Jump to content

Ciekawe makra do GSAKa


t_e_d

Recommended Posts

Makro robi odznaki :unsure: w zależności od Twoich statów przykładowo te dolne to

 

[/i]Finds with a 5-5 Difficulty-Terrain rating - Bronze...2 Silver...3 Gold...4 Platinum...5+

 

i w zależności od tego ile znajdziesz takich skrzynek taka odznakę Ci wygeneruję,

 

I można sobie wstawić do opisu :angry: np żeby mieć platynę za tradycyjne trzeba pyknąć 2500 i więcej.

 

Traditional Cache Finds - Bronze...200-499 Silver...500-999 Gold...1000-2499 Platinum...2500+

 

Niestety mi się to makro wykrzacza

 

Error in Macro at line: 183

$NumCountries = Sqlite("sql",$_sql,"")

 

Error=> db2: Database name missing

 

Macro will now abort

 

Jakby ktoś wiedział jak obejść mój błąd to pls hlp

 

Edit:

 

Wywalilem z makra linijkę o krajach i wyszło, że moje skromne znaleziska nie zasługują na żadna odznakę bo jedynie powiniennem mieć Bronze za szukanie w 2-3 krajach. :lol:

 

Edit 2:

 

Po zaktualizowaniu GSAKa rzeczywiście daje radę :D

Edited by Mosznir
Link to comment

Niestety mi się to makro wykrzacza

...

Error=> db2: Database name missing

U mnie dziala bez najmniejszych problemow.

GSAK wersja najnowsza, tzn 7.6.2.45

Na poczatek pyta o nazwe bazy ktora ma analizowac - musisz podac dokladnie tak jak masz ja zapisana w GSAKu - domyslnie proponuje "Found"

a na zakonczenie daje taki komunikat

badges_ocpl.jpg

 

niestety - za znalezienia skrzynek z polskiego GC - nic nie dostalem ale ..... zaakceptowal baze z OC PL i komunikat dotyczy wlasnie OC PL :angry:

Dostalem VirtG.png

"Virtual Cache Finds - Bronze...15-24 Silver...25-49 Gold...50-74 Platinum...75+"

 

oraz CounS.png

"Countries cached in - Bronze...2-3 countries Silver...4-9 Gold...10-19 Platinum...20+"

Edited by t_e_d
Link to comment

Fajna zabawka :angry:

 

Wyskakiwał mi taki sam błąd jak u Mosznira ale po zaktualizowaniu GSAKa wszysko działa normalnie.

 

Kilka dni temu dostałem właśnie brązową odznakę "Earthcache Master", a teraz programik wygenerowł mi 5 takich:

 

TradS.pngMultS.pngMystB.pngEvenS.pngCounS.png

 

Dzięki Ted!

 

PS

Jeszcze mi przyznało jakąś za FTFy, ale brak obrazka i sie nie wyświetla....

Edited by toczygroszek
Link to comment

Od czasu jak pojawiło sie makro uległo ono modyfikacjom i dodano jeszcze kilka odznak - np za założone - Ted, to cos dla Ciebie, chyba platynową dostaniesz :) Ponadto pojawiły sie wyższe odznaki - szafirowe, rubinowe, szmaragdowe i diamentowe. Zmieniono też na bardziej adekwatny sposób obliczania odznak - tak więc teraz generując wyjdą Wam nieco inne wyniki. Teraz makro jets w nowej wersji tutaj:

 

http://gsak.net/board/index.php?showtopic=...amp;#entry98187

 

Jedna tylko uwaga - ostatnie makro z 11.02.2010 ma jakiś chyba błąd, bo mi nie działa, ale przedostatnie z 9.02.2010 działa dobrze.

 

Miłej zabawy :laughing:

Link to comment

Gdyby ktoś chciał sobie wygenerować odznakę za czestnictwo w "10 years event" trzeba w GSAKu w polu "UserNotes" wpisać tekst: 'BadgeGen10YearEvent' a wówczas Badge Generator rozpozna ten event odpowiednio. W przeciwnym wypadku jest rozpoznawany jako zwykły event. Do "UserNotes" wchodzimy klikając na odpowiedniej skrytce w GSAKu prawym klawiszem i wybierając "Add/Change/Delete Note". Nie mylić tego z rubryką "User Data".

Link to comment

Poza tym ze pozostale aplikacje moga zeswirowac. Skype na przyklad wrzuca wiadomosci pod aktualna date systemowa. Czyli moze byc tak ze nowe wiadomosci dostaniesz gdzies dawno przed starymi. Denerwujace.

Ale na czas odliczania (ktory po kilku miesiacach robi sie irytujacy) mozna date zmienic.

