Jump to content

Ρεπορτάζ στην ΕΤ3 για το Geocaching


GregoryGR

Recommended Posts

Παιδιά ακούστε τι παίζει:

Ο ανταποκριτής της ΕΤ3 στην Κομοτηνή είναι φίλος και μου είπε ότι θέλουν να κάνουν ρεπορτάζ για το Geocaching την ερχόμενη βδομάδα.

Το σκέφτεται κάπως έτσι: πρώτα να παίξει ρεπορτάζ που θα έχουμε γυρίσει από πριν στη φύση (αναπαράσταση παιχνιδιού), και μετά ζωντανή σύνδεση από την κεντρική πλατεία της Κομοτηνής για συνέντευξη.

Δεν είναι σίγουρο ακόμα ακριβώς τι, πως και πότε θα γίνει, μου είπε ότι μέσα σε ατή την εβδομάδα θα με ενημερώσει.

Σας το λέω από τώρα ΜΠΑΣ και θέλει και μπορεί κάποιος από σας να έρθει Κομοτηνή μια βόλτα να συμμετέχει σε αυτό το γύρισμα.

Πως το βλέπετε και τι έχετε να με συμβουλέψετε σχετικά;

Edited by GregoryGR
Link to comment

Πως το βλέπετε και τι έχετε να με συμβουλέψετε σχετικά;

 

Καλημέρα Γρηγόρη,

 

εφόσον έχεις τις άκρες και μπορείς να ενημερώσεις τον κόσμο,

θα ήταν χρήσιμο να υπογραμμίσεις ότι geocaching δεν είναι μόνο να βρίσκεις κρύπτες, αλλά να τοποθετείς συνάμα.Η ανάπτυξή του βασίζεται στην ενεργητικότητα όλων των παικτών και σταματάει να έχει ενδιαφέρον όταν δεν μπαίνουν νέες κρύπτες.

Ενημέρωσέ μας όταν θα προβληθεί για να το παρακολουθήσουμε !

 

Γιάννης

Link to comment

Λοιπόν, ΕΡΤ3 είναι αυτή, αργεί να ξημερώσει :)

Αλλά στην περίπτωσή μας κάλλιο αργά παρά ποτέ :laughing:

 

Μιλήσαμε σήμερα με τους δημοσιογράφους της ΕΡΤ3 και κανονίσαμε ότι την Τρίτη 16/02/2010 θα κάνουμε το γύρισμα.

 

Καταλαβαίνω ότι δεν είναι ότι πιο εύκολο να τρέχετε στην Κομοτηνή αλλά καλού-κακού το λέω σε περίπτωση μπας και κάποιος από σας ενδιαφέρεται και θέλει να έρθει. Ραντεβού στις 16/02/2010 στις 12:00 (εκτός απρόοπτου πάντα) στο γραφείο μου στην Κομοτηνή. Αν θελήσετε να επικοινωνήσετε ως τότε μαζί μου – στείλτε μου μήνυμα, θα το λάβω.

 

Είπαμε ότι θα γυρίσουμε τα εξής:

1) Αναπαράσταση τοποθέτησης της κρύπτης

2) Διαδικασία καταχώρησης στο site geocaching.com (και ενημέρωση για το κεντρικό και για το ελληνικό site)

3) Αναπαράσταση ανεύρεσης κρύπτης

4) Συνέντευξη

 

Το πότε θα παίξει στην ΕΡΤ3 δεν το ξέρουμε ακόμα, θα σας το ανακοινώσω μόλις ενημερωθώ.

 

Αν τυχόν έχετε σχόλια, παρατηρήσεις, προτάσεις – θα τα ακούσω με ενδιαφέρον.

Link to comment

Καλημέρα Γρηγόρη,

 

έγινε η μαγνητοσκόπηση; Για πες μας, έδειξαν ενδιαφέρον από το συνεργείο;

Και το κυριότερο, υπάρχει πλάνο για ημερομηνία προβολής;

 

Γιάννης

Link to comment

Όχι δεν κάναμε το γύρισμα χθες.

Υπάρχουν πλημμύρες παντού και αυτοί έχουν μόνο μια κάμερα για 2 νομούς, οπότε τρέχουν εκεί. Θα με καλέσουν μόλις χαλαρώσουν από κει.

 

Οι δημοσιογράφοι το έχουν δείξει το ενδιαφέρον και με το παραπάνω, αφού οι ίδιοι με βρήκαν. Μένει να το κάνουμε και να το κάνουμε ωραία.

