Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Było fajnie (szczególnie w przypadku Cmentarzy) aby w dziale download udostępnić plik GPX ze współrzędnymi wszystkich (lub wszystkich nieokeszowanych) cmentarzy. No i podlinkować w opisie danego Projektu.

 

Te nieokeszowane mają często przybliżone współrzędne określane na podstawie mapy, więc mogłyby okazać się mylne. Niektóre z nich pokazują tylko orientacyjnie rejon, gdzie znajdował się cmentarz, który obecnie nie istnieje.

Link to comment

mam pytanie: po jakim czasie usuwane są wydarzenia z listy na pierwszej strony?

nie wiem czy aktualna zamiana, nie wprowadza w błąd - aktualnie na 10 spotkań pierwsze 5 już było, a nad nimi wisi tytuł: "Lista nadchodzących ..."

 

może dodać znacznik, jakoś odróżnić te które były od tych które będą

Link to comment

Kolejne zmiany na stronie. Tym razem na prośbę Reviewera do mapy dodałem "Warstwy tematyczne":

- Natura 2000 - SOO (obszary siedliskowe)

- Natura 2000 - OSO (obszary ptasie)

- Obszary Chronionego Krajobrazu

- Parki Narodowe

- Parki Krajobrazowe

- Rezerwaty

- Zespoły Przyrodniczo-Krajobrazowe

Teraz każdy może sprawdzić czy jego skrytka nie leży na obszarze chronionym w miejscu w którym nie powinno jej być (np. poza szlakiem w Parku Narodowym).

 

warstwytematyczne.png

Edited by Spider
Link to comment

Kolejne zmiany na stronie (...) dodałem "Warstwy tematyczne":

(...)

Teraz każdy może sprawdzić czy jego skrytka nie leży na obszarze chronionym w miejscu w którym nie powinno jej być (np. poza szlakiem w Parku Narodowym).

 

Totalny odlot, przynajmniej dla mnie jako miłośnika map :)

 

Tradycyjnie mam uwagi (dwie):

 

1) W rozdzielczości laptopowo/tabletowej 1024x768, lista warstw nachodzi i zasłania licznik "Skrytki w twojej okolicy: X". Rozwiązanie problemu: (a) zwężenie listy rozwijanej do długości tekstu, zakładając że wciąż może się rozwijać w pełnej szerokości, lub ( b ) przeniesienie licznika na dół

 

2) Możesz dodać cieniowanie do przycisku "warstwy..." takie samo jak dla wyboru mapy

 

3) Obawiam się że weryfikacja ścieżek w parkach/rezerwatach nie zadziała wszędzie, bo nie ma uniwersalnego podkładu ze szlakami PTTK i ścieżkami - mapa OCM/OSM/UMP czasem je zawiera, czasem nie. Tutaj nieoceniona jest mapa papierowa :)

Edited by HighlanderPL
Link to comment
1) W rozdzielczości laptopowo/tabletowej 1024x768, lista warstw nachodzi i zasłania licznik "Skrytki w twojej okolicy: X". Rozwiązanie problemu: (a) zwężenie listy rozwijanej do długości tekstu, zakładając że wciąż może się rozwijać w pełnej szerokości, lub ( b ) przeniesienie licznika na dół

W najbliższym czasie postaram się to zmienić.

 

2) Możesz dodać cieniowanie do przycisku "warstwy..." takie samo jak dla wyboru mapy

To nie jest takie proste. Już samo stworzenie 'googlowej' listy rozwijanej jest skomplikowane. Ale postaram się to jakoś zrobić.

 

P.S. Dodałem legendę do warstw.

Link to comment

mam pytanie: po jakim czasie usuwane są wydarzenia z listy na pierwszej strony?

nie wiem czy aktualna zamiana, nie wprowadza w błąd - aktualnie na 10 spotkań pierwsze 5 już było, a nad nimi wisi tytuł: "Lista nadchodzących ..."

 

może dodać znacznik, jakoś odróżnić te które były od tych które będą

Poprawione :)

Link to comment

Chciałbym zwrócić uwagę autorom strony, że brak widocznej atrybutacji w czasie wyświetlania mapy z OpenStreetMap jest niezgodny z warunkami licencji na jej używanie.

