Jump to content

Województwa


toczygroszek

Recommended Posts

Chwilę to potrwa, zanim wszyscy uzupełnią.

Poza łatwiejszym generowaniem PQ dla jakiegoś obszaru wprowadzenie podziału na województwa ma jeszcze jeden skutek - przy wypełnaniu formularza do odznak EarthCache Master województwa są traktowane jak stany (states) i teraz mozna juz dostać odznakę mając tylko polskie znalezienia, jesłi pochodza z róznych województw.

Link to comment

Witam serdecznie.

 

Uprzejmie proszę właścicieli keszy o uzupełnienie województwa w keszach już opublikowanych. Z góry dziękuję.

Jest tylko maly problem z lokalizacja. Na przyklad - mam kilka skrzynek zalozonych w Łomży ktora formalnie lezy w wojewodztwie Podlaskim, ale lomzyniacy twierdza ze sa z Mazowsza. Te nieporozumienia lokalne sa bardzo silne i wpisanie "Podlaskie" moze zostac zle odebrane :)

Link to comment

Mam pytanie o kompatybilność z GSAK-iem odnośnie dwóch województw:

 

1) Kujawsko-Pomorskie

 

2) Warmińsko-Mazurskie

 

W GSAK do robienia statystyk trzeba było te województwa uzupełniać pisząc drugi człon z małej litery. Tymczasem tutaj są pisane wielką literą. Czy to oznacza że będzie problem z mapką województw Polski?

Link to comment

Tak, mogą się pojawić problemy. Dodatkowo różnicą są polskie znaki - w GSAK ich nie ma. Ja już to zgłosiłem kilka dni temu na forum GSAK: http://gsak.net/board/index.php?showtopic=16505 Mam nadzieje, że z następną wersją będzie to poprawione.

 

No właśnie jestem ciekaw, czy uda się to poprawić, gdyż po ręcznym wpisaniu polskich znaków GSAK w ich miejscu wyświetla inne znaczki...

Link to comment

Witam serdecznie.

 

Chciałbym Was poinformować, że prace nad uzupełnianiem województw w Polsce zostały zakończone.

 

Bardzo dziękuję wszystkim właścicielom keszy za pomoc w uzupełnianiu.

 

Poniżej przedstawiam zestawienie z podziałem na województwa:

 

1 Małopolskie 327

2 Dolnośląskie 240

3 Mazowieckie 160

4 Podlaskie 139

5 Śląskie 138

6 Zachodniopomorskie 115

7 Pomorskie 97

8 Kujawsko-Pomorskie 77

9 Lubuskie 64

10 Podkarpackie 53

11 Warmińsko-Mazurskie 49

12 Wielkopolskie 36

13 Łódzkie 31

14 Opolskie 29

15 Świętokrzyskie 9

16 Lubelskie 8

RAZEM 1572

Link to comment

Poniżej przedstawiam zestawienie z podziałem na województwa:

 

1 Małopolskie 327

(...)

7 Pomorskie 97

(...)

RAZEM 1572

 

Ech.. moje Pomorskie, zajmujące dumne drugie miejsce w Polsce na OC, tutaj dopiero na siódmej pozycji. Zapewne kłania się tutaj izolacja Bałtykiem. Niestety nie udało mi się namówić kilka znajomych pomorskich zakładaczy OC do przejścia na dwusystemowość, choć ich kesze w większości spełniałyby kryteria GC.

 

Ale to nie jest nasze ostatnie słowo. Przed pomorskim eventem na pewno setkę przeskoczymy. Czuwaj! ;)

Link to comment

W ciągu ostatniego roku przybyła połowa tego, co w ciągu poprzednich 9 lat. Niedawno na GC było milion skrytek, a już jest prawie 1,2 mln. W ciągu roku pojawiły się nowe typy w Polsce jak letterbox, 3 rodzaje eventów i Wherigo. Liczba EarthCache'y w Polsce ciągu tego roku zwiększyła się trzykrotnie. Lista ludzi ze znalezieniami powyżej 200 sięga już 20, jeszcze nie tak dawno była tam tylko jedna osoba. Wszystko rośnie w postępie geometrycznym.

