Jump to content

Przerwa w programie


toczygroszek

Recommended Posts

Doszedł także nowy zapis do wytycznych:

 

Geocaches in Space (or other planets/spacecraft)

We do allow cache listings in outer space such as in the International Space Station or on Mars. Make sure you can land or connect to the space station/planet for it to be acceptable as a listing. Keep in mind, however, that due to the saturation guideline you can't place another cache on the ISS since one is already listed there.

Link to comment

Czy mi się zdaje czy zmieniono ilość logów w pliku GPX? Bo teraz pliki GPX zawierają 20 ostatnich logów, a wcześniej chyba było tylko 5 ?

 

Edit: Ciekawe jest to że w PQ dalej jest 5 logów ale gdy plik GPX pobierze się pojedynczo ze strony skrytki to jest 20.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Lista zmian po wczorajszej podgrywce nowej wersji strony geocaching.com:

 

http://feedback.geocaching.com/geocaching/...e_notes_6_29_10

 

Dodano atrybut:

15471: Add "Truck Driver/RV" attribute

rv-yes.gif

 

Dodano typ:

17148: Special Icon for HQ cache

The headquarters cache now has a unique cache icon

 

W PQ jest:

Unknown Cache*

(*includes: Groundspeak HQ)

 

Co to jest to HQ???

 

P.S. Znalazłem taką skrytkę w systemie: http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...81-782a6e14c00b

Edited by SpiderPL
Link to comment

Jeśli chodzi o atrybuty to ostatnio doszły trzy nowe:

 

Lost And Found Tour

 

Truck Driver/RV

 

Field Puzzle

 

Niestety nie znalazłem nigdzie opisu tych atrybutów. I o ile domyślam się że pierwszy nadawany jest przez Groundspeaka, drugi jest chyba oczywisty to nie mam pojęcia o co chodzi z trzecim.

Link to comment

W ogóle dodanych zostało sporo rzeczy. Nieco inaczej wyglada teraz zakładka z waypointami no i wyświetlane są one na mapce wraz z odpowiednią ikonką. Linki do opisów skrytek przychodza teraz w skróconej formie (coord.info). Z tego co widzę pojawił się też nowy typ logu dla załozycieli eventów, który autoamycznie jest wysyłany do wszystkich, którzy zapowiedzieli uczestnictwo. Jest też zakładka, w której można wyrażać swoje opinie o różnych pomysłach i dodanie odpowiedniej buźki co pełni rolę ankiety.

 

W ogóle sporo zmian, trochę zajmie zanim sie przyzwyczaję.

Link to comment

W ogóle dodanych zostało sporo rzeczy. Nieco inaczej wyglada teraz zakładka z waypointami no i wyświetlane są one na mapce wraz z odpowiednią ikonką.

 

Na stronie skrzynki (cache_details.aspx) mapa google jest teraz interaktywna - można zmieniać podkład i skalę, wcześniej był to tylko statyczny obrazek. Szkoda tylko że nie chcą podłączyć jako podkładu znakomitego polskiego "geoportalu" B)

Link to comment

Edycji waypointów???

Chyba trybutów miałeś na myśli. Mam jedną puzzlową zgłoszona do publikacji i chciałem tam dodać ten atrybut że można rozwiązać na miejscu, ale po wejści w edycję atrybutów żaden z tych dwóch nowych się nie pokazuje...

 

Tak samo nie mam ich do wyboru w skrytkach już opublikowanych ani w tych jeszczenie zgłoszonych do publikacji. B)

Edited by toczygroszek
Link to comment

Oczywiście chodziło o atrybuty a nie waypointy. Jakoś z rozpędu tak napisałem.

 

Co do ich edycji to poniżej screen edycji atrybutów jednej z moich skrytek (i to do tego tradycyjnej - atrybut od puzzle można dodać).

 

geocachinghideandseekag.th.png

Edited by SpiderPL
Link to comment

OK, juz się pojawiły. Nie wiem czemu, przez jakiś czas ich nie miałem - co dziwniejsze, sprawdziłem w jednej tradycyjnej i tam były a puzzowych nie było. Cuda na kiju. Ale juz hula B)

 

Własnie się natknałem na info, że faktycznie był taki błąd:

 

Found a bug report - it's working for Traditionals but not Unknowns.

 

Ale juz naprawiony.

