Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Spider,

 

Kolejny pomysł idący lekko w kierunku "Moja okolica" z lokalnego serwisu.

 

Czy można na stronach statystyk wojewódzkich podpiąć raport "Lista najnowszych polskich skrytek zarejestrowanych w serwisie Geocaching.com" przefiltrowaną wg kodu województwa?

 

Byłoby też ciekawą opcją możliwość wybrania sobie "mojego województwa" w profilu użytkownika, dzięki czemu portal potrafiłby albo:

 

1) wyświetlić w/w raport na głównej stronie (pod lub nad raportem ogólnopolskim)

 

2) dołożyć w menu "Twoje Konto" link "Mój region" który prowadziłby bezpośrednio do statystyk danego województwa.

 

Całość w/w zmian umożliwi coś czego mi obecnie brakuje w portalu - szybkie zajrzenie i sprawdzenie czy coś nowego pojawiło się w moim "mateczniku".

Link to comment

 

Całość w/w zmian umożliwi coś czego mi obecnie brakuje w portalu - szybkie zajrzenie i sprawdzenie czy coś nowego pojawiło się w moim "mateczniku".

 

Oj pojawiło sie, pojawiło ;)

W końcu nie ma tego az tak duzo ,żeby jakies wielkie sprawdzani były potrzene,

wsytarczy zobaczyc na mapie lub wpisac nazwe miasta, a nowe skrzynki i tak maja

oznaczenie' NEW" ;)

Link to comment

Oj pojawiło sie, pojawiło ;)

W końcu nie ma tego az tak duzo ,żeby jakies wielkie sprawdzani były potrzene,

wsytarczy zobaczyc na mapie lub wpisac nazwe miasta, a nowe skrzynki i tak maja

oznaczenie' NEW" ;)

 

Nie kojarzę aby taka funkcjonalność była dostępna na mapie GC PL (sprawdziłem przed chwilą - nie ma oznaczeń "NEW"). Poza tym ładowanie mapy zwiększa transfer danych, nie zawsze dysponujemy tak dobrym połączeniem. Stąd lepsza jest lista najnowszych skrzynek.

Link to comment

Nie kojarzę aby taka funkcjonalność była dostępna na mapie GC PL (sprawdziłem przed chwilą - nie ma oznaczeń "NEW"). Poza tym ładowanie mapy zwiększa transfer danych, nie zawsze dysponujemy tak dobrym połączeniem. Stąd lepsza jest lista najnowszych skrzynek.

@HighLanderPL: opisana przez Ciebie funkcjonalnosc dostepna jest z poziomu portalu GC.com, gdzie dla userow Premium masz powiadomienia _natychmiastowe_ o nowych lub uaktualnionych keszach. Ustalasz interesujacy Cie zakres i wszystko masz na mailu....

Link to comment

Yahoo, znam dobrze możliwości GC.com.

 

Tylko że ten wątek nie dotyczy funkcjonalności Geocaching.com, tylko lokalnego serwisu Geocaching.pl.

 

Nie watpie ze znasz :D w koncu bawisz sie w ta gre duuuzo dluzej ode mnie.

Zastanawiam sie jedynie nad powodem dublowania takiej funkcjonalnosci. Jak juz ktos cos takiego zrobil, to super. Po co robic raz jeszcze?

 

Wiem ze daje tu znac o sobie moje skrzywienie zawodowe, ale po prostu jestem ciekaw powodu (bez jego dalszej oceny, a juz na pewno nie bede oceniac na forum).

 

A przy okazji bardzo dziekuje Tobie, Wiesi.K, Spoolash'owi i Ru.Reusowi za mozliowsc wczorajszego rozpoznania bojem keszy z Trojmiasta!

Link to comment

Jeśli tak na to spojrzeć to mógłbyś postawić pytanie po co w ogóle stworzono lokalny www.geocaching.pl? Teoretycznie dubluje funkcjonalność GC.com.

 

Odpowiedz trafna, przyznaje. ;-)

Moglibysmy zapewne dlugo bic piane w stylu rozmow o wyzszosci swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca, lecz obiecalem nie polemizowac, wiec sie nie bede produkowac. Rozumiem i przyjmuje do wiadomosci, ze jest zapotrzebowanie na strony .pl z jak najwieksza ich funkcjonalnoscia, oraz ze dopoki Spider nie odmowi wspolpracy, to bedzie mozna wnioskowac o rozszerzenia.

