Jump to content

Konkurs: Ciekawa skrytka :)


Spider

Recommended Posts

Chciałbym ogłosić cykliczny konkurs na najbardziej interesujący opis skrytki zarejestrowanej w danym miesiącu w 2010 roku.

 

1. W konkursie może wziąć udział każdy kto w danym miesiącu 2010 roku zarejestruje skrytkę w serwisie www.geocaching.com (decyduje data publikacji ustawiona przez założyciela)

2. Skrytka musi być umieszczona na terytorium Polski.

3. Opis skrytki musi być w języku polskim oraz zawierać przynajmniej niezbędne do znalezienia tłumaczenie na angielski.

4. Może to być skrytka dowolnego typu i dotyczyć dowolnego tematu

5. Skrytka nie może zostać zarchiwizowana do ostatniego dnia miesiąca w którym została opublikowana.

6. Rozstrzygnięcie każdej edycji konkursu następować będzie pierwszego dnia następnego miesiąca.

7. Nagrodą jest w każdym miesiącu jest Travel Bug (w sumie 12 sztuk, każdy co miesiąc)

8. Jury stanowi fundator nagrody czyli spider i toczygroszek

9. Oceniane będą takie walory jak interesujący i przejrzysty opis, mało znane wiadomości, ciekawy pomysł, ładne rozwiązania graficzne itd

10. W przypadku gdy zwycięzca zrzeknie się nagrody przechodzi ona jako kumulacja do następnego miesiąca.

11. Jury konkursowe nie może brać udziału w konkursie

12. Ocenione zostaną wszystkie skrytki założone w tym czasie, nie ma zatem limitu co do ilości opublikowanych skrytek

 

Powodzenia :)

 

Regulamin wydaje się być jasny, w przypadku jakichkolwiek pytań zostanie doprecyzowany.

Edited by SpiderPL
Link to comment

W konkursie biorą udział wszystkie skrzynki założone danego miesiąca, czy trzeba zgłaszać jakieś deklaracje? Pytam, bo w pierwszym punkcie jest napisane, że "może wziąć udział".

 

1. W konkursie może wziąć udział każdy kto w danym miesiącu 2010 roku zarejestruje skrytkę w serwisie www.geocaching.com (decyduje data publikacji ustawiona przez założyciela)

 

10. W przypadku gdy zwycięzca zrzeknie się nagrody przechodzi ona jako kumulacja do następnego miesiąca.

 

Oznacza to, iż każda zarejestrowana skrytka bierze udział w konkursie, co najwyżej zwycięzca może zrzec się nagrody.

Link to comment
Jak na OC poprosiłeś o usunięcie postów - edycja konkursu, dziwnie wygląda.

Na OC tego wyczyszczonego postu już nie ma - nemrodek go już usunął.

 

Toczygroszek, jak możesz to wrzuć na forum OC info o konkursie.

Spoko, kolegi nie męcz - ja mogę to zrobić.

Link to comment

Faktycznie jest błąd w pierwszym poście. Po pewnym czasie z toczygroszkiem doszliśmy do wniosku że należy poczekać kilka dni na skrytki publikowane z opóźnieniem. Niestety po pewnym czasie (chyba 7 dni) nie ma możliwości edycji własnego posta. Tak więc nie mam jak tego zmienić, niestety.

Link to comment

Skoro styczeń zamknięty, to żeby nie przedłużać napięcia możemy ogłosić wynki.

 

Zwycięzcą konkursu na miesiąc styczeń w 2010 r. jest Maciej_eS za swoją skrytkę A piece of Lviv in Gdansk(Kawalek Lwowa w Gdansku) [GC23464]

 

Niby zwykły obiekt w centrum miasta a bardzo ciekawe informacje do tego połączone ze zdjęciami archiwalnymi czynią, że miejsce robi się ciekawe. Nie wiem jak w Gdańsku, ale poza nim to chyba raczej mało znane fakty. Tekst zgrabny i rzeczowy. Graficznie całośc robi dobre wrażenie.

 

Gratuluję :D

 

Spider skontaktuje się ze zwycięzcą w celu przekazania nagrody - o ile zwycięzca się jej nie zrzeknie na rzecz kumulacji w następnym miesiącu :D

 

PS:

 

Pozostałych zaś zachęcam do wzięcia udziału w konkursie w lutym - miesiąc najkrótszy w roku, zima na razie nie ustępuje - zapewne będzie mała konkurencja a co za tym idzie większe szanse na zwycięstwo :D

Edited by toczygroszek
Link to comment

Faktycznie jest błąd w pierwszym poście. Po pewnym czasie z toczygroszkiem doszliśmy do wniosku że należy poczekać kilka dni na skrytki publikowane z opóźnieniem. Niestety po pewnym czasie (chyba 7 dni) nie ma możliwości edycji własnego posta. Tak więc nie mam jak tego zmienić, niestety.

Myślę, że wystarczy przyjąć datę publikacji - te publikowane później, w następnym miesiącu oceniać i będzie OK :D

 

Gratuluję laureatowi!