Link to comment

Λοιπόν, μετά από μια σειρά αναβολών, ορίστηκε το γύρισμα να γίνει την Μεγάλη Τρίτη, στις 10:00 το πρωί.

Όσοι μπορείτε και θέλετε – ελάτε, θα χαρούμε πολύ.

Θεός βοηθός!

Link to comment

Λοιπόν, μετά από μια σειρά αναβολών, ορίστηκε το γύρισμα να γίνει την Μεγάλη Τρίτη, στις 10:00 το πρωί.

Όσοι μπορείτε και θέλετε – ελάτε, θα χαρούμε πολύ.

Θεός βοηθός!

----------

<_< ..μα Μεγαλη εβδομαδα το αποφασισαν?!

ελεος..... ;)

Link to comment

Τι να πω, το γύρισμα αυτό ήταν πολύ επεισοδιακό :(

 

Πρώτα εδώ και πόσο καιρό αναβάλλεται για διάφορους λόγους. Σήμερα που επιτέλους μαζευτήκαμε… ξεκινήσαμε καλά: Κάναμε το γύρισμα στο γραφείο τα σχετικά με το site…

 

Και μετά πήγαμε σε μια κρύπτη να γυρίσουμε την αναπαράσταση ανεύρεσης. Πήγαμε στο σημείο… ο δημοσιογράφος ήθελε να τραβήξει μερικά γραφικά πλάνα, στην προσπάθεια να περάσει το ποταμάκι, έπεσε μέσα στα παγωμένα νερά. :D

 

Απώλειες:

Ένα μικρόφωνο της ΕΤ3 (βούλιαξε, δεν το βρήκαμε)

Ένα κινητό (έπεσε πάνω σε μια πέτρα και έγινε θρύψαλα)

Ένα δημοσιογραφικό κασετοφωνάκι (αγνοείται)

Ένα μπλοκάκι σημεώσεων (μούσκεμα)

Όλα τα ρούχα (κοστούμι κλπ από πάνω ως κάτω) του δημοσιογράφου (μούσκεμα)

Ίσως να μας αρρωστήσει κιόλας αυτός αλλά και εγώ από τα παγωμένα νερά (αυτός επειδή έπεσε και εγώ επειδή μπήκα μέσα για να ψάξω το μικρόφωνο)

 

Τελικά κάναμε μεν το γύρισμα με ένα εφεδρικό μικρόφωνο, αλλά δεν ξέρω αν βγήκε κάτι καλό και αν μπορέσουν να το μοντάρουν, θα δείξει.

 

Όμως παρόλα αυτά περάσαμε καλά B)

 

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω αργότερα φωτογραφίες και βιντεάκια που τραβούσαμε παράλληλα με τις δικές μας κάμερες και μηχανές :drama:

Link to comment

Ο δημοσιογράφος μου είπε πως το θέμα του Geocaching που είχαμε γυρίσει εδώ στην Κομοτηνή πρόσφατα μάλλον θα παίξει σε κάποιο δελτίο ειδήσεων της ΕΤ3 αυτή την εβδομάδα. Υπάρχουν 2 δελτία στην ΕΤ3 – στις 17:00 και στις 22:00.

Δεν είναι και πολύ κατατοπιστική πληροφόρηση δυστυχώς, αλλά είναι το μόνο που έχουμε. Παρακολουθήστε λοιπόν τα δελτία, μπας και δούμε τίποτα.

Edited by GregoryGR
Link to comment

Λοιπόν, επειδή από τη μία σας έχω πρήξει ανακοινώνοντας κάθε τόσο ότι «σήμερα θα το δείξουν», και από την άλλη επειδή με ρωτάτε συνέχεια αν το έδειξαν, να εξηγήσω τι γίνεται με το θέμα:

 

Ο δημοσιογράφος που έκανε το γύρισμα (ανταποκριτής της ΕΤ3 στην Κομοτηνή), μου είπε από την αρχή ότι πρέπει να έχω υπόψη ότι τέτοια θέματα βάζουν σφήνα όταν υπάρχει κενό χρόνου στις ειδήσεις (δεν υπάρχουν έκτακτα ή άλλα σημαντικά γεγονότα). Και τον τελευταίο καιρό, από την άνοιξη ξεκινώντας, δεν μπορείς να πεις ότι οι ειδήσεις ήταν light – μια πλημμύρες, μια χρεοκοπίες, μια το ένα, μια το άλλο… Μάλλον το Geocaching είναι το τελευταίο που ενδιαφέρει τα ΜΜΕ τώρα :)

 

Επίσης ο δημοσιογράφος είπε ότι είναι μάλλον απίθανο να τον ειδοποιήσουν από πριν για το πότε θα το δείξουν. Απλά μια φορά του πήραν τηλέφωνο για να διασταυρώσουν τα επίθετά μας και έτσι υπέθεσε ότι κάνουν το μοντάζ και εντός ημερών θα το δείξουν και με ενημέρωσε γι’ αυτό.

