Jump to content

zaginona skrzynka GC14KBE (Wrocław)


mnbvcxz700

Recommended Posts

Witam

 

na Groundspeak-u jestem nowy

poradzono mi z tym problemem zwrócić się tutaj o pomoc

 

mianowicie:

 

najprawdopodobniej zaginęła skrzynka:

 

GC14KBE

Unknown Cache Breslau, Kaiser Wilhelm I. - Denkmal

http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...80-53c0db40df28

 

odwiedzałem ją kilka razy przy okazji wizyt przy

OP1CEF

Kraków dla Wrocławia

http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=7409

 

skrzynki oddalone od siebie o kilka metrów, ale to inna sprawa

i proszę o nie prowadzenie tutaj dyskusji o odległości skrzynek czy podwójnych rejstracjach

 

jako ze skrzynka była fajna

chciałem podjąć jakieś działania zgłosić do właściciela czy revivera

 

 

tu jest problem

gdyż nie mogę na GC napisać do właściciela, bo w profilu ma:

 

"Email Address:

The "send message" feature is disabled because this email address has not been validated by the user."

 

to w takim razie nie rozumiem jak w ogóle mógł uruchomić konto i skrzynki tworzyć

 

poza tym z tego co widziałem i rozumiem serwis GC

to każdą skrzynkę tego użytkownika zakładał kto inny

 

chyba studenci PROFESSORA architektury z Darmstadt

 

 

zatem dwie prośby do geocacherów z Wrocławia i okolic

tych co znają teren i obie skrzynki:

 

1) proszę o sprawdzenie ich położenia/istnienia

bo sam nie jestem pewien gdyż te skrzynki miały lekką tendencję do wędrowania

 

2) proszę o skontaktowanie się / pomoc w kontakcie

w tej sprawie (w odpowiednim języku) z założycielem lub opiekunem skrzynki,

ewentualnie z właściwym dla tego terenu reviverem GC

Edited by mnbvcxz700
Link to comment

Mam przypuszczenie graniczące z pewnością,

byłem tam dwa razy w ciągu ostatniego tygodnia i sprawdziłem chyba wszystkie potencjalne miejsca na ukrycie.

 

W tym przypadku nie ma co zbytnio opierać się na logach,

nie ma tam ani moich znalezień, ani nieznalezień.

Dlatego też poprosiłem o weryfikację stanu faktycznego.

 

Właściwie w tym serwisie zalogowałem się tylko dlatego że znalazłem tę skrzynkę przypadkiem, szukając tej sąsiedniej i chciałem dowiedzieć się co odkryłem.

Edited by mnbvcxz700
Link to comment

Mam przypuszczenie graniczące z pewnością,

byłem tam dwa razy w ciągu ostatniego tygodnia i sprawdziłem chyba wszystkie potencjalne miejsca na ukrycie.

Uważam, że powinieneś wpisać się do logu, że skrzynki nie znalazłeś. Wydaje się, żę właściciel skrzynek Mnemoarche przestał się swoim dorobkiem interesować (ostatnie logowanie October 19, 2008).

Jeżeli inny poszukiwacz wpisze kolejne nie znalezienie łatwiej będzie reviewerowi skrzynkę zawiesić.

Link to comment

Uważam, że powinieneś wpisać się do logu, że skrzynki nie znalazłeś.

 

Jeżeli inny poszukiwacz wpisze kolejne nie znalezienie łatwiej będzie reviewerowi skrzynkę zawiesić.

 

Ok! Dopisałem nieznalezienie i wcześniejsze znalezienie.

 

To teraz czekam, aż ktoś inny też nie znajdzie.

I co dalej - wpis rodzaju "Needs Maintenance" ?

 

Skrzynka może poniekąd funkcjonować jako wirtualna.

 

 

Btw. Chyba zacznę szukać też skrzynek z tego portalu, bo niektóre wyglądają zachęcająco. :rolleyes:

Link to comment

Już widziałem takie konta "not validated user". Wynika to prawdopodobnie stąd, że mail uzyty podczas rejestracji po jakimś czasie przestaje byc aktywny. Podczas zakładania był aktywny, więc nie było poroblemów.