Ja to ciągle się zastanawiam jak kesza teraz podjąć, o chowaniu nawet nie pomyślałem :D

Link to comment

Zwycięzcą konkursu na miesiąc styczeń w 2010 r. jest Maciej_eS za swoją skrytkę A piece of Lviv in Gdansk(Kawalek Lwowa w Gdansku) [GC23464]

 

Niby zwykły obiekt w centrum miasta a bardzo ciekawe informacje do tego połączone ze zdjęciami archiwalnymi czynią, że miejsce robi się ciekawe. Nie wiem jak w Gdańsku, ale poza nim to chyba raczej mało znane fakty. Tekst zgrabny i rzeczowy. Graficznie całośc robi dobre wrażenie.

 

Bardzo mi miło, dziękuję za docenienie mojej pracy. Szczególnie długo szukałem odpowiedniego zdjęcia ze Lwowa. Czuję się zmotywowany na przyszłość. Cieszę się tym bardziej że to moja pierwsza "szybka skrytka" (wcześniej robiłem głównie quizy i multaki) i została ona relatywnie słabo oceniona przez użytkowników OC.

Dodam tylko że główną motywacją dla założenia takiej szybkiej skrytki w ścisłym centrum byli potencjalni zagraniczni turyści którzy nie mają czasu na zagłębianie się w quizy na temat historii Gdańska - pomysł chwycił bo przez dwa tygodnie zimowej pauzy byli już Szwedzi i Łotysze. I to cieszy!

 

Od razu przejrzałem wszystkie nowości ze stycznia i widzę że miałem fory bo połowa skrytek była założona przez Szanowne Jury :D

 

Dziękuję za nagrodę!

Link to comment

Zima ma tą zaletę, że od razu widzisz czy skrytka będzie dostępna przez cały rok czy nie.

Ano, liści nie ma i z jednej strony wszystko odsłonięte, a z drugiej strony śnieg wiele miejsc kryje. A skoro już o ukrywaniu, parę godzin temu pewne zacne nano znalazło swoje miejsce w terenie :)

Link to comment

no pojawiło się kilka ciekawych skrzynek - no i chyba pierwsza w Polsce "for premium members only" - ale muszę przyznać, że świetny pomysł ze stereogramem - Tom czym go robiłeś?

"For premium members only" ma trochę ograniczoną dostępność i gdyby okazało się to znacznym utrudnieniem, przełączę jako normalną. Ale na razie można się pochwalić, że mamy już w Polsce taką skrytkę. Brakuje nam jeszcze Wherigo :D

Nie mam stałego narzędzia do tworzenia stereogramów - zwykle grzebię w sieci jak jest mi potrzebne. Ale przy budowie obu ostatnich stereogramów trafiłem na program Stereogram Creator. Jest darmowy, strasznie prymitywny, ale działa całkiem poprawnie. Można go ściągnąć między innymi stąd:

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Gr...m-Creator.shtml

 

To już druga skrytka Toma ze stereogramem. Jest w sieci sporo progamików do ściągnięcia tworzących stereogramy, Corel Photopaint też umozliwia taką opcję.

Kiedyś widziałem w sieci kilka profesjonalnych narzędzi, niektóre rozwiązania były nawet komercyjne. Miały własne edytory grafiki, poza generatorami. Bardzo fajna rzecz. W ogóle stereogramy to fajna rzecz, taka optyczna zagadka.

Link to comment

A czy powstawanie skrzynek tylko dla Premium Members jest oznaką jakiegoś postępu ;-)?

a. oznaką kryzysu - brakuje środków na wymianę logbooków (w PM będzie mniej wpisów)*

b. oznaką zamożności użytkowników - posiadających konta PM*

c. solą w oku tych, co nie mają PM*

 

*Niepotrzebne skreślić ;)

Edited by TomPL
Link to comment

A czy powstawanie skrzynek tylko dla Premium Members jest oznaką jakiegoś postępu ;-)?

 

Każda nowość jest oznaką postępu ;)

 

Mi najabrdziej w skrytkach PM only podoba się możliwość oglądania przez właściciela tzw "audit logu" czyli kto i kiedy oglądał jej opis.

 

Jadnakowoż fakt czy skrytka ma atrubut PM only czy nie, nie ma żadnego wpływu na wynik konkursu.

Link to comment
Brakuje nam jeszcze Wherigo ;)

A także CITO i Earthcache założonego przez Polaka. O mega-evencie nie wspomnę :)

CITO i Earthcache - to się może zmienić w najbliższym czasie :huh:

Mega-event aż trudno mi sobie wybrazić coś takiego - to jest chyba powyżej 500 uczestników?

Link to comment

tak - potrzebny jest Wherigo builder, który można ściągnąć ze strony Wherigo.com.

Na tej stronie dostępny jest też tutorial. Ale, żeby zrobić coś sensownego trzeba wcześniej rozegrać kilka takich cartridży, żeby zobaczyć na czym to w ogóle polega.

 

Nawet bym nie próbował ;) W Colorado był wgrany przykładowy cartridge, jak go zobaczyłem to pomyślałem że to wcale nie jest proste, wymaga dużo pracy i sporej wiedzy. Ale za to bardzo fajna rzecz dla kogoś kto chce zaliczyć taką skrytkę. Jak już będzie w Polsce, na pewno się wybiorę po niego :huh:

 

Na OC PL sa juz takie skrzynki - np ta OP1871

 

To co jest w tej skrzynce to fotokod, a nie stereogram.

Swoją drogą fotokody to też fajna rzecz, jest o nich sporo w sieci, między innymi http://www.foto-kody.pl/ Masz do tego aplikację Ted?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...