Jump to content

Przerwa w programie


toczygroszek

Recommended Posts

Chyba cos pokrecili z licznikami przy okazji.

Wczesniej bylo tak ze w prawym gornym roku licznik odswierzal sie po kazdym wpisie, teraz trzeba dlugo czekac na prawidlowa liczbe. Co ciekawsze - w statystykach pokazuje dobrze - na gorze zle :)

W tych szarych polach pod avatarem - tez dlugo trzeba czekac na nowa wartosc.

Link to comment

Nie wiem czy to nie jest jakaś stara zmiana, ale wchodząc na galerie skrzynki lub użytkownika jest bezpośredni link do zdjęcia, nie do logu.

Nie wiemy przez to z jakiej skrzynki pochodzi zdjęcie, ani od jakiego użytkownika.

Może da się jakoś odwiedzać przez galerie pełnego loga tak jak to było kiedyś ? Jeśli nie to trochę nietrafiona zmiana :/.

Edited by Mosznir
Link to comment

Lista wczorajszych zmian na stronie: Geocaching.com site update 11/08/11

 

Główna zmiana: zapisywanie finałowych współrzędnych dla Quizów i Multicache oraz możliwość ich pobrania w pliku GPX (na razie działa tylko dla pojedynczych plików, dla PQ będzie to dodane w późniejszym terminie).

 

Inne ciekawe:

- Added the ability for cache owners to delete spoiler log images without also deleting the log text

- When viewing a bookmark list you own it is now possible to see which caches in the list you have already found

 

Jeżeli kogoś denerwowały duże avatary w logach:

- Avatars are now resized to 48 x 48, down from 75 x 75

 

Poprawiono błąd z mapą i odfiltrowanymi skrytkami:

- Fixed map bug which caused the mouse pointer to identify filtered caches by name even when the icon is hidden

Link to comment
When a user searches for a Trackable using the private code the code will now automatically populate the "Add a log Entry" form field

 

no w końcu! strasznie wkurzająca była konieczność wpisywania tego kodu dwa razy

 

Strasznie długo im zajęło dojście do tego... Jakby nie można było zaimplementować na samym początku.

Link to comment

@formica - dlatego robię też opis po angielsku, a przynajmniej hint.

 

Co do przerwy programowej - pojawił się jeszcze jeden nowy 'dodatek' w profilu. Widać ostatnio przeglądane kesze, a z boku ikonka do szybkiego logowania.

Edited by ru.beus
Link to comment

Dziś więlki dzień dla polskiego geocachingu, bo po dzisiejszej aktualizacji, wreszcie będą polskie ogonki! :)

 

Już teraz mogę potwierdzić że na środowisku testowym wszystko działa jak należy, polskich znaków można używąć w polach:

- nazwa skrytki

- założyciel

- opis skrócony

- opis rozszerzony

Polskie litery nie działają w podpowiedzi kodowanej.

 

W GPXie są polskie znaki, więc w Gamrinach chyba będzie kaszana :/ Nie mam przy sobie odbrionika, więc nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić. Ciekawostą jest to, że w GPXie podpowiedź kodowana zaiwera polskie znaki pomimo tego, że na stronie się nie wyświetlają (podczas edycji opis również te polskie znaki są).

 

Niestety logi skrytek w dalszym ciągu dodają się bez poslkich znaków :(

Edited by Spider
Link to comment

No, mi się nie podobają bo przyzwyczaiłem sie do kolorystyki google :/

 

Trochę dziwne, że całkowicie wyłączyli mapy google, myślałem, że po prostu nie bedzie ona domyślną mapą.

 

Co ciekawe na stronie z opisem skrytki dynamiczna mapa jest dalej google.

 

A wszystkiemu winne jest wprowadzenie opłat za Google Maps: http://finanse.wp.pl/kat,104120,title,Za-Google-Maps-trzeba-bedzie-zaplacic,wid,13945998,wiadomosc.html

Link to comment

O kuriozum, na stronie http://www.geocaching.com/seek/default.aspx wciąż jest link do mapy "Or, search with Google Maps." :)

 

Czy oni naprawdę wywalili naraz starą (v1) i nową mapę (v2)? Ta obecna (v3) ma jakby mniej kryteriów filtrowania - tylko po typie, raczej porażka. Nowy domyślny podkład, czyli MapQuest, w Gdańsku zakłada że cała stoczniowa wyspa została zalana wodą niczym Atlantyda.

 

W internecie zauważyłem ciekawą dyskusję - wiele osób napisało, że jako użytkownicy premium płacący składkę powinni mieć wciąż zagwarantowany dostęp do podkładów google'a. To wg mnie ma sens.

 

Mam nadzieję że geocaching.pl nie pójdzie tą drogą - liczę że ruch na stronie jest na tyle mały że nie przekracza limitów google'a.

Link to comment

Mówisz i masz: http://greasemonkey.geocaching.pl/download/gc_geocaching_map_widget.user.js

 

Wystarczyło napisać 2 linijki kodu :D

 

Super, wszystko wygląda jak dawniej :)

 

Co do map, to ciekaw jestem jak serwery opensteet to wytrzymają. Już teraz widać różnice w ładowaniu google maps i opensteet. Różnica oczywiście jest na korzyść googla, gdyż ten stopniowo zwiększa dokładność mapy, a opensteet ładuje cały "kafelek" z mapą.