Wiem...

 

W tej chwili wyświetlany jest na mapie link do google.

No i? Chwalisz się, że nie masz pojęcia o Google Maps API v3? Proponuję przeczytać to: https://developers.google.com/maps/terms?hl=pl

 

P.S. A propos OSM, proponuję lepiej się przyjrzeć a nie pisać głupoty...

Edited by Spider
Link to comment

P.S. A propos OSM, proponuję lepiej się przyjrzeć a nie pisać głupoty...

 

 

Przed chwilą się wymagany tekst pojawił na mapie ( bo go dodałeś na warstwie OSM ) więc nie ma co ściemniać że tam był od zawsze ....

 

Może zamiast się spieszyć to przyjrzyj się jeszcze raz na spokojnie , co masz do poprawy::

 

Dane które widać na mapie ( wprowadzone m.in. przeze mnie ) nie są bynajmniej z UMP jak głosi link ...

 

gcpl_osm2.jpg

Edited by miklobit
Link to comment
Skoro było już dobrze to czemu z powrotem jest żle ? :huh:

Bo tak!

 

Hm :rolleyes:. Zadziwiająco konstruktywna odpowiedź.

 

Dla tych którzy nie rozumieją o co chodzi ( czyli co najmniej jedna osoba ) :

 

Mapa z MapQuest, jest tylko renderowana przez MapQuest więc należy ich oczywiście wymieniać ale jako "generatora" kafelków.

 

Natomiast dane na mapie pochodzą z bazy OpenStreetMap co wymaga identycznej adnotacji o pochodzeniu i licencji jaką uzupełniłeś już na warstwie "OSM" .

Link to comment

Dzisiaj dodałem możliwość edycji waypointów wchodzących w skład poszczególnych projektów. Projekty edytować mogą tylko osoby z odpowiednimi uprawnieniami, po zalogowaniu na swoje konto Geocaching Polska. Uprawnienia nadaję ja, tak więc jeżeli ktoś chce włączyć się w uzupełnianie danych na stronie (lub zrezygnować) to proszę o kontakt. Na dzień dzisiejszy edycję udostępniłem poniższym osobom:

 

Zachodniogalicyjskie cmentarze wojenne:

 

1) bieczanin

2) lukaszpla

3) mpark

4) toczygroszek

 

Korona Sudetów Polskich:

 

1) QVIXOTE

2) Spider

 

Twierdza Kraków:

 

1) raffik-amarok

2) u810

3) X2_Team

Link to comment

Mam pytanie - po jakim czasie od zalogowania skrzynki na gc.com ten fakt będzie widoczny na gc.pl? Bo statystyki (moje i syna) na .pl to nie do końca aktualne są.

 

Jeśli to są bieżące znalezienia to będą aktualne tak jak pisze Maliniak ale jeśli to jakieś zaległe np. sprzed miesiąca i dalej - to pokażą się po pełnej synchronizacji robionej raz w miesiącu chyba.

Link to comment

Na stronie głównej nad aktualnościami dodałem małą "statystykę" ilościową :)

 

Aktualna treść:

 

W Polsce znaujduje się 4232 skrytek, z czego 3449 jest aktywnych. Skrytki zostały znalezione 123075 razy. Liczba użytkowników, którzy znaleźli przynajmniej jedną skrytkę: 20836. Liczba użytkowników, którzy założyli przynajmniej jedną skrytkę: 742.
Edited by Spider
Link to comment

Jesli moglbym cos zasugerowac... Moze zamiast 'Liczba użytkowników, którzy znaleźli przynajmniej jedną skrytkę: 20836.' lepiej brzmialoby moim zdaniem '20836 uzytkownikow znalazlo przynajmniej jedna skrytke.' Podobnie w kolejnym zdaniu. Nie jestem polonista, ale zaproponowana wersja brzmi jakos tak przyjazniej dla mnie.

