Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Właśnie, czy jest ktoś jeszcze (oprócz mnie i y_a_h_oo) komu geocaching.pl w statystykach nie indeksuje eventu CITO w Górznie?

moge wymienic jeszcze dwie kolejne osoby ;)

 

Spider, moze da sie jakos podrasowac ten mechanizm synchronizacji? albo robic full synca troche czesciej (raz na tydzien?) skoro incrementale sa takie.. niedoskonale? ;)

Link to comment

Da się podrasować mechanizm. Każdy będzie w profilu miał przycisk "Update", który będzie aktualizować wszystkie zanlezienia danego użytkownika. Ale żeby skończyć ten mechanizm (i inne rzeczy) potrzebuję czasu, którego ostatnio nie posiadam. Ale do lutego 2013 powinienem dać radę...

Link to comment

Da się podrasować mechanizm. Każdy będzie w profilu miał przycisk "Update", który będzie aktualizować wszystkie zanlezienia danego użytkownika. Ale żeby skończyć ten mechanizm (i inne rzeczy) potrzebuję czasu, którego ostatnio nie posiadam. Ale do lutego 2013 powinienem dać radę...

 

jak tak, to zamykamy buzię na kłódkę i cierpliwie czekamy ;)

Link to comment

 

@łowca - napisz że "treść" etykietki jest nie aktualna ;)

 

Napisałem. Dwa razy. Napiszę jeszcze raz, prościej.

 

Wchodzimy w 'pliki'.

Wybieramy link nr 3.

Otwiera się plik .zip.

Wewnątrz są dwa pliki PDF.

Oba pliki PDF w treści zawierają odniesienie do nieaktualnej strony.

 

Propozycje:

- uaktualnić pliki PDF i wgrać .zip z tymi uaktualnionymi plikami

- (tymczasowo) usunąć link nr 3 żeby zawartość za nim się kryjąca nie myliła potencjalnych przypadkowych znajdywaczy skrzynek.

Link to comment

Do wyszukiwarki dodano możliwość szukania wg nazwy powiatu

 

76737834.png

 

:)

 

EDIT: Mogą być problemy z następującymi powiatami: bielski, brzeski, grodziski, krośnieński, nowodworski, opolski, ostrowski, średzki, świdnicki, tomaszowski - dopiero teraz się zorientowałem że powtarzają się one w różnych województwach.

Edited by Spider
Link to comment

Panowie i panie nie czytajac watkow powyzej, moze kiedys w dlugie zimowe dnie i noce, chyle czola dla tworcow geocaching.pl nie bylem tam miesiacami i w sumie nie czesto zagladalem, ale wczoraj jak tam zajzalem to kapcie mi spadly, szczena opadla itd, strona super, zwlaszcza te nowosci z projektami itd.. po prostu szacun... na inne tematy aktualizacje i tym podobne nie wypowiadam sie bo sie na tym sie nie znam :)

Link to comment

Dorzucenie tego do statystyk to nie problem. Pojawi się to w najbliższym czasie. Dodatkowo może będzie podział na gminy :)

Z mapką może być problem bo Google udostępnia tylko podział na województwa, tak więc muszę taką mapę sam przygotować :/

 

Myślałem że Google daje takie możliwości (jak się daje taki link: https://maps.google.pl/maps?q=Dziemiany+gmina&z=11 to zaznacza na mapie obrys gminy).

 

Jest taka fajna strona dla turystów rowerowych: http://zaliczgmine.pl/, tam autor zrobił mechanizm do generowania mapki - obrazka z listą "zaliczonych" na rowerze gmin Polski. Może jego algorytm da się reużyć do mapki keszy?

Link to comment

Google niestety nie daje takiej możliwości. Jest tylko podział na województwa, a dokładniej mówiąc, dla Polski Google obsługuje tylko kody ISO 3166-2:PL, nie ma obsługi TERC

 

Jeśli chodzi o stronę dla turystów rowerowych to widziałem tę mapkę. Jest ona robiona na podstawie tej mapy: POLSKA woj pow gminy.png, dla powiatów jest natomiast taka mapa: POLSKA woj pow.png. Problem jest w tym, że na wiki nie ma udostępnionych plików SVG, są tylko pliki PNG, które "pokolorowane" nie wyglądają zbyt dobrze w większej rozdzielczości.