Link to comment

Tylko w moim regionie gnieciemy sie we wlasnym sosie - kilka osob zaklada skrzynki i nawzajem sie "odkrywamy". Oczywiscie dochodza koledzy z czech - polujacy na ftf-y :(

 

Przynajmniej już nie jesteś sam :laughing:

Jasne ze przydałoby się więcej uczestników zabawy ... ale nie jest źle - może zorganizujemy jakiś mały event ? Przydałoby się poznać i zmobilizować środowisko do działań...

 

W szukaniu wspomagają nas południowi sąsiedzi - przydałoby się więcej "zakładaczy" :anibad:

Edited by M&S Team
Link to comment

Teraz nie trzeba nic robić podczas importu. Polskie województwa są w plikach GPX. Więc najlepiej wybrać "use default". Natomiast może brakować polskich znaków na liście skrytek - wtedy trzeba wybrać odpowiednią czcionkę w ustawieniach.

Wielkie dzieki :)

Szukalem i nic, chodzi o zmiane czcionki w GSAK'u czy robi sie to gdzies indziej?

Link to comment

Tu jest informacja: http://gsak.net/board/index.php?showtopic=21531&view=findpost&p=157026

 

Musisz wybrać jakąś polską czcionkę (żeby miała środkowoeuropejskie znaki - np. Arial CE, Sans Serif CE).

 

Najlepsze jes to ze jak sprawdzilem na GSAK'u nie mam tam zadnych srodkowoeuropejskich znakow z ce, probowalem ustawic arial czy inne czcionki tak jak w tym podeslanym linku, ale to nic nie zmienilo. Czy da sie wrzucic polskie czcionki do GSAK'a?

Link to comment

A masz polskie czcionki w Windowsie? Używasz polskiej czy angielskiej wersji?

 

No wlasnie tak tez i przypuszczalem, ze to pewnie musi byc powod bo faktycznie mam angielska wersie windowsa :( zreszta to tez i potwierdzila Formica. Czy jest wiec jakis sposob dodania polskich czcionek czy juz pies pogrzebany?

 

Pies pogrzebany. Nawet "spolszczanie" angielskiej wersji i dodawanie polskich czcionek nie pomaga.

Link to comment

A masz polskie czcionki w Windowsie? Używasz polskiej czy angielskiej wersji?

 

No wlasnie tak tez i przypuszczalem, ze to pewnie musi byc powod bo faktycznie mam angielska wersie windowsa :( zreszta to tez i potwierdzila Formica. Czy jest wiec jakis sposob dodania polskich czcionek czy juz pies pogrzebany?

 

Pies pogrzebany. Nawet "spolszczanie" angielskiej wersji i dodawanie polskich czcionek nie pomaga.

No dobrze, dziekuje wszystkim za rady :) zostaje tylko robenie statystyk u kogos kto ma polskiego windowsa, albo kupienie komp z polskim windowsem :)

Link to comment

Pies pogrzebany. Nawet "spolszczanie" angielskiej wersji i dodawanie polskich czcionek nie pomaga.

No dobrze, dziekuje wszystkim za rady :) zostaje tylko robenie statystyk u kogos kto ma polskiego windowsa, albo kupienie komp z polskim windowsem :)

 

i tu sie mocno mylisz :)

 

zobacz GeoCentral - aplikacja jest jeszcze przed swoja oficjalna premiera.. ale znajac autora zaryzykuje, ze bedzie ciekawie ;)

Link to comment

Pies pogrzebany. Nawet "spolszczanie" angielskiej wersji i dodawanie polskich czcionek nie pomaga.

No dobrze, dziekuje wszystkim za rady :) zostaje tylko robenie statystyk u kogos kto ma polskiego windowsa, albo kupienie komp z polskim windowsem :)

 

i tu sie mocno mylisz :)

 

zobacz GeoCentral - aplikacja jest jeszcze przed swoja oficjalna premiera.. ale znajac autora zaryzykuje, ze bedzie ciekawie ;)

Wyglada ciekawie faktycznie, zobaczymy po premierze :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...