Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Czy jesteście zainteresowani opcją (oczywiście można by było ją wyłączyć) by na mapie wyświetlać okręgi o promieniu 161 metrów?

jeeeeeeeeeeeeeeezu, marzę o tym na Warszawę, serio!

 

Gotowe :)

 

Na razie tylko na podstawowej mapie (na pełnoekranowej nie ma i na razie nie będzie bo ona będzie przerabiana).

 

Dla skrytek tradycyjnych rysowane jest koło wraz z dodatkowym ciemniejszym okręgiem

 

Dla skrytek multicache, unknown, leterbox, werigo rysowane jest koło bez dodatkowego okręgu

 

Dla pozostałych skrytek nie są wyświetlane koła.

Link to comment

Genialne! Fajnie się ogląda power traile, widać czy autor wycisnął maksymalną ilość keszy na danym "trailu" :)

 

Jedyna drobna uwaga żeby może kolor koła dla mulciaków/quizów w ogóle zrobić inny, np. żółty. Wiem że jest różnica na obwódce którą mają tylko tradycyjne. Tak czy siak jest super, widać jakie spustoszenie czynią kesze na miejskich "starówkach".

Link to comment

Super, wg mnie teraz jest czytelniej bo wiadomo - tam gdzie zielono, już pozamiatane.

 

Tak właśnie zasugerowałem żółtą myśląc o mulciaku, ale już nie chciałem się rozpędzać z niebieską :)

 

Ostatnia drobna zmiana do zasugerowania to:

- przesunięcie ikonki filtra do sekcji "dodatkowe opcje" bo to jednak nie jest "status skrytki"

- zmiana opisu hinta na filtrze mapy - samo "okręgi" niewiele mówi komuś kto nie czytał informacji na forum. Proponuję "Okręgi (zielone to obszary niedostępne dla pojemników)" albo coś w tym stylu

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Spider,

 

Garść drobnych konstruktywnych pomysłów co do rozwoju statystyk na portalu GC PL (na zimowe wieczory):

 

1) Wprowadzenie komponentu umożliwiającego sortowanie tabel wg wybranych kolumn (np. opartego o JaveScript). To by umożliwiło połączenie niektórych tabel statystycznych, np. prezentowanych wg województw (ilości skrytek i ilości znalezień) - ale pewnie jego dodanie umożliwi wprowadzenie nowych elementów, np. dodatkowych kolumn z ilością skrytek danego typu (pytał się o to Toczygroszek) - każdy będzie mógł sobie posortować taką tabelę wg największej ilości quizów itp. Będzie to też bardzo przydatne w statystykach indywidualnych, gdzie kolumn w raportach jest więcej np. w "Lista założonych skrytek" (możliwość sortowania wg ilości znalezień, dni, nazwy itp) - takie małe statsy z GSAK-a.

 

2) Modyfikacja algorytmu generującego "Użytkownicy według ilości założonych skrytek (TOP 10):" oraz "Użytkownicy według ilości znalezionych skrytek (TOP 10):", obecnie działa on dość dziwnie, przykładowo w Zachodniopomorskim:

http://www.geocaching.pl/statistics.php?action=state&state_id=411

pokazuje on aż 52 zakładaczy. Wszystko bierze się z tego że nie jeśli np. trzy osoby mają ex-equo pierwsze miejsce, to następna po nich ma drugie (1,1,1,2) a nie czwarte (1,1,1,4). W tej sytuacji system pokazywałby więcej niż 10 pozycji jedynie w sytuacji gdy za dziesiątą osobą z listy byłoby jeszcze kilka osób ex-equo z tym samym wynikiem.

 

3) Dopracowanie ostatniej nowinki, czyli raportów szczegółowych dla zakładaczy i poszukiwaczy (w skali kraju i województw), w sumie możliwości są dwie:

 

- albo zastosowanie identycznej tabeli jak w przypadku raportu TOP 10 (czyli nie grupowanie ludzi wg wyniku), co umożliwi wciąż stosowanie naraz linków do użytkownika i listy skrytek na GC PL i GC COM. W tej sytuacji będzie pewnie trzeba dokonać odciążającego odcięcia wyników tabeli znalezień (tak jest to na światowych statystykach GC - minimum 200 znalezień) np. dolnych 10% wyników, albo minimum 5 znalezień w województwie.

