Jump to content

Co Geocacher robi w zimie?


TomPL

Recommended Posts

Kiedyś na początku listopada obudziłem się w mieszkaniu pogryziony przez komara. Następnej nocy zacziłem sie na gada i ubiłem. Zasnąłem spokojnie i znów obudziłem sie pogryziony. Acha, czyli było was dwóch! Zaczaiłem się i ubiłem. Nastepnego ranka to samo. Kurde, to juz nie jest śmieszne - wyłazić z podniesionymi skrzydełkami! Nikt nie wyłazi. Zacziłem się znowu, ubiłem i czaje się dalej. Nic nie bzyka idę spać. Rano budze sie pogryziony i do tego niewyspany od nocnego czuwania. Sytuacja powtarzała się dzień w dzień, a moje wory pod oczami rosną. Jednak ostatecznie to ja pokonałem mającego znaczną przewagę liczebną przeciwnika gdzieś na początku grudnia...

Edited by toczygroszek
Link to comment

śniegu nie było od 18 lat (tak słyszałem), temperatura rzadko spada poniżej 5 stopni, trochę pada - jeśli chodzi o geocaching, to w zimie zdarzaja sie dni, że nie dostaje maili z info o znalezieniu moich skrzynek (aczkolwiek najnowsza jeszcze zimy nie miała) :-)

Kurcze, to raj dla geocachera. A skrytek dużo?

Link to comment

śniegu nie było od 18 lat (tak słyszałem), temperatura rzadko spada poniżej 5 stopni, trochę pada - jeśli chodzi o geocaching, to w zimie zdarzaja sie dni, że nie dostaje maili z info o znalezieniu moich skrzynek (aczkolwiek najnowsza jeszcze zimy nie miała) :-)

Echhhhhhhhh - a np moja skrzynka, w miejscu wydaje mi sie ciekawym GC1GQQ5 - nie ma znalezienia na GC - od 2 lat !!

Edited by t_e_d
Link to comment

śniegu nie było od 18 lat (tak słyszałem), temperatura rzadko spada poniżej 5 stopni, trochę pada - jeśli chodzi o geocaching, to w zimie zdarzaja sie dni, że nie dostaje maili z info o znalezieniu moich skrzynek (aczkolwiek najnowsza jeszcze zimy nie miała) :-)

Kurcze, to raj dla geocachera. A skrytek dużo?

 

w mieście jest 60 skrzynek, z czego 40 w centrum (generalnie są to miejsca gdzie większość turystów dociera)

jest 5 quizów, ale tylko dwa do rozwiązania w domu, 3 multaki, a reszta to tradycyjne i w większości mikro.

Link to comment

w mieście jest 60 skrzynek, z czego 40 w centrum (generalnie są to miejsca gdzie większość turystów dociera)

jest 5 quizów, ale tylko dwa do rozwiązania w domu, 3 multaki, a reszta to tradycyjne i w większości mikro.

Nie wiem jak duży jest Rzym, ale 60 skrytek to całkiem nieźle. Na zimowy wypad w sam raz :signalviolin: Jakie są między nimi odległości? A jak Włosi bawią się w geocaching, jak go odbierają?

Link to comment

jeśli wziąć Colosseum jako środek - to 40 jest w promieniu 3,5 km

 

we Włoszech jest duże zróżnicowanie, na północy jest o wiele więcej skrzynek niż tu w Rzymie, o południu nie wspominając. Bardzo dużo jest skrzynek w naturze, szczególnie w górach - i z tego co widzę na forum - te są oceniane najwyżej. Często jest tak, że w super popularnej miejscowości turystycznej skrzynek nie ma w ogóle, ale w górach na około już są.

 

Najciekawsze są tu eventy - wszystkie związane z jedzeniem. Nazywają się np: Geopizza :-) Generalnie jedzenie jest głównym elementem (potem oczywiście też szuka się cachy). Popatrzcie np. tu.

Link to comment

Echh :( Ja już czekam na luty ma być ocieplenie ;P.

 

Nie pamiętam zimy w Szczecinie kiedy przez cały miesiąc temperatura była ujemna, cały miesiąc śnieg się trzyma. Szkoda że jak byłem w podstawówce to śnieg wytrzymywał max tydzień :(. Toteż z powodu aury w miesiącu styczniu zrobiłem sobie geokeszowa pauzę :)

 

Oby luty odpuścił, bo muszę się w statach odkuć:(.

