Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Mam pytanie o mapę skrytek.

Otóż przy quizach, multi, Wherigo ... fizyczny finał zazwyczaj jest gdzie indziej, niż współrzędne startowe. I na stronie skrytki mam możliwość 'poprawienia' sobie tych współrzędnych na obliczone przeze mnie.

Czy istnieje możliwość wyświetlania na mapie skrytek wg moich 'poprawionych' współrzednych? I czy istnieje możliwość wyświetlenia również punktów pośrednich, fizycznie istniejących (czyli tych, dla których jest w terenie fizyczny pojemnik/znacznik) ?

Link to comment
Dobrze, że się pojawił bo nie zdawałem sobie sprawy z wykorzystywaniem moich ustawień do celów reklamowych i badawczych, przez was oraz firmy z wami współpracujące!!!

Żywcu, z utęsknieniem czekałem na Twoją reakcję i nie zawiodłem się :D

Po pierwsze nikt nie wykorzystuje Twoich ustawień. Po drugie nikt nie powiedział, że dane są wykorzystywane tylko, że mogą być wykorzystywane a to duża różnica. Po trzecie te "firmy współpracujące" nie są tak na prawdę współpracujące - tu chodzi o Google Adsense, Google Analytics oraz Facebook:

- Google Adsense generuje reklamy na podstawie cookies,

- Google Analytics zapisuje statystyki odwiedzin strony,

- Facebook korzysta z cookies jeśli masz tam konto i jesteś zalogowany na stałe

Z powyższych "firm współpracujących" korzysta 99% portali internetowych, więc GC PL nie jest jakimś tam wyjątkiem...

Ale skoro tak Cię to przeraża to proponuję Ci zaprzestanie korzystania z serwisu GC PL.

Edited by Spider
Link to comment

W dniu dzisiejszym w serwisie Geocaching Polska wdrożono obsługę Geocaching Live API.

 

Super sprawa!

 

Jedyne co bym usprawnił (jak to ja) to wyciągnięcie aktualizacji profilu z ustawień konta w bardziej widoczne miejsce. Na przykład do bocznego menu w sekcji "Twoje konto".

 

Brakuje mi - jako zakładaczowi - możliwości aktualizacji również własnych skrytek :)

 

Fajnie też że dodałeś checkbox "nie wylogowuj mnie" również przy logowaniu na głównej stronie (kiedyś nie było).

Edited by HighlanderPL
Link to comment
a co z "indywidualną mapką" ? czyli wyświetlaniem ikonki quizu na mapie tam gdzie są przeedytowane kordy? (nasze rozwiązanie)

To tego jest daleka droga. Najpierw będę realizował bardziej priorytetowe funkcjonalności.

 

Jedyne co bym usprawnił (jak to ja) to wyciągnięcie aktualizacji profilu z ustawień konta w bardziej widoczne miejsce. Na przykład do bocznego menu w sekcji "Twoje konto".

Na razie specjalnie jest "ukryte". Docelowo wyciągnie się to na jakąś stronę na której różne rzeczy funkcjonalności z API będzie można wywoływać.

 

Brakuje mi - jako zakładaczowi - możliwości aktualizacji również własnych skrytek :)

Będzie, ale raczej tylko 30 ostatnich logów.

 

Fajnie też że dodałeś checkbox "nie wylogowuj mnie" również przy logowaniu na głównej stronie (kiedyś nie było).

Podziękuj toczygroszkowi, bo to on zgłosił zapotrzebowanie.

Link to comment
Brakuje mi - jako zakładaczowi - możliwości aktualizacji również własnych skrytek :)

Będzie, ale raczej tylko 30 ostatnich logów.

W sumie to w pierwszej chwili pomyślałem o aktualizacji statusów i dopisaniu nowych skrytek, ale faktycznie to logi są ważniejsze. Nie do końca rozumiem ideę "30 ostatnich logów" - zakładając że przyjdzie 50 logów w dzień, a ja odświeżę w ciągu dnia - czy to oznacza że część logów się doczyta dopiero przy pełnym synchro bazy? Czy on i tak doczytają się przy (zwykle) codziennym synchro przyrostowym?

 

Fajnie też że dodałeś checkbox "nie wylogowuj mnie" również przy logowaniu na głównej stronie (kiedyś nie było).

Podziękuj toczygroszkowi, bo to on zgłosił zapotrzebowanie.

Zapotrzebowanie się samo nie zrealizuje ;) Zatem podziękowania dla Was obu.

Link to comment
W sumie to w pierwszej chwili pomyślałem o aktualizacji statusów i dopisaniu nowych skrytek, ale faktycznie to logi są ważniejsze. Nie do końca rozumiem ideę "30 ostatnich logów" - zakładając że przyjdzie 50 logów w dzień, a ja odświeżę w ciągu dnia - czy to oznacza że część logów się doczyta dopiero przy pełnym synchro bazy? Czy on i tak doczytają się przy (zwykle) codziennym synchro przyrostowym?

Ja mam na myśli pobieranie ostatnich 30 logów z każdej skrytki.

Link to comment

Witam.

