Jump to content

Kto szuka skrytek w popularnych miejscach w Polsce?


Spider

Recommended Posts

Jakiś czas temu postanowiłem założyć prostą skrytkę w samym centrum Wrocławia (GC21G55). Tutaj przyznam się że specjalnie założyłem ją w tym miejscu by mieć jak najwięcej znalezień. Ale nie chodziło mi o samą ilość tylko o statystykę jeśli chodzi o narodowości poszukiwaczy. I na dzień dzisiejszy wychodzi że na 6 osób które odnalazły skrytkę jest 1 Polak, 1 Czech i 4 Niemców. Takiego wyniku się w sumie spodziewałem, gdyż Wrocław dużo Niemców odwiedza, a jak wiadomo stamtąd pochodzi dużo Geocacherów. Sądzę, że w Gdańsku może być podobnie - Thathanka, może założysz skrytkę w samym centrum Gdańska? :laughing: Ciekaw jestem jak to jest w innych dużych miastach w Polsce?

Edited by SpiderPL
Link to comment

No w Szczecinie jest słabizna, najpierw chowałem skrzynki na obrzeżach w okolicy mojego domu, ale jakiś Niemiec mi się na maila pożalił, że na obrzeża trudno trafić i fajnie żeby było coś w centrum. Zakeszowałem centrum w kilku miejscach i po miesiącu brak znalezień. Czuję że mieszkam w GeoKeszowej :D d... świata :D.

 

Jak patrzę na visitorów na flagcounter to jest mniej więcej remis między odwiedzinami Polaków i Niemców. Z tymże po miesiącu istnienia kesza odwiedziło go 'aż' 12 Polaków :D. Największą tragedia jest dla mnie to, że najbliższych aktywnych szukaczy z PL mam we Wrocławiu i Gdańsku, a raczej nikt nie jeździ 400 km w jedną stronę po kesza :D

Link to comment

Jest taka fajna skrzyneczka W Centrum Warszawy - łatwo dostępna i tak w centrum, że bardziej się chyba nie da ;-) W ciągu ostatniego roku (grudzień 2008 - listopad 2009) rozkład wizyt wyglądał tak:

 

Czechy 21

Niemcy 17

Polska 13

Szwecja 9

Finlandia 7

Litwa 6

Austria 5

Łotwa 4

Holandia 4

USA 3

Wielka Brytania 3

Norwegia 2

Słowacja 2

Belgia 2

Dania 2

Szwajcaria 1

Francja 1

RPA 1

Hiszpania 1

Kanada 1

Edited by meteor2017
Link to comment

Po dwóch tygodniach moja skrytkę w historycznym centrum Gdańska (GC21Z64) znalazło 5 osób, w tym dzisiaj jedna "ze świata" zamieszczając krzepiacy wpis:

Dokladnie w trzecia rocznice naszego geocachingu i jeszcze w rodzinnym miescie odnotowujemy nasz nr. 1000.

Nie bylismy pewni czy zdazymy jeszcze przed sylwestrem ale udalo sie.

Dzieki i wesolej zabawy

Biorac pod uwagę, że GC w Gdańsku raczkuje, a także, ze to czas poza sezonem, nie jest najgorzej. :)

Link to comment

Moją znajduje coraz więcej osób "ze świata". A i nawet z Trójmiasta jedna osoba się znalazła :P

http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...=y&decrypt=

 

Bardzo miło czyta się takie logi.

 

Polecam więc zakładanie kilku skrytek w centrum dużego miasta dla turystów którzy odwiedzają to miasto na chwilę i nie mają czasu wybrać się na przedmieścia gdzie znajduje się większość skrytek. A jak widać im większy pojemnik tym lepiej :lol: Sam zresztą wolę skrytki do których da się coś włożyć - np TB czy GC, bo wtedy taka skrytka w centrum miasta może pełnić także rolę hotelu TB.

Link to comment

To prawda, ludzie będąc na chwilę w jakimś miejscu preferują coś większego niż mikro ze względu na możliwość wymiany TB

Zgadzam sie. Wyjezdzajac za granice, gdzie geozabawa nie jest dla mnie priorytetem, a tylko dodatkiem staram sie wybierac skrytki szybkie, latwe i wieksze niz mikrusy, bo czuje sympatie do TB :P. Moim zdaniem ludzie unikaja w czasie takich wyjazdow mulciakow, skrytek bardzo zakreconych i skomplikowanych. Podsumowując - wiecej tradycji w skrytkach :lol:

Link to comment

Ale zdarzają sie też maniacy, co wcześniej specjalnie rozwiązują puzzle, albo ida po mulciaki. Warto też urozmaicić krajobraz puzzlami czy multakami. Ja np bardzo lubię multi i zawsze się staram jakiegoś upolować. Założyłem np takiego multaka w centrum Dublina, który w ciągu 1,5 roku ma juz prawie 100 znalezień, a ma chyba z 6 etapów w sumie i zajmuje ponad godzinę. W tym wypadku jak sądzę decyduje to, że jest to jedyna skrytka "regular" w centrum miasta - wiec rozmiar ma znaczenie :P

Link to comment
Założyłem np takiego multaka w centrum Dublina, który w ciągu 1,5 roku ma juz prawie 100 znalezień, a ma chyba z 6 etapów w sumie i zajmuje ponad godzinę.

Zapewne to jest ta którą szukałem, rozwiązałem wszystkie etapy, a na koniec okazało się, że teren na którym ukryty jest finałowy pojemnik niestety tego dnia okazał się zamknięty ? :/

Link to comment
Założyłem np takiego multaka w centrum Dublina, który w ciągu 1,5 roku ma juz prawie 100 znalezień, a ma chyba z 6 etapów w sumie i zajmuje ponad godzinę.

Zapewne to jest ta którą szukałem, rozwiązałem wszystkie etapy, a na koniec okazało się, że teren na którym ukryty jest finałowy pojemnik niestety tego dnia okazał się zamknięty ? :/

 

Dokładnie o tej mówię. Miałeś niesamowitego pecha. Faktycznie wszystko wygląda na to, że dozorca dzień wcześniej zapił i nie otworzył parku :P A to jeden z 2 najbardziej reprezentatywnych parków w Dublinie!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...