 

- albo lekki tuning obecnej tabeli grupującej:

a ) w kolumnie "Miejsce" podawać faktyczne miejsce (górny wynik z kolumny Lp) a nie numer wiersza bo to niewiele mówi,

b ) sama kolumna "Lp" jest chyba niepotrzebna bo najważniejsza informacja którą się traci po jej wyrzuceniu i tak jest wyciągnięta na górę ("Ilość użytkowników, którzy znaleźli przynajmniej jedną skrytkę: 2538").

c ) zamiast linków do kont użytkowników pod każdym nickiem można by dać jednak link GC PL do listy skrytek znalezionych/założonych w skali kraju/województwa bo przecież o to chodzi w tej statystyce.

 

4) W statystykach indywidualnych nie ma raportu "Założenia wg województwa" (jest tylko "Znalezienia wg województwa") a by się przydał :)

Edited by HighlanderPL
Link to comment

po lewej stronie mapy jest panel z "paskami" kontrolek. sa trzy paski, z czego Lokalizacja jest pusta - jakies plany zagospodarowania na najblizsza przyszlosc? :)

domyslam sie, ze bedzie tam przynajmniej okienko do wpisania adresu i wycentrowania na nim mapy?

(czego, szczerze mowiac, brakuje mi tu od zawsze :))

Link to comment

Bacza, zaloguj się, przejdź do ustawień w profilu, dodaj kilka współrzędnych domowych a wtedy "Lokalizacja" się zapełni ;)

tez fajne ;) ale zatrzymalem sie na kroku wprowadzania wspolrzednych, bo nie chcialo mi sie ich wyszukac dla interesujacego mnie miejsca ;>

 

a jak interesujace mnie miejsca sie czesto zmieniaja, to dla takich zabaw "ad-hoc" z mapa chyba najlepsza jest mozliwosc wpisania sobie adresu z lapki i klikniecia zoom - jak na GC.com ;)

 

(a z google maps api implementuje sie to dziecinnie prosto ;))

Link to comment

A ja sobie chwalę możliwość ustawienia kilku predefiniowanych lokalizacji między którymi krążę (są takie trzy).

 

Niemniej możliwość wrzucenia InputBox'a z wpisaniem dowolnej miejscowości byłaby bardzo przydatna. Tak samo jak włączenie w prawym dolnym rogu małej mapki ułatwiającej przewijanie mapy bez odzoomowania.

 

W ramach podkładów zauważyłem że brakuje klasycznego widoku Google Hybrid (naraz satelita + sieć drogowa).

 

A wisienką na torcie byłoby dodanie (a'la mapa v3 lokalnego serwisu):

- wskaźnika podającego współrzędne N/E pod kursorem myszki

- możliwości włączenia wyświetlania na mapie kodów i/lub nazw skrytek nad i pod ikonami (super sprawa przy drukowaniu)

- możliwości samodzielnego podłączenia sobie dodatkowego podkładu mapy (pole na wpisanie linka WMS - wtedy kto by chciał mógłby sam sobie na własny użytek dodać na stałe link do map geoportalu, bardzo mi tego brakuje i ciągle muszę się przełączać na mapę v3 aby sprawdzić tereny leśne)

Link to comment
Niemniej możliwość wrzucenia InputBox'a z wpisaniem dowolnej miejscowości byłaby bardzo przydatna. Tak samo jak włączenie w prawym dolnym rogu małej mapki ułatwiającej przewijanie mapy bez odzoomowania.

Pewnie dodam w najbliższym czasie.

 

W ramach podkładów zauważyłem że brakuje klasycznego widoku Google Hybrid (naraz satelita + sieć drogowa).

Specjalnie jej nie ma.

 

wskaźnika podającego współrzędne N/E pod kursorem myszki

Nie widzę sensu dodawania takiej funkcjonalności, bo do szukania są współrzędne w serwisie geocaching.com, a do zakładania używa się współrzędnych z GPSa.

