Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Tak sobie oglądam stronę ze statystykami na geocaching.pl i jedna rzecz kłuje mnie w oczy, a mianowicie słowo "ilość" w odniesieniu do skrytek, znalezień itp. Zdaję sobie sprawę, że język polski znacznie słabiej niż angielski odróżnia rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, w związku z tym potocznie "ilość"="liczba". Ale w formie pisanej znacznie lepiej wygląda używanie słowa "liczba" w odniesieniu do rzeczowników policzalnych jak skrytki, dni, czy znalezienia. (W tekstach ścisłych np. artykułach naukowych użycie w takim kontekście słowa "ilość" jest wręcz błędem - surowo wyłapywanym przez recenzentów.) Może warto by było to na stronie poprawić...

Link to comment

Mnie natomiast razi ignorancja i nieużywanie wyszukiwarki - obejrzyj jeszcze ten wątek, szczególnie poprzednią stronę.

 

A tak na marginesie: "Liczba" nie mieści się w tabelkach więc jest "ilość"

Edited by Spider
Link to comment

Faktycznie było już o tym, mój błąd, że nie przeczytałem tamtych postów. Aczkolwiek tamto nie odnosiło się do tabelek. Cóż, są za wąskie - trudno.

 

Na marginesie: szkoda, że jak się napisze coś na polskich forach, to często dostaje się odpowiedzi w tonie niepotrzebnie ostrym... Na anglojęzycznych to zjawisko występuje znacznie rzadziej. Widać taka nasza niechlubna cecha narodowa.

Edited by Murazor
Link to comment

Witam.

Jestem początkującym geocachowcem i również zauważyłem że moje statystyki nie są aktualne i nie zawierają co najmniej 2 znalezionych skrytek od znalezienie których minęło już 24h ale dalej nie widnieją w statystykach :(

 

Poczekaj na pełną aktualizację, podobno jest raz w miesiącu.

Link to comment

Witam.

Jestem początkującym geocachowcem i również zauważyłem że moje statystyki nie są aktualne i nie zawierają co najmniej 2 znalezionych skrytek od znalezienie których minęło już 24h ale dalej nie widnieją w statystykach :(

 

Poczekaj na pełną aktualizację, podobno jest raz w miesiącu.

No chyba że tak.

Link to comment

Czy prezesura serwisu roważa w przyszłości bliższej lub dalszej założenie własnego forum GCPL wydzielonymi działami ? Bo szczerze odkąd pojawiły się wątki projektowe, forum wygląda nieco chaotycznie. Dodatkowo Groundspeak domyślnie nie pokazuje tematów starszych niż 90 dni co będzie sprzyjało dublowaniu wątków przez nowych użytkowników, których ciągle przybywa.

Link to comment
Czy prezesura serwisu roważa w przyszłości bliższej lub dalszej założenie własnego forum GCPL wydzielonymi działami ?

Już wcześniej rozważaliśmy taką możliwość, ale na razie z niej zrezygnowaliśmy ponieważ obsługa takiego forum wymaga większego zaangażowania, ze względu na moderację, a niestety brakuje nam czasu.

Link to comment

ciekawy argument ;-)

 

Dwudziestu użytkowników piszących w dziesięciu działach, w piętnastu wątkach wymaga "większego zaangażowania" niż tych samych dwudziestu użytkowników, piszących w.. (zaskoczenie!) piętnastu wątkach bez ich grupowania?;-D

 

Nie lepiej napisać prawdę? "Walczyliśmy o wydzielenie "Poland" na oficjalnym forum GS, głupio teraz z tego rezygnować i zakładać forum GCPL. Tutaj nie ma możliwości tworzenia działów, więc przyzwyczajcie się."

Link to comment

Proponuję kolejne pytania kierować do Strykera, wszak on wie lepiej co jest powodem takiego a nie innego stanu rzeczy na GCPL.

 

Jako ciekawostkę podam, że to forum zostało wydzielone natychmiast po napisaniu jednego krótkiego maila :)

 

Uważam, że póki co nie ma potrzeby tworzenia dodatkowego forum, w obecnej formie sprawdza się całkiem nieźle. Co do wątków dotyczących projektów, dobrym rozwiązaniem byłoby podlinkowanie ich na stronach projektów (lektura opisu i baza waypointów projektu powinna być podstawą do dyskusji).

