Jump to content

System ocen na Geocaching.com


toczygroszek

Recommended Posts

Zauważyłem w logach, że ludzie czasami słownie przyznają rekomendację skrytkom. Temat ocen czy rekomendacji był wielokrotnie poruszany w dziale technicznym tego forum, ale osobiście mam nadzieję, że nigdy nie wejdzie w sposób bezpośredni na stronę Geocaching.com.

 

Jest jednak alternatywa która moim zdaniem doskonale spełnia swoje zadanie. Jest to makro działające pod GreaseMonkey na Mozilli FF, a więc wymaga po pierwsze posiadania Windowska, po drugie używania Mozilli po trzecie doinstalowania GreaseMonkey i dopiero po czwarte tego dodatka. A jest on dostępny tutaj:

 

http://dosensuche.de/GCVote/index.php

 

Po zainstalowaniu przy każdej skrytce mamy wtedy gwiazdki oznaczające przyznaną punktację. Ma to różne luki - np można samemu sobie przyznać punkty, ale mija się to wszak z celem. Zaletą jest to, że osoba, która nie jest zainteresowana tym rankingiem nie instaluje go i w ogóle go nawet nie widzi.

 

Prócz tego pod GreaseMonkey jest jeszcze kilka użytecznych makr dla Geocaching.com, ale to już temat na inny wątek.

Link to comment

Czyli jak mam linuksa to nie mogę ani oceniać w tym systemie, ani wystawionych ocen nie zobaczę?

Toczygroszku, czy ty używasz GCVote? Jeśli tak, to nie rozumiem dlaczego nie chcesz tego bezpośrednio na GC. A nie mogłoby być tak, że jest rating, ale trzeba go włączyć w ustawieniach profilu...

Link to comment

 

http://dosensuche.de/GCVote/index.php

 

Po zainstalowaniu przy każdej skrytce mamy wtedy gwiazdki oznaczające przyznaną punktację. Ma to różne luki - np można samemu sobie przyznać punkty, ale mija się to wszak z celem. Zaletą jest to, że osoba, która nie jest zainteresowana tym rankingiem nie instaluje go i w ogóle go nawet nie widzi.

 

Prócz tego pod GreaseMonkey jest jeszcze kilka użytecznych makr dla Geocaching.com, ale to już temat na inny wątek.

 

Jedyny problem to uzyskanie hasla (a wlasciwie konta ), zeby moc oceniac - trzeba napisac maila i czekac na odp - mysmy sie jak narazie nie doczekali :huh:

Mezon & Set

Link to comment

I jeszcze drugi - to wymiernosc tych ocen

W Polsce wiekszosc ma bardzo malo ocen wiec sa mało wymierne - szklany słoik ukryty przy drzewie pod kafelka w parku a ocena 3 gwiazdki :huh:

 

No właśnie - zdarzają się też "fale", które potrafią pogrążyć średnią ocenę skrytki. O czymś takim opowiadali znajomi, którzy doświadczyli takiego zjawiska. Chodziło o to, że kilka ich skrytek (na OC, gdzie jest system ocen od -3 do 3), odwiedziła dość duża grupa ludzi (najprawdopodobniej szukali razem, ekipą) i z jakichś bliżej nieokreślonych powodów wszyscy ustawili ocenę -3. Było ich wystarczająco dużo, żeby pod względem oceny zrównać całkiem fajne skrytki z ewidentnie kiepskimi. Próby wyjaśnienia powodu przyznania tak niskich ocen nic nie przyniosły.

Link to comment

Jedyny problem to uzyskanie hasla (a wlasciwie konta ), zeby moc oceniac - trzeba napisac maila i czekac na odp - mysmy sie jak narazie nie doczekali :huh:

Mezon & Set

 

ja już dostałem hasło :(

 

zaś co do oceniania o czym toczygroszek pisze w pierwszym poście to dziś w logu napisałem o rekomendacji i gwiazdce jako porównanie do OC

Link to comment

Toczygroszku, czy ty używasz GCVote? Jeśli tak, to nie rozumiem dlaczego nie chcesz tego bezpośrednio na GC. A nie mogłoby być tak, że jest rating, ale trzeba go włączyć w ustawieniach profilu...

 

Gdyby sie pojawił, to wątpię, by była opcja włączania/wyłączania, zaś nieuchronnie rodziłby negatywne emocje. W formie w jakiej obecnie występuje jest bardziej dyskretny i służy tylko zapaleńcom.

Link to comment

Dzisiaj zainstalowałem GCVote w chromowej wersji. Jest już nasza wesja językowa. Teraz pozostaje mi nadrobić zległości i ocenić skrytki. Mam nadzieję, że pamięć dopisze, bo braki lecytynki zaczynam odczuwać :).

Edited by soolash
Link to comment

Ja jakoś GCVote nie używam. Nie chce mi się oceniać skrytek, bo moim zdaniem takie oceny nie są miarodajne. Po opisie i logach łatwo jest stwierdzić czy skrytka jest fajna czy nie. A poza tym i tak staram się każdą (nawet tę najgorszą) znaleźć.

 

Chociaż ostatnio jakiś Niemiec znalazł kilka moich skrytek i pisał w logach że ocenił na GCVote :)

Link to comment

Ja jakoś GCVote nie używam. Nie chce mi się oceniać skrytek, bo moim zdaniem takie oceny nie są miarodajne. Po opisie i logach łatwo jest stwierdzić czy skrytka jest fajna czy nie. A poza tym i tak staram się każdą (nawet tę najgorszą) znaleźć.

 

Chociaż ostatnio jakiś Niemiec znalazł kilka moich skrytek i pisał w logach że ocenił na GCVote :)

 

Ja osobiście też nie selekcjonuje skrytek po ilości gwiazdek, ale są przydatne dla mnie, gdy ocenione sa moje skrytki. Jednak system ten jest mało popularny, uzywaja go głównie Niemcy, wiec tez nie jest miarodajny.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...