Jump to content

Tego mi brakuje na geocaching.com


Thathanka

Recommended Posts

To nie żaden wniosek racjonalizatorski, a raczej dzielenie się przemyśleniami.

Podczas konstruowania swojego ostatniego kesza (zagadkowego) odczułem brak opcji dopuszczania do podglądania opisu skrytki przez beta-testerów. To byłoby naprawdę fajne narzędzie, bo jak się długo siedzi nad konstruowaniem jakiegoś zadania, to istotne drobiazgi mogą umknąć, a jak jeszcze po drodze kilkukrotnie zmienia się koncepcję, to już w ogóle.

A tak, choć wszystko wydaje się dopięte na ostatni guzik, nie wiadomo: znajdą, czy nie znajdą. :laughing:

Link to comment

Zawsze możesz cały tekst i obrazki skopiować i podesłać swojemu testerowi.

 

Kiedy przygotowuję opis skrytki, robię to z wykorzystaniem edytora HTML. Obrazki, formatowanie tekstu, ewentualne bannery i odnośniki... Myślę że to jest o tyle fajny sposób, że można w czytelnej formie wysłać testerowi, tak jak piszesz, a oprócz tego dobrze widać jak to wszystko wygląda "na żywo".

Link to comment

Ja też tak robię. Z tym że moim edytorem HTML jest Notepad :laughing:

 

Notepad jest tak powszechnie wykorzystywany, że pod względem użyteczności chyba konkuruje z poważnymi IDE :signalviolin: Ja używam takiego narzędzia wszystkożernego: http://www.pspad.com Można w tym sypać HTMLem, XMLem, nawet w C czy Javie. Nie pamiętam co tam jeszcze widzi, ale ma bardzo długą listę rozpoznawanych języków i ładnie koloruje składnię. Jest wyposażony w "podpowiadacz" kolorów, zapisywanych w dowolnym formacie, tabelę ASCII i wiele innych przydatnych narzędzi. Nawet prymitywny słownik. Polecam tą maszynkę do zabawy z listingami (i nie tylko) zwłaszcza że to Freeware.

Link to comment

Przewagą tego programu jest to że to jest tylko jeden plik. Ja zmieniam jego nazwę na notepad.exe i zastępuje oryginalny plik notepada w Windowsie. Aby to zrobić należy jednocześnie nadpisać plik notepad.exe w następujących katalogach: Windows, Windows\System32, Windows\System32\dllcache bo inaczej Windows sobie przywróci stary plik exe

 

P.S. Cały portal geocaching.org.pl został napisany właśnie w Notepad2 :signalviolin:

Edited by SpiderPL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...