Jump to content

Przerwa w programie


toczygroszek

Recommended Posts

Statystyki może i fajne, bo automatycznie się robią, ale te z GSAKa a są o wiele bardziej zaawansowane, więc i tak raczej z nich nie zrezygnuję, co w konsekwencji sprawi, że w moim przypadku to żadne ułatwienie. Ale na pewno dla wielu osób, którym się nie chce bawić z GSAKiem to fajny bajer. Ma jednak sens dopiero wtedy, gdy się ma przynajmniej ze 100 znalezień - co może i dobrze, bo zmotywuje ludzi do wyjścia w teren :anicute:

Link to comment

Fajne zmiany, choć mapka jeszcze nie działa. No i nie pojmuję co kierowało kimś kto w statystykach zdecydował się połączyć Europę i Azję - wyszło im dziwactwo do niczego nie przydatne.

 

No właśnie fajnie, że coś się dzieje :) ale w kwestii statów chyba sporo czasu jeszcze minie zanim dogonią te z findstatgena. Jedyny plus tych groundspeakowych to to, że nie trzeba ich ręcznie generować.

 

Szkoda, że mapa jeszcze nie działa bo na moim kompie ;) beta działała dużo płynniej od starej więc się na to nieco napalam.

Link to comment
ale w kwestii statów chyba sporo czasu jeszcze minie zanim dogonią te z findstatgena.

Nie wiem czy mają takie ambicje. Mi w zasadzie wystarczy to, co jest, a jeśli jeszcze to trochę rozwiną (np. o statystyki własnych skrzynek) to będzie to więcej niż oczekuję. Mapki są nawet lepsze niż te z findstatgena (poza nieszczęsnym połączeniem Europy i Azji).

Link to comment

Jak już część z Was zauważyła:

 

Geocaching.com will be going offline for 4-6 hours for a site update on Wednesday, May 04, 2011 at approximately 9am PDT (GMT -7). We apologize for any inconvenience this may cause.

 

Aktualizacja przyniesie ze sobą na prawdę dużo zmian :)

Link to comment

Po takich szumnych zapowiedziach, spodziewałem się bardziej spektakularnych zmian. Mam nadzieję, że naprawdę rozbudowali hardware, bo zmiany które widać zaliczyłbym raczej do kosmetycznych.

Najbardziej interesuje mnie mapa, a tu nie zmieniło się prawie nic, np. ciągle nie widać keszy dla PM.

Choć jestem zawiedziony, to ufam, że stworzono podstawy do dalszych i szybszych zmian funkcjonalności.

 

No, ale trzeba przyznać - szybkość działania robi wrażenie. :)

Edited by Thathanka
Link to comment

No, szybkość działania na prawdę się poprawiła :)

 

Teraz domyślną mapą jest "beta", ale starą również da się wyświetlić (przywrócono na niej filtrowanie znalezionych/własnych).

 

Pełna lista zmian: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=273473

 

Ciekawi mnie to:

 

26938: Create Sponsored Cache attribute

Added a new attribute to identify Groundspeak-sponsored geocaches

Edited by SpiderPL
Link to comment

Próbowałam dziś skasować zdjęcia z listingu i okazało się, że w Firefoksie się nie da, bo ikonka kosza jest przykryta reklamą iphona. W IE rozmiary były trochę inne i wystawała odrobinka kosza, którą dało się myszką zaczepić i skasować zdjęcie. Zależy to od wielkości zdjęcia i pewnie ustawionej wielkości wyświetlania, ale to raczej było irytujące.

Link to comment

Zauważyłem bardzo fajną ale mocno zamotaną rzecz: lista skrzynek znalezionych przez nas jest sortowana wg dat jej znalezienia przeze mnie, a nie daty ostatniego logu w skrzynce.

 

W kolumnie "Last Found" są dwie daty: data ostatniego logu i na białym tle zieloną czcionką data znalezienia przez danego usera, i to wg drugiej jest sortowanie

 

Przykład :)

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?ul=HighlanderPL

 

Zauważyłem że jak ktoś inny niż HighlanderPL kliknie w ten link, to raport ten będzie wyglądał inaczej (na zielono będą znalezienia klikającego a nie Highlandera). Za to sortowanie chyba wciąż będzie wg znalezień Highlandera, a nie usera który jest zalogowany :)

 

Dodatkowo jak się kliknie na nagłówek "Last Found" to już posortuje wg ostatniego logu i trzeba oczyścić linka do strony aby przywrócić sortowanie wg znalezień.

 

Czy wg Was nie jest to przekombinowane? Powinni dodać osobną kolumnę na datę znalezienia przez osobę której dotyczy raport, i osobną kolumnę dla znalezienia przez osobę zalogowaną, a sortowanie powinno być możliwe dla każdej opcji. Po zmianie layoutu miejsce na to jest.

Link to comment

Tak zawsze było (w każdym razie od roku na pewno). Sortowanie moim zdaniem działa OK. Jeśli wyświetlam dane jakiegoś użytkownika to chcę sortować bo jego znalezieniach. Druga data jest tylko dodatkową informacja, kiedy ja tę skrytkę znalazłem. Aczkolwiek ta data mogłaby być w drugiej kolumnie z możliwością sortowania, chociaż do końca nie widzę sensu dokładania takiej kolumny bo np. w przypadku wyszukiwania skrytek w danym kraju większość komórek w tej kolumnie byłaby pusta.

Link to comment

Tak zawsze było (w każdym razie od roku na pewno). Sortowanie moim zdaniem działa OK. Jeśli wyświetlam dane jakiegoś użytkownika to chcę sortować bo jego znalezieniach.

Moment. Ja też tak chcę, ale wg mnie to właśnie nie działa, bo lista skrzynek jest sortowana wg ostatniego wpisu do logu (dowolnego usera do danej skrzynki), a nie wg daty znalezienia przez usera którego portfolio znalezień się ogląda. Dlatego przejrzenie chronologicznie czyichś znalezień jest praktycznie niemożliwe (chyba że np. dałoby się to zrobić w GSAK exportując dane).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...