Jump to content

Konkurs: Ciekawa skrytka :)


Spider

Recommended Posts

Skojarzenie z Windows jest świetne. Gratuluję pierwszemu podwójnemu laureatowi :yikes:

I to pod rząd miesiąc w miesiąc - to teraz w lipcu aby obronić tytuł musisz opublikować jakiś hit roku :D;)

 

Jak tylko kurier nie da ciała... to mam asa w rękawie na lipiec :D

 

Dzięki za wyróżnienie.

Link to comment

w zwiazku ze czasu zawsze malo to bede Was obu prosil o wztypowanie 10ciu najlepszych WAszych keszy, my z Nemrodkiem przejedziemy sie po nich wszystkich, albo np po 5 wybranzch i ocenimy je od strony przygotowania ale i ukrycia i pomyslowosci...

Nagroda juz jest w kraju i czeka na przekazanie...

Edited by kedzik
Link to comment

O kurde, wizytacja! To muszę pozamiatać moje pudełeczka :

 

wizytacja bedzie...

a keszy orzygotujcie 10 od 1szego najlepszego do 10go.

a my sie bedziemy starac wszystkie je znalezc...

za 2 miejsce hmmmm moe moze... jak nemrodek cos przywiezie, jak nie to cos pomyslimy...

tylkok mi podeslijcie albo Nemrodkowi...

Link to comment

Właśnie wróciłem ze wspólnego keszowania z nemrodkiem i kedzikiem <_< Co prawda mi udało się znaleźć tylko jedną skrytkę (pozostałe miałem już odnalezione), ale ta jedyna okazała się niezłą perełką :unsure: Mam również nadzieję, że moje skrytki się im spodobały :D

 

P.S. kedzik, nemrodek: jeszcze raz bardzo dziękuje wam za mile spędzony czas i za prezent niespodziankę ;)

Link to comment

Wczoraj w nocy wróciliśmy z konkursowego objazdu cache'y Spidera i Toczygroszka. Wielkie dzięki dla obu cacheró za oprowadzenie nas po swoich miastach i wszelką pomoc w docieraniu do cache'y! Podczas objazdu znaleźliśmy ok. 50 cachy. mniej więcej po połowie w obu miejscach.

Jury przyznaje, że szanse nie były wyrównane z trzech powodów:

1. we Wrocławiu teren działań ograniczyliśmy wyłącznie do miasta (odpadły więc skrytki Spidera w Karkonoszach) podczas gdy u Toczygroszka zwiedziliśmy dużo większy teren na południe od miasta

2. w Tarnowie i okolicach wszystkie cache, które znaleźliśmy były toczygroszka a we Wrocławiu jednak było dużo większe zróżnicowanie z tego wiec powodu prawie 30 cache'y Toczygroszka rywalizowało z kilkoma cache'ami Spidera.

3. na rynku w Tarnowie po godz. 23 znalezienie czynnego ogródka piwnego jest dziecinne proste co niestety na wrocławskim rynku nam się nie udało :-)

 

Biorąc to wszystko pod uwagę Jury podjęło następujący werdykt:

 

Pierwsze miejsce zdobywa Toczygroszek ze swoimi dwoma skrytkami (w których nota-bene zdobyliśmy FTFy):

1. Tylko dla orłów - za super pomysł na 5 gwiazdkowy teren dla cache'a

2. Pustki - za multaka w bardzo fajnym miejscu, bardzo fajnie zrobione etapy i super maskowanie.

 

Jury pragnie również podkreślić, że chociaż nigdy wcześniej nie odwiedziła 25 cmentarzy jednego dnia :-) to różnorodność i pomysłowść sposobu schowania i kamuflażu nie pozwala na znużenie tematem (na pewno wykorzystamy kilka sztuczek) :-)

 

Drugie miejsce zdobywa Spider i tu pragniemy wyróżnić 3 skrytki:

1. Park południowy - bardzo przyjemy quiz po parku i dobrze schowany finał.

2. Przystań wodna Kozanów - bardzo fajny multak wymagający terenowo no i z świetnym finałem (niestety mieliśmy z kedzikiem już przyjemność z takim sposobem chowania więc zaskoczenia i trudności nie było)

3. Jaś i Małgosia - tej wielkości skrzynka w centrum turystycznego miasta zasługuje na wyróżnienie.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom (czyli Toczygroszkowi i Spiderowi) i liczymy na kolejne super skrytki :-) Nagrody zostały wręczone osobiście i być może już spożytkowane zgodnie z celem.

Pozdrawiamy!

