Jump to content

Πρόταση για Event Cache: Cache Hiding στα Ζαγοροχώρια


GregoryGR

Recommended Posts

Γεια σας συμπαίκτες,

 

Μου προέκυψαν μερικές ελεύθερες μέρες και είπα να κάνω μια βόλτα με την καλή μου στα Ζαγοροχώρια, που τόσο καιρό ήθελα.

 

Με την ευκαιρία σκοπεύω να κρύψω εκεί και μερικές κρύπτες.

 

Και λέω – μήπως θα θέλατε να κάνουμε ένα event-άκι κάπου μέσα στο ΣΚ 28-29 Νοεμβρίου, να κάνετε και εσείς όσοι μπορείτε και θέλετε μια βόλτα στην περιοχή, και με την ευκαιρία να βρεθούμε και να κρύψουμε και μερικές κρύπτες;

 

Δεν είναι ανάγκη να μαζευτούμε και πολλοί – και 3-4 παίκτες να βρισκόντουσαν, πάλι μια χαρά συνάντηση θα γινόταν. Με ένα σμπάρο 3 τρυγόνια – και θα βρεθούμε να γνωριστούμε (όσοι δεν γνωρίζονται ακόμα), και θα βάλουμε μερικές κρύπτες στην όμορφη αυτή περιοχή, και θα περάσουμε ένα ωραίο ΣΚ.

 

Είναι κανείς που αποδέχεται την πρόταση;

 

Υ.Γ.

Εγώ θα είμαι εκεί στην περιοχή 27 με 30 Νοεμβρίου.

Link to comment

Γεια σας συμπαίκτες,

 

Μου προέκυψαν μερικές ελεύθερες μέρες και είπα να κάνω μια βόλτα με την καλή μου στα Ζαγοροχώρια, που τόσο καιρό ήθελα.

 

Με την ευκαιρία σκοπεύω να κρύψω εκεί και μερικές κρύπτες.

 

Και λέω – μήπως θα θέλατε να κάνουμε ένα event-άκι κάπου μέσα στο ΣΚ 28-29 Νοεμβρίου, να κάνετε και εσείς όσοι μπορείτε και θέλετε μια βόλτα στην περιοχή, και με την ευκαιρία να βρεθούμε και να κρύψουμε και μερικές κρύπτες;

 

Δεν είναι ανάγκη να μαζευτούμε και πολλοί – και 3-4 παίκτες να βρισκόντουσαν, πάλι μια χαρά συνάντηση θα γινόταν. Με ένα σμπάρο 3 τρυγόνια – και θα βρεθούμε να γνωριστούμε (όσοι δεν γνωρίζονται ακόμα), και θα βάλουμε μερικές κρύπτες στην όμορφη αυτή περιοχή, και θα περάσουμε ένα ωραίο ΣΚ.

 

Είναι κανείς που αποδέχεται την πρόταση;

 

Υ.Γ.

Εγώ θα είμαι εκεί στην περιοχή 27 με 30 Νοεμβρίου.

............................................................

:laughing: Καλο ακουγεται μεν,αρκετα μακρυα δε.Σε ενα σαββατοκυριακο τι θα προλαβουμε να κανουμε?

Θα ηθελα ναρθω,αλλα ακομα δεν μπορω να ξερω απο τωρα,οποτε το αφηνω ανοικτο..

Θα εκανα μια αντιπροταση...

Γιατι δεν το κανονιζουμε για Αμπελακια που ειναι ευκολα προσβασιμα απο την εθνικη,στο μεσον περιπου και για εσας και για εμας,ειναι πανεμορφο μερος,ιστορικο,και ευκαιρεια για ομορφες διαδρομες offroad στον Κισσαβο..

Link to comment

Ε τώρα εγώ τυχαίνει να πηγαίνω εκεί, γι’ αυτό και το πρότεινα, με την ευκαιρία δηλαδή και ΑΝ βολεύει και κάποιον άλλον. Σαφώς και οι «νότιοι» θα μπορούσατε να βρεθείτε αλλού, αυτό το ΣΚ ή οποιοδήποτε άλλο.

 

By the way, όποιος ενδιαφέρεται για την πρόταση και θέλει να «προετοιμαστεί» για το τι θα δει στην περιοχή, εδώ μπορείτε να δείτε τα σχετικά βίντεο της εκπομπής «Γυρίσματα»:

http://girismata.skai.gr/default.asp?pid=2&rid=53

Link to comment

Να σας ενημερώσω ότι για να δημοσιευθεί επίσημα ένα event cache πρέπει να δηλωθεί τουλάχιστον 2 εβδομαδές νωρίτερα. Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε εδώ και συγκεκριμμένα δείτε την προς το τέλος της σελίδας την παράγραφο : What timeframes do I need to know?

