Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Jeżeli działa szybciej niż poprzednia wersja (takie mam wrażenie) to super! Szkoda tylko, że przy okazji skasowałeś (jak dla mnie) jedną z głównych zalet, dla których preferowałem tą mapę nad mapą z geocaching.com - czytelne ikonki skrytek, nawet przy małym zoomie. Te malusieńkie kwadraciki, ledwie widoczne i nie pozwalające odróżnić jednoznacznie typów skrytek to wg mnie porażka. Zresztą nie tylko o typy tu chodzi, co gorsza, nieodróżnialne są też skrytki nieaktywne i znalezione.

Edited by dadoskawina
Link to comment

Jak for me to też się trochę pogorszyło:

- małe ikonki nie pozwalają szybko zorientować się z czym mamy do czynienia, co jest aktywne a co nie, trzeba przybliżyć niestety dość mocno...

- menu po lewej jest za szerokie, zajmuje chyba 1/3 ekranu!

- nie wiem czemu ale lokalizacja nie działa, wywala mnie gdzieś w kosmos...

Link to comment

dadoskawina, m1strzunio - jak najbardziej są rozróżniane statusy skrytek (aktywna/nieaktywna, znaleziona/nieznaleziona itp) na małym zoomie - wystarczy kliknąć odpowiedni filtr (w przeciwieństwie do GC gdzie na małych zoomach filtry nie działają).

 

m1strzunio, szerokość menu to moim zdaniem rzecz gustu i posiadanej rozdzielczości. Przy 1920x1080 jest naprawdę malutkie. Poza tym można je zwinąć.

 

m1strzunio, z lokalizacją (wyszukiwaniem) faktycznie są jakieś problemy - jutro to poprawię.

 

Nowa mapa, czyli te małe ikonki a tak na prawdę to grupowanie waypointów przy małych zoomach, została wprowadzona z tego samego powodu co na GC. Po prostu przy pewnej (dużej) ilości skrytek stara mapa zaczęła strasznie zamulać.

Link to comment

Nowa mapa, czyli te małe ikonki a tak na prawdę to grupowanie waypointów przy małych zoomach, została wprowadzona z tego samego powodu co na GC. Po prostu przy pewnej (dużej) ilości skrytek stara mapa zaczęła strasznie zamulać.

Rozumiem ideę i zdecydowanie ma to swoje uzasadnienie. Ale czy nie mógłbyś zmienić granicznego powiększenia (obecnie, by zobaczyć przyjazne ikonki, trzeba naprawdę mocno powiększyć mapę) lub wprowadzić tą granicę jako zmienną w zależności od liczby skrytek do wyświetlenia? Bo o ile w gęsto okeszowanych rejonach to się jakoś sprawdza, to na geopustyni (a spory obszar kraju do niej należy; dla mnie jak sobie odfiltruję znalezienia, taką geopustynią staje się też Kraków), nie wygląda to już dobrze i aż się prosi o większe ikonki.

 

Przy okazji. Czy była by możliwość wprowadzenia domyślnego ukrywania skrytek już znalezionych i własnych?

 

Edit: Jeszcze jedną rzecz zauważyłem - przy tych małych ikonkach, fakt, że zadziałało grupowanie nie jest w żaden sposób sygnalizowany i część skrytek jest nieosiągalna. To znaczy, jeżeli kilka skrytek zleje się w jedną ikonkę, to po kliknięciu na tą ikonkę pojawia się informacja tylko o jednej skrytce (i tylko tą skrytkę można sobie wyświetlić), pozostałych nie tylko nie da się wyświetlić, ale też nie ma żadnej informacji, że te skrytki tam w ogólne istnieją.

Edited by dadoskawina
Link to comment
Ale czy nie mógłbyś zmienić granicznego powiększenia (obecnie, by zobaczyć przyjazne ikonki, trzeba naprawdę mocno powiększyć mapę) lub wprowadzić tą granicę jako zmienną w zależności od liczby skrytek do wyświetlenia? Bo o ile w gęsto okeszowanych rejonach to się jakoś sprawdza, to na geopustyni (a spory obszar kraju do niej należy; dla mnie jak sobie odfiltruję znalezienia, taką geopustynią staje się też Kraków), nie wygląda to już dobrze i aż się prosi o większe ikonki.

Na dzień dzisiejszy nie przewiduję takich zmian.

