Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Naszym zdaniem, na stronie geocaching.pl wyznaczanie kamieni milowych działa bardzo nieintuicyjnie.

 

Np. dla Warszawy: http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=county&county_id=1465

 

obecnie 1000 kamieniem milowym jest: GC5F994, ale średnio co 2 tygodnie ten kamień jest inny:).

 

Domyślamy się, że wynika to z faktu, że kamień milowy jest przeliczany przy każdym odświeżeniu strony, a kesze które zostały zarchiwizowane przestają się liczyć w rankingu. Trochę to słabe, bo jeśli pewnego dnia Ndebele 1 zostanie zarchiwizowane, to ślad po nim zaginie, a palmę pierwszego kamienia milowego przejmie inny kesz :/

 

Naszym zdaniem, n-ty kamień milowy = n-ty kesz założony na danym obszarze i wydarzenia z przyszłości nie powinny być w stanie tego faktu zmieniać:).

Słabe to nie jest bo datę założenia skrytki możesz sobie ustawić nawet na 2000 rok i też manipulować kamieniami milowymi. Przy wyliczaniu kamieni milowych uwzględnione zostały tylko skrytki aktywne i nie przewiduję w tym temacie żadnych zmian.

Link to comment

Czyli mam rozumieć, że obecnie strona gc.pl nie aktualizuje(i nie bedzie)pełnych danych z gc.com? Co z odznakiam PTTK? Zakutalizować można ręcznie ostatnich 30 keszy? Czyli teoretycznie można robić ręczną aktualizację co 30 logowań na gc.com?

Link to comment

Strona GC PL aktualizuje się automatycznie raz dziennie. Ale czasem może się zdarzyć że część logów się nie zaimportuje.

Spider, a możesz w wolnej chwili sprecyzować "czasem może się zdarzyć" i "część logów"? ;)

bo z tak enigmatycznej wypowiedzi można jedynie wnosić, że statsy na GCPL czeka rychła śmierć naturalna..

 

jeśli są jakieś ograniczenia mechanizmu, to może warto napisać wprost, żeby ludzie wiedzieli, jak logować, aby minimalizować "straty"?

 

BTW. sugerowało się gdzieś wyżej w wątku, że to zmiany w API Groundspeak-a są powodem problemów - to dlaczego statystyki na GC-Project są cały czas ok?

chyba używają tego samego API?

 

pozdro!

Link to comment

Strona GC PL aktualizuje się automatycznie raz dziennie. Ale czasem może się zdarzyć że część logów się nie zaimportuje.

Spider, a możesz w wolnej chwili sprecyzować "czasem może się zdarzyć" i "część logów"? ;)

bo z tak enigmatycznej wypowiedzi można jedynie wnosić, że statsy na GCPL czeka rychła śmierć naturalna..

 

jeśli są jakieś ograniczenia mechanizmu, to może warto napisać wprost, żeby ludzie wiedzieli, jak logować, aby minimalizować "straty"?

 

BTW. sugerowało się gdzieś wyżej w wątku, że to zmiany w API Groundspeak-a są powodem problemów - to dlaczego statystyki na GC-Project są cały czas ok?

chyba używają tego samego API?

 

pozdro!

 

Rzadko wpadam na to forum, ale praktycznie zawsze, gdy to zrobię, widzę narzekania i pretensje. Dlaczego prawie nigdy (bo wyjątków jest naprawdę mało) nie ma tu podziękowań dla spidera, moderatora forum i całej grupki recenzentów za ich pracę dla nas? Robią to zgodnie z wytycznymi, jakie dostali i na zasadach, jakie nam są nieznane. Za co? Za parę coinów i koszulkę od Groudspeaka. I za naszą niewdzięczność. Stałą praktycznie. Przestańmy wieszać na nich wciąż psy!!!

 

Prośbę o zmianę da się też napisać nieco delikatniej. Ale to tylko moja opinia.

 

Btw: wyobrażam sobie, że ostatnia zmiana API może sposowodować różny zakres prac do wykonania po stronie jej beneficjentów w zależności do metody użycia tego API (wcześniej zastosowanej). To, co mogło być niewielką zmianą w jednym miejscu, może być znacznie większą w drugim. Dajcie czas (a pewnie i tak ma go niewiele, patrząc na to, ile mu zawdzięczamy) spiderowi. Może kiedyś i on dokona właściwej zmiany w GCPL. O ile już się zupełnie nie zraził przez te wieczne narzekania. To one mogą ostatecznie zamknąć GCPL, warto o tym pamiętać, myślę.

Link to comment

Strona GC PL aktualizuje się automatycznie raz dziennie. Ale czasem może się zdarzyć że część logów się nie zaimportuje.