Też mam problem z zalogowaniem na Geocaching.pl Posiadam poprawne konto na Geocaching.com

 

Tez kiedys chcialem byc Y@h.oo, ale sie nie udalo.

pamietaj, ze system rozpoznaje @ w nicku i wtedy szuka takiego identyfikatora w kolumnie "adres email", a nie "nick". I jest kicha.

niestety, chyba bedziesz musial zmienic swoj login... :(

Link to comment

Potwierdzam problem :(

Nie wiem, czy jest związany z ostatnią, koniecznością powrotu do nicka "zywcu" (z Żywcu - ale to na forum GC, był problem...).

No cóż, kliknąłem na "zapomniałem hasła" i czekam na "dalsze instrukcje"...

Link to comment

...eee, jak Starzy Wyjadacze mają problem z logowaniem, to może coś się sypnęło... sorki, w takim przypadku akurat ja nic tu nie pomogę... :(

 

Chyba nie jest tak źle...

Kod do zmiany przyszedł i się zalogowałem pod oryginalnym nickiem "Żywcu" (po zmianie hasła - fajnie, by było to lepiej zintegrować...

Wcześniej musiałem zmienić nicka z Żywcu na zywcu, bo mnie z forum wywalało :mad: )

Link to comment
Kod do zmiany przyszedł i się zalogowałem pod oryginalnym nickiem "Żywcu" (po zmianie hasła - fajnie, by było to lepiej zintegrować...

Fajnie by było gdybyś w swoim profilu kliknął "Aktualizuj nazwę użytkownika"...

 

Wcześniej musiałem zmienić nicka z Żywcu na zywcu, bo mnie z forum wywalało :mad: )

A co to ma wspólnego z serwisem Geocaching Polska?

Link to comment

Moich przygód/problemów z logowaniem ciąg dalszy.

Zmieniłam nazwę użytkownika na geocaching.com, ze względu na to, że "ś" w loginie nie pozwalało na zalogowanie się na forum. Na geocaching.pl kliknęłam w profilu opcję "Aktualizuj" przy loginie. Wszystko ok, login się zmienił. Po opuszczeniu strony nie jestem jednak w stanie zalogować się na PL. "Błąd logowania. Proszę spróbować ponownie z prawidłowym użytkownikiem i hasłem." Próbowałam z nowym loginem, starym loginem, nic. Niewykluczone, że może/prawdopodobnie coś źle robię, aczkolwiek brak mi pomysłów co dalej. Dzięki za pomoc z góry, mam nadzieję, że się nie powtarzam, czy coś.

Link to comment

Zauważyłem na statystykach, na liście znalazców skrzynek, że owa lista się znacząco rozciągnęła - tak jakby w jeden wieczór zarejestrowała się na gc.pl masa ludzi (głównie Litwini i Czesi).

Czy przypadkiem jakiś skrypt nie podciągnął automatycznie __wszystkich__ znalazców skrzynek z Polski, zamiast osób które na gc.pl założyły konta w sposób świadomy?

Link to comment

Łowca, ale przecież na GC PL w statystykach od zawsze są wszystkie znalezienia i wszyscy znalazcy skrytek z Polski. Czy ktoś ma konto na GC PL czy nie, nie tutaj ma znaczenia. Skąd wnosisz, że na GC PL zarejestrowała się cała masa ludzi?

Link to comment

OK - czyli ten skok w statystykach to po prostu efekt zalogowania PTGórzno przez gości z zagranicy. Zadziwiło mnie tylko, że taki nagły skok (ok 20 osób które na liście wskoczyły przede mnie) dokonał się w ciagu jednego dnia.

Dzięki za wyjaśnienia.

Link to comment

Być może jest taka funkcjonalność, tylko nie mogę jej znaleźć (jeśli tak, proszę o wskazówki). Mianowicie brakuje mi opcji zapamiętywania ustawień mapy. Wiem, że mogę sobie ustawić domyślną miejscowość i przybliżenie mapy (super!), ale czy dałoby się również zapamiętać w profilu domyślne filtry? Ja na przykład zwykle nie chcę widzieć skrytek, które już znalazłem. W przypadku wolnego łącza, konieczność ręcznej zmiany filtra przy każdym otwarciu mapy jest nie tylko niewygodna, ale przede wszystkim baaaardzo czasochłonna (konieczne są trzy przeładowania mapy, trwa to często dobrych kilka minut...).

Link to comment

Trochę z innego wątku, ale tutaj jest lepsze miejsce:

 

Konto zakłada się, dokładniej mówiąc autentykuje te z geocaching.com, na stronie: http://www.geocaching.pl/register.php?account=authenticate

 

a jeszcze dokładniej mówiąc: konto zakłada się po autentykacji.

 

swoją drogą - gcpl powstało jakiś czas temu, może wtedy tych mechanizmów nie było. czy w tej chwili nie można po prostu zrezygnować z konieczności zakładania konta jeśli użytkownik uwierzytelni się via api gc? w większości gcpl i tak wprost korzysta z danych gccom + informacji przetworzonych, które są dostępne bez logowania.

 

czy poza regulaminem odznaki pttk, jest jakieś uzasadnienie?

 

no offence, po prostu wydaje mi się, że całość można uprościć..

Link to comment

Witam,

mam takowy problem:

Założyłem konto i jak loguje się na gc.pl... nic się nie dzieje. Strona nie zmienia się w żaden sposób. Nie mogę dostać się do swoich statystyk, do niczego. Próbowałem rejestracji jeszcze raz, ale system powiadamia mnie o istnieniu konta. Więc konto jest, ale ja nie mam do niego dostępu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...