 

możliwości włączenia wyświetlania na mapie kodów i/lub nazw skrytek nad i pod ikonami (super sprawa przy drukowaniu)

Zastanowię się nad tym

 

możliwości samodzielnego podłączenia sobie dodatkowego podkładu mapy (pole na wpisanie linka WMS - wtedy kto by chciał mógłby sam sobie na własny użytek dodać na stałe link do map geoportalu, bardzo mi tego brakuje i ciągle muszę się przełączać na mapę v3 aby sprawdzić tereny leśne)

Tego na 100% nie będzie, właśnie ze względu na Geoportal oraz inne serwery, które nie życzą sobie wykorzystania ich WMSów i Tiles Serverów na innych stronach www.

Link to comment
W ramach podkładów zauważyłem że brakuje klasycznego widoku Google Hybrid (naraz satelita + sieć drogowa).

Specjalnie jej nie ma.

Acha. A dlaczego? Podkłady MS są w komplecie - satelita, mapa i hybryda?

 

możliwości samodzielnego podłączenia sobie dodatkowego podkładu mapy (pole na wpisanie linka WMS - wtedy kto by chciał mógłby sam sobie na własny użytek dodać na stałe link do map geoportalu, bardzo mi tego brakuje i ciągle muszę się przełączać na mapę v3 aby sprawdzić tereny leśne)

Tego na 100% nie będzie, właśnie ze względu na Geoportal oraz inne serwery, które nie życzą sobie wykorzystania ich WMSów i Tiles Serverów na innych stronach www.

To w sumie dlaczego Geoportal wciąż udostępnia WMS skoro nie życzy sobie aby z niego korzystano? W programie C-GEO geoportal został podłączony w standardzie. Tutaj jest uzasadnienie dlaczego uważają że nie łamią regulaminu Geoportalu:

http://www.geoforum.geodezja.pl/read.php?1,53586,53709#msg-53709

Link to comment
To w sumie dlaczego Geoportal wciąż udostępnia WMS skoro nie życzy sobie aby z niego korzystano?

Nie mam pojęcia. W ogóle uważam, że wszystkie dane z GUGiK powinny być darmowe, bo w końcu my za nie płacimy (podatki). W wielu krajach UE są one darmowe. Ale w Polsce oczywiście nie mogą...

 

W programie C-GEO geoportal został podłączony w standardzie.

Z tego co się orientuję autorzy oprogramowania otrzymali na to zgodę.

 

Tutaj jest uzasadnienie dlaczego uważają że nie łamią regulaminu Geoportalu:

http://www.geoforum.geodezja.pl/read.php?1,53586,53709#msg-53709

To jest tylko jednostronna opinia. Ja specjalnie kontaktowałem się z administratorami Geoportalu w sprawie użycia ich WMSów na stronie. Otrzymałem negatywną odpowiedź. Nie mam też zamiaru implementować możliwości dodawania jakichkolwiek WMS, bo wiadomo, że funkcjonalność ta byłaby głównie wykorzystywana do podłączana WMSów geoportalu. W ogóle Twoja propozycja to kojarzy mi się z serwerami na których są torrenty. One też tylko udostępniają "możliwość"...

Edited by SpiderPL
Link to comment

Moja propozycja wynika z robionej dawno temu analizy zgodności z regulaminem - chodzi o to, że WMS można używać na własny, niekomercyjny użytek. Jeśli ktoś sobie sam skonfiguruje na koncie WMS Geoportalu na prywatny użytek, to skala wykorzystania takiej usługi będzie dużo mniejsza niż gdyby mapa taka była podłączona w standardzie dla wszystkich użytkowników portalu.

 

Tutaj jeszcze przypomina mi się kwestia odpłatności za dużą skalę korzystania z google maps - może dobrym pomysłem byłoby zmienić domyślny podkład mapy na OSM albo UMP aby ograniczyć transfery?

 

Nie odpowiedziałeś też czemu celowo nie ma podglądu hybrydowego - on się naprawdę przydaje, szczególnie jeśli zdjęcie satelitarne jest kiepskiej jakości (ale wciąż jest lepsze od zielonej płachty lasu na wersji mapowej).

