Jump to content

české diskuzní sekce


goodhoko

Recommended Posts

Ahoj snažil jsem se hledat ale nenašel jsem jediný čistě český topic....jestli tady je tak tohle prosím smažte a pošlete mi odkaz. Jsem nováček a tak jsem se chtěl ronou zeptat mám nokii s gps když chci ale zadat souřadnice kešky které jsou uvedené na stránce nepasujou sice je tam napíšu ale počet a uspořádání čísel neodpovídá, proto se obracim sem jestli mi někdo poradí?

Link to comment

Ahoj snažil jsem se hledat ale nenašel jsem jediný čistě český topic....jestli tady je tak tohle prosím smažte a pošlete mi odkaz. Jsem nováček a tak jsem se chtěl ronou zeptat mám nokii s gps když chci ale zadat souřadnice kešky které jsou uvedené na stránce nepasujou sice je tam napíšu ale počet a uspořádání čísel neodpovídá, proto se obracim sem jestli mi někdo poradí?

 

Ahoj, předpokladam, že problém je pouze v tom, že na GC jsou souřadnice ve formátu XX° YY,YYY'. Je možný, že máš na svým telefonu nastavený formát STUPNĚ, MINUTY, SEKUNDY (XX°YY'ZZ,ZZ"). Řešení je jednoduchý. Buď si souřadnice přepočítej: desetinný rozvoj minut souřadnice na GC vynásob 60 nebo si změň formát souřasnic na telelefonu (v programku který pro gecafing používáš).

Link to comment

jo přesně tim to bude tak díky a můete zde klidně pokračovat v diskuzi :) dík za radu

 

edit: tak formát v mobilu přenastavit nejde a jak jsem tak hledal tak mi tam nepasoval ani jeden ze tří "nejznámějších" ten co mám v mobilu je 0°00'00,00" S 0°00'00,00" V je to nějaký celý divný :)

Edited by goodhoko
Link to comment

jo přesně tim to bude tak díky a můete zde klidně pokračovat v diskuzi :lol: dík za radu

 

edit: tak formát v mobilu přenastavit nejde a jak jsem tak hledal tak mi tam nepasoval ani jeden ze tří "nejznámějších" ten co mám v mobilu je 0°00'00,00" S 0°00'00,00" V je to nějaký celý divný :unsure:

 

To je přesně ten formát stupně, minuty, vteřiny S=severní V=východní (což je v ČR), který dává třeba GPS na mapy.cz Přepočet viz předchozí reakce. Jinak přepočet je možno udělat i na jakémkoli listingu geocaching.com, protože je tam přepočet do všech tří formátů dokonce i s přepočten na staré souřadnice, což nebývá třeba. :angry:

Link to comment

Zdarec kačeři, může mě někdo poradit jak dostat do listingu nové keše obrázky? Vždy když nahraji listing v HTML obrázky někam zmiznou. Nevím kde dělám chybu? Díky

Kdyz tak se zeptej na www.geocaching.cz, tady to skoro nikdo z Cechu necte...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...