Jump to content

Geocaching -> Aplikacje


Spider

Recommended Posts

Mam Nokię 5230 którą urzywam od czasu do czasu jako modem do Aero2, w międzyczasie leży sobie i się kurzy. Jako że posiada wbudowany GPS, pomyślałem że można by ją jakoś przystosować do keszowania i tu moje pytanie, ktoś wie jak (i czy się da) w Trekbuddy włączyć mapę i kesze ładujące się 'live' ? Była by to taka opcja dla leniwych ;) bez ładowania wybranych kawałków map... czy zbioru keszy. Jakieś wtyczki ponoć do TB da się dołączyć, ale jeszcze się nie ogarnołem za bardzo.

Link to comment

I jeszcze jedna ciekawa aplikacja - tym razem zwykła java na zwykłe telefony. Niestety po czesku :-(

 

http://code.google.com/p/handygeocaching/

Ugh. Jakbym miał za mało roboty... wrrrrr. Przetłumaczac?

 

A jakże :-) Ma PL i EN. Zrób geokeszerom prezent na nowy rok :-)))

 

A na serio. Kolegę CzechaNJ o pomoc w tłumaczeniu 'na żywo' można poprosić, aby człowiek wiedział co klika :-)

Edited by ru.beus
Link to comment

Szukam i szukam, ale sam już nie wiem. Zacząłem swoją przygodę z geocachingiem i póki co nie chcę wydawać pieniędzy na jakiegoś GPSa, więc poszukuję jakiegoś dobrego oprogramowania chodzącego na Symbianie Belle tak żeby korzystać z Noki E7-00. Może coś polecicie ? Jak szukałem w necie to znajdowałem głównie oprogramowanie pod Apple i Androida.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie od bardziej doświadczonych forumowiczów.

Link to comment

Miło, choć cena dalej zbójecka. Mogliby chociaż apkę do Premium dorzucać... bad_boy_animated.gif

A propos polskich wersji popularnych programów do GC: kilka dni temu pojawiło się kilka nowych tekstów do przetłumaczenia w geocaching4locus. Przetłumaczyłem je, ale przydałoby się, aby ktoś je zweryfikował i w końcu podciągnął status tłumaczenia do 100%. Wystarczy potwierdzić istniejące tłumaczenia lub zaproponować swoje...

 

Zapraszam: http://www.getlocalization.com/Geocaching4Locus/

 

PS. Jak ktoś ma lepsze propozycje do mojej "Mapa na żywo" chętnie porozmawiam na ten temat na prv lub w osobnym wątku... laughing.gif

 

 

Link to comment

Dodatkowo w nowościach jest:

"Możliwość osiągnięcia statusu super gwiazdy poprzez ulepszenie członkostwa do Premium przez aplikację"

 

Co to oznacza?

Możesz kupić konto premium przez aplikację, a nie przez stronę.

Edited by Tomal_C
Link to comment

Mam windows phone- używam aplikacji "geocaching live:"- polecam. Mam jednak problem z wyszukaniem aplikacji do której mogę wpisać kordy. Proszę o info i instrukcję obsługi:) Wgrałam "gps satellite", ale nie wiem jak kordy wpisywać... uciekają mi przez to wszystkie multikesze...

Link to comment

mam telefon LG swift z androidem.

problem mam taki ze poszukuje softu co by działał offline, gdyz nie mam zadnego pakietu internetowego:(

czytalem wczesniej o c:geo co potrafi sobie sciaganac dane na pamiec telefonu i potem dziala offline na tym co ma. cos takiego tylko ze + gps by sie przydalo.

O ile GPS moze dzialac bez netu:(

 

z góry dzieki za pomoc

Link to comment

Nie wiem jak c:geo ale Locus bardzo ładnie działa w trybie offline, możesz wciągnąć pocket query albo zaciągnąć punkty za pomocą geocaching addon (dodatkowa apka do Locusa).