Edited by czajapawel
Link to comment

pierwsza sprawa --- cofnięcie czasu przed włączeniem GSAK'a - genialne! :blink:

 

a teraz pytanie - jak GSAK (lub makro do odznak - nie wiem co się tym zajmuje) oblicza wysokość skrytki? Bo co do jednej skrytki jestem pewna co do wysokości (szczyt góry), a makro podaje mi o 32m mniejszą

Link to comment

EDIT: Trochę namieszałem. Poniżej dokładne wyjaśnienie:

 

H. NEW - Elevation (much requested and long prevaricated...)

 

This uses the methodology developed in this macro and uses the same SQLite database created by that macro (so your previous time spent waiting for data wont be wasted).

 

It queries the geonames.org satellite and shuttle data for elevation data at the best resolution it can. If the macro can't find a result at the 90m resolution it tries again with the 1km resolution data.The macro populates an SQLite database with the elevations of every waypoint in your Found dataabse. This database is cumulative and will build up into a permanent record so that the geonames server is hit as little as possible.

 

Warning: If you run this against a large database it may take a LONG time to run the first time through! The geonames.org website is a bit variable - when I first ran this it flew through a 2000 entry database in about 10-15 minutes however it can take a few seconds for each entry. It's free data so you get what you pay for!

 

Note that the best resolution available is 90m (300ft) - so, if the cache were near a cliff then the reported elevation could easily be wrong. Up a cliff when it should be in an adjacent valley or vice-versa.

 

The new Elevation section in FSG then uses this data to show a summary of the highest 10 and lowest points in the database and their elevations (in appropriate units) along with the average elevation. In further runs the GSAK database is filtered down to only those entries where we don't have data and we only hit the geonames server for those.

 

Once again - be warned that the first pass through your 'Found' database will be time consuming but after that it will only have to scan for newly added caches.

 

To use this section first go to 'Section Order' in the macros options and enable and position the new 'Elevation' section (it will initially be at the end of the list).

http://gsak.net/board/index.php?showtopic=...amp;#entry87457

Edited by SpiderPL
Link to comment

Spider, dzięki za odpowiedź - wyjaśniła mi tą rozbieżność.

 

Toczygroszku, pod tym linkiem co Spider wysłał jest kawałek o Elevation Editor:

 

This is a fairly basic tool for editing the elevations if you have better data. It allows you to edit existing data, not add new, so the macro must have been allowed to add its own elevation before you try and change it.

 

Accessed through 'Elevation' button in the 'edit' cluster on the main options screen:

 

Elevations are stored separately for each database (following the GSAK philosophy very database is independent) so the routine will edit Elevations on caches in whichever database is currently selected as your 'Finds' database for FSG. This database is shown in the title of the editor screen.

 

To edit an elevation:

 

Enter the cache code (1) and click the 'Load' button (2) - this will display the current value in the edit window (3). You can then change this as desired and then click Update (4) to store it in the database.

Ale z tego wynika, że trzeba wejść w generowanie statystyk, żeby mieć dostęp do tego edytora (no i trzeba wklepać ręcznie kod i wysokość dla każdej skrytki którą się chce poprawić)

Link to comment
Chyba jednak za dużo zachodu, zdam się na to co makro samo generuje ;)

Zgadzam się z Tobą - roboty z tym by było dużo - szczególnie przy znacznej ilości znalezień :ph34r:. Ale ja tą jedną górę na pewno będę poprawiać. Po pierwsze - dzięki niej mam order Head-In-The-Clouds i wypisuje jej wysokość, a po drugie - to moja ukochana góra ;)

Link to comment

Ale ja tą jedną górę na pewno będę poprawiać. Po pierwsze - dzięki niej mam order Head-In-The-Clouds i wypisuje jej wysokość, a po drugie - to moja ukochana góra :ph34r:

 

Przy skrytce na Rysach traci prawie 500 m, pokazuje: 2016 m

Może się kiedys zgłoszę po pomoc, bo nie znalazłem gdzie to trzeba kliknąć...

Link to comment
Może się kiedys zgłoszę po pomoc, bo nie znalazłem gdzie to trzeba kliknąć...

Miałam minutkę wolnego i proszę bardzo :blink:

 

1. Wejść w opcje makra do generowania statystyk - screeny z wersji 3.9.90

 

2. Potem wejść w opcje Elevation:

elevation1.jpg

 

3. Wejść w edycję:

elevation2.jpg

 

4. Podać kod skrzynki, kliknąć "Load", poprawić wysokość wg uznania i kliknąć "Update", et voila. ;)

elevation3.jpg

 

W wersji 3.6.18 nie ma kroku 3. Od razu wchodzi się do okienka edycji.

Link to comment

Nie wiem jak było wcześniej (tzn. bez użycia tego skryptu) bo nie sprawdzałem, ale przy użyciu tego skryptu statystyki generują się poprawnie. Powodem zapewne jest wracanie do prawidłowej daty po odpaleniu GSAK. A gdy się ręcznie cofnie datę i nie poprawi się jej przed wygenerowaniem statystyki to i może się tak robiło

Edited by SpiderPL
Link to comment

Wydaje mi się, że praca włożona w GSAK oraz jego funkcjonalność warta jest swoich pieniędzy, bez kombinowania ze zmianą daty. Oczywiście to jest trudne do zaakceptowania w kraju, gdzie kombinowanie jest dyscypliną narodową.

