Jump to content

Czy to jest puzzle :)? A może nie ?


Mosznir

Recommended Posts

Nie będę podpinał się do wątku Midera :):) , bo wolę dostać odp. tu.

 

Czy mogę zrobić skrzynkę puzzle na gc.com przykładowo:

 

W opisie skrzynki jest fotka, wykonana na jakimś tam placu, rynku współrzędne pokazują środek tego rynku, szukający ma tą fotkę wydrukowaną lub w swoim gps/telefonie. Odnajduje dokładne miejsce w którym została wykonana i np z tego miejsca musi przejść x m/kroków w danym kierunku, gdzie jest skrzynka właściwa, czy może to już nie geocache:)?

 

Znalazłem coś podobnego w Niemczech. Współrzędne do jeziorka, które trzeba obejść i znaleźć miejsce z foto spoilera.

 

GCV4WR

Edited by Mosznir
Link to comment

Tak właśnie pomyślałem czytając pierwszego posta - najlepszy byłby letterbox hybrid. Czytając o letterboxingu znalazłem informacje, że wcale nie musi to być jakaś profesjonalna pieczątka. Może być ręcznie zrobiona np. z gumki do mazania, korka czy czegoś takiego. Wykonanie to chyba nie kłopot, a przy okazji odbicie czegoś takiego to frajda.

Link to comment

Tak właśnie pomyślałem czytając pierwszego posta - najlepszy byłby letterbox hybrid. Czytając o letterboxingu znalazłem informacje, że wcale nie musi to być jakaś profesjonalna pieczątka. Może być ręcznie zrobiona np. z gumki do mazania, korka czy czegoś takiego. Wykonanie to chyba nie kłopot, a przy okazji odbicie czegoś takiego to frajda.

 

To prawda, to może być fajne urozmaicenie, coraz więcej ludzi ma swoje własne pieczątki, można sobie też sprawić własny notes z pieczatkami z letterboxów i kolekcjonować. Tom załozył pionierską skrytkę, ja też z pewnością taką założę, mozna trochę rozpropagować ten typ.

Link to comment

Przy okazji rozmowy o "?"... Możecie mi powiedzieć, po co podaje się waypoint "Final Location"?

 

Z 2 ważnych powodów:

 

- Aby nie naruszyć zasady umownej odległości 161m. Dzięki temu nikt inny nie może umieścić swojego pojemnika bliżej niż 161m od finału Twojej

- Aby reviewer mógł stwierdzić, że pojemnik nie znajduje się w jakimś nieodpowiednim miejscu

 

Ponadto:

 

- W przypadku gdyby właściciel skrytki przestał się bawić (znudziło mu się, umarł, obraził się itd.) a informacje potrzebne do znalezienia finału zaginęły, to dzięki tym informacjom i pomocy reviewera można usunąć "geośmiecia" i uratować znajdujące sie tam TravelBugi

- W przypadku adopcji skrytki nowy właściciel ma wszystkie informacje od razu podane w jednym miejscu

- Dla samego właściciela jest to pomocne, gdy np zgubi swoje prywatne notatki

 

Pewnie można by znaleźć jeszcze kilka zastosowań.

Edited by toczygroszek
Link to comment

Tatanka - jest to jedyna możliwość, aby zapobiec temu by pojemniki nie lądowały jeden na drugim.

 

Nie orientujesz się czy to działa także w drugą stronę, tzn zakładam tradycyjną i okazuje się, że jej nie przepuszczają bo obok znajduje się final multi ?

 

Oczywiście. Tak samo będzie z każdym innym nie-wirtualnym etapem jakiejkolwiek innej skrytki wieloetapowej

 

Mówiąc krótko - żaden nie-wirtualny eatp lub pojemnik finałowy jednej skrytki nie może być bliżej od innego nie-wirtualnego eatpu lub pojemnika finałowego innej skrytki.