 

Ο ίδιος θεωρεί το πιο πιθανό ότι θα το παίξουν σε ένα ανύποπτο χρόνο, σε δελτίο ειδήσεων (στις 17:00 ή στις 22:00) όταν υπάρχει «τρύπα» στον ειδησεογραφικό χρόνο. Υποσχέθηκε να προσπαθήσει να το ζητήσει σε DVD, αλλά θεωρεί πιο αποτελεσματικό αν εμείς στείλουμε μια επιστολή στο κανάλι, ως κοινότητα παικτών, όπου θα ζητήσουμε να μας το στείλουν, αφού προβληθεί.

 

Επίσης πρόσεξα το εξής: ξεκινώντας από την 1η Μαΐου μέσα σε 5 μέρες έχουμε ξαφνικά εντυπωσιακή αύξηση των θαυμαστών στη σελίδα του Facebook (35 άτομα σε 5 μέρες). Και λέω – μήπως έδειξαν τελικά το ρεπορτάζ στην ΕΤ3 και δεν το πήραμε χαμπάρι; Αν το είδε κάποιος ή αν άκουσε κάτι – ας μας το πει εδώ παρακαλώ.

 

Αυτά ξέρω και μπορώ να σας πω.

Link to comment

Χθες το βράδυ και σήμερα το πρωι μας δείξανε επιτέλους στην ΕΤ3. Όλος ο κόσμος σήμερα μου το λέει (τόσοι πολλοί βλέπουν ΕΤ;;; :rolleyes: ) Μόνο εγώ δεν το είδα. Εσείς;

 

Τώρα μένει να το ζητήσουμε από το κανάλι σε DVD και να το ανεβάσω στο Youtube.

Link to comment

Χθες το βράδυ και σήμερα το πρωι μας δείξανε επιτέλους στην ΕΤ3. Όλος ο κόσμος σήμερα μου το λέει (τόσοι πολλοί βλέπουν ΕΤ;;; ;) ) Μόνο εγώ δεν το είδα. Εσείς;

 

Τώρα μένει να το ζητήσουμε από το κανάλι σε DVD και να το ανεβάσω στο Youtube.

:) Ωραια αφου επιτελους το δειξανε,αν μπορει καποιος ας το ανεβασει στο youtube να το δουμε και εμεις που δεν το ειδαμε.... :rolleyes:

Link to comment

Ενδιαφέρον βιντεάκι! Σίγουρα είναι μια καλή αρχή για να βοηθήσει στο να γίνει γνωστό το geocaching...

 

Το μόνο που μου κάθισε στον λαιμό σε όλο το βίντεο είναι η προφορά... «γκεοκατζινκ»! Ακόμη και το βίντεο που δείχνουν στην αρχή από το site εδώ πέρα το προφέρει σωστά, αλλά όλοι της ΕΤ3 επιμένουν στο «γκεοκατζινγκ»....! Αμάν πια, λίγο ενδιαφέρον δεν βλάπτει!

Link to comment

Με το ρεπορταζ για το geocaching στην ελληνικη τηλεοραση που είδα στο youtube γιναμε ρεζιλι..... Οι δημοσιογραφοι προφεραν την λέξη αυτη εντελως λαθος....

Δεν προφέρεται "γκεοκατσινγκ" οπως ελεγαν, αλλα "τζιοκασινγκ" με παχυ το g και σ ch...... Οποιος αμερικανος το ακουσε θα εσκασε στα γελια....... Κι εγω που το ακουσα εμεινα αναυδος.....

Link to comment

Βρε ζόρι που το τραβάς για το πως το προφέρουν!!!!

