Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Z ciekawości zainstalowałem najnowszą wersję opery - wszystko działa jak należy.

 

1) Spróbuj odświeżyć stronę przy użyciu kombinacji klawiszy Ctrl + F5

 

2) Czy na pewno jesteś zalogowany? Bez logowania wyświetla się tylko 5 ostatnich logów.

Edited by Spider
Link to comment

Tak, tak, jestem dosyć ścisłą osobą, związaną z komputerami, więc to nie wynikało z mojej ignorancji informatycznej. ;) Było cos, nie tak przez 24h, ale jakieś 2,5h temu zaczęło wszystko już grać, więc można spokojnie zamknąć sprawę ;). Dziękuję za pomoc. Myslę, że posty tak naprawdę do wywalenia, bo może rzeczywiście nieco zaśmieciłem nimi temat. Dzięki!

Link to comment

Może warto by było otworzyć podstronę zbierającą skrytki-wyzwania w Polsce. Na przykład na zasadzie takiej jak strony projektów, może inna byłaby lepsza... Na razie mamy takich keszy pięć, ale myślę, że będzie ich przybywało.

 

Popieram. W międzyczasie liczba wyzwań w Krakowie się podwoiła.

 

Tymczasem stworzyłem publiczną listę z krakowskimi wyzwaniami:

http://www.geocaching.com/bookmarks/view.aspx?guid=5c7bcef5-c385-4526-89ee-53ed9a5c565b

 

Jest też podobna lista przygotowana przez Lady Murazor, obejmujaca tylko wyzwania na mini trailu w Lasku Wolskim:

http://www.geocaching.com/bookmarks/view.aspx?guid=dcc334a3-225a-467a-ac94-9d494d34b02c

 

PS. Czy jest jakaś szansa, aby skrytki-wyzwania otrzymały własną ikonę?

Link to comment

PS. Czy jest jakaś szansa, aby skrytki-wyzwania otrzymały własną ikonę?

 

Raczej nie. Pamiętam tę kwestię poruszaną już wiele lat temu. Groundspeak nie był zainteresowany i wątpię, żeby teraz się to zmieniło. To by wymagało zmiany typu już istniejących bardzo wielu skrytek. Dla Groundspeaka to zbyt wielka rewolucja.

Link to comment

Ale na geocaching.pl pewnie by się dało...

 

Nie dostrzegam żadnych korzyści z wprowadzenia odrębnej ikony, spowoduje to tylko zamieszanie. Inne narzędzia - coś na kształt projektów - może jest to dobry pomysł. Na razie jednak jest zaledwie kilka wyzwań, a w kolejce czeka jeszcze sporo technicznych modyfikacji na GC.PL

Link to comment

No właśnie... Typ "Unknown" ma ogromnie dużo podtypów...

Zagadki logiczne,

Zagadki terenowe (podobne w zasadzie do Multi-cache i często wymienne. Przykład: Dworek Kościoły

Finały cykli skrytek (myślę z resztą, że mogły by być oznaczane jako Letterboxy)

a teraz jeszcze wyzwania...

 

Z jednej strony są tak szczegółowe "typy" jak: A.P.E których zostało kilka, a z drugiej tak ogromy dział jak zagadki który ma ogromną różnorodność... dziwne

Edited by Scout_RB
Link to comment

Finały cykli skrytek (myślę z resztą, że mogły by być oznaczane jako Letterboxy)

Musiałyby mieć pieczątkę!

 

Typ Letterbox jest zresztą bardzo "pojemny" i w Polsce z tego w miarę korzystamy...

Dla porównaniaiczba aktywnych letterboxów w kilku wybranych krajach:

 

Czechy: 202

Portugalia: 102

Hiszpania: 64

Polska: 44

Włochy: 14

 

Z jednej strony są tak szczegółowe "typy" jak: A.P.E których zostało kilka

Obecnie jest już tylko jeden.

Link to comment

Musiałyby mieć pieczątkę!

 

Hmmm w FAQu pisze tak: Jeżeli w takiej skrytce znajduje się stempel, nie jest to przedmiot na wymianę.. W oryginale też jest: "If" To musisłby czy nie musisłby ? ;)

 

Musiałyby mieć pieczątkę. Taka jest idea letterboxa.

 

Za http://www.letterboxing.org/GettingStarted/getstart.htm

 

the basic things you will need to create a Letterbox:

1) a stamp

2) a small notebook

3) a waterproof container

 

'Jeżeli' zostało zastosowane dlatego, że pieczątkę mógł ktoś wziąć i temu ma zapobiegać.

