Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

witam,

po zmianie - moim zdaniem na lepsze - strony geocaching.pl niestety zniknęły dokładne statystyki znalezień, założeń itp. Wcześniej można było przefiltrować je np. po powiatach. Teraz w statystykach pojawia się tylko TOP10. Pozostałych keszerów nie widać... Czy można gdzieś przejrzeć statystyki "po staremu"?

Dzięki za odpowedzi

Link to comment

witam,

po zmianie - moim zdaniem na lepsze - strony geocaching.pl niestety zniknęły dokładne statystyki znalezień, założeń itp. Wcześniej można było przefiltrować je np. po powiatach. Teraz w statystykach pojawia się tylko TOP10. Pozostałych keszerów nie widać... Czy można gdzieś przejrzeć statystyki "po staremu"?

Dzięki za odpowedzi

To taka zmiana promująca statsiarstwo. Chcesz wiedzieć, który jesteś? Wskocz na top 10!

Link to comment

Nie orientuje się ktoś, czy jest możliwość zrobienia "Allow Access" na stałe?

W ustawieniach, w profilu możesz sobie zaznaczyć opcję "Cookies" na TAK by Cię strona pamiętała. Oprócz tego raz na miesiąc lub trzy miesiące (teraz nie pamiętam ile) będziesz musiał zrobić "Allow Access" bo tyle jest ważny token do geocaching.com

Link to comment

Taka ciekawostka. Przeglądając statystyki dla województwa małopolskiego, zauważyłem, że mamy w województwie skrytki w powiatach: żywieckim (2), dębickim (1) i zawierciańskim (1).

Z kolei np. w wojewódtwie śląskim są skrytki w powiatach: olkuskim, chrzanowskim i kędzierzyńsko-kozielkim. :)

Link to comment

Taka ciekawostka. Przeglądając statystyki dla województwa małopolskiego, zauważyłem, że mamy w województwie skrytki w powiatach: żywieckim (2), dębickim (1) i zawierciańskim (1).

Z kolei np. w wojewódtwie śląskim są skrytki w powiatach: olkuskim, chrzanowskim i kędzierzyńsko-kozielkim. :)

 

Też to zauważyłem i nawet przeanalizowałem konkretne przypadki i wychodzi na to, że albo owner błędnie ustawił województwo w swoim keszu, albo na mapie błędnie zaznaczono przebieg granicy województwa.

np tu:

http://coord.info/GC3AX3W

http://coord.info/GC6P996

 

albo kesz jest praktycznie na samej linii granicznej i trudno określić po której jest stronie:

http://coord.info/GC73R9M

Link to comment

Taka ciekawostka. Przeglądając statystyki dla województwa małopolskiego, zauważyłem, że mamy w województwie skrytki w powiatach: żywieckim (2), dębickim (1) i zawierciańskim (1).

Z kolei np. w wojewódtwie śląskim są skrytki w powiatach: olkuskim, chrzanowskim i kędzierzyńsko-kozielkim. :)

Województwo jest na podstawie tego co ustawił user na geocaching.com

Powiat/gmina jest na podstawie Państwowego Rejestru Granic

Czyli na geocaching.com user źle ustawił

 

P.S. Postaram się odnaleźć wszystkie źle przypisane województwa i poprosić o poprawę na GC

Link to comment

Taka ciekawostka. Przeglądając statystyki dla województwa małopolskiego, zauważyłem, że mamy w województwie skrytki w powiatach: żywieckim (2), dębickim (1) i zawierciańskim (1).

Z kolei np. w wojewódtwie śląskim są skrytki w powiatach: olkuskim, chrzanowskim i kędzierzyńsko-kozielkim. :)

Województwo jest na podstawie tego co ustawił user na geocaching.com

Powiat/gmina jest na podstawie Państwowego Rejestru Granic

Czyli na geocaching.com user źle ustawił

 

P.S. Postaram się odnaleźć wszystkie źle przypisane województwa i poprosić o poprawę na GC

 

Nie koniecznie "źle ustawił". W przypadku skrytek wieloetapowych/zagadkowych etap początkowy (ikonka) może znajdować się na terenie jakiegoś województwa/państwa, a finał na terenie innego województwa/państwa. Pytałem o taką sytuację irlandzkiego recenzenta (nie było wówczas jeszcze polskiego) i odpowiedział, że w takiej sytuacji wybór województwa/państwa w danych skrytki należy do autora. Mam taką jedną skrytkę multi, która ma etap początkowy w jednym województwie, a pozostałe pośrednie i finał w innym - wprawdzie jako lokalizację ustawiłem to pierwsze województwo, ale wielokrotnie się zastanawiałem, czy nie zmienić, bo właściwie całość znajduje się na terenie drugiego województwa.