Link to comment
Nie odpowiedziałeś też czemu celowo nie ma podglądu hybrydowego - on się naprawdę przydaje, szczególnie jeśli zdjęcie satelitarne jest kiepskiej jakości (ale wciąż jest lepsze od zielonej płachty lasu na wersji mapowej).

1) Dodałem warstwę Google Hybrid

2) Oprócz tego dodałem dwie nowe warstwy:

- MapQuest

- MapQuest Aerial

3) Dodałem pole do wyszukiwania z podłączonym Autocomplete

 

Mam nadzieję, że teraz jesteś zadowolony ;)

Link to comment

Ja tam od dawna jestem zadowolony z tej mapy. Teraz poziom zadowolenia wzrósł - u Baczy zapewne również :)

potwierdzam :)

 

aczkowiek to autouzupelnianie to jakies dziwne jest ;>

 

wpisuje "Poznań", a tam wyskakuje "Polska" powtorzona na liscie 4 razy, "Poznan, Polska" tez jakos potrojnie, itd..

nie wiem, skad to sie bierze, ale z pewnoscia cos jest nie tak.

 

szkoda, ze nie mozna po prostu wpisac tego, co sie chce i wcisnac enter, trzeba zawsze wybrac cos z tej listy..

poza tym bardzo fajnie, ze taki ficzer juz jest :)

Link to comment
1) Wprowadzenie komponentu umożliwiającego sortowanie tabel wg wybranych kolumn (np. opartego o JaveScript). To by umożliwiło połączenie niektórych tabel statystycznych, np. prezentowanych wg województw (ilości skrytek i ilości znalezień) - ale pewnie jego dodanie umożliwi wprowadzenie nowych elementów, np. dodatkowych kolumn z ilością skrytek danego typu (pytał się o to Toczygroszek) - każdy będzie mógł sobie posortować taką tabelę wg największej ilości quizów itp. Będzie to też bardzo przydatne w statystykach indywidualnych, gdzie kolumn w raportach jest więcej np. w "Lista założonych skrytek" (możliwość sortowania wg ilości znalezień, dni, nazwy itp) - takie małe statsy z GSAK-a.

 

Wersja "beta" gotowa ;)

 

Na stronie: http://www.geocaching.pl/statistics.php w sekcji "Skrytki według województw" zamieściłem "założenia" i "znalezienia" w jednej tabeli oraz dodałem możliwość sortowania po nazwie, znalezieniach i założeniach. Aby zmienić sortowanie należy kliknąć na odpowiednią kolumnę. Muszę jeszcze zrobić odpowiednie ikonki przy nazwach kolumn.

Link to comment
1) Wprowadzenie komponentu umożliwiającego sortowanie tabel wg wybranych kolumn (...) Będzie to też bardzo przydatne w statystykach indywidualnych, gdzie kolumn w raportach jest więcej np. w "Lista założonych skrytek" (możliwość sortowania wg ilości znalezień, dni, nazwy itp) - takie małe statsy z GSAK-a.

Zrobione :)

Na dniach będę dodawać sortowanie w kolejnych tabelkach.

Link to comment

Poniżej zebrałem wszystkie Wasze propozycje zmian strony. Jeśli coś przeoczyłem lub ktoś z Was ma jeszcze jakieś pomysły albo zauważył błędy to proszę śmiało pisać :)

 

Mapa:

 

1) Uproszczenie wyszukiwania (wyłączenie autocomplete)

 

2) Dodanie wyświetlania na mapie kodów i/lub nazw skrytek nad i pod ikonami

 

3) Zmiana ikonek skrytek na nowe (takie same jak na nowej mapie GC)

 

4) Odwrócony filtr własnych i znalezionych (tzn. ukryj nieznalezione i ukryj cudze, wtedy można by sobie zobaczyć mapkę własnej aktywności w terenie.

 

5) InfoWindow pojawiajace sie po kliknieciu w ikone kesza moglby znikac, kiedy kliknie sie pozniej gdziekolwiek indziej na mapie? tak dziala samo GC i jest to bardzo wygodne.