 

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

Link to comment

Polska strona powstała ponad dwa lata temu gdy serwis geocaching.com był tylko po angielsku, nie było pilskiego reviewera, ani nawet podziału na województwa. Dlaczego powstał można przeczytać tutaj: http://www.geocaching.pl/about.php Aktualnie znaczenie tego serwisu jest zdecydowanie mniejsze ale uważam że jest w nim kilka funkcjonalności których nie ma i pewnie nigdy nie będzie na geocaching.com. Jest również ciekawa alternatywą dla osób nie posiadających konta premium.

Link to comment

Dwie sprawy.

 

Po pierwsze chyba znalazłem jakiegoś buga. Po zmianie adresu e-mail, w wiadomości wysyłanej na nowy adres jest:

 

"...

Witaj {username},

 

Dziękujemy za zmianę adresu e-mail. Poniżej przedstawiamy dane wymagane do aktywacji nowego adresu e-mail:

 

Użytkownik: X2_Team ..."

Nie wiem czy to wynika z jakiegoś błędu czy nie wypełnienia przeze mnie jakiegoś pola.

 

Po drugie, zastanawiam się nad możliwością wprowadzenia na mapie wyświetlania okręgów o zadanym promieniu względem jakiejś lokalizacji. Np. Mam dziś ochotę znaleźć wszystkie skrzynki 25 km od mojego domu, albo, jadę w delegację i będę miał 50 min czasu i chcę wiedzieć czy w takim czasie uda mi się dotrzeć do skrzynki i z powrotem.

Link to comment

Po drugie, zastanawiam się nad możliwością wprowadzenia na mapie wyświetlania okręgów o zadanym promieniu względem jakiejś lokalizacji. Np. Mam dziś ochotę znaleźć wszystkie skrzynki 25 km od mojego domu, albo, jadę w delegację i będę miał 50 min czasu i chcę wiedzieć czy w takim czasie uda mi się dotrzeć do skrzynki i z powrotem.

 

Wydaje mi się, że do tego znacznie bardziej nadają się Pocket Query oraz Caches Along a Route dostępne dla użytkowników premium. W pierwszym przypadku możesz sobie ściągnąć (albo jedynie wyświetlić) wszystkie skrytki w dowolnym promieniu od zadanej lokalizacji, w drugim zaś przypadku ściągasz sobie skrytki znajdujące się w podanej przez Ciebie odległości od trasy, którą planujesz. Ma to tą zaletę, że możesz sobie waypointy ściągnąć bezpośrednio do GPS-a, bez konieczności wcześniejszego przeglądania i pojedynczego zgrywania opisów - o tym, które skrytki najwygodniej będzie Ci odwiedzić, zadecydujesz już w terenie.

Link to comment

Mnie się tam najbardziej podobają 'okręgi' z "polem rażenia" kesza :-)

Dzięki temu wiem, że mogę w kilku miejscach wcisnąć jeszcze jakieś skrzyneczki.

 

Dokładnie tak - rzecz której bardzo brakowało i dużo ułatwia uruchomienie jej przez Spider'a

Strzał w absolutna 10

Link to comment

Nie zakładam nowego tematu bo tęgie głowy siedzą tutaj :) Jeśli to złe miejsce, to sorki. Przenieście.

 

Dlaczego po aktywacji nowej skrzynki przez Reviewera nie pojawia się on na mapie pomimo 24h? I co najciekawsze jeden jest widoczny na .Com a na .PL nie GL72NPK3 , a druga wogóle nie widoczna GL72NPK4.

 

Kody zaczynają się od "GC" a nie od "GL", więc wpisałeś je błędnie. Nawet jak zamienię GL na GC to nadal nie ma takich skrytek opublikowanych w systemie. Albo więc takie skrytki nie istnieją w ogóle, albo są nieopublikowane.

Link to comment
[...]

Podejrzewam że chodzi o synchronizację między dwoma mapami.

 

Dokładnie. Lista skrzynek dostępna na geocaching.pl [zarówno w zestawieniach, jak i na mapie], aktualizuje się bodajże co 24 h. Tak więc musisz trochę poczekać, zanim skrypt strony pobierze nowe skrzynki z serwisu geocaching.com

Edited by ru.beus
Link to comment

Na stronie "Download" udostępniłem nowe wersje logbooków:

 

- dwie wielkości (A7 i mikro pasujące do pudełek po filmach 35mm)

- dwie wersje - kolor i b&w

- w logbooku A7 zrezygnowałem ze "specjalnych" pól z nickiem, datą itp - teraz są czyste kartki więc powinno się mieścić więcej wpisów.