Edited by Spider
Link to comment

(...) Problem jest w tym, że na wiki nie ma udostępnionych plików SVG, są tylko pliki PNG, które "pokolorowane" nie wyglądają zbyt dobrze w większej rozdzielczości.

 

Ja się zatrzymałem na etapie 1024x768 więc taki problem jest dla mnie na ten moment abstrakcyjny (mapka ma 1021x948). Ale oczywiście przyjęte rozwiązanie powinno być uniwersalne.

 

W każdym razie jak oglądam swoją mapkę gmin zaliczonych na rowerze, to wygląda to dużo ciekawiej (i realistyczniej) niż mapka województw, stąd rzuciłem pomysł:

map-611-s.png

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Tak się zastanawiałem nad skromnym odzewem 'chętnych na przybycie' na warszawskie eventy, pomimo dość sporej liczby nowych szukaczy.

Doszedłem do wniosku (mającego dość solidne podstawy), że ludzie najzwyczajniej o nich nie wiedzą - nie dociera do nich informacja, bo np. nie zaglądają regularnie na gc.pl

 

Pomyślałem, że pewnym rozwiązaniem mogłaby być funkcjonalność na geocaching.pl - rodzaj automatycznego newslettera [coś takiego, rozsyłanego do wszystkich osób zarejestrowanych na stronie raz w tygodniu (?)/ po 'zassaniu' z gc.com informacji o nowym evencie/

Edited by ru.beus
Link to comment

Pomyślałem, że pewnym rozwiązaniem mogłaby być funkcjonalność na geocaching.pl - rodzaj automatycznego newslettera

 

Uuu, jak ja wyłamię w Lesie Kabackim kija, jak ja Koledze pójdę wytłumaczyć, gdzie Kolega może takie spamerskie idee ...

 

@rubi - pomysl godny rozwazenia

@lowca - nie ma musu zapisania sie do newslettera....

Link to comment

Tak się zastanawiałem nad skromnym odzewem 'chętnych na przybycie' na warszawskie eventy, pomimo dość sporej liczby nowych szukaczy.

Doszedłem do wniosku (mającego dość solidne podstawy), że ludzie najzwyczajniej o nich nie wiedzą - nie dociera do nich informacja, bo np. nie zaglądają regularnie na gc.pl

Organizator może też " ręcznie" napisac maile do osób które regularnie cachują w okolicy i co do których istnieje podejrzenie ,że mieszkają stosunkowo niedaleko ... :rolleyes:

Link to comment
Pomyślałem, że pewnym rozwiązaniem mogłaby być funkcjonalność na geocaching.pl - rodzaj automatycznego newslettera [coś takiego, rozsyłanego do wszystkich osób zarejestrowanych na stronie raz w tygodniu (?)/ po 'zassaniu' z gc.com informacji o nowym evencie/

Mogę coś takiego zrobić, tylko zastanawiam się czy byłoby w dobry tonie domyślne ustawienie chęci otrzymywania newslettera dla istniejących użytkowników?

Link to comment
Pomyślałem, że pewnym rozwiązaniem mogłaby być funkcjonalność na geocaching.pl - rodzaj automatycznego newslettera [coś takiego, rozsyłanego do wszystkich osób zarejestrowanych na stronie raz w tygodniu (?)/ po 'zassaniu' z gc.com informacji o nowym evencie/

Mogę coś takiego zrobić, tylko zastanawiam się czy byłoby w dobry tonie domyślne ustawienie chęci otrzymywania newslettera dla istniejących użytkowników?

zwykle na newsletter trzeba wyrażac zgodę, zatem na początku trzeba by chyba było napisac do wszystkich i o tę zgode poprosic, inaczej- ani chybi- oskarżenia o spam i wyłudzanie danych itp...

Link to comment

@Spider - oczywiście, że najpierw trzeba by się spytać, a raczej wysłać e-maila z informacją o nowej funkcjonalności w stylu. "Wiadomość od Geocaching Polska. Informujemy , że serwis geocaching.pl wprowadził nową funkcjonalność - powiadamianie o nowych eventach z terenu Polski. Jeśli chcesz je otrzymywać, wejdź na stronę geocaching.pl i ustaw otrzymywanie powiadomień w swoim profilu".

Dla nowych osób funkcjonalność ta byłaby domyślnie włączona - tylko z wyraźną informacją przy rejestracji, do odptaszkowania jeśli nie chcą.