Przy okazji taka ciekawostka - w Irlandii Północnej można definiować skrytki przy zakładaniu jako znajdujące się w Wielkiej Brytanii, albo w Irlandii - w zależności od własnego poczucia tożsamości. Trochę mi to zaburzyło statystyki, bo po znalezieniu kilku keszy w Irlandii Północnej okazało się, że nadal nie mam żadnego znalezienia w UK :)

Link to comment

Skrytki posiadające źle przypisane województwo:

 

GC6BPHR, GC2EE7E, GC6BKC0, GC3YP61, GC6BKCE, GC4CQN3, GC4N7RV, GC6PH00, GC6BPJ3, GC62TW0, GC4QGFJ, GC6C6NZ, GC4BTFJ, GC4CQQW, GC6KPV8, GC55M9W, GC4C48C, GC4CQGX, GC6X3JY, GC72XZR, GC6ZTJH, GC3NJ2Z, GC4BTFW, GC3AX3W, GC6BPJB, GC4CQJJ, GC2Q9QJ, GC6BPKM, GC4BRPG, GC4BRRR, GC6DHK2, GC4BTG7, GC618H4, GC4CQYD, GC5Z0Y5, GC4N52K, GC6C84Z, GC6P996, GC6XWND, GC66NHV, GC4CR0V, GC6XG42, GC5Z040, GC4C486, GC4CPP2, GC4BRR8, GC4CQFQ, GC5ZT0J, GC4CQZX, GC3NJ82, GC2Q9QR, GC4BTH1, GC5Z04J, GC2J2FC, GC2PY9Z, GC6GTKC, GC6BPM3, GC4BRQF, GC5ACNG, GC4ZQA2, GC515DX, GC73R9M, GC5EJQG, GC4CQT5, GC4BTGB, GC4CPT1, GC5ACEJ, GC68WWR, GC6BKB6, GC5HR49, GC6D59E, GC4CPMA, GC6C6NT, GC5VYC5, GC5JEE2, GC6BK9Y, GC4BTH0, GC6BT63, GC4C48G, GC1GQKG, GC6TZ1Z, GC5Z6T9, GC5Z0MZ, GC6C6NJ, GC5TAB2, GC4C49A, GC6X5KM, GC4PF06, GC6BPKY, GC6C6QV, GC620HR, GC6C6NP, GC5Z0XK, GC6BPKT, GC4BRQ0, GC6BPMB, GC5YXWR, GC4BTGG, GC5ZAP8, GC5ZT25, GC554M6, GC66Q3J, GC6X3K1, GC4BRQX

Link to comment

Taka ciekawostka. Przeglądając statystyki dla województwa małopolskiego, zauważyłem, że mamy w województwie skrytki w powiatach: żywieckim (2), dębickim (1) i zawierciańskim (1).

Z kolei np. w wojewódtwie śląskim są skrytki w powiatach: olkuskim, chrzanowskim i kędzierzyńsko-kozielkim. :)

Województwo jest na podstawie tego co ustawił user na geocaching.com

Powiat/gmina jest na podstawie Państwowego Rejestru Granic

Czyli na geocaching.com user źle ustawił

 

P.S. Postaram się odnaleźć wszystkie źle przypisane województwa i poprosić o poprawę na GC

 

A to w takim razie, nie lepiej było by ustalać położenie skrytki (województwo/powiat/gmina) na podstawie jednego źródła (np tego Państwowego Rejestru Granic), wtedy nieścisłości w statystykach same znikną. ;-)

Link to comment

A to w takim razie, nie lepiej było by ustalać położenie skrytki (województwo/powiat/gmina) na podstawie jednego źródła (np tego Państwowego Rejestru Granic), wtedy nieścisłości w statystykach same znikną. ;-)

Myślę, że gdyby to było możliwe, to autorzy serwisu geocaching.com tak by zaimplementowali system dodawania nowych skrytek, że ten po podaniu przez użytkownika współrzędnych, sam by ustalał i kraj i województwo. Skoro, mimo wskazania jednoznacznej pozycji GPS, samemu trzeba te administracyjne dane wklepać, to nie może być to zagadnienie tak oczywiste jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

Link to comment

A to w takim razie, nie lepiej było by ustalać położenie skrytki (województwo/powiat/gmina) na podstawie jednego źródła (np tego Państwowego Rejestru Granic), wtedy nieścisłości w statystykach same znikną. ;-)

Myślę, że gdyby to było możliwe, to autorzy serwisu geocaching.com tak by zaimplementowali system dodawania nowych skrytek, że ten po podaniu przez użytkownika współrzędnych, sam by ustalał i kraj i województwo. Skoro, mimo wskazania jednoznacznej pozycji GPS, samemu trzeba te administracyjne dane wklepać, to nie może być to zagadnienie tak oczywiste jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

 

Ale ten wątek dotyczy geocaching.PL, który chyba nie musi działać dokładnie na tych samych mechanizmach co .com.

