Jump to content

Drukowanie opisów skrytek


Thathanka

Recommended Posts

Macie jakiś patent na szybkie przygotowanie grupy skrytek do wydruku? Przeklejanie tekstu może jest i dobre dla kilku sztuk, ale gdy chcę przygotować za jednym razem np. 40 to robi się spory problem. Szukałem takiej opcji w bookmarkach, ale tam nie ma. No właśnie - nie ma tam, czy nie ma w ogóle możliwości automatycznego przygotowania do druku listy wybranych skrytek?

Link to comment

No jak kto woli :( jednak wydaje mi się, że na dłuższą metę lepiej kupić za 50 zł szrota do którego wrzucimy kilkaset opisów, niż lasy marnować.

 

Pozdro ;)

 

PS. tak z ciekawości to jakiego telefonu używasz ? chyba ze to sekret :huh:

Edited by Mosznir
Link to comment
jednak wydaje mi się, że na dłuższą metę lepiej kupić za 50 zł szrota do którego wrzucimy kilkaset opisów, niż lasy marnować.

Naprawdę nie chcę by dyskusja zbaczała w tym kierunku. Przyjmijmy, ze odpowiedź na "po co?" już mam. Teraz interesuje mnie "jak?"

tak z ciekawości to jakiego telefonu używasz ? chyba ze to sekret :huh:

Służbowego. I nie używam go do zabawy.

Link to comment

Ok :huh: Wybacz moja nadgorliwość, zakładam że już wiesz jak w GSAKu.

 

Jeśli jednak ktoś lub Ty, nie wie jak. Otwieramy GPX w GSAK, z listy skrzynek zaznaczamy 'ptaszkami' ( 5 kolumna od lewej ) te które nas interesują, wciskamy F8. Później "control + p". Jeśli nic nie wybierzemy drukuje całego GPXa

 

Wybieramy condensed HTML,

GSak Default,

jeśli chcemy odkodowane podpowiedzi to ptaszukjemy "Decrypt Hints"

"Remove Pictures" jeśli chcemy drukować bez obrazków.

"logs to include" tutaj zaznaczamy ile ostatnich logów chcemy druknąć.

"page break after each WP" zaznaczamy jeśli chcemy żeby każdego kesza drukował od nowej kartki

Edited by Mosznir
Link to comment

Nie jestem użytkownikiem GSAKa, ale chyba czas bardziej się z nim zaprzyjaźnić. Sposób podany przez Mosznira, robi dokładnie to, o co mi chodzi i wynik tego działania jest świetny, bo oszczędny w formie i treściwy. Czy jednak jest jakiś sposób, by zmusić GSAK do zaciągnięcia zdjęć dołączanych do opisu skrytki i pokazania ich na wydruku? Choćby miniaturek.

Link to comment

W GSAKu - Database/Grab images

sciaga zdjecia na dysk lokalny

z OC PL - tez

problem jest w tym ze jak sie ma kilka baz w GSAKU - to wszystkie zdjecia sa wrzucane hurtem do jednego katalogu ( u mnie i te z GC i te z OCPL)

 

Jak je pozniej wstawic w wydruki - nei wiem, nicnie drukowalem

Link to comment

Dolacza te ktorych adresy sa wstawione w GPX

No bo niby skad ma wiedziec - co ma sciagac :huh:

Generalnie - kwestia zdjec jest nie najlepiej rozwiazana i na GC i w GSAKu.

Ja sobie robie export bazy do HTMLa (taki odpowiednik bazy filipsa na OC PL) i niestety - wiele zdjec w to nie wchodzi. Juz kilka razy mialem taka sytuacje ze kolo skrzynki czytam dokladnie opis a tam ....... odwolanie do zdjecia ktorego nie mam. I to wszystko za granica wiec kicha, bo nie mam sieci.

 

Jak bede mial troche wiecej czasu (mam nadzieje ze przed wiosna) planuje popracowac troche z tym i zrobic jakis wlasny skrypt do GSAKA robiacy odpowiednik bazy filipsa ale ze wszystkimi mozliwymi fotkami.

Link to comment

No jak kto woli :D jednak wydaje mi się, że na dłuższą metę lepiej kupić za 50 zł szrota do którego wrzucimy kilkaset opisów, niż lasy marnować.

Pozdro :D

PS. tak z ciekawości to jakiego telefonu używasz ? chyba ze to sekret :)

To ja pociągnę ten temat, używam do dzwonienia nokii 3110c i jestem zadowolony, nie ma żadnych dodatków i dziwnych rzeczy, które do dzwonienia nie są mi potrzebne. Co konkretnie będzie za 50 złotych obsługiwało opisy skrzynek?

Do tej pory drukuję, albo robię zdjęcie aparatem i przeglądam opis na wyświetlaczu, jednak nie jest to wygodne, a w przypadku drukowania marnujemy lasy :)

Link to comment

Witaj.

 

No na Twojej nokii wg http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Devices powinno być możliwe zainstalowanie Trekbuddy, jako przeglądarka opisów ten program działa całkiem spoko, a moim zdaniem jest dużo wygodniejszy niż drukowanie. Na pierwsze skrzynki sam chodziłem z wydrukami i dla mnie to katorga, a jak dodatkowo pada to szkoda gadać.

 

http://www.trekbuddy.net/releases/0.9.90/index.html tu jest najnowsza wersja TB powinna zainstalować się bez problemów, ale jakby wystąpiły jakieś na forum OC w dziale software na pewno ktoś Ci pomoże.

 

 

A co do telefonów za 50 zł

 

SE k750i czy k510i powinny też działać z trekbuddy, można także popytać rodziny, znajomych czy nie mają jakiegoś telefonu z Javą w których nie działa np mikrofon słuchawka albo gubią zasięg.

 

Jakbyś nie wiedział jak wgrać gpxa, i t d to pisz na PM chętnie pomogę.

 

Pozdro

Link to comment

Na pierwsze skrzynki sam chodziłem z wydrukami i dla mnie to katorga, a jak dodatkowo pada to szkoda gadać.

 

Też zaczynałem od wydruków, ale po pewnycm czasie stało się to upierdliwe, zwłaszcza jak jechałem w "nieznane" i nie wiedziałem gdzie dokładnie będę i się zatrzymam. Dodatkowo można sobie zgrać ostatnie logi, a te często są bardzo pomocne w szukaniu. Jednym słowem polecam noszenie ze soba bazy w formie elektronicznej, już nawet nie wdając się w tematykę lasów ale z czystej wygody.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...