 

Przedstawię to w inny sposób:

- zakładam letterbox, co muszę mieć? pieczątkę i notebook w szczelnym opakowaniu

- mam? założyłem

- szukam letterboxa

- znalazłem

- jest pieczątka? nie ma - szkoda, ktoś ukradł; jest - mogę sobie ją wbić do własnego zeszytu i odłożyć na miejsce

Link to comment

Ok wszystko jasne! :) Czy zatem jeśli powiedzmy: założyłbym 4 skrytki i w każdej umieściłbym kod który byłby częścią składową współrzędnych piątej skrytki, to czy przy założeniu, że miałbym pieczątkę ta piąta to może być zarówno Letterbox lub skrytka zagadkowa?

 

Zgadza się. Skrytka z pieczątką może być, ale nie musi być letterboxem.

 

Gdybym ja zakładał, założyłbym zdecydowanie jako letterbox, bo na mapie od razu widać, że jeśli to taki typ skrytki, to znaczy, że można się spodziewać odcisku kolejnej bajeranckiej pieczęci w odpowiednim notesie, a to może być dodatkową motywacją dla poszukujących.

Link to comment

No właśnie... Typ "Unknown" ma ogromnie dużo podtypów...

Zagadki logiczne,

Zagadki terenowe (podobne w zasadzie do Multi-cache i często wymienne. Przykład: Dworek Kościoły

Finały cykli skrytek (myślę z resztą, że mogły by być oznaczane jako Letterboxy)

a teraz jeszcze wyzwania...

 

Z jednej strony są tak szczegółowe "typy" jak: A.P.E których zostało kilka, a z drugiej tak ogromy dział jak zagadki który ma ogromną różnorodność... dziwne

 

Sprawę mogłyby częściowo rozwiązać dodatkowe atrybuty, tak jak wprowadzono "field puzzle". Jednak i tu Groundspeak jest niechętny do innowacji. Proponowano kiedyś wprowadzić atrybut określający, czy opis skrytki jest dostępny w języku angielskim, czy tylko w lokalnym (nie-angielskim), ale nie było odzewu. Trzeba będzie z tym jakoś żyć...

Link to comment

Czy byłaby możliwość, aby w statystykach na mapie powiatów (wzorem tej z województwami) wyświetlała się (np. po najechaniu myszką) nazwa powiatu i liczba skrytek w nim się znajdujących?

Tak sobie pomyślałem, coby w drodze na święta pozakładać coś w powiatach, gdzie nic nie ma. Już sobie poradziłem z ich identyfikacją, ale łatwo nie było, bo nawet szczegółowe statystyki wyświetlają tylko te powiaty, w których coś już jest (może by w tym kierunku pójść i wyświetlać statystykę dla wszystkich powiatów w PL, niezależnie od tego czy są w nich kesze czy nie).

W każdym razie myślę, że taka modyfikacja byłaby przydatnym ułatwieniem i daję pomysł pod rozwagę.

Link to comment

Tak sobie pomyślałem, coby w drodze na święta pozakładać coś w powiatach, gdzie nic nie ma.

Szlachetny pomysł misjonarski, ale co z ewentualnym serwisem??? :anicute:

 

Propozycję dadoskawiny rozumiem tak, żeby zachęcić ludzi do założenia skrytki w "pustym" powiecie w miarę ich możliwości, a nie, żeby objechać całą Polskę z własnymi pojemnikami.

Link to comment
Czy byłaby możliwość, aby w statystykach na mapie powiatów (wzorem tej z województwami) wyświetlała się (np. po najechaniu myszką) nazwa powiatu i liczba skrytek w nim się znajdujących?

Taka funkcjonalność istnieje ale na mapach województw. Na mapie polski tego nie będzie bo jest to statyczny obrazek, a przerobienie na dynamiczny spowodowałoby, że zajmowałby 10 MB i długo by się renderował.

Link to comment
Czy byłaby możliwość, aby w statystykach na mapie powiatów (wzorem tej z województwami) wyświetlała się (np. po najechaniu myszką) nazwa powiatu i liczba skrytek w nim się znajdujących?

Taka funkcjonalność istnieje ale na mapach województw. Na mapie polski tego nie będzie bo jest to statyczny obrazek, a przerobienie na dynamiczny spowodowałoby, że zajmowałby 10 MB i długo by się renderował.

 

OK, rozumiem i dzięki za wyjaśnienie. W sumie to co jest w zupełności wystarczy. Szukałem po prostu nie tam gdzie trzeba (klikałem na województwo na mapie, a to trzeba kliknąć na herb w tabelce i potem jeszcze przewinąć do końca strony. Jak dla mnie, nie do końca to intuicyjne, ale ważne że jest.

Edited by dadoskawina
Link to comment

Tak sobie pomyślałem, coby w drodze na święta pozakładać coś w powiatach, gdzie nic nie ma.

