Jump to content

Ερώτηση: Πόσοι είναι οι έλληνες χρήστες;


GregoryGR

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε στο site www.geocaching.com πόσοι έλληνες χρήστες υπάρχουν συνολικά καταχωρημένοι; Το ρωτάω γιατί κάπου θυμάμαι λέχθηκε ότι «στην Ελλάδα είναι τόσοι οι χρήστες ενώ στην άλλη χώρα τόσοι» κλπ.

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα και δεν την βλέπω;

Link to comment

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε στο site www.geocaching.com πόσοι έλληνες χρήστες υπάρχουν συνολικά καταχωρημένοι; Το ρωτάω γιατί κάπου θυμάμαι λέχθηκε ότι «στην Ελλάδα είναι τόσοι οι χρήστες ενώ στην άλλη χώρα τόσοι» κλπ.

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα και δεν την βλέπω;

 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει τετοια δυνατοτητα.

Παντως γυρω στους 20 να υπολογιζεις....

Link to comment

Πωπω... τοσοι λιγοι ειμαστε;;;; εγω νομιζα οτι ειμαστε καμια 35αρια!!!

 

Tωρα για ποσοι ειναι ενεργοι..... 5...6... αντε 10! :unsure:

 

Ωρες ωρες... νομιζω... οτι το παιχνιδι αυτο δεν ειναι φτιαγμενο για Ελληνες!

Μην με παρεξηγησετε με αυτο... παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις και εμεις ειμαστε αυτες, αλλα... :D

 

Αντι να γινομαστε περισσοτεροι, γινομαστε λιγοτεροι.... νεο αιμα ελαχιστο απλα γιατι λιγοι καταλαβαινουν την μαγεια του παιχνιδιου! Ακομα λιγοτεροι μπορουν να καταλαβουν το κερδος μας και σε φιλιες, και σε υγεια μεσο της ασκησης και με το οτι ερχομαστε πιο κοντα στην φυση... αλλαζουμε τροπο σκεψης, ζωης... Ξεφευγουμε και πιστευω οτι το καταλαβαινουμε αυτο και μας αρεσει!!!

 

Οι περισσοτεροι θα επαιζαν μονο αν κερδιζαν καποιο βραβειο, χρηματα κτλ... :o δεν καταλαβαινουν οτι κερδιζουν την ιδια την ζωη!!!

 

Γι' αυτους ειναι λες και ειμαστε εξωγηινοι!!! Αυτοι λενε.... Α ωραια μερα σημερα... θα την αραξω στην καφετερια...

 

Εμεις παλι... θελουμε περπατημα, βολτα, ασκηση, περιπετεια... και ολα οσα προσφερει το παιχνιδι! αναρωτιεμαι που βρισκουν κατι το κακο!!! Πολυ καλα κανουμε!!! Και εμεις παμε για καφε, αλλα δεν ειναι το μονο πραγμα που κανουμε!!!

Edited by GATOULIS
Link to comment

Πάντως (για άλλη μια φορά) εγώ είμαι της άποψης ότι δεν φταίνε «οι άλλοι» αλλά εμείς οι ίδιοι. Όλα θέλουν το Marketing του και εμείς δεν έχουμε καλό μάρκετινγκ.

Αφού (όπως λένε οι ίδιοι πολλοί από μας) ούτε να μιλήσουν στους γνωστούς τους για παιχνίδι δεν έχουν το κουράγιο (ντρέπονται κλπ).

Δεν πειράζει, θα το διορθώσουμε σιγά-σιγά.

 

Π.χ. μιλάς για εξαιρέσεις και για προτιμήσεις στον ελεύθερο χρόνο. Ε ωραία, υπάρχουν πάρα πολλοί που προτιμάνε σαν κι εμάς να περνάνε τον ελεύθερο χρόνο τους στη φύση. Απλά κάνουν άλλα πράγματα – ορειβασία, φωτογραφία, παρατήρηση πουλιών, rafting, paintball, 4x4, trekking και χίλια-δυο άλλα πράγματα.

