Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Od kilku dni mam problem z wygenerowaniem logbooka na geocaching.pl.

 

Konkretnie: w liście moich skrytek po kliknięciu ikonki z prawej 'generuj logbook' przenosi do wyboru rozmiaru, kolorowy itp. Klikam generuj i otwiera się pusta strona.

 

Ktoś mi chociaż powie, czy to tylko u mnie czy ogólnie...?

Link to comment

Od kilku dni mam problem z wygenerowaniem logbooka na geocaching.pl.

 

Konkretnie: w liście moich skrytek po kliknięciu ikonki z prawej 'generuj logbook' przenosi do wyboru rozmiaru, kolorowy itp. Klikam generuj i otwiera się pusta strona.

 

Ktoś mi chociaż powie, czy to tylko u mnie czy ogólnie...?

 

Problem występuje już jakiś czas, ja korzystam z plików do pobrania na geocaching.pl, drukuję i ręcznie wypełniam.

Link to comment

Pytanie rozwojowe - czy byłaby szansa aby w warstwach tematycznych pojawił się podział administracyjny na powiaty ?

Bez petycji nie ma szans...

 

Ile podpisów mam zebrać :)

 

Zablokuj wszystkie swoje skrytki z odpowiednim logiem i Spider się zastanowi.

Link to comment

Witam

mam mały problem ze stroną geocaching Polska a mianowicie wczoraj założyłem konto na niej i chciałem zobaczyć jak ogólnie wyglądają statystyki i tu pojawia się problem gdy klikam na statystyki pokazuje mi że "Nie znaleziono użytkownika o podanym identyfikatorze" nie wiem o co z tym chodzi i czy ktoś mógłby mi z tym pomóc

Link to comment

Witam

mam mały problem ze stroną geocaching Polska a mianowicie wczoraj założyłem konto na niej i chciałem zobaczyć jak ogólnie wyglądają statystyki i tu pojawia się problem gdy klikam na statystyki pokazuje mi że "Nie znaleziono użytkownika o podanym identyfikatorze" nie wiem o co z tym chodzi i czy ktoś mógłby mi z tym pomóc

 

A konta na geocaching.com i pl zostały ze sobą powiązane?

Link to comment

Witam!

Ciekawi mnie czy tylko ja mam taki problem, czy ktoś z Was również to zaobserwował: część skrzynek zalogowanych jako znalezione, nie jest zliczana w systemie geocaching.pl i nie wyświetla się na mapie oznaczone jako znalezione. Na geocaching.com wszytko jest OK. Jako że staram się zdobyć odznakę PTTK jest to dla mnie dosyć istotne :)

Pozdrawiam!

Link to comment

 

Brawo - dobry kierunek :) Zmiany poszly we wlasciwa strone, a widac ze troche pracy to Cie kosztowalo (i moze jeszcze kogos, nie wiem czy sam to implementowales). Co prawda czasem jest za malo czytelnie (np na stronach projektow - za szerokie tabele na duzych monitorach + nowe ikonki do keszy nie do konca pasuja), ale tak czy tak jest niezle. Wyglad SG podoba sie nam najbardziej ;) Ruch z oauth w dobra strone, tylko mam wrazenie ze przez to stracilismy mozliwosc edycji projektow. Ogolnie - szacun :grin:

Link to comment

Wczoraj się zachwycałem nad nowymi funkcjonalnościami. W szczególności za wyjątkowo użyteczną uznaję listę własnych skrytek, gdzie oddzielone są skrytki aktywne od już zarchiwizowanych.

 

Dziś wszedłem na mapę i w tym obszarze lekkie rozczarowanie. Dlaczego została ona upodobniona do (tak przecież krytykowanej) mapy z geocaching.com? Odnoszę też wrażenie, że muli tak samo jak ta na .com. Poprzednia wersja działała zauważalnie szybciej. Istotną wadą jest też niezwijalne menu boczne i główne, co istotnie zmniejszyło efektywny rozmiar mapy.

Link to comment

Witam,

Czy z nowym layout'em strony coś się porobiło?

Nie mogę się przejść autoryzacji, po naciśnięciu przycisku Allow Access nic się nie dzieje.

Jeszcze rano, jak logowałem się z pracy to wszystko działało.

