Jump to content

Tłumaczenie keszy w przeglądarce


Mosznir

Recommended Posts

Siemano.

 

Zainstalowałem sobie Google Toolbar do firefoxa i dzięki któremu można od razu tłumaczyć opisy bez przeklejania na google translate, niestety automatycznie wykrywa mi język każdego kesza jako angielski bo geocaching.com jest po angielsku, więc jeśli opis jest w innym języku nie tłumaczy mi go.

 

Nie mogę znaleźć w opcjach ręcznego ustawiania z jakiego języka ma tłumaczyć, czy ktoś z Was zna jakiekolwiek narzędzie które dałoby mi taką możliwość ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Ja byłbym ostrożny odnośnie narzędzia "Google Translate"

 

Google Translate? Trzeba bardzo uważać bo mogą wyjść niezłe głupoty :blink:

Pamiętajmy że google translate nie rozpoznaje kontekstu zdania, tylko

tłumaczy dosłownie. A niektóre słowa mają przecież kilka znaczeń :P

 

No to przykłady :P

 

GC24C2N Dworek Raczyńskich - zwrot "wszystko tu wisi na włosku" google przetłumaczył: "everything here is hanging in Italian"

GC24N8F Urbex CMK - zwrot "poligon do gierek" google przetłumaczył: "testing ground for Gierek"

Edited by wallson
Link to comment

A może znacie jakiś program mobilny do tłumaczenia? Coś, co mogłoby tłumaczyć tekst wgrany na Palma.

W palmie swego czasu tego używałem: http://www.slovoed.com/

Zadowolony byłem, bo można było pracować bezpośrednio na opisie skrytki, wyświetlonym w dowolnym programie. SlovoEd był rezydentem, którego można było w dowolnej chwili wywołać i dać do przetłumaczenia zaznaczony tekst.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...