Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

I teraz pytanie jak to liczy bo np Korona Sudetów Polskich mam 7 znalezionych (w projekcie pokazuje 8, nie wiem dlaczego) + 3 założone (czy tych założonych nie powinno zliczać również do całości?, bo jak nie to ta osoba nigdy 100% nie osiągnie bez zalogowania swojej skrzynki)

Link to comment

Oprócz statystyki znalezień będzie jeszcze statystyka założeń oraz sumy znalezień i założeń i wtedy tam będzie możliwość osiągnięcia 100% ;)

 

Z innej beczki:

 

Główny Geodeta uwolnił część danych http://www.codgik.gov.pl/darmowe-dane.html Oczywiście nie zrobił tego z dobroci serca, ale został przymuszony decyzją Trybunału Konstytucyjnego

 

Tak więc już niedługo na GC PL statystyki z podziałem na gminy :D

 

A jeśli Trybunał Konstytucyjny będzie dalej sprawnie działać to może doczekamy się możliwości legalnego wykorzystania podkładów geoportalu w innych serwisach internetowych a tym samym w GC PL :)

Link to comment

A dlaczego w statystykach nie mam zaliczonych 16 skrytek? Ani za granica nic nie znalazlem i o czas aktualizacji tez nie chodzi. Jak tak dalej pojdzie to ja w zyciu nie przekrocze 200 :(

 

Witam!

 

Ja mam podobny "problem" na geocaching.com mam 403 łącznie skrytek a na geocaching.pl 393 ... skąd ta różnica? przez to rożne kamienie milowe mi wychodzą... :(

 

Na keszach eventowych (bo ich mam mało) sprwdziłam czy nie wpisalam się podwójnie ale nie.. byłam na 3 i tyle mam zalogowanych na geocaching.com a na .pl pokazuje tylko 1 ...

 

Czemu tak się dzieje?

Link to comment

A dlaczego w statystykach nie mam zaliczonych 16 skrytek? Ani za granica nic nie znalazlem i o czas aktualizacji tez nie chodzi. Jak tak dalej pojdzie to ja w zyciu nie przekrocze 200 :(

 

Witam!

 

Ja mam podobny "problem" na geocaching.com mam 403 łącznie skrytek a na geocaching.pl 393 ... skąd ta różnica? przez to rożne kamienie milowe mi wychodzą... :(

 

Na keszach eventowych (bo ich mam mało) sprwdziłam czy nie wpisalam się podwójnie ale nie.. byłam na 3 i tyle mam zalogowanych na geocaching.com a na .pl pokazuje tylko 1 ...

 

Czemu tak się dzieje?

 

Wały Wiślane 58 i Adwent 9 masz podwójnie (http://project-gc.com/Profile/findbadlogs/?profile_name=kropka_pl&submit=Filter).

A na geocaching.pl spróbuj: Ustawienia -> Znalezione skrytki w Polsce -> Aktualizuj (http://www.geocaching.pl/update.php?action=found)

Link to comment

 

Wały Wiślane 58 i Adwent 9 masz podwójnie (http://project-gc.com/Profile/findbadlogs/?profile_name=kropka_pl&submit=Filter).

A na geocaching.pl spróbuj: Ustawienia -> Znalezione skrytki w Polsce -> Aktualizuj (http://www.geocaching.pl/update.php?action=found)

 

Dziękuję! :-)

 

Faktycznie przy 1 skrytce przez pomyłkę 2 razy wysłał się wpis a drugą zapomniałam że już ją podejmowałam wcześniej haha!

 

Ręczna aktualizacja pomogła, dziękuję bardzo! :-))

 

(szkoda ze kamienie milowe takie jak chciałam przepadły.. chlip, chlip.. )

Link to comment

Po zalogowaniu wczorajszego kesza Beskid Mały - Kiczora 746m (GC2PY9Q) zauważyłem coś dziwnego. Do statystyk województwa zaliczone jest Małopolskie (i tak ten kesz jest zarejestrowany w gc.com), a do statystyk powiatów - żywiecki. Rzeczywiście lokalizacja kesza jest na grzbiecie górskim, który jednocześnie jest granicą województw. Czy granice powiatów nie są jakoś połączone z granicami województw na gc.pl? Kesz powinien wskoczyć do kombinacji małopolskie/wadowicki lub śląskie/żywiecki, a nie małopolskie/żywiecki.

 

Druga sprawa: można do projektu Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce dodać pod numer 90 kesza Kościół w Krzęcinie (GC58B9H) opublikowany 2014-07-06.

Link to comment

Po zalogowaniu wczorajszego kesza Beskid Mały - Kiczora 746m (GC2PY9Q) zauważyłem coś dziwnego. Do statystyk województwa zaliczone jest Małopolskie (i tak ten kesz jest zarejestrowany w gc.com), a do statystyk powiatów - żywiecki. Rzeczywiście lokalizacja kesza jest na grzbiecie górskim, który jednocześnie jest granicą województw. Czy granice powiatów nie są jakoś połączone z granicami województw na gc.pl? Kesz powinien wskoczyć do kombinacji małopolskie/wadowicki lub śląskie/żywiecki, a nie małopolskie/żywiecki.

Ja województwa biorę z geocaching.com a powiat jest ustalany na podstawie Państwowego Rejestru Granic. W tym przypadku źle zostało określone województwo na geocaching.com - powinno być śląskie a nie małopolskie. Napisz do recenzenta w tej sprawie.