Spider, a możesz w wolnej chwili sprecyzować "czasem może się zdarzyć" i "część logów"? ;)

bo z tak enigmatycznej wypowiedzi można jedynie wnosić, że statsy na GCPL czeka rychła śmierć naturalna..

 

jeśli są jakieś ograniczenia mechanizmu, to może warto napisać wprost, żeby ludzie wiedzieli, jak logować, aby minimalizować "straty"?

 

BTW. sugerowało się gdzieś wyżej w wątku, że to zmiany w API Groundspeak-a są powodem problemów - to dlaczego statystyki na GC-Project są cały czas ok?

chyba używają tego samego API?

 

pozdro!

 

Rzadko wpadam na to forum, ale praktycznie zawsze, gdy to zrobię, widzę narzekania i pretensje. Dlaczego prawie nigdy (bo wyjątków jest naprawdę mało) nie ma tu podziękowań dla spidera, moderatora forum i całej grupki recenzentów za ich pracę dla nas? Robią to zgodnie z wytycznymi, jakie dostali i na zasadach, jakie nam są nieznane. Za co? Za parę coinów i koszulkę od Groudspeaka. I za naszą niewdzięczność. Stałą praktycznie. Przestańmy wieszać na nich wciąż psy!!!

 

Lady, trochę nie rozumiem, dlaczego podpinasz się pod moje słowa w tym wątku. Ani to wieszanie psów, ani narzekanie, a wyrazy uznania dla Spidera za GCPL, a szczególnie statystyki, które są świetne, postowałem niegdyś na tym forum - fakt, młodzi mogą nie pamiętać (skrót myślowy) ;)

 

Proszę więc nie mieszać mnie w żadne brudy. Próbuję jedynie zmobilizować Spidera do kilku słów wyjaśnienia, co jest nie tak, i jak z tym walczyć. Z góry dziękuję.

Link to comment

Bacza, podpięłam się pod Twoją wypowiedź, bo była ostatnia z tych, które chciałam skomentować. Ale moja wypowiedź ma znacznie szerszy sens niż skomentowanie Twojej wypowiedzi. Popatrz po prostu na liczbę negatywnych postów w stosunku do tych nielicznych pozytywnych. Nie neguję tego, że te pozytywne były Twoje. Niewiele tu zaglądam i szczerze pisząc, myślę, niewiele tracę :anicute:

więc mogłam faktycznie nie docenić akurat Twojego pozytywnego wkładu w dyskusje tutaj.

 

Przepraszam, jeśli Ciebie akurat uraziłam, ale... motywowaniem bym też Twojego postu nie nazwała :blink:

Link to comment

Dajcie spokój Spiderowi, ma też prawo do chwili wolnego, a prawdopodobnie jest właśnie na urlopie, bo widziałem jego wpis w logbooku kilkaset kilometrów od kraju...

Nie rozumiem - co chwile ktoś ma pretensje, że coś co dostaliśmy wszyscy gratis, w bonusie do gc.com nie jest w te pędy zrobione tak, jakby chciał, zamiast się cieszyć, że jest... Spróbujcie przez miesiąc używać samego gc, bez project-gc i bez gc.pl - zobaczycie, jak wam się będzie podobało, jak wrócicie :D

Link to comment

Spróbujcie przez miesiąc używać samego gc, bez project-gc i bez gc.pl - zobaczycie, jak wam się będzie podobało, jak wrócicie :D

Bez przesady. Jeśli chodzi o mnie, gc.pl używam sporadycznie, szczególnie od czasu, gdy dane w nim rozjechały się z gc.com. Od pewnego czasu w różnych miejscach gc.pl mam różną liczbę znalezionych keszy: od x przez x-2 aż do x+4.

A Project-GC nic do tego nie ma. Tam można mieć (płatne) konto premium (i ja takie zresztą mam), więc logiczne, że można też więcej wymagać niż przy darmowym gc.pl. :)

 

Swoją drogą, był tu na forum kiedyś temat wprowadzenia opłat za gc.pl. Uważam, że to dobry pomysł, mogący rozwiązać choćby część kłopotów. Niestety, sprawa umarła śmiercią naturalną. :(

Edited by Mroocheck
Link to comment

Ja mam dane rozjechane od zawsze. Teraz tylko o 7 sztuk, ale bywały okresy, że różnica wynosiła nawet kilkadziesiąt skrytek. I co? I nic. To jest na tyle nieistotny problem, że nie ma co robić z niego afery. A rozwiązanie jego - wbrew pozorom - nie musi być łatwe. Mimo drobnych nieścisłości, strona gc.pl daje nad wyraz jasny i szczegółowy przegląd i funkcjonalności, jakiech próżno szukać i na geocaching.com i na project-gc. A błędy? Na stronie gc.com, za której użytkowanie płacę, jest ich od groma więcej i od lat nikt się nie kwapi, żeby je rozwiązać.