 

Υπάρχουν δηλαδή ΠΟΛΛΕΣ «εξαιρέσεις». Ας μιλήσουμε λοιπόν σε αυτούς για το παιχνίδι.

 

Όταν βλέπουμε άνθρωπο που βλέπουμε ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο προσπαθεί να αξιοποιεί ποιοτικά τον ελεύθερο χρόνο του, ας του μιλήσουμε για το παιχνίδι. Θα έχουμε ΠΟΛΥ μεγαλύτερη πιθανότητα να τον συναρπάσει ή έστω να του τραβήξει την προσοχή.

 

Πάρτε τον μαζί σε μια βόλτα για ανεύρεση ή για τοποθέτηση κρύπτης. Κατά την οποία βόλτα προσπαθήστε να συνδυάσετε το Geocaching με αυτό που του αρέσει και ήδη κάνει και υπογραμμίστε την σχέση των δύο (π.χ. Geocaching και Ορειβασία ή Geocaching και Περιβάλλον).

 

Να σας δώσω ένα χειροπιαστό παράδειγμα, χθεσινό περιστατικό:

Στον παιδικό σταθμό ο γιός μου (5 χρονών) μίλησε στις 2 δασκάλες του για το Geocaching (από μόνος του, δεν τον δασκάλεψα εγώ). Και ενθουσιάστηκαν λέει και οι δύο και είπαν ότι θα μπουν στο site και θα το δουν και θα παίξουν κλπ… Δεν ξέρω αν τελικά το κάνουν, αλλά είναι μια αρχή.

 

Και αφού μπορεί ο μικρός μου, μπορούμε και εμείς.

Μην σας βλέπω απαισιόδοξους, όλα θα πάνε περίφημα! :rolleyes:

Link to comment

Εγώ πιστεύω κάτι από τα εξής:

 

1)Το παιχνίδι είναι κοπιαστικό,ο Έλληνας τεμπέλης άρα μηδέν εις το πηλήκιο

Σε πρόσφατη εξόρμηση μου στα Πριόνια Ολύμπου, στο καταφύγιο (αυτό που είναι στην αρχή) δεν είχαν καρέκλες να τους βάλουν να κάτσουν για να καπνίσουν και να φαν φασολάδα και στην διαδρομή προς κορυφή περπατούσαν 2 ομάδες των 2 ατόμων.

 

2)ο Έλλην απλά είναι αηδιασμένος με το γενικό μπάχαλο (για το οποίο φταίει ο ίδιος) και δεν έχει διάθεση για τίποτα.

 

3)Το ''τζεοτσάτσινκγ'' είναι ενασχόληση που δεν προσφέρει κοινωνική καταξίωση ή γκλάμουρ,οπότε γιατί να ασχοληθεί;

 

4)Άμα δεν έχει και κάνα γκομενάκι να 'παίζει',ποίος ο λόγος να ασχολείται;

 

5)Φράγκα από αυτό θα βγάλει; ΟΧΙ!!! τότε ποίος ο λόγος ενασχόλησής;

 

6)Φταίει ο TETRAS :rolleyes:

 

7)Όλα τα πιο πάνω <_<

Edited by sakis
Link to comment

Εγώ πιστεύω κάτι από τα εξής:

 

1)Το παιχνίδι είναι κοπιαστικό,ο Έλληνας τεμπέλης άρα μηδέν εις το πηλήκιο

Σε πρόσφατη εξόρμηση μου στα Πριόνια Ολύμπου, στο καταφύγιο (αυτό που είναι στην αρχή) δεν είχαν καρέκλες να τους βάλουν να κάτσουν για να καπνίσουν και να φαν φασολάδα και στην διαδρομή προς κορυφή περπατούσαν 2 ομάδες των 2 ατόμων.

 

2)ο Έλλην απλά είναι αηδιασμένος με το γενικό μπάχαλο (για το οποίο φταίει ο ίδιος) και δεν έχει διάθεση για τίποτα.