 

Statystyki w profilu:

 

1) Dodanie sortowania do wszystkich tabel

 

2) Dodanie nowych statystyk (m.in. "Założenia wg województwa")

 

3) Odkrywcy moich skrytek - w kolumnie "Procent" wyliczać procent znalezionych skrzynek przez daną osobę, a nie [ilość znalezień u danej osoby / łączna ilość znalezień] - żeby ktoś kto znalazł wszystkie Twoje skrzynki miał w tabeli 100%.

 

4) Znalezienia wg województwa - do rozważenia czy nie posortować wyników od największej ilości znalezień, tak aby zerowe województwa znalazły się na końcu.

 

5) Znalezienia wg typu - proponuję aby nie wyświetlać wierszy z zerową ilością znalezień, w tabeli jest kilka nadmiarowych typów które nigdy w Polsce nie wystąpią (Projekt A.P.E., Nieumiejscowiona (Odwrotna), dzięki temu tabelka będzie czytelniejsza. Można też ją posortować od największego procentu.

 

Statystyki globalne:

 

1) Modyfikacja algorytmu generującego "Użytkownicy według ilości założonych skrytek (TOP 10):" oraz "Użytkownicy według ilości znalezionych skrytek (TOP 10):", obecnie działa on dość dziwnie. Wszystko bierze się z tego że nie jeśli np. trzy osoby mają ex-equo pierwsze miejsce, to następna po nich ma drugie (1,1,1,2) a nie czwarte (1,1,1,4). W tej sytuacji system pokazywałby więcej niż 10 pozycji jedynie w sytuacji gdy za dziesiątą osobą z listy byłoby jeszcze kilka osób ex-equo z tym samym wynikiem.

 

2) Dopracowanie ostatniej nowinki, czyli raportów szczegółowych dla zakładaczy i poszukiwaczy (w skali kraju i województw), w sumie możliwości są dwie:

- albo zastosowanie identycznej tabeli jak w przypadku raportu TOP 10 (czyli nie grupowanie ludzi wg wyniku), co umożliwi wciąż stosowanie naraz linków do użytkownika i listy skrytek na GC PL i GC COM. W tej sytuacji będzie pewnie trzeba dokonać odciążającego odcięcia wyników tabeli znalezień (tak jest to na światowych statystykach GC - minimum 200 znalezień) np. dolnych 10% wyników, albo minimum 5 znalezień w województwie.

- albo lekki tuning obecnej tabeli grupującej:

a ) w kolumnie "Miejsce" podawać faktyczne miejsce (górny wynik z kolumny Lp) a nie numer wiersza bo to niewiele mówi,

b ) sama kolumna "Lp" jest chyba niepotrzebna bo najważniejsza informacja którą się traci po jej wyrzuceniu i tak jest wyciągnięta na górę ("Ilość użytkowników, którzy znaleźli przynajmniej jedną skrytkę: 2538").

c ) zamiast linków do kont użytkowników pod każdym nickiem można by dać jednak link GC PL do listy skrytek znalezionych/założonych w skali kraju/województwa bo przecież o to chodzi w tej statystyce.

Link to comment

Statystyk mamy dużo, ale większość z nich dotyczy bilansu bieżącego. Tak sobie dumałem patrząc na wykres "Skrytki według roku i miesiąca" i wymyśliłem jak go można ożywić po zniknięciu drugiej linii. Ten wykres to jedyna historia rozwoju serwisu. Stąd mam propozycję aby wprowadzić na wykres drugi równoległy wymiar pionowy z prawej (wciąż ilość skrytek, ale w skali 0 - 200) i dla każdego miesiąca z dolnej osi pokazać w słupkach miesięczny przyrost skrytek.

Link to comment

Czasami jakieś dane mogą umknąć (szczególnie nowe wpisy ze starymi datami), bo ja codziennie robię tylko aktualizację przyrostową. Na początku każdego miesiąca robię pełen import. Ale specjalnie dla Ciebie zrobię go również jutro ;)

Edited by SpiderPL
Link to comment

f***tycznie, ale ze mnie spryciarz!!!!

I to dla niepoznaki logowalem sie podwojnie tego samego dnia!!!!! :D

Przy okazji wyszla ciekawa sprawa ze skrytka na Chojniku.

