Jump to content

Przerwa w programie


toczygroszek

Recommended Posts

Wg mnie wciąż jesteś blisko ale to jest bardziej zamotane. Zauważ że mamy dwa przypadki:

 

1) Oglądasz własne znalezienia

 

2) Oglądasz znalezienia innego użytkownika

 

W przypadku (1) wszystko jest w miarę zrozumiałe. W kolumnie na zielono widzisz daty swoich znalezień, i wg nich masz posortowaną listę, wszystko elegancko widać. To czego brakuje to możliwość odwrócenia kolejności sortowania, i brak możliwości powrotu do domyślnego sortowania jak klikniesz inną kolumnę, ale to detale.

 

W przypadku (2) lista jest sortowana wg niewidocznego na tabeli kryterium, jakimi są daty znalezienia przez wskazanego użytkownika :) Czyli nie wiesz kiedy dany użytkownik znalazł daną skrzynkę (widzisz tylko swoje znalezienie jeśli było i ostatnie znalezienie), możesz się tylko domyślać że podana kolejność jest chronologiczna, ale żeby to sprawdzić trzeba by się przekopywać przez skrzynki.

 

I to jest dla mnie właśnie zagmatwanie - jak widać zrozumienie jak ten ekran działa trochę mi zajęło :)

 

A prostym rozwiązaniem tego problemu byłoby właśnie dołożenie kolumn "Last found", "Found by user", "Found by you", tak żeby wszystko można było sortować i aby zawsze było widać kryterium sortowania. A w wersji minimum wyciągnięcie innym kolorem daty znalezienia przez użytkownika wskazanego adresem strony.

Link to comment

Na nowej mapie wg mnie bardzo niedopracowane są ikony skrzynek (te nowe na dużych skalach) - są mało kontrastowe, spróbujcie np. zauważyć Earthcache'a (biały duszek) na białym terenie googlemaps. Pod względem czytelności ikon na mapie "kafelkowo-warstwowej" jednak liderem pozostaje pewien polski serwis - tym większe uznanie dla Rushcore'a, który w całości ją opracował graficznie i programistycznie.

 

Z map klasycznych najlepiej spisuje się mapa GC PL by Spider, ma świetne opcje filtrowania, brakuje w niej niestety trybu pełnoekranowego i możliwości wyświetlenia skrytek na mniejszych zoomach. Chyba serwisowi nic by się nie stało wydajnościowo gdyby udostępnić wyświetlanie chociaż jeden poziom wyżej - na Pomorzu mapa i tak jest pustawa.

Link to comment

Aktualnie:

 

Geocaching.com is temporarily down for maintenance. We apologize for any inconvenience that this might cause.

 

Będzie kilka zmian (np. rozdzielenie Europy oraz Azji w statystykach)

szkoda.. to bylo naprawde przebojowe ;>

 

oraz trochę poprawek (mam nadzieję że poprawią problemy z opisami).

mogly by w koncu zaczac dzialac filtry znalezionych/swoich skrzynek na starej mapie..

czasami odnosze wrazenie, ze nikt tego nie testuje przed wdrozeniem, jak mozna przepuszczac takie bledy w tak podstawowej funkcjonalnosci..

Link to comment
filtry na starej mapie już działały od jakiegoś czasu

Nie do końca działają bo w przypadku gdy zaznaczy się "Hide My Finds" lub "Hide My Caches" i przesunie mapę to filtry te nie działają. Trzeba wtedy odznaczyć i ponownie zaznaczyć te opcje -> Personalization disappears on old map when panning

 

Dodali jedną dobrą opcję: Dropping a Trackable when editing a log is available as an option once again. Czyli nie trzeba już dodawać komentarza w przypadku gdy zapomni się wrzucić TB do skrytki, tylko wystarczy wejść w edycję logu znalezienia.

 

A opisy skrytek jak się rozjeżdżały tak się rozjeżdżają :(

Edited by SpiderPL
Link to comment

ale ten Tree climbing to taki mocno podpowiadający atrybut

Dlaczego Tree climbing a nie po prostu Climbing - jak np w tej skrzynce: http://coord.info/GC29H97

taki atrybut "climbing gear" juz jest

W opisie tez przypominaja, ze:

You should use climbing equipment, rope ~ 15m, loops - 2 pcs. 80-100cm., carabiners, etc., AND one cable fixer (20cm) for attach the cache!!!

