Jump to content

Νέος Moderator


Antonis_GR

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι, γεια και χαρά,

 

Από σήμερα, δεν συγκαταλέγομαι στη λίστα των Moderators. Το ελληνικό επίσημο geocaching forum αλλάζει χέρια. Δυστυχώς ή ευτυχώς, οι επιθυμίες, τα "θέλω" και οι δυνατότητες του καθενός μας αλλάζουν με τον καιρό. Έτσι κι εγώ, μετά από τεσσεράμισυ χρόνια δεν έχω πλέον το χρόνο και την ικανότητα να διαχειριστώ αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού.

 

Αν και γνωρίζω τον επόμενο moderator μας, δεν μπορώ και δεν έχω δικαίωμα να τον αναφέρω, πριν την επίσημη ανακοίνωση της Groundspeak ή του ίδιου, που φαντάζομαι ότι θα γίνει πάρα πολύ σύντομα. :-)

 

Ελπίζω να μην στεναχώρησα κανέναν αυτά τα τεσσεράμισυ χρόνια και αν το έκανα, σίγουρα δεν υπήρχε κάποια πρόθεση.

 

Θα ήθελα επίσης να σας πω ότι άσχετα από τη διαχείριση του forum, το ελληνικό site www.geocaching-gr.com θα συνεχίσω να το φιλοξενώ δωρεάν.

 

Antonis_GR :)

Edited by Antonis_GR
Link to comment

Αγαπητοί φίλοι, γεια και χαρά,

 

Από σήμερα, δεν συγκαταλέγομαι στη λίστα των Moderators. Το ελληνικό επίσημο geocaching forum αλλάζει χέρια. Δυστυχώς ή ευτυχώς, οι επιθυμίες, τα "θέλω" και οι δυνατότητες του καθενός μας αλλάζουν με τον καιρό. Έτσι κι εγώ, μετά από τεσσεράμισυ χρόνια δεν έχω πλέον το χρόνο και την ικανότητα να διαχειριστώ αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού.

 

Αν και γνωρίζω τον επόμενο moderator μας, δεν μπορώ και δεν έχω δικαίωμα να τον αναφέρω, πριν την επίσημη ανακοίνωση της Groundspeak ή του ίδιου, που φαντάζομαι ότι θα γίνει πάρα πολύ σύντομα. :-)

 

Ελπίζω να μην στεναχώρησα κανέναν αυτά τα τεσσεράμισυ χρόνια και αν το έκανα, σίγουρα δεν υπήρχε κάποια πρόθεση.

 

Θα ήθελα επίσης να σας πω ότι άσχετα από τη διαχείριση του forum, το ελληνικό site www.geocaching-gr.com θα συνεχίσω να το φιλοξενώ δωρεάν.

 

Antonis_GR :)

 

Γεια σου βρε Αντώνη, χαιρόμαστε πολύ για τον νέο modestrator, μην σε χάσουμε κι εσένα όμως!

Link to comment

Από moderator με χάσατε ήδη... <_< Νομίζω ότι δύο διαχειριστές σε ένα τόσο μικρό forum θα ήταν υπερβολή. Από φίλο όμως και συν-γεωαναζητητή δεν θα με χάσετε ποτέ! Άσε που ετοιμάζομαι να ξαναμπώ δυναμικά στο άθλημα! Ραχούλες και βουνά τρέμετε! Σας έρχομαι! χαχαχα

Link to comment

Από moderator με χάσατε ήδη... :D Νομίζω ότι δύο διαχειριστές σε ένα τόσο μικρό forum θα ήταν υπερβολή. Από φίλο όμως και συν-γεωαναζητητή δεν θα με χάσετε ποτέ! Άσε που ετοιμάζομαι να ξαναμπώ δυναμικά στο άθλημα! Ραχούλες και βουνά τρέμετε! Σας έρχομαι! χαχαχα

 

Μπα, θα λασπώσεις τη μηχανή σου; <_<

Σε ευχαριστούμε για την εθελοντική βοήθεια τόσα χρόνια Αντώνη.