Link to comment

Ja mam dane rozjechane od zawsze. Teraz tylko o 7 sztuk, ale bywały okresy, że różnica wynosiła nawet kilkadziesiąt skrytek. I co? I nic. To jest na tyle nieistotny problem, że nie ma co robić z niego afery.

U mnie też bywały okresy.. ;) Tym razem mówię o permanentnym braku kilkuset logów - a to już jest problem istotny.

I nikt żadnej afery nie robi, tylko przychodzi i pyta, co z tym można zrobić.

 

jeśli są jakieś ograniczenia mechanizmu, to może warto napisać wprost, żeby ludzie wiedzieli, jak logować, aby minimalizować "straty"?

 

Z info na priva wiem, że problemem mogą być stare logi. Spider, pls o więcej szczegółów na forum. (jak już wrócisz z wakacji ;) )

 

A rozwiązanie jego - wbrew pozorom - nie musi być łatwe.

Nikt nie oczekuje od razu rozwiązań. Ale jasne wytyczne byłyby pomocne :)

Link to comment

Aby były wszystkie logi muszę całkowicie przerobić mechanizm synchronizacji. W marcu zacząłem to robić, potrzebuję jeszcze jakieś 2-3 OSD by to dokończyć, ale raczej do końca wakacji nie wygospodaruję aż tyle wolnego czasu, bo aktualnie priorytety mam zupełnie inne, sorry...

Edited by Spider
Link to comment

Aby były wszystkie logi muszę całkowicie przerobić mechanizm synchronizacji. W marcu zacząłem to robić, potrzebuję jeszcze jakieś 2-3 OSD by to dokończyć, ale raczej do końca wakacji nie wygospodaruję aż tyle wolnego czasu, bo aktualnie priorytety mam zupełnie inne, sorry...

Spoko, Spider, ważne, że jest na to sposób (btw. wiedziałem, że coś wymyślisz ;) ) - to trzymamy kciuki i czekamy!

Link to comment

Po ostatnim bobrowaniu rozjechały mi się statystyki o kolejne 62 szt. Masakra.

To nie korzystaj z serwisu, który jest "masakrą" - zapisuj znalezienia w zeszycie, jak Ci się rozjadą statystyki to sobie dopiszesz i po sprawie.

 

@Spider, proponuję z palca wyłączyć staty każdemu, kto napisze, że mu się coś rozjechało - brak statów -> nierozjechane staty -> problem solved.

Link to comment

Pytanie odnośnie kamieni milowych:

 

Jaki jest sens pokazywania w statystykach innych niż krajowych (województwa, powiaty, gminy) kamienie milowe co 1000 sztuk? Może lepiej by było pokazac co np 100. W obecnej wersji kamienie milowe to po prostu najstarsza skrytka i koniec.

Link to comment

Pytanie odnośnie kamieni milowych:

 

Jaki jest sens pokazywania w statystykach innych niż krajowych (województwa, powiaty, gminy) kamienie milowe co 1000 sztuk? Może lepiej by było pokazac co np 100. W obecnej wersji kamienie milowe to po prostu najstarsza skrytka i koniec.

Już ponad połowa województw i jeden powiat (a kilka kolejnych jest blisko) ma ponad 1000 skrytek. Tendencja wzrostowa się utrzymuje - to tylko kwestia czasu.

Link to comment

Szkoda, że na geocaching.pl leżą i kwiczą projekty. I nie chodzi mi zakładanie skrytek, tylko ich dodawanie do projektów... (z wyjątkiem mparka, który jako jedyny dodaje zamki...)

 

Które? Pisz do opiekunów projektów, jak o 'lukach' wiesz.

Link to comment

Z tego co widzę to po prostu w systemie nie ma najnowszych keszy ani logów do nich. Więc wszystko działa przewidywalnie...

..poza tym są problemy, o których pisaliśmy wyżej ;)

 

Czy owocem tych problemów jest również wyświetlanie na mapie skrytek jako nieznalezionych, mimo że zalogowało się ich znalezienie? Te dwie sąsiednie też pologowałem, a nadal "świecą" mi na mapie...

 

znalezione.png

 

Pozdrawiam,

tboniasty

Edited by tboniasty
Link to comment

Czy owocem tych problemów jest również wyświetlanie na mapie skrytek jako nieznalezionych, mimo że zalogowało się ich znalezienie? Te dwie sąsiednie też pologowałem, a nadal "świecą" mi na mapie...

Mieści Ci się w 30 ostatnio znalezionych, więc po prostu zaktualizuj ręcznie w ustawieniach profilu.