 

@Thathanka - z doświadczenia wiem, ze praktycznie nikt nie czyta groundspekowego newslettera ... I nie chodzi tu o kwestie językowe

Edited by ru.beus
Link to comment

Nemrodek, to nawet lepiej. Pozazdroscic. To jest wlasnie zaleta GC - brak granic.

 

Tak, tyle, że w tej funkcjonalności chodzi mi o działanie na 'własnym' podwórku. Chciałbym popoznawać ludzi ze swojej okolicy, pointegrować się lokalnie.

Im więcej osób zna się osobiście, tym większy fun i możliwość zoragnizowania jakiś ciekawych pomysłów, albo wspólnych wypadów na kesze w dalsze rejony. O 'telefonach do przyjaciela' :anicute: nie wspominając

Link to comment

@ru.beus, jeśli z Twojego doświadczenia "praktycznie nikt" nie czyta gs'owego newslettera, to skąd pomysł, że czytałby maile z gc.pl ?;-)

 

to, że zainteresowanie jest takie, jakie jest, nie wynika moim zdaniem z braku informacji. są setki różnych powodów, dla których ktoś nie może lub nie chce uczestniczyć w evencie (tak samo jak z jakiegoś powodu może nie chcieć "poszukać" skrytki tradycyjnej, którą ma 500m od kordów domowych a jeździ po 100km znajdując inne).

Link to comment

Może być tak, że nowe osoby się krępują przyjść na event, albo nie wiedzą czym to się je. Mógłbyś napisać prywatne maile do nowych osób w regionie, zapraszając je na event, co by je z pewnością ośmieliło. Przy okazji, gdyby ktoś nie zamierzał przyjść, być może odpisałby informując o przyczynach swojej absencji - wówczas mógłbyś poznać powody takiego stanu rzeczy.

Link to comment

Toczygroszek znajduje, widać, perwersyjną przyjemność w uchodzeniu za drwala, który pożera małe geokeszerzątka. Dwunastego zobaczę, ile w tym prawdy, o ile uda mu się dotrzeć, bo ostatnio w kwietniu na spotkanie nie dotarł, a na Mega Moravii też się nie zjawił. Hmmm, a może właśnie w tym rzecz, ludziska boją się tego, czego nie znają...

Link to comment

@ru.beus, jeśli z Twojego doświadczenia "praktycznie nikt" nie czyta gs'owego newslettera, to skąd pomysł, że czytałby maile z gc.pl ?;-)

 

to, że zainteresowanie jest takie, jakie jest, nie wynika moim zdaniem z braku informacji. są setki różnych powodów, dla których ktoś nie może lub nie chce uczestniczyć w evencie (tak samo jak z jakiegoś powodu może nie chcieć "poszukać" skrytki tradycyjnej, którą ma 500m od kordów domowych a jeździ po 100km znajdując inne).

 

Strykerze -

1 )jeśli dostaniesz e-mail tylko z ifnormacją, że planowane jest jakieś nowe spotkanie, to chyba prędzej do niego zajrzysz :-)

2) Z argumentem pt. nie wiedziałem / łam / liśmy, że coś jest organizowane ew. gdyby informacja dotarła wcześniej to osoba by się pojawiła, spotkałem się nie raz i nie dwa.

'Nieśmiałość' nie tłumaczy wszystkiego w moim odczuciu.

Link to comment

Do statystyk zostały dodane powiaty. Po wejściu w dane województwo, np. http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=state&state_id=397 wyświetlona zostanie statystyka "Skrytki według powiatów" (przepraszam za brak mapki województwa, herbu, sortowania kolumn, oraz danych dotyczących ludności i powierzchni - będzie to w najbliższym czasie). Po kliknięciu w dany powiat zostaniemy przeniesieni do statystyki wg. powiatu, np. http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=county&county_id=0402 - fajnie czasem wygląda przyrost :)

 

P.S. Proszę się nie zdziwić jak w statystyce znalezień w danym powicie na pierwszym miejscu będzie osoba która będzie miała więcej znalezień niż liczba skrytek w tym powiecie, np. http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=county&county_id=0264 - jest tak ponieważ liczba skrytek liczona jest bez zarchiwizowanych, a liczba znalezień przez danego użytkownika wraz z zarchiwizowanymi.

Edited by Spider
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...