Jump to content

Nie wstydźcie się DNF-ów!


toczygroszek

Recommended Posts

Niedawno jedna z moich skrytek (ta spod drzewa na JoeMonster) zaginęła i sądząć z przestoju w logach nie było jej tam kilka miesięcy. A znajduje się raptem kilkaset m od miejsca gdzie mieszkam. Wreszcie napisał do mnie jeden gość na priv, że był tam juz kilka razy i nie znalazł. Pewnie nie on jeden. Ale że nikt nie napisał tego w logu, do głowy mi nawet nie przyszło że zginęła.

 

To nie jest wstyd nie znaleźć skrytkę, a informacja o tym jest cenna informacją dla właściciela i innych poszukiwaczy. Taki wpis nie ma wpływu ani na statystyki ani na obniżenie prestiżu. Co więcej, mam ogromny szacunek do osób, które piszą o swoich DNFach. Znam jednego geocachera, którego każdy log to długa opwieść - i jest ona tak samo długa nawet w przypadku nieznalezienia.

Link to comment

Jeśli jestem w 100% pewien że skrytki nie ma - np. po godzinnym poszukiwaniu oglądam spoiler który jednoznacznie wskazuje miejsce ukrycia to wpisuje DNFa. Jeśli natomiast nie jestem w 100% pewien wtedy zawsze wysyłam prywatną wiadomość (np. dzisiaj jedną wysłałem). A wysyłam wiadomość bo na ogół opisuję dość szczegółowo gdzie szukałem i jeśli dobrze szukałem to proszę o interwencję autora. Natomiast gdybym napisał to w logu to takie informacje mogłyby komuś zepsuć zabawę.

Link to comment

Z drugiej strony:

nowa skrzynka

GC21C6N

2 x DNF

Wiec pojechałem sprawdzić bo może rzeczywiście wcieło jeszcze przed FTF , a tu skrzyneczka na miejscu , wszytko ok... - i teraz dylemat czy dodawać mega spojler , żeby uniknąć kolejnej wycieczki...

 

PS chyba ze znów bedzie musiała poczekać na Woytasa - speca od naszych skrzynek :D

Edited by Mezon
Link to comment

ja np mam problem z Thathankowymi skrzyneczkami na ostatnio 3 założone (2 quizy i 1 tradycyjny), udało się quizy rozwiązać, ale znaleźć dopiero 1 skrzyneczkę i to też za w sumie 2 podejściem do samych poszukiwań;

 

zaś widzę, że stopień trudności jest 3 to raczej nie tak łatwo znaleźć jest od razu - często nie udolność szukającego, choć gdy ta nieudolność jest duża do zgłaszam DNFa (na razie tylko na OC, bo na GC nie mam dużej historii), a przy nowej skrzynce, sprytnie schowanej nie ma od razu co podnosić alarmu - aby niepokoić innych wraz z autorem, np w moim przypadku kolega Thathanka dostaje ode mnie maile raportowe z poszukiwań jego skrzyneczek :D

Edited by Maliniak
Link to comment
ja np mam problem z Thathankowymi skrzyneczkami na ostatnio 3 założone (2 quizy i 1 tradycyjny), udało się quizy rozwiązać, ale znaleźć dopiero 1 skrzyneczkę i to też za w sumie 2 podejściem do samych poszukiwań;

Znalazłes tę która miała być najtrudniejsza. Dwie pozostałe w zamysle miały być banalne dla poszukiwacza z Twoim stażem. :)

 

Przyznam jednak, ze z określeniem poziomu trudności zadań mam problemy.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...