Pierwszy raz znalazlem ja w Sylwestra 2008 roku. Z tego co wiem potem ja wcielo. Po dwoch latach przy okazji oprowadzania znajomych po Chojniku znalazlem zupelnie inna skrytke w zupelnie inny miejscu. Teraz sie okazuje, ze to niby ta sama. Hm, zostawie sobie podwojne logowanie, a co?

SpiderPL wielkie dzieki, w zyciu bym na to nie wpadl zem taki cwaniak. Juz pokasowalem te dublety.

Link to comment

Hm, zostawie sobie podwojne logowanie, a co?

 

Robisz, co chcesz, ale to jest MEGAsłabe. Ciężko będzie Cię poważnie traktować. W ten sposób miałbym 100,000 znalezień w samej Warszawie w pół roku.

Akurat w przypadku Chojnika, to miałem dokładnie taką samą sytuację. I też dylemat: logować jeszcze raz czy nie. Ale w związku z wrodzonym lenistwem i tym, że nie pologowałem wielu innych, które znalazłem (gdzieś się zapomniały, zgubiły notatki, wykasował GPS itp) postanowiłem podtrzymać tradycję i nie logować powtórnego znalezienia innej, inaczej schowanej, w innym miejscu ukrytej skrytki o tej samej nazwie i opisie co poprzednia.

 

BTW. Chyba w Waszawie nie zginęło jeszcze 100 tysięcy skrytek, które zostały odtworzone w innym miejscu. :lol:

 

i taki mały offtop: Jak odtwarzać zaginiętą skrytkę? W przypadku Chojnika remont muru spowodował, że trzeba było zupełnie zmienić miejsce ukrycia. Moim zdaniem lepiej byłoby zarchiwizować starą i zrobić nową, choćby z tym samym opisem.

Link to comment

Robisz, co chcesz, ale to jest MEGAsłabe. Ciężko będzie Cię poważnie traktować. W ten sposób miałbym 100,000 znalezień w samej Warszawie w pół roku.

Naprawde sie wzruszylem twoja troska o moje metody hochsztaplerstwa i wyrachowane sposoby oszustw statystycznych.

A tak szczerze mowiac to w wysokim poszanowaniu mam to czy bedziesz mnie traktowal powaznie czy tez niepowaznie i czy to jest MEGAslabe, czy moze raczej HIPERslabe ewentualnie zaledwie slabe.

wantsky wyluzuj i nie przejmuj sie. Tak to juz w zyciu jest, ze jedni oszukuja (np. ja), a inni sa oszukiwani (np, Ty). Musisz z tym jakos zyc.

Ja juz sie pogodzilem, ze bede zyl z pietnem OSZUSTA i jestem niewymownie wdzieczny, ze mi to uzmyslowiles. :D

PS

Szkoda tylko, ze SiderPL nie daje sie oszukiwac. ;)

Link to comment

Z Chojnikiem to jest tak, że pierwotnie była skrytka na GC (GC1ATD6) i na OC (OP0C02). Następnie zaginęła i została zreaktywowana. Z tym, że na OC stara została zarchiwizowana a na jej miejscu powstała nowa (OP2770), a na GC pozostała stara ze zmienionymi współrzędnymi.

Link to comment

Zmieniając temat: Zaktualizowałem mapę dodając następujące funkcjonalności:

 

1) Uproszczenie wyszukiwania (wyłączenie autocomplete)

 

2) Zmiana ikonek skrytek na nowe (takie same jak na nowej mapie GC)

 

3) Odwrócony filtr własnych i znalezionych (tzn. ukryj nieznalezione i ukryj cudze, wtedy można by sobie zobaczyć mapkę własnej aktywności w terenie.

 

4) InfoWindow pojawiajace sie po kliknieciu w ikone kesza moglby znikac, kiedy kliknie sie pozniej gdziekolwiek indziej na mapie? tak dziala samo GC i jest to bardzo wygodne.

 

Zapraszam do testowania i uwag :)

 

http://www.geocaching.pl/map.php

Link to comment

Kolejne zmiany na stronie.