 

Można spróbować skontaktować się z autorem tą drogą:

http://www.ika.architektur.tu-darmstadt.de...hitektur.de.jsp

 

Jeśli mamy podejrzenie, że skrytki nie ma najlepiej zgłosić "needs maintenance". Jeśli przez kolejne tygodnie będzie brak reakcji, do tego kolejne DNFy wtedy można zgłosić "needs archive" i podać powód (brak skrytki i reakcji właściciela) a wówczas reviewer najprawdopodobnie ją zarchiwizuje. Można ją również samemu reaktywować, ale wówczas dochodzi problem, że właściciel nie będzie dokonywał stosownych zmian w opisie jeśli wymagane lub logów. Jeszcze można się skontaktować z autorem poprzez stronę, którą podałem i poprosić o adopcję skrytki.

Jeśli mówić o skrytce wirtualnej masz na myśli iż ludzie będą wpisywać znalezienia po dotarciu do miejsca bez wpisu do pojemnika (któego nie ma) to coś takiego nie może funkcjonować.

 

Pozdrawiam

Link to comment

Dziwne, 30 października jej nie ma, potwierdza to osoba, która ją dużo wcześniej znalazła. Potem mamy znalezienie kogoś nowego, oczywiście "szybkie znalezienie". Następnie wpis o konieczności serwisowania.

 

Więc albo nie zginęła

albo zginęła i użytkownik to_m99 ją "szybko znalazł"

 

albo ktoś znalazł tą inną, oddaloną o kilka metrów, na takiej samej zasadzie jak

skrzynkę Domek Abrahama GC1DHEH znalazła pewna osoba, jak wszyscy z polskiego forum wiedzieli, że skrzynki fizycznie nie było w tym czasie :lol:

Link to comment

skrzynkę Domek Abrahama GC1DHEH znalazła pewna osoba, jak wszyscy z polskiego forum wiedzieli, że skrzynki fizycznie nie było w tym czasie :lol:

 

Ale chyba się zawstydziła, bo zmieniła typ logu :o

 

Czsem się zdarza, że ktoś omyłkowo ustawi z rozpędu nie ten typ wpisu, zwłaszcza jak loguje hurtowo po wycieczce. Niemniej jeśli ktos robi celowo, to przede wszystkim wprowadza w błąd innych, zwłaszcza jeśli z wpisu nie wynika jednoznacznie czy pojemnik był czy nie.

Link to comment

Do trzech razy sztuka.

 

Skrzynka znaleziona, ale pod inną ławką

Oczywiście pod tą, pod którą się jej najmniej spodziewałem, bo najbardziej zniszczona.

 

Przepraszam za zamieszanie i zawracanie głowy tutaj, ale nie ma kontaktu z właścicielem

( kwestią czasu jest pojawienie się znów problemów z serwisem tej skrzynki )

 

Skrzynka ma na prawdę dziwne tendencje do wędrowania

między ławkami,

dlatego prosiłem innych o weryfikację

 

Logi uzupełnię później.

Edited by mnbvcxz700
Link to comment

Postanowiłem się podczepić pod ten wątek gdyż sprawa dotyczy innej zaginionej skrzynki we Wrocławiu a także autora wątku (mnbvcxz700). Mianowicie chodzi o skrytkę: Most swietego Macieja (GC1W8JJ). Pojemnik zaginął 11.10.2009 a 40 dni później jest już request o archiwizację. Moim zdaniem to przesada. Jeśli skrzynka ginie i przez pewien czas (np. miesiąc) autor nie reaguje to lepiej jest napisać do reviewera z prośbą o ustawienie skrytki jako tymczasowo niedostępną, gdyż wcale to nie oznacza że skrytka nie zostanie reaktywowana - autor skrytki może np. przez pewien czas nie mieć dostępu do internetu lub czasu i dlatego nie reagować. Dlatego w takim przypadku lepiej prosić o zmianę na tymczasowo niedostępną. A dopiero po dłuższym okresie np. pół roku lub rok prosić o archiwizację. Co do argumentu że na Opencaching.pl skrytka została zarchiwizowana to moim zdaniem informacja ta może być nie do końca wiarygodna - wystarczy spojrzeć na moje skrytki - na GC są aktywne, a na OC są zarchiwizowane.