Z resztą sam pierwszy wytknąłeś nieścisłości, a teraz je "bronisz"? ;-)

Link to comment

Ale ten wątek dotyczy geocaching.PL, który chyba nie musi działać dokładnie na tych samych mechanizmach co .com.

Mechanizmy nie muszą być takie same. Ale dane do określenia przynależności administracyjnej już powinny, bo są to dane jednoznaczne. Autor serwisu geocaching.pl wykorzystał właściwe dane, dzięki czemu możemy mieć pewność, że powiaty na geocaching.pl są określone poprawnie. Oczywiście, dane do województw mogłyby też być brane z przytoczonej wyżej oficjalnej bazy. Ale to nie rozwiąże problemu, tylko przeniesie go na inny wymiar - bo wtedy pojawi się niezgodność z serwisem geocaching.com i będziemy mieli na obu serwisach różne statystyki znalezień w poszczególnych województwach. W skrajnych przypadkach mogłoby się to ocierać o problem czy dany stopień odznaki PTTK się należy czy nie.

 

W tym przypadku zatem źródłem problemu jest geocaching.com, którego autorzy nie chcą bądź nie potrafią zaimplementować systemu, który na podstawie podanych współrzędnych automatycznie określiłby przynależność administracyjną skrytki. Odpowiedzialność za poprawność określenia kraju i regionu zrzucana jest na użytkownika i recenzenta, gdzie pomyłki, czy nawet świadome wprowadzanie w błąd są nieuniknione.

Link to comment
2 hours ago, toczygroszek said:

Od kilku dni mam problem ze stroną geocaching.pl. Po otwarciu wyskakuje mi okienko z napisem " Wystąpił błąd: The access token is expired. ". Nie da się zalogować na stronie - po kliknięciu na "zaloguj" wyświetla się biała, pusta strona.

A ja myślałem, że to tylko u mnie... Czasem zdarza się, że zadziała, ale rzadko.

Link to comment
On 21.04.2018 at 5:23 PM, nemrodek said:

Ja widzę ją w statystykach. Podejrzewam, ze ponieważ jest to skrytka premium trzeba mieć konto premium i zalogować się do geocaching.pl, aby to zobaczyć

Faktycznie. Gdy się jest niezalogowanym to filtrowanie basic / premium nic nie daje. Zawsze wychodzi to samo.

Link to comment

witam, od dłuższego czasu mam problemy z polską stroną geocaching, chciałabym poprosić o pomoc, czasem te próby z tymi "cookami" pomaga, ale teraz już na dobre sie zacięło i wciąż błąd, od wielu dni nawet mimo udanej próby logowania nie było widać tego na mapie w postaci znalezionych nieznalezionych skrytek, - wszystkie były widoczne tak jak nie zalogowane, - no ale od kilku dni ani zmiana przeglądarki, ani walka z "cookami" nie pomaga i zalogować się po prostu nie da, bo cokolwiek nie zrobię to same błędy na czerwono wyskakują - za pomoc z góry dziękuję

Link to comment
18 hours ago, Thathanka said:

Takie jak ten?

Mi to sie czasem pojawia przy próbie logowania.

 

image.png.0d986e144eef076a67195d40c6a8a36a.png

 

 

dokładnie Thathanka, też to miałam czasami, ale odkąd spełniam wymogi do odznaki pttk, to akurat nie mogę się w żaden sposób zalogować już wogóle, padło na amen, a chodzi mi w tej chwili o tę odznakę / czy jeśli strona nie działa to czy można w inny sposób ją otrzymać, z góry dzięki za odpowiedź

Link to comment
3 minutes ago, Spider said:

Spróbuj teraz

byłam zalogowana zanim tu napisałeś, ale było zero logów, - gdy zobaczyłam tu Twój wpis to stwierdziłam, że może trzeba zresetować by logi były, więc wylogowałam i zalogowałam, tzn próbowałam zalogować, - błąd nie wyskakuje, czerwona strona też nie, ale zalogować nie da się

Link to comment
2 hours ago, Spider said:

loguje, plus obraz statystyki pokazuje / ten znaczek ile znalezionych i ile założonych i to jest ok, 

 

ale tu dalej : plus nie spełniam wymagań, 

Moje logi

Liczba rekordów: 0
Brak wyników wyszukiwania!
Liczba rekordów: 0
 
ok, spoko, olej, nie ma sensu, z góry mimo wszystko dziękuję, trzymaj się
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...