 

3)Το ''τζεοτσάτσινκγ'' είναι ενασχόληση που δεν προσφέρει κοινωνική καταξίωση ή γκλάμουρ,οπότε γιατί να ασχοληθεί;

 

4)Άμα δεν έχει και κάνα γκομενάκι να 'παίζει',ποίος ο λόγος να ασχολείται;

 

5)Φράγκα από αυτό θα βγάλει; ΟΧΙ!!! τότε ποίος ο λόγος ενασχόλησής;

 

6)Φταίει ο TETRAS :rolleyes:

 

7)Όλα τα πιο πάνω <_<

............................................

εχε χαρη πουβαλες το χαμογελο διπλα στο ονομα μου....

πως και μας θυμηθηκες??!!!

Link to comment

Σάκη, άρα με τα θέματα που έθεσες, μας έδωσες και τις λύσεις:

 

1) Όποιος δεν θέλει να κουράζεται, περιορίζεται στις κρύπτες μέσα στις πόλεις, γύρω από τις ταβέρνες και μπαράκια :)

 

2) Ε, και εμείς αηδιασμένοι είμαστε, γι’ αυτό και παίρνουμε τα βουνά με τα τάπερ στο χέρι, είναι μορφή θεραπείας :)

 

3) Πρέπει να γράφουμε πιο πολύ και πιο συχνά στα ΜΜΕ για το παιχνίδι και για τους παίκτες, να δίνουμε διάφορα βραβεία, να συνδυάσουμε το παιχνίδι με διάφορα glamour events, κινήματα και κοινωνικούς κύκλους, να καλέσουμε στο παιχνίδι γνωστές προσωπικότητες (φίρμες).

 

4) Να στρατολογούμε γκομενάκια ως νέους παίκτες :)

 

5) Όποιος θέλει, μπορεί να συνδυάζει το Geocaching με πραγματικό κυνήγι θησαυρών.

 

6) Ο tetras61 να αλλάξει το nick του σε tetras69 :D

 

Για όλα υπάρχουν λύσεις.

Αρκεί να έρθετε επιτέλους μια μέρα στη Θράκη να βρείτε τους μεγάλους, γεμάτους δώρα θησαυρούς μας!

Άντε, όλο υποσχέσεις είστε! :)

Edited by GregoryGR
Link to comment

καλη χρονια σε ολους!!!

 

λοιπον... σαν συλλεκτης νομισματων και χαρτονομισματων, εχω δει τον τελευταιο καιρο... οτι εχει πιασει πολλους ο κιτρινος πυρετος! οχι... οχι η αρρωστεια που ξερεται αλλα η οξεια λιριαση! Οτι χρυσο νομισμα υπαρχει μαζευεται... αλλοι μιλαν για θαμμενους δυσαυρους κτλ... αυτο ειναι και σαν επενδυση αλλα και σαν εξασφαλιση χρηματων, ή και αυγατισμα κεφαλαιου... τωρα με την κριση!

 

λοιπον... αν βγαλουμε βρωμα οτι το geocaching ειναι κατι τετοιο, και μπορει να βρεις κατι.... ουρα θα κανουν ολοι!!! χαχαχα!!

 

ή... αν βγαλουμε βρομα οτι οποιος βρει ολα τις κρυπτες τις ελλαδας κερδιχει χρυσο πεντολιρο.... εκει να δεις.... χαχαχαχα!

 

εχει ελληνες geocachers που δεν μπαινουν καν στο φορουμ παιδια! και εχει και ξενους που μενουν ελλαδα....

Edited by GATOULIS
Link to comment

καλη χρονια σε ολους!!!