 

Tylko jak wciągasz pocket query, to nie będziesz miał obrazków. Jak zaciągasz z geocaching addon, i nie zaznaczysz żeby pobierał szczegóły, to będzie je pobierał przy otwarciu opisów. W obu przypadkach obrazki będą zaciągnięte 'na żądanie', z tym że potem wylądują w cache i będą dostępne offline. Mapy wystarczy raz 'obejrzeć' i będą dostępne offline (ale dla każdego powiększenia mapa jest zaciągana osobno).

 

GPS działa całkowicie niezależnie od netu.

 

To co jest fajne w Locusie, to to że możesz mieć wiele zbiorów punktów, możesz je eksportować i importować do woli, oraz aktywować i deaktywować w programie na poziomie całego zbioru.

Edited by GeoLog81
Link to comment

GPS działa offline bo odbiera tylko sygnały z satelit.

 

C:geo może zapisać wyszukane skrytki do pliku gpx ( prawy przycisk telefonu -> zarządzaj -> eksport ->GPX)

 

Pliki gpx można potem użyć jako dane wejściowe do locus lub trekbuddy a te mogą doskonale działać offline ( mapy Open Street Map, UMP-PCPL, lub nawet dedykowane mapy turystyczne,nawigacja, etc).

 

C:geo też chyba może działać 100% offline ale to raczej żeby dojść 100 metrów od parkingu.

Link to comment

GPS działa offline bo odbiera tylko sygnały z satelit.

 

Mała uwaga: tak, sam GPS/Glonass do wyznaczenia pozycji nie wymaga dostępu do internetu, ale telefony przeważnie posiłkują się A-GPS oraz (pośrednio wifi) do szybszego "złapania fix-a". Czyli jeśli wyłączysz transmisję danych w telefonie, pierwsze ustalenie pozycji będzie trwało nieco dłużej.

 

No i oczywiście w drugą stronę: jeśli nie wyłączysz AGPS, to telefon może inicjować pobieranie danych nawet jeśli nie będziesz korzystać z przeglądarki www, klienta poczty czy innych...

 

Więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/AGPS

Link to comment

Mam pytanko, bo chciałbym się zacząć bawić w to wszystko z Wami ;) i zacznę oczywiście od telefonu z Androidem.

Czy na początek polecacie coś innego niż oficjalny Geocaching Intro ?

 

W tej appce włączając mapke, widze zarejestrowane cache w okolicy, czy inne programy też tak działają ?

Czy bardziej używacie ich jako typowego GPS ?

Link to comment

Mam pytanko, bo chciałbym się zacząć bawić w to wszystko z Wami ;) i zacznę oczywiście od telefonu z Androidem.

Czy na początek polecacie coś innego niż oficjalny Geocaching Intro ?

 

W tej appce włączając mapke, widze zarejestrowane cache w okolicy, czy inne programy też tak działają ?

Czy bardziej używacie ich jako typowego GPS ?

 

Geocaching Intro miałem okazję testować... Lepiej zainstaluj sobie darmowe c:geo, nie ma np. ograniczeń, ze widzisz tylko pobliskie skrytki.

 

Tak, inne programy też pokazują na mapie, gdzie ukryte są skrytki, ale nie tylko w najbliższej okolicy. Czym jest typowe użycie jako gps ciężko mi powiedzieć, dla mnie ostatnimi czasy właśnie szukanie cachy. ;)

Edited by Bartek B
Link to comment

Mam pytanko, bo chciałbym się zacząć bawić w to wszystko z Wami ;) i zacznę oczywiście od telefonu z Androidem.

Czy na początek polecacie coś innego niż oficjalny Geocaching Intro ?

 

W tej appce włączając mapke, widze zarejestrowane cache w okolicy, czy inne programy też tak działają ?

Czy bardziej używacie ich jako typowego GPS ?

 

Uzywam c:geo z pobrana mapa z OpenStreetMaps. Przewaznie keszuje offline (bo ner zzera za szybko baterie). Do tego mam opcje "send to c:geo" zainstalowana w przegladarce.