- w logbooku A7 dodałem więcej stron - teraz logbook ma 40 zamiast 24 stron

- w logbooku mikro dodałem więcej kartek

- zwiększyłem miejsce (odstępy pionowe) w którym wpisuje się poszczególne dane skrytki (prosił o to kiedyś Highlander)

 

Bezpośredni link: http://www.geocaching.pl/download/get_file.php?id=4

 

EDIT: Dorzuciłem jeszcze dodatkową wersję logbooka A7 B&W, który zawiera kratki (jak w zeszycie).

Edited by SpiderPL
Link to comment

Dzięki temu, że Google wprowadziło podział administracyjny w Polsce, na stronie ze statystykami użytkownika dorzuciłem mapkę:

 

1111ma.png

 

Jak tylko Google wprowadzi podział na gminy i powiaty (mają to w planach) to mapka będzie bardziej szczegółowa.

Link to comment

Dzięki temu, że Google wprowadziło podział administracyjny w Polsce, na stronie ze statystykami użytkownika dorzuciłem mapkę:

Jak tylko Google wprowadzi podział na gminy i powiaty (mają to w planach) to mapka będzie bardziej szczegółowa.

 

Super sprawa, każda wizualizacja mile widziana. W sumie identyczną mapkę można podłączyć na głównej stronie statystyk (pod tabelką województw).

 

Jeśli chodzi o podział na gminy i powiaty, to znam taką fajną niekomercyjną stronę: zaliczgmine.pl (najlepiej kliknąć po lewej w kogoś z "TOP 20") Generalnie portal jest skierowany do rowerzystów którzy z siodła roweru zaliczają gminy, ale można sobie pooglądać jak to by wyglądało w przypadku keszy. Na pewno by się przydało odrębne kolorowanie gmin danego województwa. Myślę że w tym sezonie również tam wrzucę swoje rowerowe podboje :)

Link to comment

Fajnie do wygląda, co ciekawe, nasycenie kolorów nie pokazuje dawnych granic z czasów rozbiorów Polski, co się bardzo często zdarzało przy podobnych statystykach politycznych lub z dawnego atlasu geograficznego/kolejowego itp ;)

Zrobiłem mapkę bardziej interaktywną - teraz po kliknięciu województwa lub państwa ościennego wyświetlana jest odpowiednia lista skrytek dla danego regionu.

 

EDIT: dotyczy to zarówno mapy w głównych statystykach, jak i w statystykach użytkownika.

Edited by Spider
Link to comment

W menu głównym dodałem sekcję Projekty. Pod tym linkiem prezentowane będą skrytki należące do różnych projektów geocachingowych. Aktualnie zdefiniowane są dwa projekty:

- Korona Sudetów Polskich

- Zachodniogalicyjskie cmentarze wojenne

Jeżeli ktoś jest zainteresowany dodaniem jakiegoś projektu na stronę Geocaching Polska to proszę o kontakt poprzez formularz

 

P.S. Aktualnie jest kilka niedociągnięć:

- brak czeskich skrytek na mapie Korony Sudetów Polskich,

- skrytki zarchiwizowane są wyświetlane

Zostaną one poprawione w najbliższym czasie.

Link to comment

Jest jeszcze jedno niedociagniecie formalne.

Srytka GC1C53A nie znajduje sie na Skalniku. Nazwa jest mylaca. Skrytka znajduje sie Malej Ostrej kilkaset metrow obok i 10m nizej. :mad:

Bylem tam trzy razy i nigdy nie dotarlem na Skalnik. Tylko i wylacznie dlatego, ze bylem swiecie przekonany, ze to wlasnie te wzniesienie! Przejscie z Malej Ostrej na Skalnik to spacerek po prawie plaskim terenie.:mad:

Link to comment

Ale ze mnie maruda. :anibad:

 

Ten projekt Korona Sudetow Polskich chyba nie jest najszczesliwszy.

Na tych szczytach moga znajdowac sie skrytki OC (tylko tam zarejestrowane) i dojdzie do dublowania. Niby to nie rzutuje, ale jakos takie niezreczne to jest. Przynajmniej jak dla mnie. Przyklad:

GC2J0QY i OP0F11.

Dzieli je 15- 20 m. :lol:

Edited by ochkarol
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...