Link to comment

Jesli moglbym cos zasugerowac... Moze zamiast 'Liczba użytkowników, którzy znaleźli przynajmniej jedną skrytkę: 20836.' lepiej brzmialoby moim zdaniem '20836 uzytkownikow znalazlo przynajmniej jedna skrytke.' Podobnie w kolejnym zdaniu. Nie jestem polonista, ale zaproponowana wersja brzmi jakos tak przyjazniej dla mnie.

Zgadzam się,pracę w dziennikarstwie rozpocząłam jeszcze za nieboszczki komuny , więc jestem ze starej dobrej szkoły :laughing:

Dzięki za " liczba" a nie " ilość", warto ten błąd w tabelkach na głównej stronie poprawić, skrytki, ludzie, znalezienia jak najbardziej

policzalne są, zatem " liczba" , nie " ilość", pozdrawiam z Bretanii :rolleyes:

Link to comment

Dzięki za " liczba" a nie " ilość", warto ten błąd w tabelkach na głównej stronie poprawić, skrytki, ludzie, znalezienia jak najbardziej

policzalne są, zatem " liczba" , nie " ilość", pozdrawiam z Bretanii :rolleyes:

 

Skoro "ilość" jest zarezerwowana dla rzeczowników niepoliczalnych, to czemu pytamy "ile jest dwa plus dwa?" Czyżby to zadanie matematyczne było niepoliczalne? B)

Link to comment

Jesli moglbym cos zasugerowac... Moze zamiast 'Liczba użytkowników, którzy znaleźli przynajmniej jedną skrytkę: 20836.' lepiej brzmialoby moim zdaniem '20836 uzytkownikow znalazlo przynajmniej jedna skrytke.' Podobnie w kolejnym zdaniu. Nie jestem polonista, ale zaproponowana wersja brzmi jakos tak przyjazniej dla mnie.

Zmienione

Link to comment

Myślałem już o tym, ale o ile w przypadku Ślężańskich źródeł jest to bez problemu do zrobienia, to w przypadku Korony Gór Polskich "środek" wychodzi w okolicy Pszczyny, a Korona Sudetów w Trutnowie w Czechach

 

Zastanawiam się czy nie zrobić tego "ręcznie" i w przypadku górskich projektów nie wskazać najwyższego szczytu wchodzącego w skład projektu.

Link to comment

Wygląda naprawdę nieźle! Skoro mapy projektów stały się już bardzo podobne funkcjonalnie głównej mapie skrytek, może to jakoś zintegrować w jedną mapę?

 

Np. projekt "Źródła Ślęży" - mapka jest zupełnie wystarczająca, ale np. "Zamki" to jakiś kolos, i dużo wygodniej przeglądałoby się do na mapie pełnoekranowej. Z kolei Źródła Ślęży chętniej bym przeglądał na innym podkładzie niż google'a :)

 

Pomysły na zimowe wieczory ;)

 

1) Na Mapie Pełnoekranowej dodać przy filtrach "Skrytki" listę rozwijalną projektów (z opcją "bez projektu"), która wymuszałaby wyświetlenie tylko jednego projektu naraz.

 

2) Na stronie projektu umożliwić włączenie innych podkładów (komponent mapy pełnoekranowej) oraz dodać linka do strony z Mapą Pełnoekranową, uruchamianą od razu w trybie konkretnego projektu.

Link to comment

Docelowo tak zrobię, ale dużo czasu minie zanim pojawi się to na stronie, bo mam w planach całkowite przerobienie mapy - przejście na Leaflet, dogadanie się z Google, bym mógł używać ich warstw bez ich API (zgodnie z licencją nie wolno tego robić) i dopiero wtedy robienie tych wszystkich funkcjonalności. Zmiany te faktycznie raczej będą na zimowe wieczory.

Link to comment

Mam pytanie - po jakim czasie od zalogowania skrzynki na gc.com ten fakt będzie widoczny na gc.pl? Bo statystyki (moje i syna) na .pl to nie do końca aktualne są.

 

Jeśli to są bieżące znalezienia to będą aktualne tak jak pisze Maliniak ale jeśli to jakieś zaległe np. sprzed miesiąca i dalej - to pokażą się po pełnej synchronizacji robionej raz w miesiącu chyba.

 

Kiedy będzie następna pełna synchronizacja? Bo nie było co najmniej 2 miesiące.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...