Link to comment

Ε... είπαμε... μην είμαστε και υπερβολικοί! χαχαχα

 

Δεν έκανα και τίποτε για να δέχομαι "ευχαριστώ". Αντίθετα, εγώ πρέπει να σας ευχαριστήσω που δεν με φέρατε ποτέ σε δύσκολη θέση να απολογηθώ στη Groundspeak για κάτι που δεν έσβησα.

 

Φίλε Γιάννη... ετοιμάζω καινούργιο μηχανάκι μόνο για το geocaching για να μη λασπώνω τη Λία. Σύντομα θα στείλω φωτό! :)

Link to comment

 

Αν και γνωρίζω τον επόμενο moderator μας, δεν μπορώ και δεν έχω δικαίωμα να τον αναφέρω, πριν την επίσημη ανακοίνωση της Groundspeak ή του ίδιου, που φαντάζομαι ότι θα γίνει πάρα πολύ σύντομα. :-)

 

 

Μήπως να το βάλουμε στο στοίχημα; :)

Γιατί ομιλούμενο-εδαφίτες μάς κρατάτε σε αγωνία; :o

Edited by YanniG
Link to comment

Αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι σε αυτό το ωραίο "παιχνίδι", ενασχόληση, σπορ.

 

Όπως πιθανόν θα είδατε ο νέος moderator αυτού του Forum από σήμερα θα είμαι εγώ. Με αρκετούς από εσάς ήδη γνωριζόμαστε, και θα είναι χαρά μου να γνωρίσω από κοντά και όλους τους άλλους που συμμετέχουν ενεργά στο Geocaching.

 

Από σήμερα, μετά από ενέργειες του Antoni_GR, το forum πλέον φιλοξενεί και τους φίλους μας από την Κύπρο, μιας που μας χωρίζει μικρή απόσταση και μιλούμε Ελληνικά και έτσι θα μπορούμε να ανταλλάζουμε θέσεις, απόψεις και ιδέες.

 

Η αρχή του χρόνου ξεκίνησε δυναμικά από τους νέους συναδέλφους με αρκετές νέες κρύπτες και τα διπλάσια περίπου finds από πέρσυ. Ελπίζω να συνεχίσει με τον ίδιο τρόπο.

 

Καλό Geocaching σε όλους.

Link to comment

Αγαπητέ φίλε Γιαννούλη,

 

Είμαι πραγματικά χαρούμενος τόσο για την αλλαγή στο όνομα που τελικά καταφέραμε, όσο για το ότι ανέλαβες moderator.

 

Είμαι σίγουρος ότι το geocaching στην Ελλάδα θα αποκτήσει νέα δυναμική και πολλούς πολλούς νέους φίλους.

 

Καλορίζικος! :tongue:

Link to comment

Με το καλό Γιαννούλη η νέα αρμοδιότητα !

 

Αντώνη, το geocaching όπως πολύ καλά ξέρεις δεν είναι φραπές, να το απολαύσεις στον καναπέ της καφετέριας.Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι θα αποκτήσει "πολλούς πολλούς νέους φίλους";

Μακάρι να γίνει αυτό, αλλά δεν το βλέπω.Τουλάχιστον και οι λίγοι που είμαστε, εάν το θέλουμε όλοι, μπορούμε να το κάνουμε ακόμα καλύτερο για όλους.

 

Γιάννης

Link to comment
Αντώνη, το geocaching όπως πολύ καλά ξέρεις δεν είναι φραπές, να το απολαύσεις στον καναπέ της καφετέριας. Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι θα αποκτήσει "πολλούς πολλούς νέους φίλους";

Μακάρι να γίνει αυτό, αλλά δεν το βλέπω...

 

Γιάννης

 

Γιάννη μου, Γιάννη μου... Το "κληρονομικό μου χάρισμα" μου λέει ότι έτσι θα γίνει... Αλλά τώρα μου έδωσες μια σπουδαία ιδέα: Θα γεμίσω micros όλες τις καφετέριες της Αττικής και θα δεις κόσμος που θα μαζευτεί!

 

:unsure:

Link to comment

 

Γιάννη μου, Γιάννη μου... Το "κληρονομικό μου χάρισμα" μου λέει ότι έτσι θα γίνει... Αλλά τώρα μου έδωσες μια σπουδαία ιδέα: Θα γεμίσω micros όλες τις καφετέριες της Αττικής και θα δεις κόσμος που θα μαζευτεί!

