Jump to content

Przerwa w programie


toczygroszek

Recommended Posts

Bo z czego tu się cieszyć. Teraz muszę poprawić 56 opisów skrytek... ;)

 

A co ja mam powiedzieć? :)

Może byś napisał jakiś skrypt, który sam to poprawia? :P

Ja już poprawiłem opisy we wszystkich swoich skrytkach :)

 

A ja we wszystkich swoich letteboxach :P

 

W ogóle uważam, że to bacza powinien zostać w kozie i poprawić wszystkie opisy B)

Link to comment

Niestety polskie znaki nie działają do końca prawidłowo :(

 

Chodzi o wyszukiwarkę która nie działa zbyt dobrze. Chciałem wyszukać "Park Południowy". Wynik wyszukiwania: http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?key=Park+Po%C5%82udniowy&submit4=Go Znajduje wszystkie pasujące nazwy bez "ł", ale mojej skrytki z "ł" nie znajduje http://coord.info/GC29ZY7

Edited by Spider
Link to comment

Pytanie z kategorii lżejszych: na stronie GC u góry cyklicznie pojawia się pasek z żabą z komunikatem "Geocaching.com will be going offline temporarily for a site update on Tuesday, February 28th, 2012 at approximately 10am PST (convert to your local time here)."

 

Na tym pasku w prawym górnym rogu znajduje się ikonka [X] która teoretycznie powinna być klikalna aby usunąć ten komunikat.

 

Czy komuś z Was udało się ją kliknąć? Mi na Firefoxie nie :)

Link to comment

Pytanie z kategorii lżejszych: na stronie GC u góry cyklicznie pojawia się pasek z żabą z komunikatem "Geocaching.com will be going offline temporarily for a site update on Tuesday, February 28th, 2012 at approximately 10am PST (convert to your local time here)."

 

Na tym pasku w prawym górnym rogu znajduje się ikonka [X] która teoretycznie powinna być klikalna aby usunąć ten komunikat.

 

Czy komuś z Was udało się ją kliknąć? Mi na Firefoxie nie :)

 

Mi tam żaba w niebieskim kasku i z kluczem nie przeszkadza, byle by tylko tym kluczem nie próbowała otwierać keszy ;)

Link to comment

Jakoś ostatnia aktualizacja przeszła bez echa... Zapewne nikt z nas nie sprawdził co zmieniono... A dodano coś ważnego! Opis zmian:

 

• Added CacheSense for Android to /Live

• Added GeoScout to /Live

• Converted cache details page map to Leaflet

• Challenge creators can now archive a Challenge they created at any time

• Challenge creators are now shown on a Challenge details page as the creator

• Modified the look of Challenge details pages by changing layout and increasing the type icon size

Updated Geocaching brochures and added Bulgarian and Polish versions

 

Broszura jest do ściągnięcia ze strony:

http://www.geocaching.com/tools/default.aspx

 

http://www.geocaching.com/articles/Brochures/PL/PL_Geocaching_BROCHURE_online_bw.pdf

http://www.geocaching.com/articles/Brochures/PL/PL_Geocaching_BROCHURE.pdf

 

Serdeczne podziękowania dla QVIXOTE i TomPL za pomoc w tłumaczeniu przygotowaniu broszury! :)

Edited by Spider
Link to comment

Jakis czas temu GS wylaczyl GoogleMaps, bo mapy te staly sie platne. Niedawno wodz naczelny oswiadczyl, ze sie dogadano z Googlem i czlonkowie premiowani beda mogli korzystac z tych mam w okrojonej formie (tylko mapa glowna bedize miala te opcje, mapy na stronach keszy zostaja bez zmian).

Pelne oswiadczenie tu: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=290423&view=findpost&p=5012934

 

Swoj komentarz tej sprawy (sposobu jej zalatwiania i komunikowania) zmuszony jestem zachowac dla siebie, bo zlamalbym zbyt wiele punkow regulaminu, a kto wie czy nie prawa. :laughing:

Edited by Thathanka
Link to comment
Jakis czas temu GS wylaczyl GoogleMaps, bo mapy te staly sie platne. (...)

Moim zdaniem głównym powodem usunięcia Google Maps nie były kwestie finansowe tylko licencyjne. Groundspeak aktualnie używa biblioteki Leaflet zamiast Google Maps API. A wg regulaminu, podkładów mapowych google można używać tylko i wyłącznie wraz z ich api. Podłączanie map google do innych bibliotek jest zabronione.

 

Ja na GC PL już dawno bym przeszedł na Leaflet, gdyby nie powyższe zapisy dotyczące użycia podkładów Google.

Edited by Spider
Link to comment

Moim zdaniem głównym powodem usunięcia Google Maps nie były kwestie finansowe tylko licencyjne. Groundspeak aktualnie używa biblioteki Leaflet zamiast Google Maps API. A wg regulaminu, podkładów mapowych google można używać tylko i wyłącznie wraz z ich api. Podłączanie map google do innych bibliotek jest zabronione.

 

Chyba nie masz racji. Przecież oficjalne komunikaty GS podnosiły kwestie finansowe np. "This decision was based, in large part, on our ability to bear the very significant cost of licensing Google maps given our high rate of consumption.". A nowa mapa, niezgodna z licencją, pojawiła się przecież w momencie usunięcia podkładu Google'a, a nie przed.

Link to comment

Po dzisiejszej przerwie w programie pojawił się w serwisie nowy formularz publikowania nowych skrytek. Na razie jako wersja beta (link po prawej stronie u góry starego formularza).

Z najważniejszych rzeczy - edytor opisu online.

 

No i ciekawostka, jeżeli masz jakąś zawieszoną skrytkę, forumularz najpierw sugeruje ci zając się nią, a potem zakładać nową :-)

Link to comment

A niech ich blade nie wiem co strzeli... taki release na produkcję zrobili, że nic nie działa!

nie wiem co sie dzieje: na forum spokojnie wchodze i wszystko jest ok, a jak na sam portal geocaching.com probuje wejsc, to ciagle wyrzuca mi blad 500 albo nie daje sie zalogowac. I jak mam pologowac znalezione caches? :(

Link to comment

od dzisiaj można używać polskich liter w logach i będą się wyświetlać

przetestowane - działa!

Niestety polskie znaki w plikach GPX wgranych do urządeń przenośnych się wykrzaczają.

Przetestowane - nie działa!

Czy jest sposób na ustawienie przy generowaniu PQ, żeby system generował pliki bez polskich znaków?

Link to comment

Tools-Options-zakładka Advanced

a potem

File-Export

Niestety mam zaptaszkowaną opcję remove special characters ale nadal przy eksporcie do htmlu wyrzuca krzaki zamiast polsich znaków.

 

Bo ta opcja powoduje jedynie ignorowanie znaków specjalnych w nazwach skrzynek przy ich alfabetycznym sortowaniu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...