Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Statystyki powiatów posiadają już

Liczba skrytek na 100 km2

Liczba skrytek na 10 tyś mieszk

 

A mapki są już w odpowiedniej skali i posiadają "tooltipy" z opisem powiatu i liczbą skrytek.

 

Pozostało jeszcze przygotowanie "tylko" 379 herbów powiatów...

Edited by Spider
Link to comment

Do strony z głównymi statystykami, pod listą województw, dodałem link prowadzący do listy skrytek z podziałem na wszystkie powiaty. Bezpośredni link do listy: http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=county&type=all

 

Statystyka wyszła całkiem ciekawie:

- Powiat z największą liczbą skrytek: Warszawa

- Powiat z największą liczba skrytek na 100 km2: Sopot, który ma dwa razy więcej niż Tarnów, kolejny powiat na liście !

- Powiat z największą liczba skrytek na 10 tyś mieszk. :brodnicki !

- Powiat z największą liczbą znalezień: Warszawa

Link to comment

@Spider

 

Przejrzałem statystyki i mam drobną uwagę: w zachodniopomorskiem jest źle wyrysowany powiat Świnoujście. Jest chyba tylko cienkim paskiem 1 pix na granicy z Niemcami, a faktyczny powiat jest biały i nieklikalny. W sumie dobrze by było aby mieszkańcy innych województw przejrzeli swoje.

 

Czy jest szansa na podpięcie na głównej stronie statystyk (albo chociaż na stronie powiatowych statystyk) pełnej mapy polski w podziale na powiaty, tak jak to załączyłeś w pierwszym obrazku na forum? Ta mapa była najlepsza.

 

Wizja że kiedyś taka ogólnopolska mapka powiatowa mogłaby się pojawiać w profilu znalezień - porzuciłbym pewnie portal zaliczgmine :)

Link to comment

Przygotowuje mapę całej polski z podziałem na gminy zarówno dla skrytek założonych jak i znalezień. W sumie to mógłbym już teraz ją opublikować, ale niestety plik SVG z całą polską zajmuje 2,5 MB i wyświetlanie tej mapy generowałby dość duży ruch z serwera. Dlatego postanowiłem "w locie" generować tą mapkę do jpg. Minusem będzie to, że będzie ona "nieklikalna" i "nietooltipowa".

 

Jeśli chodzi o Świnoujście to sam już to wcześniej zauważyłem i trochę jest to dziwne bo w przypadku mapy znalezień (jeszcze nieudostępnionej) wszystko jest OK, a w przypadku mapy założeń jest błąd, a mapy są generowane z tych samych danych. Szukam przyczyny błędu...

 

EDIT: Świnoujście już naprawione.

 

EDIT2: Mapka powiatów już jest -> http://www.geocaching.pl/statistics.php

 

PL.png

Edited by Spider
Link to comment

Przygotowuje mapę całej polski z podziałem na gminy zarówno dla skrytek założonych jak i znalezień. W sumie to mógłbym już teraz ją opublikować, ale niestety plik SVG z całą polską zajmuje 2,5 MB i wyświetlanie tej mapy generowałby dość duży ruch z serwera. Dlatego postanowiłem "w locie" generować tą mapkę do jpg. Minusem będzie to, że będzie ona "nieklikalna" i "nietooltipowa".

 

Zakładam że te gminy to przejęzyczenie :)

 

Podejrzewałem że problem może być wydajnościowy, ale ja mnie mapka JPG jest jak najbardziej satysfakcjonująca. Super że już działa. Mam nadzieję że nie będzie problemem docelowe podłączenie tego mechanizmu do zaprezentowania powiatowego "Moich znalezień".

Link to comment

Przygotowuje mapę całej polski z podziałem na gminy zarówno dla skrytek założonych jak i znalezień. W sumie to mógłbym już teraz ją opublikować, ale niestety plik SVG z całą polską zajmuje 2,5 MB i wyświetlanie tej mapy generowałby dość duży ruch z serwera. Dlatego postanowiłem "w locie" generować tą mapkę do jpg. Minusem będzie to, że będzie ona "nieklikalna" i "nietooltipowa".