 

A jak komuś nie załapało skrytki znalezionej wcześniej, też można to łatwo samodzielnie poprawić. Zaloguj jeszcze raz "found" z aktualną datą, zaktualizuj jak wyżej, i usuń ten nadprogramowy log "found". Działa.

Link to comment

Witam, też założyłem konto wczoraj wieczorem.

 

I mam pytanie czy te prace serwisowe na stronie mają związek z tym że nie działa na stronie wyszukiwarka skrytek? Bo żaden klawisz szukaj na stronie nie działa.

 

Ale rozumiem że jak na dziś wyszukam sobie skrytkę ze stronie geochaching.com to i tak zaliczy mi na konto?

 

z góry dziękuje za odpowiedź :)

Link to comment

Witam nowy interesujący pewnie wielu geokeszerów wątek, dlaczego pomiędzy Geocaching polska a Geocaching.com są rozbieżności w dodawaniu znalezionych skrytek. Na naszym rodzimym kącie znalezione skrytki pojawiają się po 2-3 a nawet po 5-7 dniach od ich zalogowania a czasami i wcale, na Geocaching,com pojawiają się natychmiast. Ponadto po wysłaniu zapytania przychodzą zwrotne odpowiedzi o groźbie skreślenia z portalu. Czy ktoś się orientuje w tym temacie? Czy może nie jest to już zabawa? Pozdrawiam

Link to comment

@Yogi410

Przykro mi, ale po ostatnich (jakieś 2 lata temu) zmianach na geocaching.com są spore problemy z synchronizacją danych przez API. Mechanizm synchronizacji musi być napisany od nowa i na pewno nie będzie skończony przed końcem roku, tylko jeszcze nie wiem którego ;) A tak na serio to już chyba całkiem niedługo powinien być gotowy.

 

Jeżeli błędne statystyki w portalu Geocaching Polska są dla Ciebie nieakceptowalne, bo Geocaching nie jest już dla Ciebie zabawą, tylko cyferkami, to zawsze mogę wyłączyć Twoje statystyki i problem zniknie. Oczywiście znalezienia na geocaching.com będą w dalszym ciągu.

Edited by Spider
Link to comment

W dniu dzisiejszym została wdrożona nowa wersja synchronizatora danych pomiędzy geocaching.com a geocaching.pl. Jeżeli serwer nie wybuchnie od natłoku roboty, to tak już powinno zostać i od dzisiaj raczej nie powinno być problemów z niezsynchronizowanymi logami.

 

Synchronizator działa w następujący sposób:

- synchronizacja nowych skrytek w PL - co godzinę, o pełnej godzinie

- synchronizacja statystyk, odznak PTTK, itp - co godzinę, 15 min po pełnej godzinie

- synchronizacja statusu skrytek - 100 skrytek co minutę, czyli status wszystkich skrytek odświeża się co ok. 6h

- synchronizacja logów - co 2 sek odświeża się 30 ostatnich logów danej skrytki, czyli 30 ostatnich logów wszystkich skrytek odświeża się co ok. 21h

Link to comment

Pierwszy raz wszedłem na forum i tylko po to, aby podziękować Spiderowi za robotę, którą wykonuje. Niewiele jest takich osób, którym się jeszcze chce coś zrobić społecznie, poświęcając swój czas i pieniądze. Statystki śmigają, aż miło, mam nadzieję, że serwery wytrzymają. Jeszcze raz wielki dzięki. Jesteś wielki. :)

Link to comment

W dniu dzisiejszym została wdrożona nowa wersja synchronizatora danych pomiędzy geocaching.com a geocaching.pl.

 

Bomba, to bardzo pomocna rzecz, bo po ostatnich zmianach w API czasem się co nieco gubiło.

Gratulacje za napisanie i wdrożenie tego mechanizmu!

Link to comment

W dniu dzisiejszym została wdrożona nowa wersja synchronizatora danych pomiędzy geocaching.com a geocaching.pl. Jeżeli serwer nie wybuchnie od natłoku roboty, to tak już powinno zostać i od dzisiaj raczej nie powinno być problemów z niezsynchronizowanymi logami.

 

Witam.

 

Nowy mechanizm synchronizacji nie zaliczył mi w statystykach 2 z 4 znalezionych skrytek w dniu 16.04 (wszystkie skrytki na terenie PL).

Czyli z jakiegoś powodu jest gorzej niż było :(

Link to comment

Nowy mechanizm synchronizacji nie zaliczył mi w statystykach 2 z 4 znalezionych skrytek w dniu 16.04 (wszystkie skrytki na terenie PL).

Czyli z jakiegoś powodu jest gorzej niż było :(

Spokojnie, cała baza odświeża się prawie 24h. Cierpliwości.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...