Link to comment
Haha, no tak, po latach lamentów pojawiły się polskie znaki i nikt nawet słowa radości nie pisnął, tylko na dzień dobry narzekanie na mapę :)

Bo z czego tu się cieszyć. Teraz muszę poprawić 56 opisów skrytek... ;)

 

Mapa mapą, ale nie ma podglądu zdjęć satelitarnych...

Zdjęcia satelitarne już są :)

 

Zainstaluj raz jeszcze: http://greasemonkey.geocaching.pl/download/gc_geocaching_map_widget.user.js

 

Dodane warstwy:

- google maps

- google sat

- google terrain

- ump pcpl

 

Coś jeszcze dodać ? :D

Edited by Spider
Link to comment

Zainstaluj raz jeszcze: http://greasemonkey.geocaching.pl/download/gc_geocaching_map_widget.user.js

 

Dodane warstwy:

- google maps

- google sat

- google terrain

- ump pcpl

 

Coś jeszcze dodać ? :D

 

Owszem, dodaj Geoportal TOPO/ORTO ;) Żartowałem :)

 

Tak na serio to brakuje podglądu Google Hybrid (satelita + ulice).

 

A tak na poważnie czy możesz wytłumaczyć jak to działa z punktu widzenia Google? Tzn. czy komu Google będzie naliczał transfer swoich map dołożonych skryptem? Czy uzna że to GS korzysta z tych map (i mapy te za chwilę przestaną działać jeśli GS za to nie zapłaci), czy też to działa tak że transfer map Google będzie przypisany do każdego użytkownika skryptu Greasemonkey?

 

Dodatkowa obserwacja (miły ukłon albo jednak niedopatrzenie GS) - użytkownicy nie-premium mają na mapie dostęp do swoich Pocket Queries, które zrobili sobie w czasie gdy mieli członkostwo Premium :)

Edited by HighlanderPL
Link to comment
A tak na poważnie czy możesz wytłumaczyć jak to działa z punktu widzenia Google? Tzn. czy komu Google będzie naliczał transfer swoich map dołożonych skryptem? Czy uzna że to GS korzysta z tych map (i mapy te za chwilę przestaną działać jeśli GS za to nie zapłaci), czy też to działa tak że transfer map Google będzie przypisany do każdego użytkownika skryptu Greasemonkey?

Moim zdaniem zliczy to Groundspekowi, bo Google pewnie zlicza to na podstawie http_referer, bo nie widzę innej możliwości...

 

A jeśli tak jest to można właścicielom domen robić psikusy bo nie jest problemem generować requesty ze wskazaniem na domenę kogoś kogo się nie lubi. A po przekroczeniu 25tyś requestów google zapuka do właściciela domeny...

Link to comment

Moim zdaniem zliczy to Groundspekowi, bo Google pewnie zlicza to na podstawie http_referer, bo nie widzę innej możliwości...

A jeśli tak jest to można właścicielom domen robić psikusy bo nie jest problemem generować requesty ze wskazaniem na domenę kogoś kogo się nie lubi. A po przekroczeniu 25tyś requestów google zapuka do właściciela domeny...

Dziwny mechanizm. Ciekawe czy jest możliwość apelować do googla od takich blokad.

A w kwestii GC jeśli ten skrypt się zrobi popularny (mam na myśli międzynarodowo, bo Polska pewnie nie wygeneruje takiego ruchu samodzielnie) to się długo nie nacieszymy mapami googla.

 

Jest opcja żeby dodać w skrypcie Google Hybrid?

Link to comment

Dlatego dla własnego interesu proponuję nie rozprzestrzeniać tego skryptu (specjalnie dlatego nie podaje go nigdzie indziej), bo jak więcej osób go będzie używać bo znowu 25tyś zostanie przekroczone, Groundspeak się od tego odetnie czego efektem będzie blokada przez google. Chociaż i tak zaraz ktoś inny napisze taki skrypt (bo skomplikowane to nie jest) i wrzuci o nim info w ogólnym dziale...

 

EDIT: Google Hybrid nie będzie bo to się składa z dwóch warstw i niestety nie jestem w stanie tego podłączyć jako jedną mapę.

Edited by Spider
Link to comment

Dlatego dla własnego interesu proponuję nie rozprzestrzeniać tego skryptu (specjalnie dlatego nie podaje go nigdzie indziej), bo jak więcej osób go będzie używać bo znowu 25tyś zostanie przekroczone, Groundspeak się od tego odetnie czego efektem będzie blokada przez google. Chociaż i tak zaraz ktoś inny napisze taki skrypt (bo skomplikowane to nie jest) i wrzuci o nim info w ogólnym dziale...

 

Na razie podobne skrypty pojawiają się na 'lokalnych' forach - czesi wykombinowali raz dwa, a od nich przejęli koledzy z UK.

A Amerykanie nadal biadolą nad utratą map Googli. Zauważyłem, że ludzi jakoś nie zwracają uwagi, na 'okienko mapowe' na stronie "pojedynczej" skrzynki.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...