Όπως και να έχει το θέμα, εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να παρευρεθώ λόγω άλλων σχεδίων που έχω ήδη οργανώσει για το επόμενο Σαββατοκύριακο.

Πάντως οποιαδήποτε πρόταση γίνεται ας μας αφήνει και λίγο περισσότερο χρόνο για προγραμματισμό. :laughing:

Φιλικά

YiannisP

Link to comment

yiannisp, ευχαριστώ για την επισήμανση.

 

Άρα δεν θα δηλωθεί ως Cache Event κανονικό, δεν πειράζει όμως. Απλά καλά έκανες και το επισήμανες για να μαθαίνουμε εμείς οι καινούριοι.

 

Ωστόσο, παρόλο που δεν θα δηλωθεί, μπορεί να γίνει ούτως ή άλλως, άλλωστε αλλού είναι το νόημα. Εγώ θα πάω ούτως ή άλλως, αν βρεθούν και άλλοι – θα χαρώ πολύ, οπότε συνεχίζω να περιμένω απαντήσεις.

 

Κανένας Σαλονικιός μήπως;

Link to comment

Μάλλον ούτε εγώ θα μπορέσω, διότι έχω ήδη κανονίσει κάτι άλλο. :signalviolin: Βάλε πάντως, διότι Φλεβάρη ανεβαίνω Γιάννενα για εξεταστική. :laughing: Το μόνο που υπάρχει είναι μία στο Βίκο.

 

Καλά να περάσεις, είναι απίστευτα...

Link to comment

Μόλις τώρα το είδαμε και είναι άκρως ενδιαφέρουσα πρόταση!!!!! Ειλικρινά ελπίζουμε να τα καταφέρουμε και να έρθουμε αφου αφενός δεν έιμαστε πολύ μακρια... αφετέρου είναι ευκαιρία να επισκευτούμε για αλλη μια φορά την υπέροχη αυτή περιοχή.....

 

Οντως χρειάζονται και άλλα cache στην περιοχή... αφου αυτό που είχαμε τοποθετήσει στο Βίκο.. παραμένει το μοναδικό.....

 

Αντε να δουμε αν θα μπορέσουμε τελικά... αν είναι αύριο θα ξέρουμε σίγουρα...

Link to comment

Μόλις γύρισα.

Τα παιδιά Teokar & Mariza μάλλον δεν τα κατάφεραν τελικά να έρθουν.

Η περιοχή είναι πράγματι πολύ ωραία, πρώτη φορά πήγα και ελπίζω να ξαναπάω σύντομα, τον Μάιο θα ήταν τέλεια φαντάζομαι.

Λόγω του κακού καιρού τις μισές μέρες, και λόγω οικογενειακού προγράμματος δυστυχώς δεν μπόρεσα να επισκεφθώ το cache του Βίκου στο Μονοδέντρι, ούτε και το cache των Teokar & Mariza στο κάστρο.

Κατάφερα όμως να βρω (FTF!) αυτό του agorf στο νησάκι (πολύ δύσκολα το βρήκαμε, μα πάρα πολύ δύσκολα).

Επίσης κρύψαμε και 3 (πολύ ωραία) νέα caches, τα οποία και θα αναρτήσω αμέσως:

1) Εθνικό Πάρκο Βίκου Αώου

2) Το Γεφύρι της Κόνιτσας

3) Παρατηρητήριο του Βίκου

Περισσότερα (οπωσδήποτε) κατά την επόμενη εξόρμηση κατά κει, έχει ΠΑΡΑ πολλά θαυμάσια μέρη για geocaching!

Ήταν τα πρώτα μου κρυμμένα caches οπότε ελπίζω να τα έκανα όλα σωστά και να σας αρέσουν και τα caches, και τα δώρα, και οι τοποθεσίες :D

Edited by GregoryGR
Link to comment

Τελικά 2 βδομάδες μετά από μας τα Ζαγοροχώρια τα επισκέφθηκαν και ο Teokar & Mariza και έκρυψαν άλλες 3 κρύπτες (όπως θα έχετε δει ήδη).

Οπότε τώρα πλέον στην περιοχή υπάρχουν 7 θησαυροί και πλέον μπορεί κανείς να πάει εκεί κανονικά για Geocaching διακοπές :rolleyes:

Προσωπικά συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...