 

λοιπον... σαν συλλεκτης νομισματων και χαρτονομισματων, εχω δει τον τελευταιο καιρο... οτι εχει πιασει πολλους ο κιτρινος πυρετος! οχι... οχι η αρρωστεια που ξερεται αλλα η οξεια λιριαση! Οτι χρυσο νομισμα υπαρχει μαζευεται... αλλοι μιλαν για θαμμενους δυσαυρους κτλ... αυτο ειναι και σαν επενδυση αλλα και σαν εξασφαλιση χρηματων, ή και αυγατισμα κεφαλαιου... τωρα με την κριση!

 

λοιπον... αν βγαλουμε βρωμα οτι το geocaching ειναι κατι τετοιο, και μπορει να βρεις κατι.... ουρα θα κανουν ολοι!!! χαχαχα!!

 

ή... αν βγαλουμε βρομα οτι οποιος βρει ολα τις κρυπτες τις ελλαδας κερδιχει χρυσο πεντολιρο.... εκει να δεις.... χαχαχαχα!

 

εχει ελληνες geocachers που δεν μπαινουν καν στο φορουμ παιδια! και εχει και ξενους που μενουν ελλαδα....

:P

 

αμα ειναι ετσι αγαπητοι συμπαικτες,θα παω να κρυψω καμια επιταγη...

φοβαμαι μονο μη τη φανε τα σκουληκια....

Link to comment

Σάκη, άρα με τα θέματα που έθεσες, μας έδωσες και τις λύσεις:

 

6) Ο tetras61 να αλλάξει το nick του σε tetras69 :D

 

Για όλα υπάρχουν λύσεις.

 

.........καλη ιδεα Γρηγορη,

θα ειναι πιο ερωτικο θαλεγα......χαχα

Link to comment

:huh: Μήπως φταίω και εγώ ?????

Αντε και σήμερα έχω όρεξη για χαβαλέ. :D

 

Σάκη, άρα με τα θέματα που έθεσες, μας έδωσες και τις λύσεις:

 

1) Όποιος δεν θέλει να κουράζεται, περιορίζεται στις κρύπτες μέσα στις πόλεις, γύρω από τις ταβέρνες και μπαράκια :)

 

2) Ε, και εμείς αηδιασμένοι είμαστε, γι’ αυτό και παίρνουμε τα βουνά με τα τάπερ στο χέρι, είναι μορφή θεραπείας :)

 

3) Πρέπει να γράφουμε πιο πολύ και πιο συχνά στα ΜΜΕ για το παιχνίδι και για τους παίκτες, να δίνουμε διάφορα βραβεία, να συνδυάσουμε το παιχνίδι με διάφορα glamour events, κινήματα και κοινωνικούς κύκλους, να καλέσουμε στο παιχνίδι γνωστές προσωπικότητες (φίρμες).

 

4) Να στρατολογούμε γκομενάκια ως νέους παίκτες :)

 

5) Όποιος θέλει, μπορεί να συνδυάζει το Geocaching με πραγματικό κυνήγι θησαυρών.

 

6) Ο tetras61 να αλλάξει το nick του σε tetras69 :D

 

Για όλα υπάρχουν λύσεις.

Αρκεί να έρθετε επιτέλους μια μέρα στη Θράκη να βρείτε τους μεγάλους, γεμάτους δώρα θησαυρούς μας!

Άντε, όλο υποσχέσεις είστε! :)

 

Respect έγραψες!!!! :D:D:D

Link to comment

Για να γίνει πιο 'ερωτικό' το παιχνίδι προτήνω την ενεργοποίηση adult cache :rolleyes:

Και για να γίνω πιο σεξιστής,θα ήθελα να ζητήσω από τις θυληκές παρουσίες στο παιχνίδι ,αν μπορούν να φέρουν και τις φίλες τους μαζί :D

 

:D:D

Link to comment

δεν αυξάνονται στην Ελλαδα σταδιακα?

 

..δεν θα τολεγα...

περισσοτερο βλεπω περιστασιακους παικτες και τιποτα αλλο.

απο την αλλη ,εχουμε χασει κανα 2-3 παικτες που παλιοτερα επαιζαν δυναμικα στο παιχνιδι........

