Jump to content

Ciekawe makra do GSAKa


t_e_d

Recommended Posts

Wszystko zależy od tego jak to robisz. Nie znam się na Cachewolfie więc się nie wypowiem, ale z tego co mi wiadomo (kiedyś czytałem na ten temat wątek na tym forum) to Groundspeak zapisuje wszelkie requesty do swojej strony, a w szczególności dane dotyczące logowania (na konto). W tym (czytanym przeze mnie wątku) użytkownikowi zostało zablokowane konto po tym jak logował się na GC kilkadziesiąt razy na minutę. Nie pomogły tłumaczenia że używał jakiegoś tam programu (jakiego nie pamiętam). Winę za to ponosi programista który nie trzymał sesji w swoim programie tylko dla każdego requestu przeprowadzał ponowne logowanie. Sądzę że gdyby program raz się zalogował i działał na koncie w obrębie jednej sesji z dodatkowymi opóźnieniami (by nie było kilku reqestów na sekundę) to Groundspeak nie byłby w stanie tego wykryć bo wystarczy się zgłosić jako przeglądarka i w sposób inteligentny "imitować" klikanie na ich stronie. Jeśli chodzi o zdjęcia to logowanie do konta nie jest potrzebne. Wystarczy listing bez zalogowania (i bez współrzędnych). Wiem bo sam kiedyś napisałem program który pobiera zdjęcia z GC (podobny zrobiłem do OC) i dodaje linki do plików GPX tak by SmartGPX je wyświetlał. Ale programu nigdy publicznie nie udostępniłem by nie było do mnie pretensji gdyby komuś zablokowano konto. Dodatkowo prawie w ogóle go nie używałem bo okazało się (na szczęście) że na GC zdjęcia na ogół nie są potrzebne (poza starymi skrytkami, gdzie podpowiedź brzmi "zobacz zdjęcie").

Link to comment

No właśnie co do przydatności zdjęć w Czechach i Polsce raczej nie ma potrzeby pobierania, ale np w Niemczech pomijając same spoilery bywają kesze, gdzie opis jest w JPGu, zwłaszcza w multakach.

 

W sumie od paru miesięcy tak zasysam i jeszcze nie było żadnych konsekwencji.

 

Swoją drogą czy CW pozwalający na ściąganie GPX bez premium ( chyba ) nie jest czasem na jakiejś czarnej liście Groundspeaka ? Przeglądałem kiedyś na forum coś o sofcie ( na tyle na ile angielski mi pozwala ) i ludzie polecali jakiś program, który był rzetelnie cenzurowany przez modów, niestety do dzisiaj nie wiem o jaki chodziło.

 

Edit:

 

Poszukałem na forum i znalazłem tylko to, co prawda z 2006 roku:

 

Mtn-Man is correct. If you are a premium member and are using your Pocket Queries and Pocket Query management tools for geocaching, it is acceptable to download the image from our image server. This assumes that the image is inside the description of the cache and in the GPX file. Scraping the web site to find unlinked images is, however, off limits.

 

Z tego co rozumiem pobieranie automatyczne jest dozwolone tylko w przypadku gdy w samym opisie jest link do obrazka (niedozwolone jest pobieranie spoilerów z automatu. W GSAKu możemy to zrobić poleceniem 'Grab Images'. Może ktoś zna jakieś nowsze stanowisko GroundSpeaka ? Czy to powyższe nadal obowiązuje ?

Edited by Mosznir
Link to comment

Polecam pluginy do FindStatGen'a:

 

http://gsak.net/board/MacroIndex.php (należy szukać po "FSG")

 

Pluginy instaluje się w GSAKu, a następnie w FindStatGen dodaje się opowiednie komendy w polu Notes. U mnie to wygląda tak:

 

<plugin>FSGPlugin_FoundMap?longitude=19.48&latitude=52.06&width=640&height=576&zoom=6</plugin>

<plugin>FSGPlugin_Oldest?10</plugin>

<subhead>www.cacherstats.com</subhead>

<plugin>FSGPlugin_CacherstatsRank?Name=SpiderPL</plugin>

<plugin>FSGPlugin_MapHighestCaches?num=5</plugin>

 

Efekt: http://www.geocaching.com/profile/?guid=e0cd67f3-d537-44aa-8b9c-d91fb5f9e862 (na końcu statystyki).