Dodatkowo nie działa strona wyszukiwania keszy. Pokazuje niby że Liczba rekordów: np. 100, ale kesze się nie wyświetlają.

 

Przeglądarki: Firefox, Opera (chrome), system:Windows 7.

Link to comment

Po ostatnich zmianach po wybraniu na mapie opcji z okręgami pokazującymi miejsca potencjalnie niemożliwe do umieszczenia skrytki, ikonki keszy znikają i pozostaje goła mapa. :(

Już poprawione :)

 

Dziś wszedłem na mapę i w tym obszarze lekkie rozczarowanie. Dlaczego została ona upodobniona do (tak przecież krytykowanej) mapy z geocaching.com? Odnoszę też wrażenie, że muli tak samo jak ta na .com. Poprzednia wersja działała zauważalnie szybciej. Istotną wadą jest też niezwijalne menu boczne i główne, co istotnie zmniejszyło efektywny rozmiar mapy.

Mapa muli bo nie nakarmiłeś chomików ;)

A tak na serio to zmieniłem Google Maps Api na Leaflet. Niestety moim zdaniem Leaflet jest wolniejszy w przypadku dużej liczby markerów. Ale za to ma inne zalety, które już niedługo zostaną wykorzystane na stronie.

Edited by Spider
Link to comment

Wow! wygląda to fajnie, a nawet bardzo fajnie!

Tylko jeden zonk: Jak w nowej wersji serwisu ustawić koordynaty domowe? Czy wymagany jest określony format współrzędnych? jak chcę wklepać w układzie XX°YY.ZZZ to wycina znak stopni, a jak wpisuję w formacie XX YY.ZZZ to nie da się wstawić spacji i w obydwu przypadkach przy probie zapisu zmian wyskakuje komunikat o błędzie: "podane współrzędne leżą poza granicami Polski"

Edit: jednak ważny jest format współrzędnych, już sobie poradziłem.

Edited by Gothrukk
Link to comment

Czyli jeśli przykładowo współrzędne byłyby takie:

 

N 53° 13.794′ E 17° 43.526′

 

to wprowadziłbyś:

 

N 53.13794 oraz E 17.43526 ??

 

U mnie tak nie działa poprawnie tzn kordy są walnięte o jakieś 20 km na mapie (sprawdzam z poziomu profilu odpalając Mapa przy kordach - jak rozumiem środek mapy powinien wskazywać te kordy, a tak nie jest niestety.

Link to comment

Czyli jeśli przykładowo współrzędne byłyby takie:

 

N 53° 13.794′ E 17° 43.526′

 

to wprowadziłbyś:

 

N 53.13794 oraz E 17.43526 ??

Nie, w pierwszym przykładzie 13.794' to minuty, czyli sześćdziesiąte części stopnia. W drugim przypadku ułamek jest w systemie dziesiętnym... Podobnie jak na zegarze 15 min to 0,25 h a nie 0,15 :)

Czyli 53° 13.794′ to 53+(13,794/60)=53,2299

Edited by KrystianT
Link to comment

Generalnie nowa wersja strony mi się podoba.

Chociaż na Windows Phonie (Lumia) wyświetla mi się mocno tak sobie.

Ale jedna funkcjonalność nie działa.

Moje statystyki \ Znalezienia wg województwa/powiatu.

W poprzedniej wersji otrzymywałem listę keszy znalezionych w danym regionie.

Teraz jest to... pusta strona ;-)

Pozdrawiam,

A.

Link to comment

Przed zmianami, w statystykach województwa lub powiatu wyświetlała się lista "top 10" (zakładających, odnajdujących, znalezień na skrytkach), była też możliwośc kliknięcia w przycisk rozszerzający tą listę i wyświetlenia pełnego zestawienia dla wybranej statystyki i wybranego regionu. Teraz przycisku pozwalającego wyświetlić więcej niż "top 10" nie widzę. Nie ma już tej możliwości czy źle szukam?

Link to comment

A ja mam zapytanie o dwie sprawy dot. strony gc.pl:

1. PROJEKTY - kiedyś administratorzy poszczególnego Projektu mogli sami dodawać nowe skrytki do traila. Teraz ta funkcja nie działa. Czy jest w planach jej "działanie" czy trzeba pisac maila w tej sprawie o dodanie nowej skrytki do jakiegos projektu?