 

 

 

 

 

 

 

.

Link to comment

Παιδιά χαιρετώ κι εγώ μετά από μακρά απουσία από το φορουμ. Είμαι ο παίκτης zakis, κατά κόσμον Ζαχαρίας, και είμαι από την παλαιά φρουρά του geocaching στην Ελλάδα.

 

Δυστυχώς δεν είμαι όσο ενεργός θα ήθελα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το geocaching δεν παραμένει μια από τις μεγάλες μου αγάπες. Από την πρωτοχρονιά του 2005 οπότε βρήκα το πρώτο μου cache στον Εθνικό Κήπο, πρόσφατα μόλις βρήκα το 50στό. Αρχάριος δηλαδή ακόμα :)

 

Είπα λοιπόν να γράψω σήμερα και να ευχηθώ σε όλους καλή χρονιά και καλό κυνήγι κρυπτών.

 

Επίσης θέλω να χαιρετήσω ειδικότερα και τους παλιούς γνώριμους (αν ακόμα διαβάζουν τα forum posts) George and Christina, YanniG, Antonis_GR, j_rouss και SerZ.

Link to comment

Καλησπέρα παιδιά!

Κι εγώ νομίζω ότι είμαστε καμια 30ριά.

 

Εδώ στην Κρήτη είμαστε μόνιμοι Έλληνες 2. Φέτος το χειμώνα όμως γίναμε 5, γιατί υπάρχουν και ξένοι που μένουν μόνιμα εδώ. Αυτους δεν τους υπολογίζουμε; Λίγο -πολύ γνωριζόμαστε, λέμε να κάνουμε και κάποιο event την άνοιξη.

 

Εμάς μας ξέρει ο κόσμος ως geocachers γιατί το λέμε παντού: και στον Ορειβατικό Σύλλογο και στον Πεζοπορικό Όμιλο και στη δουλειά μας. Πολλές φορές έχουμε βρει κρύπτες με παρέα, αλλά γενικά δύσκολα κολλάει το μικρόβιο.

 

Υπάρχουν κάποιοι πάντως που έχουν ρωτήσει πολλές φορές και θα τους βοηθούσε μια καλή αρχή, να τους πάρουμε από το χεράκι στα πρώτα τους βήματα. Γι' αυτό σκεφτήκαμε με τη Myrzen, που κατεβαίνει συχνά στην Κρήτη, έχουμε κοινούς γνωστούς και κάνουμε μαζί και BookCrossing, να οργανώσουμε την άνοιξη ένα "μάθημα", με υπολογιστή, GPS, κουτάκια κλπ.

 

Ελπίζουμε να πιάσει! Θα σας ενημερώσουμε.

Link to comment

Για τα γκομενακια που ελεγες Γρηγορη.... ξερεις ποσες φρικαρουν και μονο στην σκεψη οτι θα περπατανε, οτι θα βρουν λασπες.. οτι θα τους χεση καμια μυγα... αστα να πανε!!! μιλουσα πριν καιρο με μια και παραλιγο να αυτοκτονησω!!! για να ερθει μαζι μας, σχεδον ηθελε να την κουβαλαω στην πλατη μου, καθισμενη σε πολυθρονα και κρατοντας ομπρελα... χαχαχα!!! που να τρεχεις τετοιες κοπελλες εκει... ασε που θα σε καθυστερησουν... ξερεις τι εναι να κολλησει το τακουνι στην λασπη;;; μερικες ακομα και στα αθλητικα παπουτσια τους εχουν τακουνια!!! χαχαχα

 

ενταξει... πλακα κανω αλλα δυστυχως εν μερη ισχυει αυτο... πολλες εχουν μαθει να τα εχουν ολα στο χερι.. ή... σχεδον ολα!

Η μονη διασκεδαση τους ειναι τα ψωνια... αν αλλος φορτονεται τις τσαντες, τα καφε και τα μπαρ (και τα χαιρονται περισσοτερο αν αλλος πληρωνει...)