Jury w składzie: nemrodek i kedzik

Edited by nemrodek
Link to comment

Dziękuję bardzo i przyznam, że jestem bardzo mile zaskoczony. Głównie dla tego, że dwóch ze skrytek polecanych jako pierwsze na mojej liście szanowne jury nie miało okazji poznać, zaś "Tylko dla orłów" dostało się w zasadzie "rzutem na taśmę". Jednocześnie chciałem pogratulować pierwszym zdobywcom tego kesza - długo czekał na FTFa, kilka osób już do niego podchodziło ale bez sukcesu. Ekipa poległa jednak na innej skrytce, która skutecznie opiera się znalezieniu już kolejny raz z rzędu - a jest na miejscu na pewno - chyba trzeba będzie dorzucić gwiazdek :laughing:

 

Faktycznie, skrytek cmentarnych w okolicy jest najwięcej, a to z tego względu, że jest to chyba największe nagromadzenie cmentarzy z I wś w całej Polsce. Cieszę się, że mimo to tematyka nie było nużąca, a dowodem tego chyba są wyróżnione skrytki, które właśnie z tymi obiektami są związane. Wiele z tych obiektów architektonicznie przewyższa inne zabytkowe budowle w okolicy i co ważne - większość jest zadbana.

 

Niedogodności noclegowe Tarnów nadrobił ogródkami piwnymi w otoczeniu starych murów z trunkami w przystępnej cenie :laughing: Z Nemrodkiem było to już moje drugie spotkanie, miło było poznać Kedzika.

 

Raz jeszcze dziękuję za wyróżnienie i spotkanie.

Link to comment

Łeee, drugie miejsce? :laughing: Ja z kolei dziękuję za zorganizowanie fajnego konkursu oraz bardzo sympatyczną nagrodę która czeka na odpowiednią okazję :laughing: Również bardzo miło mi było was poznać i oprowadzać po Wrocławiu. Mam nadzieję że się jeszcze kiedyś spotkamy :P

 

No i wielkie gratulacje dla Toczygroszka :shocked:

Link to comment

W miesiącu sierpniu zwycięzcą jest:

 

EarthcacheWielka piaskownica / Big sandpit

 

autorstwa xenotime and jilola

 

Tym razem wygrął Earthcache - na prawde profesjonalnie przygotowany. Na szczególną uwagę zasługuja pytania, które wymagają od poszukiwacza interesujących badań terenowych. To doskonały przykład, jak ze zwykłego miejsca, nie stanowiącehgo żadnej atrakcji turystycznej mozna wykreować miejsce szczególne, warte odwiedzenia i jeszcze dokonać w nim pouczających pomiarów. Moim zdaniem, to najlepszy EarthCache w Polsce i może służyć innym za przykład.

 

Gratuluję!

Link to comment

O! Zajrzałem przed chwilą na forum i spadłem z krzesła :-) Dziękuję za taki właśnie werdykt i cieszę się podwójnie, bo to szczególne dla mnie miejsce. Kilka lat temu (a może już kilkanaście? musiałbym policzyć) z Olimpijką i CMK Północ wiązała się wielka przygoda, wziąłem rower i ruszyłem przez mazowieckie piachy, błota i chaszcze śladem tajemniczej autostrady i linii kolejowej "w budowie" które miałem zaznaczone na mapie. Czułem się jakbym odkrywał co najmniej jakieś azteckie świątynie w dżungli... Trochę żal, że obiekty Olimpijki w tym roku znikły z powierzchni ziemi, ale kiedyś w końcu trzeba wybudować tą A2, ale budowle CMK Północ jeszcze jakiś czas będą sobie stały w krzakach :-)

Link to comment

Mam takie pytanie odnośnie 3 punktu:

 

3. Opis skrytki musi być w języku polskim oraz zawierać przynajmniej niezbędne do znalezienia tłumaczenie na angielski.

 

Jak to rozumieć? Niezbędne do znalezienia są współrzędne (chodzi oczywiście o tradycyjną), czyli jak założe skrzynkę tradycyjną z opisem po polsku to będzie brana pod uwagę?

Link to comment

Przepraszamy, że tak długo zwlekaliśmy z wynikami za październik. Muszę przyznać, że nie postaraliście się tym razem. Nie było żadnej skrytki, która jakoś szczególnie wybiłaby się spośród innych (uwzględniając jej opis), nie było nic nadzwyczaj pomysłowego, oryginalnego i zaskakującego. Co też nie znaczy, że było źle, bo generalnie od dłuższego czasu powstają starannie przygotowane opisy, ze zdjęciami, grafikami i fajnymi rozwiązaniami graficznymi.