:)

Link to comment

ale ten Tree climbing to taki mocno podpowiadający atrybut

Dlaczego Tree climbing a nie po prostu Climbing - jak np w tej skrzynce: http://coord.info/GC29H97

taki atrybut "climbing gear" juz jest

W opisie tez przypominaja, ze:

You should use climbing equipment, rope ~ 15m, loops - 2 pcs. 80-100cm., carabiners, etc., AND one cable fixer (20cm) for attach the cache!!!

:)

 

Poczytaj feedback i lamenty setek geocacherów błagających o ten atrybut i ich spytaj po co im to.

Link to comment

Dzisiejsze zmiany: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=280337

 

Główna zmiana: wprowadzenie "wirtuali".

Właśnie widziałem... Widziałem też wielki bunt na facebooku i nie tylko, że "challenge" nie powinno być liczone do znalezień. Niby jest podział na koncie użytkownika, ale do ogólnych statsów jest liczone wszystko. Mam nadzieję że to zmienią gdyż serwis mocno na tym traci :(

 

A tu jeden z najnowszych challengy http://coord.info/CXE4 "Write an e-mail addressed to appeals@Groundspeak.com telling them that challenges suck" ;)

Link to comment
Niby jest podział na koncie użytkownika, ale do ogólnych statsów jest liczone wszystko. Mam nadzieję że to zmienią gdyż serwis mocno na tym traci :(

Nie jest tak do końca.

W profilu na głównej zakładce jest osobno, w statbarze są tylko skrytki liczone, tylko w profilu w zakładce geocaches są dodawane do całości.

Link to comment

Straszny syf:) najgorsze jest to, że pewnie ta miła funkcjonalnośc zostanie na stałe ;/. To już lepsze były 'tradycyjne' stare virtuale widoczne na mapie, niż wyzwania typu 'znajdz jakikolwiek kesz' i inne które można z miejsca wklepać już dziś wieczorem.

 

Zaliczyłem sobie testowo jednego. Niestety wykasowanie loga, nie usuwa challange ze statów i sobie narobiłem bigosu w profilu :), ja się w to bawić nie zamierzam. ;) Dobrze chociaż, że nie pałetają się po mapie skrzynek ;).

Link to comment

Straszny syf:) najgorsze jest to, że pewnie ta miła funkcjonalnośc zostanie na stałe ;/. To już lepsze były 'tradycyjne' stare virtuale widoczne na mapie, niż wyzwania typu 'znajdz jakikolwiek kesz' i inne które można z miejsca wklepać już dziś wieczorem.

 

Zaliczyłem sobie testowo jednego. Niestety wykasowanie loga, nie usuwa challange ze statów i sobie narobiłem bigosu w profilu :), ja się w to bawić nie zamierzam. ;) Dobrze chociaż, że nie pałetają się po mapie skrzynek ;).

spoko, jesli na fejsie faktycznie jest taki lament, to za chwile bedzie jeszcze jedna "przerwa w programie" i beda czelendze w osobnych statystykach, kwestia czasu :)

Link to comment

Straszny syf:) najgorsze jest to, że pewnie ta miła funkcjonalnośc zostanie na stałe ;/. To już lepsze były 'tradycyjne' stare virtuale widoczne na mapie, niż wyzwania typu 'znajdz jakikolwiek kesz' i inne które można z miejsca wklepać już dziś wieczorem.

 

Zaliczyłem sobie testowo jednego. Niestety wykasowanie loga, nie usuwa challange ze statów i sobie narobiłem bigosu w profilu :), ja się w to bawić nie zamierzam. ;) Dobrze chociaż, że nie pałetają się po mapie skrzynek ;).

spoko, jesli na fejsie faktycznie jest taki lament, to za chwile bedzie jeszcze jedna "przerwa w programie" i beda czelendze w osobnych statystykach, kwestia czasu :)

 

Jeszcze nie widziałem, żeby jakikolwiek duży serwis ugiął się ;) po takim lamencie, prędzej papież przyzna się do błędu ;).