 

Λιγες ειναι οι κοπελιες που τους αρεσει η "περιπετεια", να περπατησουν να σκαρφαλωσουν, εστω και στα ευκολα βρε αδερφε!!!

ελπιζω καποια στιγμη αυτη η νοοτροπια να αλλαξει, ή και να κανω λαθος... αλλα...

Link to comment

ενταξει... πλακα κανω αλλα δυστυχως εν μερη ισχυει αυτο... πολλες εχουν μαθει να τα εχουν ολα στο χερι.. ή... σχεδον ολα!

Η μονη διασκεδαση τους ειναι τα ψωνια... αν αλλος φορτονεται τις τσαντες, τα καφε και τα μπαρ (και τα χαιρονται περισσοτερο αν αλλος πληρωνει...)

 

:ph34r: Ξέρεις πως λέγονται αυτές που διάγουν τέτοιο βίο?????? <_<

Link to comment

φιλε Σακη καλημερα... ειδα τις απαντησεις σου... και μιας και υπαρχουν και κυριες αλλα και παιδια geocacher που μπορει να μπαινουν εδω και να διαβαζουν.... νομιζω οτι δεν ειναι σωστο να γραφονται τετοια... ελπιζω να καταλαβαινεις... και να σβηστουν για το καλο του φορουμ!

 

παντα φιλικα... ετσι; :)

 

Α... και για να το κλεισω το θεμα... Καλομαθημενες λεγονται...και για αυτο φταει ο συγχρονος τροπος ζωης και διασκεδασης, οπως και η αντιμετοπιση που εχουν απο την οικογενεια τους..

Δυστυχως υπαρχουν και πολλα αγορια που κανουν το ιδιο, και το κεφαλαιο ειναι ο μπαμπας τους.. οποτε...

Link to comment

O φαρισαϊσμός σέ όλο το μεγαλείο του

Δλδ θεωρήσατε κακή λέξη αυτό που έγραψα? δλδ θέλετε να πείτε πως όλοι αυτοί που διαβάζουν το φόρουμ ,ζουν σε γυάλα?δεν έχουν ξανακούσει αυτόν τον χαρακτηρισμό σε εκδιδόμενες κυρίες (και κυρίους ) έναντι αμοιβής?

Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές φίλοι μου

Γατούλη no heart fealings :)

Edited by sakis
Link to comment

Νομίζω τα μπερδεύεις Sakis, τα άτομα που παρέχουν τις ανάλογες υπηρεσίες έναντι χρηματικής αμοιβής κάνουν -για εμένα- ένα εξίσου έντιμο επάγγελμα όπως οποιοδήποτε άλλο και δεν έχουν σχέση με τα άτομα που περιγράφονται παραπάνω. Αυτά δεν κάνουν τίποτα, τα περιμένουν ή μάλλον θεωρούν δεδομένο πως θα παρέχονται όλα από αλλού. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα.

 

Αυτό που με κάνει να απορώ είναι όμως πως γίνεται σχεδόν σε κάθε θέμα να έχουμε τέτοια στροφή και κατάληξη ώστε να μιλάμε για εντελώς άσχετα πράγματα αμφιβόλου χρησιμότητας και ενδιαφέροντος ως προς το geocaching. Δεν λέω να μην κάνουμε και την πλάκα μας, αλλά ας ανοίξουμε αν είναι ένα off-topic θέμα όπου να κάνουμε το καλαμπούρι ενώ στα κανονικά να μπορούμε να συγκρατιόμαστε λίγο.

 

Δεν νομίζω πως έχει να κάνει με φαρισαϊσμό, αλλά με περισσότερο με την ιδιοσυγκρασία και χαρακτήρα που λογικά θα έπρεπε να έχει ένας ενήλικας που δεν θα χασκογελάει ούτε θα φέρεται λες και είναι ακόμη στο νηπιαγωγείο με κάθε ευκαιρία.