 

Zakładam że te gminy to przejęzyczenie :)

Tak, to jest przejęzyczenie ale może kiedyś w przyszłości to zrobię bo dane mam tylko muszę ręcznie przyporządkować kod TERYT do danego obszaru, a trochę z tym roboty jest.

 

Podejrzewałem że problem może być wydajnościowy, ale ja mnie mapka JPG jest jak najbardziej satysfakcjonująca. Super że już działa. Mam nadzieję że nie będzie problemem docelowe podłączenie tego mechanizmu do zaprezentowania powiatowego "Moich znalezień".

Mechanizm już jest. Muszę to tylko podpiąć do strony ze znalezieniami.

 

P.S. Dzisiaj wysłałem dane powiatów do autora GSAK. W najbliższym czasie w aplikacji powinny się pojawić "County" dla Polski. Dodatkowo przygotowuję mapkę "FindStatGenMapPolandCountiesShaded" dla FindStatGen

Edited by Spider
Link to comment

Do profilu użytkownika dodałem statystykę: "Znalezienia wg powiatu" czyli liczba znalezień z podziałem na powiat. Statystyka domyślnie nie jest publiczna (zmienić to można w ustawieniach konta). Mapkę znalezień w powiatach zrobię wieczorem.

 

Super! Ale muszę przyznać po lekturze swojej mapki, że nie spodziewałem się tylu białych plam. Ciekawe jaki byłby efekt hipotetycznego konkursu na najwięcej zaliczonych powiatów (tzn. z przynajmniej jednym znalezieniem lub założeniem) - może zostałyby załatane puste powiaty :)

Link to comment

Do profilu użytkownika dodałem statystykę: "Znalezienia wg powiatu" czyli liczba znalezień z podziałem na powiat. Statystyka domyślnie nie jest publiczna (zmienić to można w ustawieniach konta). Mapkę znalezień w powiatach zrobię wieczorem.

 

Myślę, że warto by było ograniczyć listę do TOP10 z możliwością rozwinięcia sobie dalszych wyników... a dodatkowo (wiem, wymyślam sobie) - widok z podziałem województwo i gminy w województwie ;)

Link to comment

Nie jestem pewny, czy ta sprawa nie była wcześniej poruszana. Jeśli tak, to sorry...

Czy w statystykach profilu w tabeli "Lista założonych skrytek" nie przydałaby się kolumna z przyznanymi FP (tak jak na geocaching.com)? Takie niewielkie coś, ale fajnie jest sobie przesortować własne kesze pod tym względem, bo widać jak na dłoni, co się szukaczom podoba a co niekoniecznie.

Link to comment

a co to jest to geocaching.pl?

Ja to ciągle nie wiem kiedy żartujesz - tylko dzięki Tobie zobaczyłem jak wyglądają oficjalne gadżety tej inicjatywy :)

Inna sprawa, że nie rozumiem co się tam robi zalogowanym, dłużej niż kilkanaście minut... :lol:

 

Jasne, że nie siedzi się tam godzinami. Ale u mnie komputer pracuje cały czas i przywykłem do tego, że hasła na różnych stronach mam zapamiętane (nie muszę się logować za każdym razem jak wchodzę na stronę). A tu taa "rysa" się pojawia. Oczywiście nie jest to jakiś problem poza tym, że nad wyraz mnie drażni i zarazem zastanawiam dlaczego tak się dzieje :)

Link to comment

Znów się statystyki rozjechały.

I o ile w przypadku skrytek eventowych problem jest znany, to nie 'wskoczyla' skrzynka tradycyjna 'Vistula Sands' GC42JJ8 - wpis do logu na GC zrobiłem 10 lutego wieczorem, nie mam jej widocznej na gc.pl, a mam widoczne skrytki znalezione 12 i 13 lutego.

Link to comment

Podczas rejestracji dodałem możliwość zapisania się do miesięcznego newslettera. Osobom już zarejestrowanym wyświetli się odpowiedni dialog w którym należy wyrazić zgodę lub nie wyrazić zgody na otrzymywanie newslettera. Oczywiście opcję tę można w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...