Link to comment

Wedlug serwisu twojapogoda.pl:

 

Bedzie zimno... okrutnie zimno....

W styczniu,

i w lutym,

a najbardziej niefajnie w marcu.

W kwietniu mokro i czasem mroźno.

O majówkach możecie zapomnieć.

Czerwiec fajny, od czasu do czasu. Czyli od poniedziałku do piątku...

Lipiec i sierpień dopiero da odpoczac

A we wrześniu kupujcie już wungel, bo zima za pasem....

Link to comment
Minus 34 stopnie przy gruncie w Białymstoku i minus 31 stopni Celsjusza w Suwałkach - to najniższe temperatury odnotowane na stacjach pomiarowych w nocy w Podlaskiem.

Trzymaj się Ted, taki mróz to juz nie zarty.

mala poprawka :mellow:

5 centymetrów nad pokrywą śnieżną temperatura w Białymstoku spadła do -35 stopni Celsjusza. Jeden z autobusów zarejestrował przy asfalcie nawet - 37!

 

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/ar...REG00/829879788

 

Wczoraj moja Sienka odmowila wspolpracy. Po podlaczeniu do akumulatorka w drugim samochodzie - z oporamie ale na szczescie odpalila.

Echhh - byle do wiosny :(

Link to comment

Znalazlem wczoraj w Bialymstoku zaklad oferujacy uslugi laserowego grawerowania., Przy zamowieniu ok 100 szt krazkow o srednicy ok 4 cm - policzyliby po 4 zl za sztuke.

plexi_05.jpg

 

Moga grawerowac na plexi, na laminacie, drzewie szkle itp.

 

Przyklady:

drewno:

drewno_09.jpg

laminat

laminaty_05.jpg

plexi

plexi_06.jpg

skora

skora_12.jpg

Link to comment

A po ile są te czeskie?

Za strona: http://blackspider.wz.cz/objednavka.php

Zatím bylo jako nejmenší množství k vypálení stanoveno 50 ks. Cena za těchto 50 ks je 700 Kč. Tato cena je konečná a zahrnuje:

- podporu při zpracování šablony

- zajištění kvalitních vytříděných suků

- laserové gravírování suku podle vaší dodané šablony

- náklady na zaslání CWG na vaši adresu

- zaslání 2 kusů vašich CWG do Oficiálního katalogu

czyli za 50 szt (najmniejsze zamowienie) trzeba zaplacic 700 korunek czeskich czyi ok 100 zl

Te czeskie sa wypalane dwustronnie wiec trzeba liczyc podwojnie. Ich srednica to 35 mm

Link to comment

W Bialymstoku kobieta mi powiedziala ze moga zrobic i pojedyncze wzory ale wtedy cena zaczynalaby sie od 10 zl. Myslalem nad czyms innym - krazek czy prostakat z laminatu, wyrysowany jakis wzorek i napisy ogolne i zostawione miejsce jak na kartach bankowych - wyczyszczony pod napis specjalnym mazakiem. Na takim polu moznaby np wpisywac nr/nazwe skrzynki do ktorej taki FTF sie odnosi.

A wtedy mozna zamowic i 100 takich krazkow/plakietek.

 

Na razie zrobilem rozpoznanie co do ceny i mozliwosci technicznych.

Edited by t_e_d
Link to comment

Ja właśnie od kilku dni walczę produkcją nietypowego pojemnika :) Niestety nie mogę zdradzić co to będzie bo spaliłbym mój pomysł a przyznam szczerze że ani na własne oczy ani w Internecie nie znalazłem (a specjalnie szukałem) osoby która by w taki sposób zrobiła pojemnik :laughing: A czy się spodoba to się niedługo okaże jak tylko opublikuję skrytkę :laughing:

Link to comment

Też tak raz miałem. Ale teraz po opracowaniu koncepcji pojemnika przeszukałem wszystkie fora gdzie ludzie chwalą się pomysłami na pojemniki i nie znalazłem takiego typu. Mój "pojemnik" jest bardzo specyficzny - by nie zwrócił na siebie uwagi da się go zastosować tylko w kilku miejscach na świecie - jednym z nich jest właśnie miejsce gdzie chcę go zainstalować :)

Edited by SpiderPL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...