Szlachetny pomysł misjonarski, ale co z ewentualnym serwisem??? :anicute:

 

Mówimy o keszach na trasie, którą pokonuję średnio dwa razy w roku. Więc serwis tak, ale rzadko. Zauważ, że chodzi tu o lokalizacje, gdzie nie ma aktywnej lokalnej społeczności geokeszerskiej, więc wymiana logbooków, póki co, na pewno nie będzie potrzebna częściej, nawet przy pojemnikach wielkości nano.

A pomysł wziął się stąd, że może ożywiłoby to w końcu niektóre regiony? Miejsc wartych pokazania z pewnością w nich nie brakuje.

Link to comment

 

Mówimy o keszach na trasie, którą pokonuję średnio dwa razy w roku. Więc serwis tak, ale rzadko. Zauważ, że chodzi tu o lokalizacje, gdzie nie ma aktywnej lokalnej społeczności geokeszerskiej, więc wymiana logbooków, póki co, na pewno nie będzie potrzebna częściej, nawet przy pojemnikach wielkości nano.

A pomysł wziął się stąd, że może ożywiłoby to w końcu niektóre regiony? Miejsc wartych pokazania z pewnością w nich nie brakuje.

Serwis to także wymiana/naprawa ukradzionych albo uszkodzonych pojemników...o to jest niezależne od liczby geocacherów wrejonie... :anitongue:

Link to comment

Serwis to także wymiana/naprawa ukradzionych albo uszkodzonych pojemników...o to jest niezależne od liczby geocacherów wrejonie... :anitongue:

 

Między innymi dlatego nie założyłem do tej pory niczego dalej niż 15km od domu.

 

Ale tak patrząc na mapę, wielu ludzi ma pozakładane kesze w miejscach gdzie równie rzadko bywają, albo jeszcze rzadziej (o ile w ogóle). I jakoś się one trzymają... Cóż, albo nie założę, albo będę się modlił o ich trwałość...

Link to comment

 

Między innymi dlatego nie założyłem do tej pory niczego dalej niż 15km od domu.

 

Ale tak patrząc na mapę, wielu ludzi ma pozakładane kesze w miejscach gdzie równie rzadko bywają, albo jeszcze rzadziej (o ile w ogóle). I jakoś się one trzymają... Cóż, albo nie założę, albo będę się modlił o ich trwałość...

 

Zakładaj śmiało :) ja mam do najdalszej skrzynki pół dnia samochodem, ale mam obiecane awaryjne wsparcie lokalne od nieposzukiwacza

Link to comment

Czy jest obecnie opcja zapamiętania filtrów mapy? Jeżeli nie, to może warto by ją dodać.

Wg mnie najlepiej byłoby gdyby mapa przy każdej wizycie miała domyślnie ustawiony ostatnio używany zestaw filtrów dla danego użytkownika. Oszczędziłoby to wielokrotnego klikania przy każdym wejściu na mapę.

Link to comment

Cześć :)

 

Tak się zastanawiam, dlaczego na liście najnowszych skrytek, pozycja danego kesza zależna jest od daty ukrycia kesza, a nie od daty/godziny publikacji? Dość często nowe publikacje znajdują się na odległych pozycjach w liście bo data ukrycia jest 2-3-5 itd. dni wcześniej. Dotyczy to zarówno listy na GC.pl jak i GC.com

Pozdrawiam!

Link to comment

To mój pierwszy post na tym forum, pragnę więc gorąco powitać kolegów i koleżanki poszukiwaczy.

 

W momencie gdy się zarejestrowałem, wszystko działało jak powinno, niestety dzień lub dwa później pojawił sie pewien dziwny problem z wyświetlaniem mapy skrzynek.

Gdy wejdę na stronę geocaching.pl i kliknę w mapę to wyświetla się poprawnie, niestety gdy tylko się zaloguję mapa momentalnie znika, klikam wyloguj i mapa się pojawia (strona się nie odświeża).

Problem wystepuje na komputerze w firmie jak i w domu, na różnych przeglądarkach. Uznałem że jest jakiś błąd na stronie i pewnie niedługo zostanie naprawiony. W sobotę byłem u kumpla (nick Mikeyello) i zauważyłem że problem dotyczy tylko mojego konta. Jak Mikeyello się zaloguje to mapa jest widoczna, klikam wyloguj, mapa nadal jest widoczna, loguję się jako ja, mapa znika, ponownie wylogowuę i się pojawia, ponownie loguję jako Mikeyello i mapa pozostaje widoczna. Zalogowanie się na moje konto sprawia, że mapa znika.

 

Nie wiem co mam o tym myśleć.

 

Pozdrawiam.

CMS

Link to comment

Mam pytanie o możliwy dodatek do mapy na stronie GC.PL:

Czy jest możliwość dodania takiej opcji aby rozwiązane quizy czy multaki pobierały ze strony GC.COM przestawione współrzędne i na mapie na GC.PL było by to uwzględnione?

 

Nie wiem czy takie pytanie padło już w tym długim wątku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...