tak sobie pomyślałem że Geocoin mógłby się składać z:

- 1 strona: logo Geocaching Polska (ale sam kontur polski z krzyżykiem w środku bez kolorów) (mogę udostępnić wersję wektorową tego logo)

- 2 strona: jakiś symbol kojarzony z turystyką w Polsce

 

Ciekawy tekst o projektowaniu turystycznego logo można znaleźć tutaj:

 

http://www.wsth.edu.pl/wydawnictwo/Stasiak1.PDF

Link to comment

Ale ten Geocoin ma fajną ikonkę na stronie GC: http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=992115

 

BTW. Znalazłem sposób na sprawdzenie ilości wyprodukowanych Coinów danego typu.

 

W przypadku tego polskiego Geocoina jest ich 450 i wiele z nich nie ma właściciela: http://www.geocaching.com/track/search.asp...2b-eb1db1f27aba

 

A sposób jest następujący:

 

1. Wchodzimy na profil osoby która posiada Coina danego typu. Np. mój profil: http://www.geocaching.com/profile/default....9c-d91fb5f9e862 i przechodzimy na zakładkę Trackables

 

2. Klikamy na ikonę danego Coina. Np.

 

http://www.geocaching.com/track/search.aspx?tx=cb4db9de-4826-422a-80ea-75cb921f66f6&o=1&uid=e0cd67f3-d537-44aa-8b9c-d91fb5f9e862

Wyświetlony zostanie jeden coin (mój własny)

 

3. Kasujemy z adresu wszystko co jest po parametrze tx - w powyższym przykładzie:

 

http://www.geocaching.com/track/search.aspx?tx=cb4db9de-4826-422a-80ea-75cb921f66f6

 

4. Cieszymy się listą wszystkich Geocoinów danego typu.

 

EDIT: Nie wiem czemu ale czasem jest zwracana pusta lista :/

Edited by SpiderPL
Link to comment
Prawdopodobnie ktoś nabył 450 kodów "na zaś".

Moim zdaniem to raczej chodzi o to, że po wyprodukowaniu danej partii coinów ich numery seryjne muszą być zarejestrowane w bazie na Geocaching.com (tak by można było je aktywować) i właśnie w tym przypadku zostało dodanych do bazy 450 numerów bo prawdopodobnie tyle coinów zostało wyprodukowanych. A to, że część z nich nie ma właściciela wynika z tego, że pewnie nie wszystkie zostały sprzedane.

Link to comment
Prawdopodobnie ktoś nabył 450 kodów "na zaś".

Moim zdaniem to raczej chodzi o to, że po wyprodukowaniu danej partii coinów ich numery seryjne muszą być zarejestrowane w bazie na Geocaching.com (tak by można było je aktywować) i właśnie w tym przypadku zostało dodanych do bazy 450 numerów bo prawdopodobnie tyle coinów zostało wyprodukowanych. A to, że część z nich nie ma właściciela wynika z tego, że pewnie nie wszystkie zostały sprzedane.

 

Z tego co sie zorientowałem to działa tak - robisz projekt, zgłaszasz go do akceptacji i nastepnie wykupujesz taką ilość tracking numerów jaką chcesz. Nikt nie każe Ci udowodnić, ile fizycznie masz coinów.

Link to comment

Co prawda nie jestem na razie zainteresowany kupowaniem polskiego geocoina (chyba, ze będzie przedstawiała żubra), ale pozwolę sobie skomentować. :)

Drugi projekt pt. "latawiec wyrywający rękę człowiekowi" poza tym, ze jest nieatrakcyjny, ma sens jeśli jest w kolorze, a chyba taki ma nie być.

Pierwsze logo jest fajne, ale ze względu na niesymetryczność (długi prawy bok) może nie pasować do okrągłej monety. Wydaje mi się jednak, ze trop jest dobry i warto podeprzeć się polską naturą niż uderzać w ton patriotyczny. Zdecydowanie wolałbym zobaczyć jakąś rzadką roślinę czy zwierzę niż JP2, cycki Dody, Będomin czy inne skarby narodowe.

Edited by Thathanka
Link to comment
Wydaje mi się jednak, ze trop jest dobry i warto podeprzeć się polską naturą niż uderzać w ton patriotyczny. Zdecydowanie wolałbym zobaczyć jakąś rzadką roślinę czy zwierzę niż JP2, cycki Dody, Będomin czy inne skarby narodowe.

 

Jestem podobnego zdania.

 

A co do żubra to nie jest to głupi pomysł.

Link to comment

Jeżeli ma być jakiś zwierz na coinie, to zdecydowanie BOCIEK.

1. Ciepło, sympatycznie... i bardzo się z Polską kojarzy.

2. Od strony graficznej BOCIEK będzie fajnie wyglądał kolorystycznie.

 

Gdyby coś takiego było jak na logosie MTOF... coin byłby naprawdę fajny.

 

10zwie0.jpg

Link to comment

Podobają mi się zarówno logo Polskiej Organizacji Turystycznej i to z latawcem, ale faktycznie mogą się nie komponować na monecie. Żubr byłby dobry, gdyby nie to, że za bardzo kojarzy się z jednym bankiem. Wierzba mi się też podoba. Co do bociana mam mieszane uczucia, ale wszystko zależy od projektu. Ale może by tak we florę pójść? Jakieś szarotki czy coś takiego? :-)

Link to comment
Żubr byłby dobry, gdyby nie to, że za bardzo kojarzy się z jednym bankiem.

Z ze skojarzeniami to jest różnie: nie pomyślałem o banku, póki powyższego nie przeczytałem, a i nadal słabo mi się z nim kojarzy. A uwaga Spidera o wkładaniu alkoholu do skrzynek była dla mnie jak dobry quiz (dodam, że w końcu rozwiązany). :wub: Mi bizon kojarzy się z polską naturą, resztkami dawnego czystego świata, a w dalszej kolejności także z Prusami i Indianami. :grin: Jak mawiał klasyk, każdy ma takie skojarzenia, na jakie zasługuje. :grin:

Mi żubr bardzo się podoba, ale (podobnie jak bocian) jest banalny do bólu. Fajniejszy byłby np. bóbr, ale podobają mi się też inne chronione zwierzęta: suseł, puszczyk, morświn czy perkoz.

Link to comment

żubr, bocian czy suseł - każdy ma swoje ulubione zwierzątko i osobiste skojarzenia. W każdym razie mniej więcej już wiemy co by było generalnie mile widziane. Najlepszym sposobem, aby na geocoinie znalazło się to co dana osoba chce, jest aby wykonała konkretny projekt, choćby schematyczny. Może być kolorowy - popytamy wtedy innych producentów jakie byłyby koszty.

Edited by toczygroszek
Link to comment

Troszke nas nie było w kraju i wypadliśmy z tematu :unsure:

Jak można wiedzieć to stanęło na kolorowym logo czy nasza propozycja może być ?

 

Stanęło na tym, że ktoś musi zrobić wzór. Jak już będzie i generalnie ludziom sie spodoba to wtedy będziemy się zastanawiać czy kolorowy czy tylko tłoczony.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...