Jump to content

Nowinki i usprawnienia serwisu Geocaching.com


toczygroszek

Recommended Posts

Co jakis czas wprowadzane są całymi seriami różnego rodzaju usprawnienia i dodatki w serwisie. O najnowszych mozna poczytać tutaj:

http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=235228

 

Z tego wszystkiego najciekawszym punktem i chyba najbardziej oczekiwanym od pewnego czasu było wprowadzenie informacji o atrybutach skrytek do pliku GPS. To na prawdę przydatna rzecz.

Link to comment

Właśnie przejrzałem plik GPX i atrybuty wyglądają następująco:

 

<Groundspeak:attributes>
 <Groundspeak:attribute id="41" inc="0">Stroller accessible</Groundspeak:attribute>
 <Groundspeak:attribute id="38" inc="0">Campfires</Groundspeak:attribute>
 <Groundspeak:attribute id="24" inc="0">Wheelchair accessible</Groundspeak:attribute>
 <Groundspeak:attribute id="19" inc="1">Ticks</Groundspeak:attribute>
 <Groundspeak:attribute id="13" inc="1">Available at all times</Groundspeak:attribute>
 <Groundspeak:attribute id="35" inc="1">Off-road vehicles</Groundspeak:attribute>
 <Groundspeak:attribute id="32" inc="1">Bicycles</Groundspeak:attribute>
 <Groundspeak:attribute id="8" inc="1">Scenic view</Groundspeak:attribute>
 <Groundspeak:attribute id="6" inc="1">Recommended for kids</Groundspeak:attribute>
 <Groundspeak:attribute id="1" inc="1">Dogs</Groundspeak:attribute>
</Groundspeak:attributes>

Mam nadzieję, że Garmin weźmie się teraz do roboty i w najnowszym firmware do Colorado/Dakota/Oregon zaimplementuje obsługę tych atrybutów.

Link to comment

Dzisiaj był kolejny update strony Geocaching.com

 

http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=239821

 

Do najciekawszych zmian należą:

 

- ponowne dodanie atrybutów do GPX (ostatnio dodali i wycofali) -> ustawia to się tutaj: http://www.geocaching.com/account/ManagePreferences.aspx (GPX 1.0.1)

 

- możliwość rejestracji EarthCache -> http://www.geocaching.com/hide/report.aspx - ciekawostką jest to że można Earthcache zrobić z pojemnikiem (w każdym razie jest taka opcja). Nie zauważyłem nigdzie konieczności podawania kontaktu do osoby zarządzającej terenem - czyżby z tego zrezygnowali? EDIT: Jednak trzeba podawać w polu "notatka dla reviewera" -> http://www.geosociety.org/earthcache/guidelines.htm

 

- zmienili również wygląd profilu -> EDIT: Zmiany w wyglądzie strony (zastosowane style) niestety rozjechały statystyki w profilach (stworzone w GCStatistic lub GSAK) - brak jest pionowych i poziomych linii w tabelach. Autorzy będą musieli zrobić update tych programów.

 

Z tego co tam wyczytałem to w tym roku planowane jest wdrożenie wersji językowych:

http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=239821

Edited by SpiderPL
Link to comment

Osobiście zauważyłem również że zmieniony został widok podglądu skrytki. Konkretnie objawia się to tym, że większe obrazki które wielu z nas zaczęło osadzać w tekście, zaczęły rozpychać prawy pasek strony poza ekran (mam na myśli częsty jeszcze laptopowy 1024x768) - nie wygląda to zbyt estetycznie.

 

W ramach własnych badań ustaliłem że maksymalna szerokość obrazka która nie rozpycha szablonu strony to 480 pixeli (przynajmniej przy zastosowaniu "stylu Spidera"). Proszę innych autorów żeby rozważyli przycinanie do 480 pixeli główne obrazki osadzane na stronie (albo przeskalowywali atrybutem html). Sam również tak zmodyfikuję swoje własne.

Link to comment

A 500 pikseli może być? Kiedyś dawałem szerokość 600, ale na monitorze 17" właśnie następowało to przesunięcie więc pozamieniałem do 500 i taki standard teraz stosuję. Czy może zostać, czy lepiej zmniejszyć do 480?

 

Mi wyszło dokładnie 480. Odrobinę większy już zaczynał rozpychać układ strony. Jak masz większy monitor to możesz spróbować zmniejszyć sobie na chwilę rozdzielczość na 1024x768 i sprawdzić.

 

Oczywiście nie upieram się - ale wiem że taka rozdzielczość jeszcze często występuje na laptopach bez panoramicznego monitora (typowa martyca 15"). Ludzie w domach pewnie już w większości pracują na 1600x1200 lub więcej.

Link to comment

Mi wyszło dokładnie 480. Odrobinę większy już zaczynał rozpychać układ strony. Jak masz większy monitor to możesz spróbować zmniejszyć sobie na chwilę rozdzielczość na 1024x768 i sprawdzić.

 

Przed chwilą sprawdziłem na rozdzielczości, którą podałeś i szerokość 500 pix mieści się bez "rozpychania". Zmniejszyłem tylko "flagcountera" do 5 kolumn.

Link to comment

Mi wyszło dokładnie 480. Odrobinę większy już zaczynał rozpychać układ strony. Jak masz większy monitor to możesz spróbować zmniejszyć sobie na chwilę rozdzielczość na 1024x768 i sprawdzić.

 

Przed chwilą sprawdziłem na rozdzielczości, którą podałeś i szerokość 500 pix mieści się bez "rozpychania". Zmniejszyłem tylko "flagcountera" do 5 kolumn.

 

Specjalnie sprawdziłem jeszcze raz na skrytce GC23464. Graniczna wartość to dokładnie 486 pix. Jeden pixel więcej już rozpycha mi stronę (Firefox 3). Przypominam że mówiłem o obrazku z ramką wg stylu Spidera (a on ma otulinę 5 px + ramkę 1 px czyli trzeba doliczyć przynajmniej 12 pixeli. Więc jeśli obrazek jest wklejony na czysto to mamy max = 498 (pisałeś o 500 - być może ramka wg Spidera zajmuje więcej niż 12 pixeli).

 

Drugi test zrobiłem pod IE 8. Co ciekawe, tutaj limitem jest nie 486 pixeli, ale 484 ;)

 

Czyli ostatecznym zaleceniem z mojej strony jest szerokość obrazka = 484 pixele, jeśli stosujemy styl Spidera.

Link to comment

No i znowu się okazuje, że wszystko wina Spidera :lostsignal:

 

Wejdź Macieju np tu: GC232F1 i powiedz, czy się mieści. Ustawiłem na rozdzielczość jaka podałeś i u mnie mieści się bez problemu (Firefox/3.5.7)

 

W porządku, mieści się zarówno pod FF jak i IE - dlatego że nie masz obramowania. Jak komuś się nudzi to może poobserwować jak obrazki rozmiarów 480-500 powoli wypychają sekcję "Navigation" na prawo poza białe tło.

 

Potwierdzam drugiego winowajcę czyli "flag counter". 6 flag w linii faktycznie się nie mieści - np. widać to w Ron's Park Thathanki.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...