Edited by toczygroszek
Link to comment

OK, juz się pojawiły. Nie wiem czemu, przez jakiś czas ich nie miałem - co dziwniejsze, sprawdziłem w jednej tradycyjnej i tam były a puzzowych nie było. Cuda na kiju. Ale juz hula :(

 

Własnie się natknałem na info, że faktycznie był taki błąd:

 

Found a bug report - it's working for Traditionals but not Unknowns.

 

Ale juz naprawiony.

Tylko naprawiając ten błąd chyba zepsuli PQ bo nie pojawia się tam do wyboru atrybut: field_puzzle-yes.gif

Link to comment

Lista zmian:

 

http://feedback.geocaching.com/geocaching/...e_notes_7_28_10

 

Z najnowszych zmian:

 

Dodanie edytora WYSIWYG do opisu TB. Polskie znaki działają! :)

 

Za miesiąc ma być dostępny edytor WYSIWYG dla skrytek! Pytanie co dla logów też będzie.

 

Trzeba by było również sprawdzić jak się będzie zachowywać GPX z polskimi literami, bo w skrytkach Thathanki polskie znaki są wycinane (np. w Garminie zamiast "chcę" jest "chc "), ale Thathanka robił polskie litery w inny sposób więc może problemu nie będzie.

Link to comment

Ja wczoraj dodawałem zdjęcia do skrytek. Problemów nie miałem, ale strasznie wolny był upload. Gdzieś na forum było napisane, że są jakieś problemy z serwerem z obrazkami. Domyślam się, że tekst

 

Geocaching.com will go offline temporarily for a site update on Tuesday, August 31, 2010 at approximately 1pm PDT (GMT -7). We apologize for any inconvenience this may cause.

na głównej stronie stronie jest z tym związany.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Wczoraj wieczorem udało mi się dodać kilka spoilerów. Zapomniałam o Morysinie, a dziś ano znów dziab. Normalnie... niech ograniczą wielkość zdjęć (ludziska chyba za duże wciskają) to się szybko serwery uspokoją. Ja się staram nie wrzucać większych zdjęć niż 100-150kB a najczęściej nie mają więcej jak 100. Jak tak dalej pójdzie to zacznę wstawiać spoilaki ahrefami do picasy....

Link to comment

GC jest jeszcze niedostępne ale jest lista zmian:

 

http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=261247

 

Z ciekawostek:

 

Added Difficulty/Terrain rating determination tool to cache creation page. Same rules apply (Thanks to Clayjar for hosting all these years!) - Pytanie czy będzie coś więcej niż było na podlinkowanej stronie?

 

Added a GeoCrush page to www.geocaching.com/geocrush/ (Seattle-area arts promotion) - nie mam pojęcia co to jest, ale jest strona: http://artscrush.org/

 

Fixed issue that was causing cache listings to not render HTML properly on Garmin Oregon and Colorado devices. - :lol:

 

Polish Provinces - to już raczej jest :laughing:

 

Fixed text of Open Street Map URL on cache page - :lol:

 

EDIT: GC już działa :lol:

Edited by SpiderPL
Link to comment

Informacja dla tych co jeszcze tego nie zauważyli na stronie GC :)

 

Geocaching.com will be going offline temporarily for a site update on Tuesday, November 09, 2010 at approximately 11am PST (GMT -8). We apologize for any inconvenience this may cause.

Czyli dzisiaj ok. 20 czasu polskiego.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Zmiany: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php...t&p=4526432

 

WYSIWYG

What-You-See-Is-What-You-Get makes a reappearance in this month's release. This time you'll find the new simplified text editor added to the geocache and Trackables logging page. In the next release we'll finish the job by adding a more feature-rich version to the cache details and profile pages.

 

18880: Allow the "My Finds" Query to run every 3 days

Reduced frequency with which PMs can request the My Finds Pocket Query

 

19281: Add Mass Delete to watch list functionality

Added checkboxes to watchlist to mirror bookmark functionality

 

Coming soon:

Stats, Ratings and Maps. Oh My!

Edited by SpiderPL
Link to comment

Zmiany: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php...t&p=4526432

 

WYSIWYG

What-You-See-Is-What-You-Get makes a reappearance in this month's release. This time you'll find the new simplified text editor added to the geocache and Trackables logging page. In the next release we'll finish the job by adding a more feature-rich version to the cache details and profile pages.

 

18880: Allow the "My Finds" Query to run every 3 days

Reduced frequency with which PMs can request the My Finds Pocket Query

 

19281: Add Mass Delete to watch list functionality

Added checkboxes to watchlist to mirror bookmark functionality

 

Coming soon:

Stats, Ratings and Maps. Oh My!

 

Może wreszcie w związku z WYSIWYG będzie obsługa polskich znaków?