Link to comment

Tatanka - jest to jedyna możliwość, aby zapobiec temu by pojemniki nie lądowały jeden na drugim.

 

Nie orientujesz się czy to działa także w drugą stronę, tzn zakładam tradycyjną i okazuje się, że jej nie przepuszczają bo obok znajduje się final multi ?

 

Oczywiście. Tak samo będzie z każdym innym nie-wirtualnym etapem jakiejkolwiek innej skrytki wieloetapowej

 

Mówiąc krótko - żaden nie-wirtualny eatp lub pojemnik finałowy jednej skrytki nie może być bliżej od innego nie-wirtualnego eatpu lub pojemnika finałowego innej skrytki.

 

To można się trochę naciąć inwestując sporo swojego czasu i czasami też funduszy w zrobienie jakiejś skomplikowanej skrzynki, specjalnie dopasowanej do konkretnego miejsca i zonk :signalviolin:

Link to comment

Najlepszym sposobem na to jest wysłanie do reviewera próbnego opisu - ze wszystkimi waypointami i napisać mu, że jest to tylko na próbę, czy nie ma jakichś kolizji. Ja tak czasem robię.

 

To jest też powód, dla którego czasem dziwię się, że ludzie nie chcą zakładać skrytek, zwłaszcza w tych najciekawszych miejscach centrów miast. Prędzej czy później ktoś je tam założy, a wtedy już będzie za późno na swoje :signalviolin:

Link to comment

To można się trochę naciąć inwestując sporo swojego czasu i czasami też funduszy w zrobienie jakiejś skomplikowanej skrzynki, specjalnie dopasowanej do konkretnego miejsca i zonk :signalviolin:

 

Trafiłem na taki problem i to z własnymi skrytkami :laughing: To znaczy założyłem skrytkę w pewnym parku, ale później chciałem dołożyć jeszcze jedną, ze względu na atrakcyjność miejsca i pewne punkty, jakie chciałem w mim pokazać. Na mapie niby można było sobie pomóc, ale jakoś nie za bardzo to do mnie przemawiało i poradziłem sobie w inny sposób. Do GPSa wprowadziłem jako waypoint koordy poprzednio założonej skrytki. Jeśli ma wiele etapów fizycznych, trzeba wprowadzić wszystkie. Znalazłem miejsce dla nowego pojemnika i zacząłem z niego naprowadzać się na poprzednią skrytkę. GPS pokazał odległość - było grubo ponad 161 metrów. Miałem dzięki temu pewność, że nie będzie problemów przy publikowaniu. Na pewno gorzej byłoby, gdyby skrytka należała do kogoś innego i współrzędne nie byłyby znane. Wtedy chyba lepszy będzie pomysł Toczygroszka. Takie coś jak opisałem świetnie sprawdza się w obszarze, gdzie są skrytki tradycyjne.

Link to comment

Genaralnie zaleca się, aby przy zakładaniu skryek gdzie już jest ich spore zagęszczenie zapoznać się z nimi, tzn poszukać ich , dzięki temu ma się lepszy obraz gdzie coś jest.

 

Wypada również wspomnieć, że owa odległość 161m nie jest sztywna, jeżeli jest to kilka m bliżej to powinna zostać zaakceptowana po uzasadnieniu tego miejsca reviewerowi. Jedna zmoich jest umieszczona 155m od innej.

Link to comment

Na szczęście w PL ;) jest jeszcze dużo miejsca do zakładania :laughing:.

 

CO do mojej skrzynki zamówiłem gumkę do pieczątek na allegro. Wyszło całkiem tanio z wysyłką 11 zł za prostokąt 58x22mm, na jednej połowie będzie moją pieczątka do logowania, a na drugiej pieczątka do letterboxa,

po rozćięciu nakleje na jakiś klocek, albo stary drewniany stempel :P

 

Narazie tylko zastanawiam się jak rozwiązać problem tuszu, ale jakoś się wymyśli :anicute:

 

Pozdro :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...