2. ODZNAKA PTTK - w jaki sposób teraz można złożyć wniosek o odznakę? nie mogę znależć opcji

 

K-6

Link to comment

1. PROJEKTY - kiedyś administratorzy poszczególnego Projektu mogli sami dodawać nowe skrytki do traila. Teraz ta funkcja nie działa. Czy jest w planach jej "działanie" czy trzeba pisac maila w tej sprawie o dodanie nowej skrytki do jakiegos projektu?

Niestety brak mocy przerobowej. Aby przyśpieszyć implementację, możesz skorzystać z przycisku w prawym górnym rogu strony.

 

2. ODZNAKA PTTK - w jaki sposób teraz można złożyć wniosek o odznakę? nie mogę znależć opcji

Tak samo jak wcześniej - w profilu: https://www.geocaching.pl/profile.php

Link to comment

1. PROJEKTY - kiedyś administratorzy poszczególnego Projektu mogli sami dodawać nowe skrytki do traila. Teraz ta funkcja nie działa. Czy jest w planach jej "działanie" czy trzeba pisac maila w tej sprawie o dodanie nowej skrytki do jakiegos projektu?

Niestety brak mocy przerobowej. Aby przyśpieszyć implementację, możesz skorzystać z przycisku w prawym górnym rogu strony.

 

2. ODZNAKA PTTK - w jaki sposób teraz można złożyć wniosek o odznakę? nie mogę znależć opcji

Tak samo jak wcześniej - w profilu: https://www.geocaching.pl/profile.php

 

Dzięki za info dot. PTTK. A jeżeli chodzi o PROJEKTY to o który przycisk chodzi?

Link to comment

1. PROJEKTY - kiedyś administratorzy poszczególnego Projektu mogli sami dodawać nowe skrytki do traila. Teraz ta funkcja nie działa. Czy jest w planach jej "działanie" czy trzeba pisac maila w tej sprawie o dodanie nowej skrytki do jakiegos projektu?

Niestety brak mocy przerobowej. Aby przyśpieszyć implementację, możesz skorzystać z przycisku w prawym górnym rogu strony.

 

2. ODZNAKA PTTK - w jaki sposób teraz można złożyć wniosek o odznakę? nie mogę znależć opcji

Tak samo jak wcześniej - w profilu: https://www.geocaching.pl/profile.php

 

Dzięki za info dot. PTTK. A jeżeli chodzi o PROJEKTY to o który przycisk chodzi?

 

Kolega taki niedomyślny, jest tam odpowiedni przycisk pt. "Przekaż darowiznę" - i podejrzewam że im większa będzie, tym szybciej nastąpi implementacja. :anitongue:

Link to comment

1. PROJEKTY - kiedyś administratorzy poszczególnego Projektu mogli sami dodawać nowe skrytki do traila. Teraz ta funkcja nie działa. Czy jest w planach jej "działanie" czy trzeba pisac maila w tej sprawie o dodanie nowej skrytki do jakiegos projektu?

Niestety brak mocy przerobowej. Aby przyśpieszyć implementację, możesz skorzystać z przycisku w prawym górnym rogu strony.

(...) A jeżeli chodzi o PROJEKTY to o który przycisk chodzi?

Kolega taki niedomyślny (...)

O tym przycisku napisałem dla beki, bo byłem ciekawy reakcji...

 

P.S. Edycja projektów zaimplementowana...

Link to comment

1. PROJEKTY - kiedyś administratorzy poszczególnego Projektu mogli sami dodawać nowe skrytki do traila. Teraz ta funkcja nie działa. Czy jest w planach jej "działanie" czy trzeba pisac maila w tej sprawie o dodanie nowej skrytki do jakiegos projektu?

Niestety brak mocy przerobowej. Aby przyśpieszyć implementację, możesz skorzystać z przycisku w prawym górnym rogu strony.

(...) A jeżeli chodzi o PROJEKTY to o który przycisk chodzi?

Kolega taki niedomyślny (...)

O tym przycisku napisałem dla beki, bo byłem ciekawy reakcji...

 

P.S. Edycja projektów zaimplementowana...

melduje iż działa już dodawanie skrytek do Projektów!

Wielkie dzięki!

:rolleyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...