 

:unsure:

 

:unsure:

Αμήν και πότε ! ! !

Link to comment

 

Γιάννη μου, Γιάννη μου... Το "κληρονομικό μου χάρισμα" μου λέει ότι έτσι θα γίνει... Αλλά τώρα μου έδωσες μια σπουδαία ιδέα: Θα γεμίσω micros όλες τις καφετέριες της Αττικής και θα δεις κόσμος που θα μαζευτεί!

 

:lol:

 

:o

Αμήν και πότε ! ! !

 

ή..... οι κρυπτες να εχουν κουπονια για δωρεαν καφε και μπυρες.... :DB):D

 

Σιγα σιγα... μην σπρωχνεστε... ολοι θα παρετε!!!! Ενας ενας!!!! :D

 

Καλοριζικος φιλε μου!!!! :D

 

Επισεις ενα μεγαλο ευχαριστω στον παλιο moderator για την καλη δουλεια, και ενα μεγαλο καλοσωρισμα στα αδερφια μας απο Κυπρο!!! :D

Link to comment

:) Μπράβο Γιάννη για την αναβάθμισή σου. Τώρα το Ελληνικό geocache έγινε v.2.0

Άντε να δούμε αν θα μπορέσεις εσύ να τους κάνεις να αλλάξουν και το όνομα τον Σκοπιανών σε ΦΥΡΟΜ!!! :o

Link to comment

Γεια χαρά σε όλους, βλέπω μπήκα στο Ελληνικό φόρουμ μετά από αλλαγή φρουράς.

 

Δε συστηθήκαμε, Άνθρακας και για συντομία =C=, και δυστυχώς είμαι στο Ελληνικό φόρουμ μόνο λόγο γλώσσας και όχι δραστηριότητας αφού ζω στην Αγγλία.

 

Ας ευχηθώ στο νέο συντονιστή σιδηροκέφαλος και σε όλους εδώ μέσα καλό αποθησαυρισμό ορατών τε και αοράτων...

 

=C=

Link to comment

Τι είπαμε ότι σημαίνει moderator??

Υπάρχουμε κι εμείς οι άσχετοι, με λίγες γνώσεις και χρόνο, αλλά αρκετή όρεξη! :D

 

Α, κι αυτά τα έξυπνα μηνυματάκια που γράφετε κάτω από τα posts σας, πώς τα βάζετε εκεί; Ζήλεψα!

Link to comment

Τι είπαμε ότι σημαίνει moderator??

Υπάρχουμε κι εμείς οι άσχετοι, με λίγες γνώσεις και χρόνο, αλλά αρκετή όρεξη! :D

 

Α, κι αυτά τα έξυπνα μηνυματάκια που γράφετε κάτω από τα posts σας, πώς τα βάζετε εκεί; Ζήλεψα!

 

Moderator, κάποιος με λίγα παραπάνω δικαιώματα από τα απλά μέλη για την εύρυθμη λειτουργία αυτού του forum. π.χ. να μπορεί να διαγράφει posts με διαφημιστικό περιεχόμενο, με υβριστικό περιεχόμενο κ.λπ.

 

Για τα μηνυματάκια. Αφού μπείτε με το user name σας και το passwords σας στην σελίδα του geocaching.com, κάντε 'κλικ' πάνω δεξία στην σελίδα εκεί που εμφανίζεται το nickname σας. Θα εμφανισθεί η σελίδα του profile σας. Στην δεξιά κολώνα ψάξτε να βρείτε την ενότητα : Account Options και κάντε κλικ στην επιλογή View Your Account Details.

Στην ενότητα Your Profile κάντε κλικ στο Change.

Θα εμφανισθεί η σελίδα με τίτλο Manage Your Profile.

Στο πλαίσιο Forum Signature: γράψτε το μηνυματάκι που θέλετε να εμφανίζετε κάτω από κάθε post σας στο forum.

 

Η άνοιξη ήρθε, καιρός να βγούμε από τα σπίτια μας. :D:lol::unsure:

Καλό Geocaching σε όλους σας. :unsure::unsure:;)

YiannisP

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...