Link to comment

Czy da się sprawdzić, czy istnieją jakieś kesze których nazwa zaczyna się na konkretną literę? A jeśli nie, bo licencja nie pozwala, to czy ktoś z operatorów geocaching.pl mógłby sprawdzić, czy są w Polsce jakieś kesze, których nazwy zaczynają się na "ą" i "ę"?

 

Mamy też jakieś, których nazwy zaczynają się od kropki, przecinka, wykrzyknika, pytajnika?

Link to comment

Mamy też jakieś, których nazwy zaczynają się od kropki, przecinka, wykrzyknika, pytajnika?

 

O ile wiem to w Warszawie jest quiz o nazwie '?'

'ą' i 'ę' raczej są wycinane z nazw, a dokładniej pozbawiane ogonków.

 

Serio nie masz innych dylematów?

Link to comment

Na geocaching.pl też da się wyszukać w miarę łatwo kesze na każdą literę alfabetu. Wystarczy wyszukać wszystkie kesze w Polsce i posortować je według nazwy, a następnie przejść do strony z interesującą Cię literką. Jeśli nie chce Ci się klikać, żeby dojść do interesującej Cię literki, możesz zmienić odpowiedni parametr w urlu strony i będzie jeszcze szybciej.

Link to comment

Dzięki. Co prawda żeby sprawdzić np. 'ś' trzebaby się dobrze wklikać, ale już widzę, że nie ma w bazie nic na 'ć' (czy to nie błąd, Dado pisał, że coś znalazł...). Ze znaków specjalnych jest tylko pytajnik, gwiazda, hash i nawias okrągły...

 

Chyba powinny być przynajmniej ze 3 kesze na jakąś literę zanim się jej 'zawymaga' w challenge'u? :)

Link to comment

Dzięki. Co prawda żeby sprawdzić np. 'ś' trzebaby się dobrze wklikać, ale już widzę, że nie ma w bazie nic na 'ć' (czy to nie błąd, Dado pisał, że coś znalazł...). Ze znaków specjalnych jest tylko pytajnik, gwiazda, hash i nawias okrągły...

 

Chyba powinny być przynajmniej ze 3 kesze na jakąś literę zanim się jej 'zawymaga' w challenge'u? :)

W Gdańsku autor skrytki typu challenge alfabetyczny , miłosciwie założył skrytkę na "Ć", oraz NIE WYMAGA nic na ą i ę bo po prostu brak takich wyrazów !

Link to comment

 

W Gdańsku autor skrytki typu challenge alfabetyczny , miłosciwie założył skrytkę na "Ć", oraz NIE WYMAGA nic na ą i ę bo po prostu brak takich wyrazów !

 

A czemu ta skrytka na "Ć" mi się nie pokazała w wyszukiwaniu? Można namiar na nią i challenga? ;)

 

Kto powiedział, że nazwa skrytki musi się składać z istniejących wyrazów? ;)

Link to comment

Nie wiem jak "ą" ale wyraz zaczynający się na "ę" jest...

ęą? :)

 

A z tym wyszukiwaniem na geocaching.pl i sortowaniem, to nie do końca jest tak różowo - mi pierwsze dwie strony wyników składały się z dosyć randomowego doboru pierwszych liter, dopiero potem wygląda jakby się dobrze posortowało. Ale wątpliwość czy gdzieś jeszcze jakieś "Q" nie schowało się została ;)

Link to comment

Myślałem w pierwszej kolejności o quizach. Nazwa może sugerować, jakie przekształcenie trzeba zastosować żeby dobrać współrzędne.

 

Albo 'nieśmiertelny' Ook! w nowym wariancie:

 

Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą! Ą! Ą! Ą. Ą! Ą. Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą! Ą. Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą. Ą. Ą! Ą. Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą! Ą.

 

Jest trochę możliwości...

Edited by GeoLog81
Link to comment

Albo 'nieśmiertelny' Ook! w nowym wariancie:

 

Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą! Ą! Ą! Ą. Ą! Ą. Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą! Ą. Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą. Ą. Ą! Ą. Ą. Ą? Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą. Ą! Ą? Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą? Ą! Ą! Ą? Ą! Ą? Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą! Ą! Ą! Ą! Ą! Ą. Ą! Ą.

 

Lubię to ;D

Link to comment

Witam, bawię się od niedawna i sorry,jeżli pytanie będzie trywialne. Od kilku dni zatrzymał mi się licznik znalezień skrytek na geocaching.pl na 14, mimo, że wpisałem wszystkie znalezienia i na stronie geocasching.com mam prawidłową ilość znalezień czyli 37. Co robię źle? Przy każdej znalezionej skrytce widnieje mój wpis z tytułem "foud it" więc wydaje mi się, że wpisałem wszystko jak należy.

Link to comment

Czy osoba która wysyła rekomendację skrytki do "Skrytki Tygodnia" dostaje informację zwrotną, czy rekomendacja będzie opublikowana czy też się nie nadaje do niczego i nie będzie publikowana ?

Moje rekomendacje opublikowano, ale żadnego potwierdzenia nie dostawałam.

Z tego co wiem, to raczej na nadmiar rekomendacji Zespół Redakcyjny nie narzeka, wprost przeciwnie...

ale wiesz... wakacje, wyjazdy... :rolleyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...