Link to comment

Postanowiłem się podczepić pod ten wątek gdyż sprawa dotyczy innej zaginionej skrzynki we Wrocławiu a także autora wątku (mnbvcxz700). Mianowicie chodzi o skrytkę: Most swietego Macieja (GC1W8JJ). Pojemnik zaginął 11.10.2009 a 40 dni później jest już request o archiwizację. Moim zdaniem to przesada. Jeśli skrzynka ginie i przez pewien czas (np. miesiąc) autor nie reaguje to lepiej jest napisać do reviewera z prośbą o ustawienie skrytki jako tymczasowo niedostępną, gdyż wcale to nie oznacza że skrytka nie zostanie reaktywowana - autor skrytki może np. przez pewien czas nie mieć dostępu do internetu lub czasu i dlatego nie reagować. Dlatego w takim przypadku lepiej prosić o zmianę na tymczasowo niedostępną. A dopiero po dłuższym okresie np. pół roku lub rok prosić o archiwizację. Co do argumentu że na Opencaching.pl skrytka została zarchiwizowana to moim zdaniem informacja ta może być nie do końca wiarygodna - wystarczy spojrzeć na moje skrytki - na GC są aktywne, a na OC są zarchiwizowane.

 

Możliwe jest, że się trochę pospieszyłem, ale skrzynkom użytkownika fck, w obu serwisach, przyglądam się jakiś czas. Odniosłem wrażenie, że przy czasowym zawieszaniu i archiwizacji na opencaching.pl zapomniał o serwisie geocaching.com

Poza tym próby prywatnego kontaktu zakończyły się fiaskiem.

Reviwer mógł też mieć inne zdanie lub dłużej czekać na kontakt z właścicielem.

 

W połaczeniu z deklaracją umieszczoną tutaj moje postępowanie uważam za zasadne.

02 wrzesień 2009 fck komentarz do skrzynki

Zgodnie z wcześniejszym postanowieniem skrzynki skradzione/zniszczone będą sukcesywnie archiwizowane.

http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3301

 

Tak przy okazji to chciałbym zauważyć, że w okolicach Wrocławia archiwizowane są ostatnio skrzynki "nie dające nadziei" , sam zgłosiłem kilka do czasowego zawieszenia, przeserwisowania czy archiwizacji.

Z tego co zaobserwowałem, to chyba poza mną ktoś prywatnie też pisze do Reviwerów w tych sprawach, cóż moje dziania widać, tamtych nie.

 

Dziękuje bardzo za zwrócenie uwagi, będę działał jeszcze spokojniej i rozważniej.

Edited by mnbvcxz700
Link to comment

Skrytka miała juz kilka DNFów, autor nie logował się od początku września, na prywatne maile nie odpowiadał, nie zawiesił - przez to ludzie niepotrzebnie tracili czas próbując ją znaleźć. Archiwizacja nie jest nieodwołalna, jeśli autor chce odwiesić skrytkę to po jej reaktywacji nie będzie w tym przypadku raczej przeszkód. Ja uważam, że to dobrze iż ludzie zgłaszają takie "martwe" i nieistniejące skrytki.

Link to comment

nie mogę na GC napisać do właściciela, bo w profilu ma:

 

"Email Address:

The "send message" feature is disabled because this email address has not been validated by the user."