 

Przy okazji. Czy była by możliwość wprowadzenia domyślnego ukrywania skrytek już znalezionych i własnych?

Będzie automatyczny zapis ustawień mapy danego użytkownika.

 

Edit: Jeszcze jedną rzecz zauważyłem - przy tych małych ikonkach, fakt, że zadziałało grupowanie nie jest w żaden sposób sygnalizowany i część skrytek jest nieosiągalna. To znaczy, jeżeli kilka skrytek zleje się w jedną ikonkę, to po kliknięciu na tą ikonkę pojawia się informacja tylko o jednej skrytce (i tylko tą skrytkę można sobie wyświetlić), pozostałych nie tylko nie da się wyświetlić, ale też nie ma żadnej informacji, że te skrytki tam w ogólne istnieją.

Zmienię to.

Link to comment

W większości zmiany mi się podobają. Pasek po lewej wygląda zgrabnie (szczególnie na monitorze 16:9), mapa działa sprawnie. Szczególnie podoba mi się przycisk "dodaj log", o którym myślałem już wcześniej.

Mam 3 drobne uwagi:

-Ikonka FTF jest mało czytelna, poprzednią uważam za nieco lepszą.

-Mapa na GC posiada 3 rodzaje ikonek: 1) przy powiększeniu 1-11 kwadraciki, 2) przy powiększeniu 12-13 małe ikonki oraz 3) pełne ikonki przy powiększeniu 14+. Na nowej mapie GC.PL są tylko kwadraciki przy powiększeniu poniżej 14 albo ikonki od 14 wzwyż. Moim zdaniem próg widoczności zdobyte/niezdobyte jest za wysoki i czytelność mapy na tym traci. Proponuję wprowadzenie ikonek jak na powiększeniu 12-13 na GC.COM, albo zmianę progu widoczności pełnych ikonek na 12 albo 13.

Wiem, że jest funkcjonalność wyłączenia zdobytych skrzynek ale wolałbym widzieć ikonki albo buźki.

- Zniknęła liczba skrzynek skrzynek wyświetlanych na mapie. Domyślam się, że to z powodu grupowania ikonek przy większym oddaleniu. Czy jest możliwość przywrócenia tej funkcjonalności chociaż przy pewnym przybliżeniu?

Link to comment

Jak już jesteśmy w temacie mapy, to zwrócę jeszcze uwagę na niedziałającą informację o favoritkach. W poprzedniej wersji map też to nie działało.

I w najbliższym czasie nie będą działać, bo ja nie mam takich danych od GS.

 

Już niebawem pojawią się również statystyki z podziałem na gminy :)

Statystyki wg gmin już są :)

 

(mapy z podziałem na gminy będą w późniejszym terminie)

Edited by Spider
Link to comment

Co zrobić aby mi się w Operze ta mapa wyświetlała?

Wyczyść cache lub odśwież stronę (Ctrl+F5). Mapa była testowana na IE, FF, Opera i Chrome i na tych 4 przeglądarkach działa.

Nic z tego, dalej nie chodzi, chyba coś mam włączone, co uniemożliwia załadowania mapy. Może po następnej modyfikacji mapy zacznie działać.

Link to comment

Wszystko jest OK. Na liście skrytek nie są wyświetlane zarchiwizowane skrytki (tak ma być).

 

1. Jak już dado wspominał - user znalazł tylko jedną aktualnie zarchiwizowaną skrytkę

2. Ta właśnie zarchiwizowana skrytka akurat wyświetla się wśród 34 rekordów o których pisałem wyżej, a z tego co piszesz, nie powinna =]

Link to comment

Na stronie jest fajna funkcjonalność:

Skrytki / Szukaj według jenostki administracyjnej

Mogę sobie wybrać województwo i powiat. W odpowiedzi mam listę keszy.

 

Przydałby się przycisk 'Pokaż kesze na mapie' albo choć 'stwórz pocket querry'.

Nie mówiąc o rozróżnieniu, które z nich już znalazłem ;)

Link to comment

Bardzo zdziwił mnie fakt że z zakładki "Projekty - Power Trails " zniknął ten największy czyli Skarby lasu.

Ktoś może mi wytłumaczyć jaka jest tego przyczyna?

Czy to na skutek jakiejś niezrozumiałej zawiści, zazdrości czy czego tam jeszcze?

Cały trail nadal jest aktywny, na bieżąco serwisowany i przede wszystkim stale odwiedzany przez geocacherów, więc jaki jest powód tego że nie jest ujmowany w projekcie power traili???

