Jump to content

geocaching.pl


Spider

Recommended Posts

Cześć,

 

Pamiętam, że kiedyś był poruszony temat powiadomień mailowych o nowych keszach.

Biorąc pod uwagę obecne możliwości serwisu geocaching.org.pl i dostęp do danych GC, coś takiego technicznie nie byłoby pewno wielkim problemem.

 

Pytanie: czy taka funkcjonalność jest planowana?

Link to comment

Wielkie dzieło, również nie spodziewałem się takiego rozmachu. Teraz widząc na co czekaliśmy, rozumiem dlaczego tyle czekaliśmy. Konta użytkowników dają ogromne możliwości. Tak naprawdę niektóre funkcjonalności przewyższają to co daje konto premium (np. ukrywanie tymczasowo niedostępnych albo personalizacja mapy na wyższych zoomach).

 

Ciekawostki:

- na mapie są nawet podkłady UMP i OSM. Do szczęścia brakuje jeszcze tylko Geoportalu Orto/Topo :)

- ze statystyk chyba zniknęła możliwość przejścia z listy "TOP10" zakładaczy na pełną listę wszystkich zakładaczy w Polsce

 

Osobie bawiącej się jedynie lokalnie w Polsce, do pełni szczęścia brakuje pewnie możliwości podglądu większej ilości danych skrytki lokalnie + możliwości exportu wyszukanych skrytek do GPX (nawet w podstawowym zakresie - koordy, parametry, 4 ostatnie logi). Nie wiem tylko co na władze GC i polityka odnośnie kont premium :)

Link to comment
ze statystyk chyba zniknęła możliwość przejścia z listy "TOP10" zakładaczy na pełną listę wszystkich zakładaczy w Polsce

Zgadza się. Niedługo powróci w trochę zmienionej formie.

 

Osobie bawiącej się jedynie lokalnie w Polsce, do pełni szczęścia brakuje pewnie możliwości podglądu większej ilości danych skrytki lokalnie + możliwości exportu wyszukanych skrytek do GPX (nawet w podstawowym zakresie - koordy, parametry, 4 ostatnie logi). Nie wiem tylko co na władze GC i polityka odnośnie kont premium :)

Planuję jeszcze trochę funkcjonalności, ale wyświetlania opisów skrytek na Geocaching Polska oraz pobierania GPXów nigdy nie będzie bo w umowie z Groundspeakiem mamy zabronione prezentowanie takich danych.

Link to comment

Tak, ale powiadomienia będą wysyłane tylko raz na dobę, więc w niektórych rejonach Polski w momencie otrzymania powiadomienia może być już po FTFie ;)

 

Hehe, właśnie o FTFy mi chodziło. Ale z powiadomieniem raz dziennie nie mam szans w Trójmieście :)

Dzięki za odpowiedź.

Link to comment

Takie laickie pytanie: - jak się ma premium, to przesyłają informację o nowych skrzynkach (natychmiast, nie raz na tydzień)?

 

Jak ustawisz to tak.

 

W sumie działa to tak, że jak się ma znajomego z premium kontem ;) to może i dla was wygenerować takie coś, bo powiadomienia można sobie ustawić dla różnych współrzędnych nie tylko dla domowych, a także można dodać jakiś alternatywny email na który mają być wysyłane.

 

Oczywiście jest to pewnie niezgodne z regulaminem więc nie polecam :)

Edited by Mosznir
Link to comment

Jak ustawisz to tak.

 

W sumie działa to tak, że jak się ma znajomego z premium kontem ;) to może i dla was wygenerować takie coś, bo powiadomienia można sobie ustawić dla różnych współrzędnych nie tylko dla domowych, a także można dodać jakiś alternatywny email na który mają być wysyłane.

 

Oczywiście jest to pewnie niezgodne z regulaminem więc nie polecam :)

Dziękuję, za odpowiedź! Pomijając kwestie biznesowe, będąc polakiem należy znajomemu podać lokalizację i e-mail...

Dobre :rolleyes:

Link to comment

Parę konstruktywnych uwag do statystyk użytkownika:

 

1) Odkrywcy moich skrytek - proponuję rozważyć aby w kolumnie "Procent" wyliczać procent znalezionych skrzynek przez daną osobę, a nie [ilość znalezień u danej osoby / łączna ilość znalezień] - żeby ktoś kto znalazł wszystkie Twoje skrzynki miał w tabeli 100%.

 

2) Znalezienia wg województwa - do rozważenia czy nie posortować wyników od największej ilości znalezień, tak aby zerowe województwa znalazły się na końcu.

 

3) Znalezienia wg typu - proponuję aby nie wyświetlać wierszy z zerową ilością znalezień, w tabeli jest kilka nadmiarowych typów które nigdy w Polsce nie wystąpią (Projekt A.P.E., Nieumiejscowiona (Odwrotna), dzięki temu tabelka będzie czytelniejsza. Można też ją posortować od największego procentu.