 

Już nie chciałem się odzywać, ale skoro nie jestem sam, to przychylę się do słów Thathanki :laughing: Warto wspomnieć, że zakup jest jednorazowy i aktualizacje są już darmowe. Program używam niemal codziennie do wielu różnych celów, więc nie czuję się startny po wyłożeniu tych paru śmiesznych dolców.

Link to comment

ja się przyznam bez bicia, że póki studiuję i nie pracuję, to jakoś tam sobie kombinuję... (uprzedzając - premium member dostałam w prezencie gwiazdkowym :laughing: ) Kiedyś te 25$ nie będzie dużym wydatkiem i przyznaję, że jeżeli będę używać tego programu, to go zarejestruję. Domyślam się ile pracy zostało włożone w to żeby program miał taką funkcjonalność jaką ma, więc jestem za tym, żeby wspomagać takie inicjatywy.

Link to comment

Nie chcę, żeby moje słowa zostały odebrane jako rozliczanie kogokolwiek. A studentem też byłem i kombinowałem jak sie dało. Z perspektywy czasu dostrzegłem, że czasem to kombinowanie kosztowało mnie kilka razy więcej wysiłku i czasu niz to było warte. Np godzine stania i łapanie okazji, żeby zaoszczedzić 3 zł na busa :laughing: Ale miało to swój urok :laughing:

Link to comment

Wydaje mi się, że praca włożona w GSAK oraz jego funkcjonalność warta jest swoich pieniędzy, bez kombinowania ze zmianą daty. Oczywiście to jest trudne do zaakceptowania w kraju, gdzie kombinowanie jest dyscypliną narodową.

 

Przyznaję się bez bicia jestem pierwszym kombinatorem tego kraju :D))

Każdy zapewne posiada jakieś nielegalne oprogramowanie na komputerku to niech u mnie będzie Gsak.

Link to comment
Każdy zapewne posiada jakieś nielegalne oprogramowanie na komputerku to niech u mnie będzie Gsak.

Zaskoczę Cię - nie każdy ma nielegalne oprogramowanie. Na szczęście.

Co do GSAK-a, to zupełnie nie o to mi chodziło. Po pierwsze nie jestem przekonany czy cofanie daty może być uznane za "nielegalne". Miałem na myśli tylko to, że program wart jest swoich pieniędzy. I tyle, ale myślę sobie, że gdyby autor chciał go rozdawać, to upierdliwego opóźniacza by nie robił. Może to moje skrzywienie, ale uważam, że za pracę należy płacić, chyba że ten ktoś się zrzeka tej zapłaty. Jestem zwolennikiem otwartych licencji i sam sporo swojej pracy i pieniędzy włożyłem w "dzieła" w tej formule. Doświadczyłem też kradzieży tego, co wykonałem i opublikowałem w internecie, więc wiem co może czuć autor. Te doświadczenia sprawiają, że płacę nawet za freeware do którego jest dołączona prośba o wsparcie. I robię to choć wcale nie jestem zamożny. Nie jestem jednak księdzem, by kogokolwiek oceniać, potępiać czy rozgrzeszać. Wyraziłem tylko swoje zdanie.

Piszę to tylko dlatego, żebyście nie poczuli się urażeni traktując moją wypowiedź jako osobisty atak. Mam nadzieję, że teraz łatwiej zrozumieć moją uwagę. Niestety mam skłonność do lakoniczności, co często jest przyczyną nieporozumień.

Przepraszam, jeśli poczuliście się urażeni.

Love & Peace :D

Link to comment

Warto wspomnieć, że zakup jest jednorazowy i aktualizacje są już darmowe. Program używam niemal codziennie do wielu różnych celów, więc nie czuję się startny po wyłożeniu tych paru śmiesznych dolców.

Tu mnie zaciekawiłeś, do jakich innych celów można go używać?

Obecnie zrezygnowałem z GSAK na rzecz GeoGet-a, który ma wszytko co potrzeba, a dodatkowo jest darmowy.

Link to comment

Tu mnie zaciekawiłeś, do jakich innych celów można go używać?

Obecnie zrezygnowałem z GSAK na rzecz GeoGet-a, który ma wszytko co potrzeba, a dodatkowo jest darmowy.

 

Prócz generowania statystyk głównie do exportu POI do GPSa i danych do CacheMate. Geogeta próbowałem kiedyś zainstalować, ale poległem na czeskim, który w piśmie bywa dla mnie trudny do zrozumienia. Wrzucenie na stronce automatycznego tłumacza zamiast tłumaczenia choćby na angielski sprawia wrażenie, że program jest kierowany wyłącznie dla Czechów - no, ewentualnie do mieszkańców Śląska Cieszyńskiego :) Z tego co się orientuję nie ma tam możliwości używania makr, a przynajmniej nigdzie list żadnych makr nie widziałem. Czy jest tam jakaś możliwość uzupełnienia brakujących logów w założonych przez siebie skrytkach do statystyk?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...