Jump to content

Rozwój geocachingu


Thathanka

Recommended Posts

...w Niemczech: http://www.youtube.com/watch?v=LmbHcbF2XcU&NR=1

Biorąc pod uwagę tylko skrytki GC to Polska jest na poziomie Niemiec w maju 2003. Licząc wszystkie skrytki (GC + OC) przesuwamy się do kwietnia 2005. :D

 

Swoją drogą fajnie te pojawiające się kropeczki wyglądają.

A tu skrypt, którym to zrobiono: http://forum.geocaching-france.com/sujet.p...age=30072#30072

Edited by Thathanka
Link to comment

Mam wrażenie, że w byłym RFN kropeczki są gęściej niż w NRD ;)

 

Niemcy to kraj w Europie, gdzie jest nawięcej skrytek. Ale to ma też różne minusy - gadałem niedawno z jednym Niemcem na ten temat. Kiedyś np prawie każdy opis był tłumaczony na angielski, a teraz większośc jest publikowana tylko po niemiecku - na za sadzie po co tłumaczyć, skoro i tak 99% znalezień to "swoi". Często nawet za granicą zostawiają wpisy po niemiecku :) Ostatnio powołując się na statystyki domagali się niemieckiej wersji Geocaching.com. Częste są ich wpisy typu "skrytka prawdopodobnie zginęła" i log typu "znaleziono", czasem logują "fałszywe" znalezienia wirtuali. Co za dużo to nie zdrowo :blink:

Link to comment

Co do Niemców :) to dziwię się Groundspeakowi, na swoim terenie maja 10 % skrzynek z całego serwisu, więc nie wiem czemu by nie dodać niemieckiej wersji strony, nie jest to chyba aż tak kosztowne.

 

W PL jeszcze dużo czasu upłynie :unsure: nim Geo nie przebije Open ( jeżeli kiedyś to nastąpi ), w ciągu ostatnich 4 miesięcy przybyło nam "aż" 75 skrzynek :rolleyes:. Co gorsza mieszkanie w mało turystycznie mieście jak moje,

będąc jedynym aktywnym userem gc.com, sprawia że robienie jakiegoś skomplikowanego multi czy quizu, czy nawet chowania tradycyjnych głeboko w lesie mija się z celem.

 

Wiem, że nie ma sezonu, ale czeka coś Wam w kolejce do opublikowania ? Bo od ponad tygodnia żadnej nowej skrzynki w PL nie ma :P, może dobijemy 1100 do końca roku :P.

 

PS.

 

Czy da się jakoś zrobić/obejrzeć staty co do chowających skrzynki w PL, nawet takie najprostsze, kto, ile i t d ? Czy tylko Groundspeak ma takie dane ?

Link to comment
Czy da się jakoś zrobić/obejrzeć staty co do chowających skrzynki w PL, nawet takie najprostsze, kto, ile i t d ? Czy tylko Groundspeak ma takie dane ?

Statystyki takie właśnie przygotowuje ale z braku czasu coś nie mogę ich skończyć. Postaram się je zrobić w najbliższym czasie.

Link to comment

Mam wrażenie, że w byłym RFN kropeczki są gęściej niż w NRD :)

Nie dziwi mnie to, bo przecież w enerdowie mieszkają już sami Polacy. ;)

Wiem, że nie ma sezonu, ale czeka coś Wam w kolejce do opublikowania ? Bo od ponad tygodnia żadnej nowej skrzynki w PL nie ma :), może dobijemy 1100 do końca roku :(.

Planuję w tym roku jeszcze 2-3 proste tradycyjne. Mam nadzieję, ze się uda, ale niestety mam tak, ze jak idę w teren na oględziny miejsca to zaczynam kombinować i wychodzi mi zagadkowa. :) Przekombinowanie może być problemem, bo wydaje mi się, ze w moim rejonie brakuje skrytek takich na poziomie 1/1. Trudne tradycyjne i wyszukane zagadki mogą zniechęcać zaczynających zabawę i przejezdnych (a Gdańsk jest właśnie miastem przejezdnym).

Link to comment

Co do Niemców ;) to dziwię się Groundspeakowi, na swoim terenie maja 10 % skrzynek z całego serwisu, więc nie wiem czemu by nie dodać niemieckiej wersji strony, nie jest to chyba aż tak kosztowne.

 

To nie jest raczej kwestia kosztów. Moim zdaniem spowodowałoby to, że Niemcy w ogóle przestaliby tłumaczyć strony na angielski i zostawiali wpisy tylko po niemiecku, nawet za granicą. I tak to robią, ale byłoby to na jeszcze większą skalę - tak sądzę.

 

 

Czy da się jakoś zrobić/obejrzeć staty co do chowających skrzynki w PL, nawet takie najprostsze, kto, ile i t d ? Czy tylko Groundspeak ma takie dane ?

 

Najprościej: ściągnij sobie PQ dla całej Polski i użyj tego makra:

 

http://gsak.net/board/index.php?showtopic=...amp;#entry37871

 

Niestety nie będzie w tym zarchiwizowanych, na takie cuda musisz poczekać na Spidera :)

Link to comment

Dziękówa :) za staty.

 

Mi dzisiaj jeden nieodpowiedzialny człowiek nie wiem sam skąd :> zniszczył skrzynkę :> nad którą się napracowałem troszkę ;)

 

I działało to na mnie demotywująco jak Thatanka napisał. :)

 

Masz racje Thatanka poniosło mnie :>.

Edited by Mosznir
Link to comment

Współczuję z powodu zniszczenia kesza. Bardzo. Wiem jak to wpływa demotywująco.

Kesze przy których się napracowałem umieszczam w trudno dostępnym miejscu lub oplatam je zagadką, której rozwiązanie zajmuje więcej niż kwadrans. Może zmień lokalizację i zrób z tego puzzle. Ostatecznie możesz przenieść kesza i zrobić tego wersję dla premierów. :D

Edited by Thathanka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...