 

4) Lista założonych skrytek - sfera marzeń - sortowanie kolumnami wspierane javascriptem :)

 

5) Jeśli chodzi o zasadę klasyfikacji do TOP 10 we wszystkich statystykach, to można rozważyć jej zmianę aby zawsze pokazywać pierwsze 10 osób wg kolumny LP a nie POZ (jedyny wyjątek - jeśli LP nr 11 ma tą samą POZ co nr 10 i tak dalej). Aktualna zasada prowadzi czasem do niepotrzebnego wydłużania się listy, np. Pomorskie - Użytkownicy według ilości założonych skrytek (TOP 10) liczy aż 52 pozycje:

http://www.geocaching.org.pl/statistics.php?action=state&state_id=406

Link to comment

Odkąd wprowadzono województwa w Polsce był problem z wyświetleniem wszystkich skrytek w Polsce. Po kliknięciu w profilu na "Wyświetl najnowsze skrytki w Poland" jesteśmy przekierowywani na stronę gdzie należy wybrać województwo lub kliknąć "szukaj wszystkie". Aby pominąć ten krok wystarczy zmienić link z:

 

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?country_id=158

na

 

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?country_id=158&as=1

 

Aktualnie na stronie Geocaching Polska wszystkie linki przekierowujące na stronę GC zostały skonfigurowane w odpowiedni sposób.

 

P.S. Przydałoby się aby Groundspeak wprowadził również tę zmianę w profilu na GC...

Link to comment

Dzisiaj przerobiłem mapę z Google Maps API v2 na Google Maps API v3

 

Dodatkowo zostały dodane nowe warstwy:

 

1111d.png

 

Tak więc oprócz wartwy Google Maps/Terrain/Satelite/Hybrid, UMP i OSM jest także DoCelu.pl oraz Microsoft Maps/Satelite/Hybrid

 

W najbliższym czasie powinny się również pojawić mapy:

1) Bing (zamiast Microsoft), jest to prawie to samo -> http://www.bing.com/maps/

2) CykloAtlas (przydatne na południu polski) -> http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/

3) eMapa

4) Zdjęcia aeroGrid

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje na mapy to proszę pisać (Geoportal odpada)

Link to comment

Dzisiaj przerobiłem mapę z Google Maps API v2 na Google Maps API v3

fajnie. a czy InfoWindow pojawiajace sie po kliknieciu w ikone kesza moglby znikac, kiedy kliknie sie pozniej gdziekolwiek indziej na mapie?

tak dziala samo GC i jest to bardzo wygodne.

 

Dodatkowo zostały dodane nowe warstwy:

tu juz wrecz bomba! podstawa, to szeroki wybor map :)

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje na mapy to proszę pisać (Geoportal odpada)

ja bym tam jeszcze widzial OpenCycleMap (pochodna OSM) - calkiem przydatna dla zroweryzowanych :)

Link to comment
fajnie. a czy InfoWindow pojawiajace sie po kliknieciu w ikone kesza moglby znikac, kiedy kliknie sie pozniej gdziekolwiek indziej na mapie? tak dziala samo GC i jest to bardzo wygodne.

Mi też się to nie podoba. Niestety w v3 zmieniło się trochę zarządzanie markerami i jeszcze nie wiem jak ten problem rozwiązać, aczkolwiek pracuję nad tym.

 

ja bym tam jeszcze widzial OpenCycleMap (pochodna OSM) - calkiem przydatna dla zroweryzowanych :)

Mówisz, masz. Warstwa "OCM" :)

Link to comment
fajnie. a czy InfoWindow pojawiajace sie po kliknieciu w ikone kesza moglby znikac, kiedy kliknie sie pozniej gdziekolwiek indziej na mapie? tak dziala samo GC i jest to bardzo wygodne.

Mi też się to nie podoba. Niestety w v3 zmieniło się trochę zarządzanie markerami i jeszcze nie wiem jak ten problem rozwiązać, aczkolwiek pracuję nad tym.

ale to bardzo proste jest :)

wystarczy wykorzystac zdarzenia samej mapy i w handlerze click chowac InfoWindow jesli jest akurat wyswietlany. dla kompletu warto robic to samo w handlerze dblclick i zoom_changed and that's it :)

przy tym podejsciu dobrze miec jedno InfoWindow dla wszystkich markerow.

 

ja bym tam jeszcze widzial OpenCycleMap (pochodna OSM) - calkiem przydatna dla zroweryzowanych :)

Mówisz, masz. Warstwa "OCM" :)

swietnie :)

Link to comment
ale to bardzo proste jest :)

wystarczy wykorzystac zdarzenia samej mapy i w handlerze click chowac InfoWindow jesli jest akurat wyswietlany. dla kompletu warto robic to samo w handlerze dblclick i zoom_changed and that's it :)

przy tym podejsciu dobrze miec jedno InfoWindow dla wszystkich markerow.