Έχεις αναρτήσει, σε 2 τοπικ το θέμα της προφοράς από τους δημοσιογράφους της ΕΤ3

Έγω πάντως το προφέρω γκεοκουσκούσι, ελπίζω να μην με κάνεις ΄΄θέμα'' σε τόπικ

Link to comment

Λοιπόν…

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ

 

ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΚΤΕΣ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗΝ ΟΡΟΛΟΓΙΑΝ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΩΣ ΕΞΗΣ:

 

Geocaching = Το κυνήγι του θησαυρού

 

Cashe = Γεοκρύπτη

 

Geocacher = Συμπαίκτης

 

Geocoin = Γεοοβολός

 

GPS = Μαραφέτι

 

Logbook = Σημειωματάριον

 

FTF = Ο πρώτος ευρών (ΟΠΕ)

 

TFTC = Ευχαριστούμε δια την Γεοκρύπτη (ΕΔΤΓ)

 

Ο ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΘΑ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΤΕ ΣΥΧΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

 

ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΣ

Link to comment

Λοιπόν…

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ

 

ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΚΤΕΣ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗΝ ΟΡΟΛΟΓΙΑΝ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΩΣ ΕΞΗΣ:

 

Geocaching = Το κυνήγι του θησαυρού

 

Cashe = Γεοκρύπτη

 

Geocacher = Συμπαίκτης

 

Geocoin = Γεοοβολός

 

GPS = Μαραφέτι

 

Logbook = Σημειωματάριον

 

FTF = Ο πρώτος ευρών (ΟΠΕ)

 

TFTC = Ευχαριστούμε δια την Γεοκρύπτη (ΕΔΤΓ)

 

Ο ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΘΑ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΤΕ ΣΥΧΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

 

ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΣ

...............

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΜΑΓΚΕς

Geocaching = τρεχαγυρευε..

Cashe= πουντο το ρημαδι?

Geocacher = τι ψαχνει αυτος ο παλαβος?

Geocoin = δωσαμε..δωσαμε...

GPS =διαβολομηχανημα

Logbook=ντεφτερι

FTF =χαρα στο πραγμα...

TFTC = νασε καλα βρε παληκαριπου το κρυψες...

Link to comment

ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΕ cashe ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....... cache...... ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΓΛΙΚΑ.... ΘΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝΕ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ...

...........................................

:ph34r:

....βρε Γιαννη,βρε Γιαννη.τι λεμε ολοι και δε χαμπαριαζεις...

σκοτιστηκαμε αν θα το δουν οι ξενοι και μας κακοχαρακτηρισουνε...

Μου ξεφυγε το δαχτυλο και πατησα λαθος γραμμα κι αμεσως το εκανες θεμα...ελεος...

μετα φταιει ο Σακης που σε πειραζει...

μην ασχολεισαι με ασημαντα πραγματα

φιλικα σου το λεω...

Link to comment

ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΕ cashe ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....... cache...... ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΓΛΙΚΑ.... ΘΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝΕ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ...

Καλημέρα είμαι ένας ΞΕΝΟΣ και θέλω να σας πώ πως γελάω μαζί σας, Είστε μη-γνώστες της Αγγλικής και ως εκ τούτου γελά όλη η κοινότητα των ''τζιοκάσέριδων'' με την εσφαλμένη προφορά σας.

Φυσικά έχω εισηγηθεί στην Groundspeak να σας περνά από εξετάσεις για Lower ώστε να μπορείτε να συμματάσχετε στο Ακαδιμαικού επιπέδου παιχνίδι μας

 

Φιλικά

ΞΕΝΟΣ

Link to comment

ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΕ cashe ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....... cache...... ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΓΛΙΚΑ.... ΘΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝΕ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ...

Καλημέρα είμαι ένας ΞΕΝΟΣ και θέλω να σας πώ πως γελάω μαζί σας, Είστε μη-γνώστες της Αγγλικής και ως εκ τούτου γελά όλη η κοινότητα των ''τζιοκάσέριδων'' με την εσφαλμένη προφορά σας.

Φυσικά έχω εισηγηθεί στην Groundspeak να σας περνά από εξετάσεις για Lower ώστε να μπορείτε να συμματάσχετε στο Ακαδιμαικού επιπέδου παιχνίδι μας

 

Φιλικά

ΞΕΝΟΣ

...........................

χαχα,γελασα σημερα...

νασαι καλα...

Link to comment

οσο και να θες να δειξεις οτι αυτα που λεω ειναι ασημαντα....οντως οι ξενοι γελουν με τα λάθη στο forum αυτο...... ΓΚΕΟ...ΚΑΤΣΙΝΓΚ....

CASHE.....!!!! ΓΚΕΟ...ΚΑΤΣΙΚΙΑ... 'Η ΓΚΕΟΚΑΤΣΙΚΕΣ....ΘΑ ΠΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΕΤ3 ΣΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ..... ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

Link to comment

οσο και να θες να δειξεις οτι αυτα που λεω ειναι ασημαντα....οντως οι ξενοι γελουν με τα λάθη στο forum αυτο...... ΓΚΕΟ...ΚΑΤΣΙΝΓΚ....