Edited by bakamono
Link to comment

O φαρισαϊσμός σέ όλο το μεγαλείο του

Δλδ θεωρήσατε κακή λέξη αυτό που έγραψα? δλδ θέλετε να πείτε πως όλοι αυτοί που διαβάζουν το φόρουμ ,ζουν σε γυάλα?δεν έχουν ξανακούσει αυτόν τον χαρακτηρισμό σε εκδιδόμενες κυρίες (και κυρίους ) έναντι αμοιβής?

Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές φίλοι μου

Γατούλη no heart fealings :)

 

οχι φιλε μου... δεν ειναι φαρισαϊσμος κτλ... και ουτε νομιζω να ζει κανενας σε γυαλα... απλα επειδη μπορει να ειναι στο φορουμ και παιδια αλλα και κυριες...

 

Ουτε τα παιδια ειναι σωστο να ακουνε ή να τα διαβαζουν... (εχουν καιρο ακομα...) αλλα και οι φιλες γυναικες geocacher να μην προσβαλλονται.

Αν στο κομπιουτερ μπαινουν και παιδια απο οικιγενειαρχες geocacher και δουν κατι τετοιο....

 

αυτο που αναφερα για το οτι προτειμουν να πληρωνει αλλος... δεν το πηγαινα για τις προς αμοιβη παροχες απο εκδιδομενες γυναικες.. αλλα στο οτι απλα θελουν φραγκα να ξοδευουν ειτε απο μπαμπα ειτε απο τον συντροφο τους... και αυτο το θεωρουν διασκεδαση.

 

για το επιθετο που αναφερες κομμενο σε πολλα ποστ... δεν ειναι μονο αυτες που ειναι τετοιες στο σωμα αλλα περισσοτερο αυτες που ειναι τετοιες στο μυαλο... και το ιδιο ισχυει και στους αντρες.... απλα ονομαζονται αλλιως...!! αναφερομαι γενικα στο τι συμβαινει στην ζωη.... ετσι;;

 

anyway.... Χρονια πολλα σε ολους τους ερωτευμενους!!! :D

Edited by GATOULIS
Link to comment

:ph34r: δυστηχός έχεται μπλέξει με ανόητο τενέιτζερ :lol::lol:

Τι δεν απαντά κανένας?

Να απαντήσω εγώ.

Σακη, κανένας μας δεν ζει σε γυάλα, κανένας μας δεν κοκκινίζει με αυτά που γράφεις, δεν είμαστε σεμνότυφοι ούτε κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας. Απλά είμαστε ώριμοι άνθρωποι και ξέρουμε πως να φερθούμε, ανάλογα με το που βρισκόμαστε και σε ποιούς απευθυνόμαστε.

Προφανώς, κατά την άποψή μου, σε αυτό το σημείο εσύ υστερείς ή σου αρέσει να δημιουργείς προβλήματα. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει σε ποιους απευθύνεσαι και ποιοι συμμετέχουν σε αυτό το Forum.

Το link με τις οδηγίες συμπεριφοράς στο forum το έχω ξαναδημοσιεύσει, το ξαναβάζω ΕΔΩ. Εάν βαριέσε να το διαβάσεις, σε ενημερώνω ότι η δεύτερη οδηγία είναι 2. Foul language and obscene images will not be tolerated. This site is family-friendly. All forum posts must conform to a family-friendly standard and contributors must act accordingly.

Και για όποιον δεν καταλαβαίνει Αγγλικά η μετάφραση είναι : Βρώμικη γλώσσα και άσεμνες φωτογραφίες δεν θα γίνονται δεκτές. Αυτή η ιστοσελίδα είναι φιλική προς την οικογένεια. Όλα τα ποστ πρέπει να είναι σύμφωνα με οικογενειακά στάνταρτ και οι συμμετέχοντες πρέπει να συμπεριφέρονται ανάλογα.