Link to comment

Hmm ściągnąłem na próbę FSGPlugin_CacherstatsRank

 

Dodałem w Options - Notes findstatgena

 

<plugin>FSGPlugin_CacherstatsRank?Name=Mosznir</plugin>

 

I jak daje 'test' to zamiast statów z cacherstats wychodzi mi tylko ramka z

"FSGPlugin_CacherstatsRank?Name=Mosznir"

 

plugina zainstalowałem poprzez ctrl+m - install i wskazanie pliku

 

Czy trzeba gdzieś w Gsaku włączyć działanie pluginów ? Albo powiązać plugin z findstatgenem ?

Edited by Mosznir
Link to comment

co ciekawe w tym najnowszym FSG są 3 pola notatek w standardzie - pamiętam, ze gdzieś toczygroszek podawał plugina do zwiększenia liczby pól w notatkach

oraz można do każdego modułu dodać notatkę przed i po

 

czyli te pluginy o których pisał Spider można dodać w dowolnym miejscu w FSG - nie tylko w polu z własnymi notatkami - mi się udało i wyglądają naturalnie i dodałem je tam gdzie chciałem, a nie koniecznie jedno pod drugim na końcu statystyk

Link to comment

 

Hej, proszę aby ktoś jeszcze sprawdził czy coś takiego się dzieje. Przejrzałem sobie statystyki Spidera i zauważyłem że użycie jakiegokolwiek przycisku ("More information about the belt" albo przyciski sortowania znalezień) niesamowicie zamulają przeglądarkę (Firefox 3.6.17) - na kilkadziesiąt sekund, w końcu się wykonując.

 

Jest też problem z "Found Map" - mapa się chyba rozjechała względem warstwy znalezień.

Link to comment

Konkretnie wyskakuje mi coś takiego:

 

gsakblad.jpg

 

i chyba nie ma to nic wspólnego z GSAKiem, makrem ani stroną GC, tylko coś z systemem. Nie mam jednak pojęcia jak to naprawić, może ktoś z Was wie?

 

Kurde, nadal nie wiem co z tym zrobić, próbowałem przeinstalować GSAKa, ale nie pomogło, coś jest w jakichś ustawieniach systemu skopane ale nie ma pojęcia co :(

 

HELP!!!

Link to comment

Postanowiłem wreszcie po pół roku zaktualizować swoje statystyki w GSAK. I natrafiłem na nastepujący problem - pod koniec generowania dostałem kilka kolejnych komunikatów że GSAK nie rozpoznaje województw:

- śląskie

- dolnośląskie

- małopolskie

- kujawsko-pomorskie (ciekawostka - nie ma polskich znaków)

- warmińsko-mazurskie

 

W efekcie mapka moich znalezień w Polsce jest mocno przekłamana. Co robię nie tak? Bazy HIDDEN i FOUND zbudowałem sobie od nowa, i mam najnowszą (na dzień 2011/07/16) wersję GSAK oraz makr. Dociągnąłem sobie również aktualizację map, ale na liście map GSAK jest tylko mapa "Poland States" i nie ma tej którą miałem wcześniej "Poland". Ta nowa mi się nie podoba bo zamiast ilości znalezień wyświetla nazwy województw.

 

Czy ktoś wie czy tą starą mapę "Poland" da się jakoś zaktualizować? Widziałem że np. Soolash ma ją w statystykach i działają mu te województwa które się u mnie wysypały.

Link to comment

Czy ktoś wie czy tą starą mapę "Poland" da się jakoś zaktualizować? Widziałem że np. Soolash ma ją w statystykach i działają mu te województwa które się u mnie wysypały.

No mam ją :-), ale zielonego pojęcia nie mam dlaczego u mnie wciąż działa... Pomogłem trochę? :-)

Link to comment

też używam starej mapki i wszystko mam w porządku - sprawdź może co jest wewnątrz mapki,

na XPku ścieżka do mapek jest taka:

C:\Documents and Settings\nazwa_profilu\Dane aplikacji\gsak\Macros\FindStatGenData

 

znajdujesz plik o nazwie FindStatGenMapPoland, otwierasz za pomocą jakiegoś edytora tekstu i sprawdzasz co tam w środku siedzi, u mnie tak wygląda częśc odpowiedzialna za województwa - sprawdź czy masz tak samo, jesli tak, to sprawdź jak to wygląda w opisach skrzynek /miałem taka rozbieżność przy skrzynkach z pragi - inaczej w opisie inaczej w pliku od mapy/:

<data> Varname=$NameStates
DS =Dolnośląskie,KP =Kujawsko-Pomorskie,LU =Lubelskie,LB =Lubuskie,LD =Łódzkie,MP =Małopolskie,
MA =Mazowieckie,OP =Opolskie,PK =Podkarpackie,PD =Podlaskie,PM =Pomorskie,SL =Śląskie,
SW =Świętokrzyskie,WM =Warmińsko-Mazurskie,WP =Wielkopolskie,ZP =Zachodniopomorskie,NN =Nil,
<enddata>

Edited by Maliniak
Link to comment

Od pewnego czasu w skrypcie BadgeGen jest medal "The Favourite Cacher" przyznawany na podstawie sumy punktów Ulubionych, jakie otrzymały nasze skrytki.

 

FavoG.png

 

Jako, że pliki GPX z GC nie zawierają tych danych (prace nad rozszeżeniem GPXa trwają), podaję sposób na pobranie punktów Ulubionych:

 

1) Należy zainstalować wersję 8.

2) Przejść do bazy z założonymi skrytkami

3) Dodać kolumnę "Fav Points" do widoku (by mieć podgląd na ilości punktów)

3) Z menu Geocaching.com access wybrać "refresh cache data" i wybrać opcje:

- all in current filter

- logs per cache: 0

i kliknąć OK :)

 

Dodatkowo w najnowszym FindStatGen jest statystyska "Caches with most Favorite Points" - aby zadziałała należy powyższe uruchomić na bazie ze znalezionymi skrytkami

Link to comment

Mam pytanie o odznakę 'night caches' - wg jakiego kryterium powinno się skrzynki dodawać do ujęcia przez tę odznakę? Atrybut 'zalecane szukanie w nocy'? Połowa skrzynek w Warszawie taki ma. Atrybut 'UV'? Niekoniecznie, może byś skrzynka UV w jakimś podziemiu, zdobywalna w samo południe.

Link to comment

O, już wiem. Przejrzałem kod makra.

Ten atrybut to tylko sugestia, a do obliczeń są brane te znalezienia, które mają notkę 'BadgeGenNightCache'

 

Czyli tak naprawdę ... co w ogóle ten atrybut skrzynki 'NightCache' oznacza? Skrzynka znajdowalna tylko w nocy, bo w dzień jest to niewykonalne?

Edited by lowca
Link to comment

Dla osób posiadających "własnego" coina, który podróżuje wraz z geocacherem polecam makro DipTB, za pomocą którego można automatycznie dodać log "visited" dla każdej skrytki którą się znalazło (dodawany jest tylko log dla TB z datą znalezienia skrytki, nie jest dodawany komentarz do skrytki co jest dużym plusem, bo normalnie trzeba dodać komentarz by zrobić operację na TB i skrytce).

Edited by Spider
Link to comment

czy ktoś mógłby łopatoligcznie powiedzieć jak przy pomocy gsaka pobrać zdjęcia / spoilery / do listy keszy z gpx'a ?

 

I jakby jeszcze ktoś mógł napisać, jak potem wgrać te skrzynki z tego konkretnego GPX'a, i tylko z niego, do Garminopodobnych?

Link to comment

czy ktoś mógłby łopatoligcznie powiedzieć jak przy pomocy gsaka pobrać zdjęcia / spoilery / do listy keszy z gpx'a ?

 

I jakby jeszcze ktoś mógł napisać, jak potem wgrać te skrzynki z tego konkretnego GPX'a, i tylko z niego, do Garminopodobnych?

 

GSAK pobiera wszystko. A potem jest opcja 'Eksportuj'. Eksportowane jest to, co 'widać' czyli tak, jak ustawimy sobie filtr wyświetlania.

Link to comment

"Czy dało by się zrobić wykaz wszystkich założycieli wszystkich skrzynek w Warszawie i okolicach?"

 

Logicznym krokiem wydaje mi się działanie GSAK-iem na pliku z moimi znalezionymi keszami, posortowanymi wg. odległości od konkretnych współrzędnych.

 

Czy ktoś łopatologicznie by wyjaśnił. albo się podjął takiej operacji ?

Odwdzięczę się piwem albo czymś słodkim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...