Uważam też, że obecna surowość formy forum nie zachęca do zbyt długiego na nim przesiadywania, a raczej służy do wymiany bieżących informacji, nie przytłaczając istoty zabawy jaką jest szukanie pojemników w terenie. Znam wiele stron, które po uruchomieniu forum zostało przez nie "zjedzonych", tzn nikt już nie zaglądał na stronę, a bazą informacji stało się forum. Forum ma być jedynie dodatkiem.

Link to comment

dziękuję za zaszczyt i możliwość bycia rzecznikiem ;-) zmuszony jestem zrezygnować, bo w żaden sposób nie jestem, ani nie chcę być wiązany z tworem pt. GCPL.

 

czytając "uzasadnienie" przedmówcy, zakładam, że w tym co napisałem jest sporo racji.

no może poza tym wysiłkiem z założeniem podforum, ale to naciągane, bo osoba, która owego maila napisała z pewnością wcześniej wielokrotnie kontaktowała się z osobami odpowiedzialnymi globalnie za forum GS.

Link to comment

Po zmianie nicka na GC.com...

Jakieś naciski były? Ja poprzedni, od razu przyswoiłem :)

(Tak z ciekawości pytam i odpowiedź może być na priv...)

Nie było żadnych nacisków :) Po prostu wcześniejszy wymyśliłem tak na gorąco przy rejestracji bo nie miałem innego pomysłu ;) Nie wiem nawet kto miałby mnie naciskać z tego powodu :P

 

Dzięki Spider za aktualizację ;)

Link to comment

Czy była by możliwość żeby osobom które na gc.com przeedytowały kordy zagadek tak żeby wskazywały finał, na mapce na stronie gc.pl wyświetlało ikonkę tam gdzie podaliśmy, a nie jak są oryginalne kordy? W połączeniu z opcją pokazywania okręgów (która i tak już mocno pomaga) była by to szalenie pomocne narzędzie przy zakładaniu nowych keszy.

Link to comment

Czy była by możliwość żeby osobom które na gc.com przeedytowały kordy zagadek tak żeby wskazywały finał, na mapce na stronie gc.pl wyświetlało ikonkę tam gdzie podaliśmy, a nie jak są oryginalne kordy? W połączeniu z opcją pokazywania okręgów (która i tak już mocno pomaga) była by to szalenie pomocne narzędzie przy zakładaniu nowych keszy.

Seba,

to co sugerujesz zniszczy sens zagadek - jak od razu bede wiedzial gdzie mam isc do np. serii zagadek Emkape, to nie bedzie fun'u przy ich rozwiazywaniu...

Kregi sa bardziej niz cool i sa pomocne z dokladnoscia do - wlasnie - zagadek, ktorych nie moga wskazywac. I niech tak pozostanie ;-)

 

PS. Tak, pamietam o zdjeciach dla Ciebie - sorki.

Link to comment

Czy była by możliwość żeby osobom które na gc.com przeedytowały kordy zagadek tak żeby wskazywały finał, na mapce na stronie gc.pl wyświetlało ikonkę tam gdzie podaliśmy, a nie jak są oryginalne kordy? W połączeniu z opcją pokazywania okręgów (która i tak już mocno pomaga) była by to szalenie pomocne narzędzie przy zakładaniu nowych keszy.

Seba,

to co sugerujesz zniszczy sens zagadek - jak od razu bede wiedzial gdzie mam isc do np. serii zagadek Emkape, to nie bedzie fun'u przy ich rozwiazywaniu...

 

Domyślam się że Sebie chodziło o to, aby na jego spersonalizowanej mapie te współrzędne były zmienione. Przecież na GC to działa tak samo - quiz przesuwa sobie tylko dany znalazca.

Link to comment

[...]

 

Domyślam się że Sebie chodziło o to, aby na jego spersonalizowanej mapie te współrzędne były zmienione. Przecież na GC to działa tak samo - quiz przesuwa sobie tylko dany znalazca.

 

Dokładnie, tak samo jak po zalogowaniu na gc.pl mapka pokazuje nam "lokalizację domową", zamiast całej mapy Polski

 

Na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości ale może w przyszłości będzie jak dokończę obsługę API GC...

 

Ok, dzięki po prostu będę musiał iść w teren i sprawdzić "empirycznie" czy się zmieszczę obok finału zagadki

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...