 

Statystyki globalne:

 

- poprawienie drobnych błędów

 

- poprawienie wyglądu niektórych statystyk

 

- modyfikacja algorytmu generującego statystyki TOP 10 (pisał o tym HighlanderPL)

 

- dodanie wykresu "Skrytki według roku i miesiąca" w województwach

 

- dodanie kamieni milowych w województwach

Link to comment

Kolejne zmiany na stronie:

 

Statystyki w profilu:

 

- Dodanie sortowania do wszystkich tabel

 

- Odkrywcy moich skrytek - w kolumnie "Procent" wyliczany jest procent znalezionych skrzynek przez daną osobę, żeby ktoś kto znalazł wszystkie Twoje skrzynki miał w tabeli 100%.

 

- Znalezienia wg województwa - domyślne sortowanie wg. największej ilości znalezień, tak aby zerowe województwa znalazły się na końcu.

 

- Znalezienia wg typu - domyślne sortowanie wg. największej ilości znalezień. lista skrytek ograniczona tylko do tych które występują na terenie Polski.

 

Inne:

 

- Dodanie do menu linka "Sklep" (na razie nic specjalnego)

 

- Strona "O projekcie" - uzupełniłem listę osób, które pomagają/pomagały przy tworzeniu strony GC PL

 

- Strona główna - ikonki do Facebooka i Twittera + wtyczka do Facebooka

Edited by SpiderPL
Link to comment

Poniżej kolejne zestawienie tego co chciałbym zmienić. Jeśli macie jakieś inne pomysły to proszę je przedstawić ;)

 

Zmiany globalne:

 

Dodanie obsługi Geocaching API, dzięki któremu udostępnione zostaną nowe funkcjonalności - m. in.

- częstsze importy danych

- powiadomienia o nowych skrytkach w okolicy (o każdej pełnej godzinie)

- zintegrowane konto z Geocaching.com (uproszczenie procesu rejestracji, logowania)

- wiele innych mniejszych zmian

Planowane wdrożenie obsługi Geocaching API: początek 2012 roku

 

Mapa:

 

Dodanie wyświetlania na mapie kodów i/lub nazw skrytek nad i pod ikonami

 

Statystyki w profilu:

 

Dodanie nowych statystyk (m.in. "Założenia wg województwa")

 

Statystyki globalne:

 

Dopracowanie ostatniej nowinki, czyli raportów szczegółowych dla zakładaczy i poszukiwaczy (w skali kraju i województw), w sumie możliwości są dwie:

- albo zastosowanie identycznej tabeli jak w przypadku raportu TOP 10 (czyli nie grupowanie ludzi wg wyniku), co umożliwi wciąż stosowanie naraz linków do użytkownika i listy skrytek na GC PL i GC COM. W tej sytuacji będzie pewnie trzeba dokonać odciążającego odcięcia wyników tabeli znalezień (tak jest to na światowych statystykach GC - minimum 200 znalezień) np. dolnych 10% wyników, albo minimum 5 znalezień w województwie.

- albo lekki tuning obecnej tabeli grupującej:

a ) w kolumnie "Miejsce" podawać faktyczne miejsce (górny wynik z kolumny Lp) a nie numer wiersza bo to niewiele mówi,

b ) sama kolumna "Lp" jest chyba niepotrzebna bo najważniejsza informacja którą się traci po jej wyrzuceniu i tak jest wyciągnięta na górę ("Ilość użytkowników, którzy znaleźli przynajmniej jedną skrytkę: 2538").

c ) zamiast linków do kont użytkowników pod każdym nickiem można by dać jednak link GC PL do listy skrytek znalezionych/założonych w skali kraju/województwa bo przecież o to chodzi w tej statystyce.

 

Statystyk mamy dużo, ale większość z nich dotyczy bilansu bieżącego. Tak sobie dumałem patrząc na wykres "Skrytki według roku i miesiąca" i wymyśliłem jak go można ożywić po zniknięciu drugiej linii. Ten wykres to jedyna historia rozwoju serwisu. Stąd mam propozycję aby wprowadzić na wykres drugi równoległy wymiar pionowy z prawej (wciąż ilość skrytek, ale w skali 0 - 200) i dla każdego miesiąca z dolnej osi pokazać w słupkach miesięczny przyrost skrytek.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...