Link to comment

Bardzo zdziwił mnie fakt że z zakładki "Projekty - Power Trails " zniknął ten największy czyli Skarby lasu.

Podepnę się pod pytanie. Tu nie chodzi tylko o Skarby Lasu, są też przecież inne duże serie, jest Darz Bór, Puszcza Bukowa, trail pod Kcynią, ostatnio coś powstało dookoła Jezioraka, są w końcu nasze Wały Wiślane. A z mniejszych np. Tour de Radunia. Wg mnie, jeżeli jest już taka zakładka, to powinny się w niej znależć wszystkie power traile w Polsce.

 

Niejasna jest tu też dla mnie definicja power traila, dlaczego seria GCPL jest do tej kategorii zaliczana?

Link to comment

Bardzo zdziwił mnie fakt że z zakładki "Projekty - Power Trails " zniknął ten największy czyli Skarby lasu.

Ktoś może mi wytłumaczyć jaka jest tego przyczyna?

Czy to na skutek jakiejś niezrozumiałej zawiści, zazdrości czy czego tam jeszcze?

Cały trail nadal jest aktywny, na bieżąco serwisowany i przede wszystkim stale odwiedzany przez geocacherów, więc jaki jest powód tego że nie jest ujmowany w projekcie power traili???

Yyyyyy... Proszę nie pisać bredni. Ten trial nigdy nie był ujęty na stronie GC.PL. Jeśli autor sobie tego życzy to powinien się do mnie zgłosić to wtedy go dodam.

Link to comment

Naszym zdaniem, na stronie geocaching.pl wyznaczanie kamieni milowych działa bardzo nieintuicyjnie.

 

Np. dla Warszawy: http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=county&county_id=1465

 

obecnie 1000 kamieniem milowym jest: GC5F994, ale średnio co 2 tygodnie ten kamień jest inny:).

 

Domyślamy się, że wynika to z faktu, że kamień milowy jest przeliczany przy każdym odświeżeniu strony, a kesze które zostały zarchiwizowane przestają się liczyć w rankingu. Trochę to słabe, bo jeśli pewnego dnia Ndebele 1 zostanie zarchiwizowane, to ślad po nim zaginie, a palmę pierwszego kamienia milowego przejmie inny kesz :/

 

Naszym zdaniem, n-ty kamień milowy = n-ty kesz założony na danym obszarze i wydarzenia z przyszłości nie powinny być w stanie tego faktu zmieniać:).

Link to comment

Aktualizacja znalezionych skrytek

 

BłądWystąpił błąd podczas aktualizacji znalezionych skrytek. Jeżeli błąd będzie się powtarzać, skontaktuj się z administratorem serwisu.

 

Błąd: A maximum of 30 Geocache logs allowed. (StatusCode: 117)

 

Aha, znana sprawa - zmiana w API Groundspeaka po ostatnim padzie serwerów GS. Trzeba poczekać, aż użytkownicy API (w tym geocaching.pl) do tej zmiany się dostosują.

Link to comment

Aktualizacja znalezionych skrytek

 

BłądWystąpił błąd podczas aktualizacji znalezionych skrytek. Jeżeli błąd będzie się powtarzać, skontaktuj się z administratorem serwisu.

 

Błąd: A maximum of 30 Geocache logs allowed. (StatusCode: 117)

 

Aha, znana sprawa - zmiana w API Groundspeaka po ostatnim padzie serwerów GS. Trzeba poczekać, aż użytkownicy API (w tym geocaching.pl) do tej zmiany się dostosują.

 

Czy w związku z tym zniknęła opcja "aktualizuj" w ustawieniach w panelu użytkownika ?

Edited by lupiPL
Link to comment

Tak, na dzień dzisiejszy nie ma technicznych możliwości aktualizacji znalezień w sposób jaki to było zrobione. Ale znalezienia w dalszym ciągu aktualizują się automatycznie, raz dziennie, ale w tej aktualizacji nie zawsze łapią się wszystkie nowe wpisy.

Link to comment

Od dzisiaj osoby posiadające uprawnienia do modyfikacji danego projektu, mają również możliwość dodawania nowych punktów. Jeżeli ktoś nie ma uprawnień do danego projektu, a uważa że powinien mieć (lub po prostu chciałby mieć) to proszę o kontakt na priv.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...