CASHE.....!!!! ΓΚΕΟ...ΚΑΤΣΙΚΙΑ... 'Η ΓΚΕΟΚΑΤΣΙΚΕΣ....ΘΑ ΠΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΕΤ3 ΣΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ..... ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

 

....δοξα τω Θεω Γιαννη,τοριξες και συ στο αστειο....

Link to comment

ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΕ cashe ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....... cache...... ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΓΛΙΚΑ.... ΘΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝΕ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΝΕ...

 

Βρε Γιάννη... ούτε "γράφετε" είναι το σωστό όπως το έγραψες εσύ....αλλά κανένας δεν θα σκεφτόταν να το κάνει θέμα!

Η ουσία στο Geocaching ειναι να απολαμβάνεις το παιχνίδι... να ψάξεις για κρύπτες, να κρύψεις και εσύ, να γνωρίσεις άλλους συμπάικτες.... όχι να ψάχνεις για ορθογραφικά λάθη ή λανθασμένη προφορά των άλλων!!! Το παιχνίδι είναι εκεί έξω...και δεδομένου ότι οντως στην Ελλάδα είμαστε πολύ λίγοι.. κρίμα είναι να κολλάμε σε τέτοια θέματα και να χάνουμε την ουσία!

 

Αντε...αργία σημερα... έρχεται και ΣΚ.... ευκαιρία για λίγη δράση!!!!

Link to comment

ισω οι δημοσιογραφοι της Ετ3, μην ξεροντας καλα αγγλικα, να το προφεραν γκεοκατσινγκ νομιζοντας η συγχεοντας το cache με την αγγλικη λεξη catch που σημαινει πιανω και προφερεται κατσ..... Για αυτο το προφερουν γκεοΚΑΤΣΙΝΓΚ...... ρε τους ασχετους....!!!!!

Link to comment

Λοιπόν…

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ

 

ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΚΤΕΣ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗΝ ΟΡΟΛΟΓΙΑΝ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΩΣ ΕΞΗΣ:

 

Geocaching = Το κυνήγι του θησαυρού

 

Cashe = Γεοκρύπτη

 

Geocacher = Συμπαίκτης

 

Geocoin = Γεοοβολός

 

GPS = Μαραφέτι

 

Logbook = Σημειωματάριον

 

FTF = Ο πρώτος ευρών (ΟΠΕ)

 

TFTC = Ευχαριστούμε δια την Γεοκρύπτη (ΕΔΤΓ)

 

Ο ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΘΑ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΤΕ ΣΥΧΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

 

ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΣ

...............

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΜΑΓΚΕς

Geocaching = τρεχαγυρευε..

Cashe= πουντο το ρημαδι?

Geocacher = τι ψαχνει αυτος ο παλαβος?

Geocoin = δωσαμε..δωσαμε...

GPS =διαβολομηχανημα

Logbook=ντεφτερι

FTF =χαρα στο πραγμα...

TFTC = νασε καλα βρε παληκαριπου το κρυψες...

 

 

DNF (καμια σχεση με το ΔΝΤ) = Δεν Το Βρηκα!

 

Τravelbug = παιγνιοκορεος ο ταξιδευτης!! χαχαχα

 

 

και αυτα στο λεξιλογιο για μαγκες...

 

DNF = καλα στραβωμαρα εχω;;; που στο @#$$#@@ το εκρυψε;;;!!!!! (η συντομογραφια αλλα και με λιγα λογια.... μπορειτε απλα να αναφερεστε εις την Γαλλικην.... ΅$#$@$a**%$)

 

Travelbug = αρκουδακι με ΤΑΠ; (το στρατιωτικο...)

Link to comment

που ειναι ο σακης?

Για κακή σου τύχη ο Sakis θα ξαμαεμφανιστεί ξανά τον Ιούνιο.(εκτός και αν ξαναβρεθεί κάποιος να του κάνω καζούρα.Θα πρόσεξες ότι κάθε φορά που επεμβένω 'ζωντανέυει' το φόρουμ)

Τα ξαναλέμε φόρουμ

Link to comment

το ριξατε ολοι στο κουτο και στην πλακα βλεπω......

..........................................................

...δεν το κανουμε απο κακια Γιαννακο....

χρειαζεται και λιγο πλακιτσα που και που.... :rolleyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...