 

Ostatecznie zdecydowaliśmy się nagrodzić tą skrytkę:

Okret z masztem

 

Gratulacje.

Link to comment

(...) Muszę przyznać, że nie postaraliście się tym razem. Nie było żadnej skrytki, która jakoś szczególnie wybiłaby się spośród innych (...), nie było nic nadzwyczaj pomysłowego, oryginalnego i zaskakującego. (...)

 

Ostatecznie zdecydowaliśmy się nagrodzić tą skrytkę: (...)

 

Muszę przyznać że dziwnie zabrzmiał ten wstęp. A sama wybrana skrytka nie ma opisu ani nawet dodatkowej informacji kodowanej w języku angielskim - jak to się ma do zasad konkursu?

Link to comment

W przypadku skrytki tradycyjnej niezbędne do znalezienia dla obcokrajowca są przede wszystkim współrzędne. Podpowiedź kodowana jest pomocna ale nie jest niezbędna. Jak wspomniałem, nie było w październiku wg naszej subiektywnej oceny takiej skrytki, która by "błyszczała". Ostatecznie zastanawialiśmy się nad dwiema, z których ta wydała się nam zgrabniejsza, mimo, iż nie zawiera grama tekstu po angielsku.

 

Bardzo trudno jest jednoznacznie określić, która skrytka jest "najlepsza". Nasz konkurs ma charakter zabawy a nagrody są symboliczne i nie chciałbym, aby było to inaczej odbierane.

 

Jednoczęśnie chciałem nadmienić, że że Twoje skrytki Macieju (jeśli chodzi o opis) zawsze są ładnie przygotowane i mogą służyć za wzór. Gdybyśmy mieli przyznać nagrodę "za całokształt" to z pełnym przekonaniem głosowałbym na Twoje skrytki.

 

Mam nadzieję, że ten konkurs nie stanie się kolejnym powodem do pretensji, potraktujcie to proszę jako zabawę.

Link to comment

W przypadku skrytki tradycyjnej niezbędne do znalezienia dla obcokrajowca są przede wszystkim współrzędne. Podpowiedź kodowana jest pomocna ale nie jest niezbędna. Jak wspomniałem, nie było w październiku wg naszej subiektywnej oceny takiej skrytki, która by "błyszczała". Ostatecznie zastanawialiśmy się nad dwiema, z których ta wydała się nam zgrabniejsza, mimo, iż nie zawiera grama tekstu po angielsku.

(...)

Mam nadzieję, że ten konkurs nie stanie się kolejnym powodem do pretensji, potraktujcie to proszę jako zabawę.

 

Nie chciałbym być źle zrozumiany - ja nie mam żadnych pretensji do tej przedniej zabawy, ani do samej skrytki (jest taka jak lubię - historyczna), a sam nic błyszczącego nie zakładam więc się nie pcham na podium. Ale kilka postów wyżej Spider wyjaśniał, że Wasz wymóg tłumaczenia skrytek należy interpretować jako, cytuję: "jeśli dodasz kodowany opis, to ważne żeby był on też angielsku."

 

Stąd myślałem że angielski powinien być. Czyli, podsumowując, w przypadku skrytki tradycyjnej nie wymagacie żadnych angielskich informacji?

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Chwilę mnie nie było a tu same niespodzianki :0 Niektóre przyjemne niektóre niestety nie. Dziekuję za uznanie ale powiem (napiszę) Wam że nie liczyłem na wygraną bo specjalnie nie dodaję tłumaczeń. W związku z tym rezygnuję z nagrody - nie wiem tylko czy pkt. 10 będzie oznaczał że w następnym miesiącu wygrywający otrzyma 2 TB czy może organizatorzy wyróżnią 2 kesze - wolałbym to drugie rozwiązanie :-)

 

Pozdrawiam

Dlugi

Link to comment

Czy tylko ja nie wiem o co Żywcowi chodzi? :rolleyes:

Przecież cały polski opis jest przetłumaczony na angielski i oba wystarczą, by skrzynkę znaleźć, co swoim logiem potwierdził lonely_wolf.

Gdy zgłaszałem zastrzeżenia, opis był tylko w języku angielskim...

Wczorajszy wydruk kesza wygląda tak...

Link to comment

Jak najbardziej uwazam, ze wybor jest sluszny co do "leveewalk", oprocz grafiki, (ktora mnie sie podoba) skrzynka fajnie przygotowana w terenie, co uwazam za wazniejszy aspekt kazdego kesza. :)

 

Szkoda tylko, że w momencie ogłoszenia wyników nie spełniała regulaminu konkursu, więc słuszność wyboru co najmniej dyskusyjna ;).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...