Widzisz na mapce kesze w okolicy jak jestes online. Ja przewaznie pobieram je przed wyjscie z domu zeby oszczedzac baterie.

Link to comment

witam .

jak narazie jestem lajkonikiem w tym temacie i stad 2 pytanka :D

oficjalna oplikacja jest w wersji free i pelnej za 40 zyla.ktos wie czemu ta pierwsz wg googleplay niewspolpracuje z moim telefonem a platna wersja juz tak ??(mam motorole defy+)

i czy jest jakis opis po polsku jak dziala i jak uzywac aplikacji c:geo ??

pozdrawiam

Link to comment

W Groundspeak'owej darmowej aplikacji pojawiła się ciekawa opcja komunikatora. Wierzę, że może to znacznie ułatwić komunikację bez potrzeby facebook'a, tudzież maila.

 

Wiem, że w większości korzystacie z Locusa i c:geo na androidzie, ale mnie ździebko irytuje, że darmowa apka ma ciekawsze opcje niż płatna (czytaj: wspomniany komunikator i możliwość tworzenia nowych waypoint'ów przy zagadkach i multi). Z tego co mi wiadomo to centrala nie planuje aktualizacji płatnej apki o wspomniane cechy.

Link to comment

Witajcie

Poszukuję jakiejś aplikacji na iOS do geocachingu. Do tej pory używałem GeoCaches połączony z geocaching.pl i geocaching.com ale wkurza mnie to, że mam jakiś limit 3 cachów dziennie. Jest sposób żeby to obejść lub jest jakaś lepsza aplikacja?

Link to comment

Witajcie

Poszukuję jakiejś aplikacji na iOS do geocachingu. Do tej pory używałem GeoCaches połączony z geocaching.pl i geocaching.com ale wkurza mnie to, że mam jakiś limit 3 cachów dziennie. Jest sposób żeby to obejść lub jest jakaś lepsza aplikacja?

 

Niestety, ten limit jest narzucony dla każdej aplikacji używającej oficjalne API geocaching.com. Opcje obejścia:

1) Kupić na geocaching.com tak zwany "premium account"

2) Używać aplikacji która nie używa oficjalnych API (potencjalnie tracisz stabilność i zwiększasz ilość przesyłanych informacji, jak nie masz nielimitowanego internetu w komórce - będziesz płacił więcej)

3) Rozmawiać z Groundspeak (właściciel geocaching.com) i prosić ich by zwiększyli/usunęli limit - wątpie że zgodzą się na to, bo jakby nie było to jest serwis komercyjny i oni na tym zarabiają.

Link to comment

Heja wszystkim.

 

Mam problem.

Lumia. Windoza. ściągnęłam Geocaching Pro.

No i tu się zaczynają schody. próbuję się zalogować i .. "zły login, nieznany błąd", przy czym używam loginu, który wszędzie działa.

Pisałam do supportu, ale tam radzą odzyskać nazwę użytkownika i zmienić hasło (i to i to doskonale znam).

 

Czy spotkaliście się z tym?

Co ewentualnie robić?

 

Bo mam wrażenie, że wywaliłam kase w błoto za apkę. I to mnie lekko irytuje

Link to comment

Żeby nie tworzyć nowego wątku to tutaj: mam pytanie o stronę "Project GC" i dostępną tam w zakładce tools "Live-Mapę".

Za pomocą LiveMap próbuję odczytać własną pozycję w terenie i o ile niebieska kropeczka oznaczająca moją aktualną pozycję wyświetla się dobrze, o tyle współrzędne podane poniżej  liczbowo są przestrzelone o dziesiątki metrów. Porównuję dane z tym, co jest np. na https:\\gps-map.info i ewidentnie w odczycie z LiveMap jest błąd.

Czy ktoś wie, skąd się on bierze i co zrobić, żeby odczytać właściwe współrzędne?

Pozdrawiam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...