 

Ένας πολιτισμένος και προοδευτικός άνθρωπος όπως εσύ, εάν νομίζει ότι αυτά δεν ταιριάζουν με τον χαρακτήρα του, απλά δεν συμμετέχει, και έτσι δεν δημιουργεί προβλήματα στους υπόλοιπους.

Link to comment

:ph34r: δυστηχός έχεται μπλέξει με ανόητο τενέιτζερ :lol::lol:

Τι δεν απαντά κανένας?

Αγγλικά η μετάφραση είναι : Βρώμικη γλώσσα και άσεμνες φωτογραφίες δεν θα γίνονται δεκτές.

Μισό λεπτό ,η λέξη ''πουτ...'' θεωρήται βρώμικη λέξη?

Παρεπιπτώντος έχω βάλει ένα καταπληκτικό κάτς,το λινκ είναι εδώ

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=4347c094-857e-4245-b0d2-22ddcca0dc9a

Edited by yiannisp
Link to comment

:ph34r: δυστηχός έχεται μπλέξει με ανόητο τενέιτζερ :lol::lol:

Τι δεν απαντά κανένας?

Αγγλικά η μετάφραση είναι : Βρώμικη γλώσσα και άσεμνες φωτογραφίες δεν θα γίνονται δεκτές.

Μισό λεπτό ,η λέξη ''πουτ...'' θεωρήται βρώμικη λέξη?

Παρεπιπτώντος έχω βάλει ένα καταπληκτικό κάτς,το λινκ είναι εδώ

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=4347c094-857e-4245-b0d2-22ddcca0dc9a

 

Σάκη, είσαι αδιόρθωτος, ή επιδιώκεις επίτηδες να δημιουργήσεις προβλήματα στο Forum. Τις θεωρίες σου μπορείς να τις αναπτύξεις αλλού, εδώ δεν νομίζω να ενδιαφέρουν κανέναν.

Edited by yiannisp
Link to comment

εχει κανεις καμια εγκυρη απάντηση για το πόσοι είναι οι ελληνες geocachers? και μηπως ξερει κανεις ποσοι ειναι στην πελλοπονησο?

μηπως ειμαι μονος μου στην πελλοπονησο? γιατι βλεπω οτι μαλλον ειναι ελαχιστοι.....

Link to comment

εχει κανεις καμια εγκυρη απάντηση για το πόσοι είναι οι ελληνες geocachers? και μηπως ξερει κανεις ποσοι ειναι στην πελλοπονησο?

μηπως ειμαι μονος μου στην πελλοπονησο? γιατι βλεπω οτι μαλλον ειναι ελαχιστοι.....

 

Λοιπόν ως είναι γνωστό από τις 15-05-2011 έως τις 25-05-2011 γίνεται η δεκαετής απογραφή του Ελληνικού πληθυσμού.

Κατόπιν εισηγήσεως της Ελληνικής κοινότητας των ''τζιοτσάτσερς'' μέσα στο ερωτηματολόγιο των υπαλλήλων απογραφής ,εκτός από τις άχρηστες ερωτήσεις του τύπου, όνομα, επίθετο,διεύθυνση κτλ μπήκε και η πρωτοποριακή ερώτηση ''Είστε ''τζιοτσάτσερ''? ,τι GPS χρησιμοποιήται? ,πόσες κρύπτες βάλατε ? ,πόσες βρήκατε κτλ

Έτσι επιτελούς θα μάθουμε πόσοι είμαστε !!!!

(αυτό ήταν το 400σιοστό post που ανάρτησα ,άντε βρε να τα χιλίασω!!!!!)

Edited by sakis
Link to comment

εχει κανεις καμια εγκυρη απάντηση για το πόσοι είναι οι ελληνες geocachers? και μηπως ξερει κανεις ποσοι ειναι στην πελλοπονησο?

μηπως ειμαι μονος μου στην πελλοπονησο? γιατι βλεπω οτι μαλλον ειναι ελαχιστοι.....

 

....ειμαστε δυο,ειμαστε τρεις,ειμαστε χιλιοιδεκατρεις.... :rolleyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...