 

to w takim razie nie rozumiem jak w ogóle mógł uruchomić konto i skrzynki tworzyć

 

poza tym z tego co widziałem i rozumiem serwis GC

to każdą skrzynkę tego użytkownika zakładał kto inny

 

chyba studenci PROFESSORA architektury z Darmstadt

 

Jeśli masz ochotę dalej podążyć temat tych skrytek we Wrocławiu (a jest ich kilka):

 

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?u=mnemoarche

 

to osobą za nie odpowiedzialną jest Polak:

 

Piotr Kuroczyński (Technische Universität Darmstadt)

 

e-mail: kuroczynski [at] ika.tu-darmstadt.de

 

Była zresztą nawet prezentacja tych skrytek na konferencji:

 

http://historiasztuki.uni.wroc.pl/konferen...07_cyfrowe.html

 

Piotr Kuroczyński (Technische Universität Darmstadt), Geocaching z Breslau do Wrocławia. Promocja przestrzeni kulturowej miasta Wrocławia

 

Referat koncentruje się na aktualnym projekcie lokalizacji i prezentacji przestrzeni kulturowej miasta

Wrocławia przy pomocy nawigacji satelitarnej. Zagadnienia związane z nową formą zwiedzania miasta i badanie jego oblicza poprzez symbiozę platformy internetowej z mobilnymi odbiornikami sygnałów satelitarnych wiąże ze sobą szereg interesujących zjawisk i nowych spostrzeżen dla promocji i ochrony dziedzictwa kulturowego. Tym zagadnieniam posświecone są tego roczne zajęcia na katedrze „Technologie Informacyjne i Komunikacyjne w Architekturze, Prof. Manfred Koob” wydziału architektury Politechniki w Darmstadt.

Nawiązując do filozofii i technologii rozpowszechnionej na www.geocaching.com, nowej nie konwencyjnej formy podchodów przy pomocy Global Positioning System (GPS) i jej koordynatów, chcemy zrealizować prototypy dwóch ścieżek do przebycia na terenie miasta Wroclawia.

Ścieżka „Breslau” prowadzić będzie przez specificzne miejsca pamięci niemieckiej przeszłości miasta w czasie od 1871 do 1945. Ścieżka „Wrocław” poświęcona będzie polskiej przestrzeni kulturowej miasta po 1945 roku. Jako wyjściowe bazy danych slużą nam przewodniki po mieście.

Ważnym zagadnieniem będzie projektowanie tak zwanych Mnemoark (nowa kategoria skarbów), które zostaną ukryte we wcześniej zlokalizowanych i zarejestrowanych koordynatach na terenie miasta. Celem jest nawigacja GPS-turysty i jego konfrontacja z przedtem nie widocznym, nie spostrzeżonym aspektem zlokalizowanego dziedzictwa kultury. Forma i treść Mnemoarki musi więc odpowiadać miejscu. Kreatywność nie powina tutaj znać żadnych granic. Koordynaty skrytek zostaną opublikowane po udanej instalacji wszystkich Mnemoark w trakcie ekspedycji 20 studentow naszego wydzialu do Wroclawia pod koniec czerwca tego roku. Technologia i technika Geocaching pozwala nam śledzic przeżycia i refleksje poszukiwaczy naszych skrytek, którzy poza rejestracją odkrycia na stronie www.geocaching.com, wpisują się w pamiętnik ukryty w skrytce. Ich refleksje są źroódłem z pierwszej ręki, mogą słuzyć jako pochwala lub krytyka i odzwierciedlają ich adaptacje otoczenia za pomocą Mnemoarki.

Nawiazując do tutaj przedstawionej nowej formy turystki, ktora liczy juz ponad 32.206 aktywnych

skrytek na terenie Niemiec (na terenie Wroclawia na razie zaledwie 15 skrytek), chcemy zapoznac sie z możliwościami tego typu śledzenia przestrzeni kulturowej. Projekty Mnemoark przy użyciu GPS, Radio Frequency Identification (RFID), Wireless LAN i ich adaptacja w miejscu deportacji stanowią wazną część naszych dalszych badań. Ciągła analiza odbioru wybranych miejsc przez GPS-turystow może prowadzić do stałego ulepszania koncepcji GPS-scieżek miasta Wroclawia.

Referat chce przedstawić pierwsze doświadczenia z naszych zajęć i badań na terenie miasta w związku z na razie egzotyczna zabawa w podchody, która jutro może stać się standartowym przewodnikiem po metropoliach naszej planety

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...