 

Niepokoi mnie natiomiast hasło "ratings"...

Link to comment

Chodzi o zintegrowany system oceniania skrytek i uważam, że jest to zły pomysł. głównie z tego powodu, że bardzo fajne skrytki zupełnie niezasłużenie mogą znaleźć się w niskiej ocenie. I mam na to konkretne przykłady na podstawie obecnego systemu ocen pod Grease Monkey.

 

Przykład pierwszy: Założyłem skrytkę w moim zdaniem bardzo ciekawym, widokowym, malowniczym, i historycznym miejscu, w opis różne ciekawostki - moim zdaniem na prawdę godne odwiedzenia miejsce. Współrzędne dobrze pomierzone, pojemnik porządny. Tak się jednak złożyło, że zakładałem ją w zimie i w lecie miejsce samego ukrycia totalnie porosło krzakami, w dodatku kłującymi. No i akurat odwiedzająca ekipa wyraźnie była wrażliwa na te kolce, bo pojawiła się najniższa z możliwych ocen, taka, jaką przyznałem może kilka razy w życiu dla keszy w zasadzie nadających się do archiwizacji. Miejsce ukrycia zmieniłem, ale ocena pozostaje - gdyby ktoś się nią sugerował, wrzuciłby to miejsce "do śmieci". Co ciekawe, ta sama ekipa dała maksymalną ocenę za inną skrytkę nie wyróżniającą się sposobem ukrycia, umieszczoną praktycznie w "nigdziu" w środku lasu a zadecydowało tym tylko i wyłącznie to, że od czasu gdy ją założyłem przyszła powódź i zniszczyła drogę dojścia, przez co trasa zrobiła się trudniejsza - a nie było to zupełnie moją zasługą ani intencją.

 

Przykład drugi: miałem jedną skrytkę schowaną bardzo prymitywnie, ot pudełko pod drzewem przyłożone kamieniem. Nawet ją znalazłeś :laughing: No i niedawno postanowiłem "upgradeować" kamuflarz i obecnie mogę uczciwie i nieskromnie powiedzieć, że jest zajebiste, genialne i nowatorskie(przynajmniej nigdzie takiego nie widziałem) i z pewnością każdy następny znalazca będzie pod wrażeniem. Gdyby teraz poprzedni znalazcy (łącznie z Tobą) wystawili ocenę, byłaby ona przeciętna, a obecnie śmiem twierdzić, że zasługuje na maksymalną.

 

Więcej przykładów zapewne możesz znaleźć tam, gdzie już ten temat przerabiano i jak ludzie dawali sobie plusy albo minusy na podstawie sympatii albo antypatii, czy też sami sobie przyznawali plusy z podwójnych kont. To tylko jest powodem dodatkowych niesnasek, żalów i pretensji, kolejne powody do niedobrej atmosfery. Nie słyszałem, żeby zapobiegło to powstawaniu beznadziejnych keszy. Podejrzewam, że większość ludzi i tak się tym nie sugeruje przy szukaniu a ci co filtrują, to z ww powodów mogą odrzucić bardzo fajne kesze (bo poprzedni znalazca miał akurat zespół napięcia przedmiesiączkowego). Wówczas także można się zastanawiać, czy jest sens poprawiać coś w keszu, skoro jego ocena już pozostanie. Pozostaje więc tylko niesmak założyciela i jego zastanwianie się, czy ludzie czasem nie omijają jego dobrej skrytki tylko dla tego, że ktoś był złośliwy, miał gorszy dzień albo akurat zając zrobił kupę koło skrytki.

 

Moje gadanie i tak nie ma sensu, nawet gdybym napisał to po angielsku, bo prace nad tym jak można przeczytać trwają, więc sprawa już jest przesądzona. Chciałem jednak uczulić, żeby po wprowadzeniu tego narzędzia traktować go z przymrużeniem oka. Ja na pewno nie będę po tym filtrował keszy, znalezienie fatalnej skrytki to też bardzo dobre doświadczenie i tym bardziej potem docenia się te fajne.

Link to comment
Chciałem jednak uczulić, żeby po wprowadzeniu tego narzędzia traktować go z przymrużeniem oka.

Ja nie oceniam keszy i mam jedynie nadzieję, że robienie tego nie będzie obligatoryjne (jak to zrobiono np. w serwisach aukcyjnych). Podobnie jak Ty, uważam, że to pomysł chybiony. Miałby większy sens (co nie znaczy, że byłby sensowny), gdyby oceny nie były anonimowe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...