Nie do końca tak jest bo muszę jeszcze przechwytywać przysunięcia mapy spowodowane pojawieniem się InfoWindow a to w v3 już takie proste nie jest (jeśli wiesz jak to prosto przechwycić to byłbym wdzięczny za rzowiązanie)

Link to comment
ale to bardzo proste jest :)

wystarczy wykorzystac zdarzenia samej mapy i w handlerze click chowac InfoWindow jesli jest akurat wyswietlany. dla kompletu warto robic to samo w handlerze dblclick i zoom_changed and that's it :)

przy tym podejsciu dobrze miec jedno InfoWindow dla wszystkich markerow.

Nie do końca tak jest bo muszę jeszcze przechwytywać przysunięcia mapy spowodowane pojawieniem się InfoWindow a to w v3 już takie proste nie jest

alez jest :)

 

(jeśli wiesz jak to prosto przechwycić to byłbym wdzięczny za rzowiązanie)

a nie wystarczy podpiecie sie po prostu pod jedno ze zdarzen mapy:

 

bounds_changed This event is fired when the viewport bounds have changed.

center_changed This event is fired when the map center property changes.

idle This event is fired when the map becomes idle after panning or zooming.

 

osobiscie uzywam zdarzenia idle i patrze na map.getBounds() - w ten sposob przechwytuje dowolna zmiane w widoku mapy, jesli nastapila.

 

ale wracajac do chowania InfoWindow, imho przechwytywanie przesuniec mapy jest tu zupelnie zbedne.

Link to comment

Cześć,

 

Pamiętam, że kiedyś był poruszony temat powiadomień mailowych o nowych keszach.

Biorąc pod uwagę obecne możliwości serwisu geocaching.org.pl i dostęp do danych GC, coś takiego technicznie nie byłoby pewno wielkim problemem.

 

Pytanie: czy taka funkcjonalność jest planowana?

Tak trochę w tym kierunku...

Wiem, że Spider odpowiedział - jest planowane ale raz na dobę. Chyba gdzieś wcześniej czytałem, że baza jest aktualizowana raz na dobę. I coś mi tu nie pasuje - prawie dwie doby temu opublikowany został mój kesz, a do tej pory nie jest wyświetlany na stronie? O co chodzi?

Link to comment

Mam taki mały problem.

Po ostatniej synchronizacji bazy danych (2011-03-13 20:00:10) ciągle brakuje mi 5 keszy (zalogowanych w GC przed tą aktualizacją) gdzieś uciekły pomiędzy GC a GC Polska. Podobnie z mapką też mimo aktualizacji są różnice.

Link to comment
Internal Server Error : Wewnętrzny błąd serwera

Wewnętrzny błąd serwera (np. zawieszenie programu CGI) lub błąd konfiguracji.

 

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Edited by t_e_d
Link to comment

Wszystko jest OK. Aktualizacje są na bieżąco tylko data jest zła.

nie sa (nie byly) na biezaco, widze, ze o 14 pusciles aktualizacje i dopiero wtedy pojawil sie np. ten, wczoraj opublikowany, kesz:

The Wall - Reactivation (GC2VGV8)

wczesniej go nie bylo.

 

tak czy inaczej, dobrze, ze na chwile obecna jest juz ok.

Link to comment

Nowa mapa typu "full screen" -> http://www.geocaching.pl/map-full.php

 

Świetna sprawa, dzięki!

 

Drobna uwaga - na rozdzielczościach laptopowych typu 1024x768 boczny pasek filtrów jest częściowo niedostępny, ale można to obejść w FF poprzez przeskalowanie strony CTRL-. Zobaczę w poniedziałek jak będę miał większy ekran do dyspozycji jak to wygląda na większej rozdzielczości.

 

Skoro teraz można już wyświetlić sobie prawie całą Polskę, to przydałby się jeszcze odwrócony filtr własnych i znalezionych (tzn. ukryj nieznalezione i ukryj cudze :) , wtedy można by sobie zobaczyć mapkę własnej aktywności w terenie.

Link to comment

Czy jesteście zainteresowani opcją (oczywiście można by było ją wyłączyć) by na mapie wyświetlać okręgi o promieniu 161 metrów (limit odległości pomiędzy skrytkami) ułatwiające wstępny wybór miejsca na nową skrytkę? Oczywiście ma to sens tylko w przypadku skrytek tradycyjnych (multi/quiz mają ukryte finały).

 

Wyglądałoby to mniej więcej tak:

 

mapant.png

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...