Link to comment

Challenges to nic w przypadku innej nowej funkcjonalności: zobaczcie daty logów - to dopiero jest hardcore ! :(

 

W logach jest: "about 2 days ago", "about 26 days ago" i tu da się jeszcze obliczyć datę, ale w przypadku logów starszych niż miesiąc jest "about a month ago", "about 2 months ago" ... "about a year ago". Przecież to jest masakra! Przez to się nie da ustalić czy np. 3 ostatnie DNFy zostały dodane przez grupę poszukiwaczy jednego dnia i można nie przejmować się tymi DNFam i czy też w różnych dniach. Domyślam się, że GS usunął datę logów by programy parsujące stronę miały problem...

 

Dla mnie ta zmiana to jest totalnie bezsensowna...

Link to comment

Zawsze bylem przeciwnikiem wirtuali, ale tylko krowa nie zmienia pogladow. ;) Mi czelendze sie podobaja, a bardziej ich idea i bede sie w nie bawic. Nie bawi mnie calowanie zaby czy fotografowanie puszek piwa, ale pojawiaja sie zadania bardziej ambitne i ciekawsze - zamierzam wlasnie z nich korzystac. Juz jest kilka, ktore sa bardzo podobne do puzzli, jedynie bez pojemnikow.

Gdy zobaczylem to pierwszy raz bylem zdegustowany, ale z kazda godzina pojawiaja sie ciekawe propozycje, ktore jedynie trzeba odsiac od smieci, a smieci sa nieuniknione przy braku reviewera. W kazdym razie nie zamierzam wylewc dziecka z kapiela.

Link to comment

Na feedbacku jest już odpowiedni temat: Bring log date back, please - patrząc po ilości głosów stwierdzam, że zainteresowanie jest duże :)

 

Kolejna prośba dotycząca logów Remove avatars from cache logs

 

Inne ciekawe tematy:

 

keep challenges separated from geocaching

Handle challenges like benchmarks

Add checkbox: "I dont want to play challenges" to my personal profiles

Don't make completions the same as finds.

 

Widać że ludzie nie są zadowoleni z "Wyzwań" :)

Link to comment

Trzy sprawy:

Jeżeli ktoś używa firefoxa, to avatary można sobie wyciąć AdBlockiem:

geocaching.com#p(class=logOwnerAvatar)

 

Na ogólnym forum wyczytałam, że prawdopodobnie wrócą stare daty - z tego bym się cieszyła.

 

Co do wyzwań - mogą być, chociaż nie umiem jeszcze chyba ich szukać, bo prawie żadnych nie znalazłam, oprócz tych 4 (kiss the frog, itd.) :) Mogłyby się nazywać inaczej, bo będą się mylić z challenge caches, ale to szczegół. Jedno co bym chciała żeby udało się przeforsować, to rozdzielenie ich od znalezień - denerwuje mnie ten napis w profilu: 413 Found/Completed. Jeżeli rozdzielą i nie będzie się sumowało, to pewnie się zacznę do nich zgłaszać :)

Link to comment

spoko, jesli na fejsie faktycznie jest taki lament, to za chwile bedzie jeszcze jedna "przerwa w programie" i beda czelendze w osobnych statystykach, kwestia czasu :)

Jeszcze nie widziałem, żeby jakikolwiek duży serwis ugiął się ;) po takim lamencie, prędzej papież przyzna się do błędu ;).

no to spojrz teraz, wyglada na to, ze papiez jednak nie zdazyl ;)

Link to comment

No, fajnie że to wywalili ze statystyk. Aż zrobiłem jednego Challenge'a by sprawdzić jak to wygląda w statystykach i jedyne miejsce gdzie są one wyszczególnione to zakładka (Geocaches) w publicznym profilu - ale i tak się tam one nie liczą do całkowitej sumy :)

 

A w logach znów zrobiło się kolorowo bo wróciły Avatary.

Link to comment

Wróciły, ale wydaje mi się, że są trochę mniejsze niż poprzednio. W tym rozmiarze jakoś mniej przeszkadzają, łatwiej mi się będzie przyzwyczaić (tylko gdyby ten domyślny nie był taki smętny ;) )

 

Wytnij je sobie AdBlockiem :)

"http://www.geocaching.com/images/default_avatar.jpg"

 

Jak ktoś nie lubi avatarów w ogóle może je wywalić również AdBlockiem:

"http://img.geocaching.com/user/avatar/*.jpg"

 

Od razu logi mniej zajmują na wysokość ekranu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...